|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.8.2020 18:16:21   
Mareka
Juče ujutro sam počela malo jače da krvarim, kao malo obilnija menstruacija... Odmah sam znala. Nazvala u Feronu, gde sam radila VTO. Rekoše mi da odmah uradim betu i eto... ☹️
Nisam ni sanjala da ću biti ovako slomljena. Bila sam svesna da je i ovo vrlo moguć ishod, ali nisam znala kako da se pripremim, jer sam ipak verovala da će uspeti. 
Imam 33 godine, inače sam zdrava, samo su mi prošle godine uklonjena oba jajovoda. Prebacili su mi tri embriona... Verovala sam u uspeh. 
Hvala vam devojke što ste me bodrile, što ste podelile svoja iskustva ovde da nam svima bude lakše. Jer nekako je mnogo lakše kada znaš da te neko u potpunosti razume jer je prošao kroz sve to. Žene iz mog okruženja  nisu imale ovakvih problema, pa sam po malo i ljubomorna na sve njih. Hvala vam. ❤️


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2251
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.8.2020 18:18:44   
jess021
Mareka, samo zene koje su prosle kroz to mogu da te razumeju i podrze, ostali bas i ne. Prosto nemaju tu emociju, sto je i logicno.


Odboluj, pa polako u nove pobede. Bice sledeci put uspesnije, videces 
Grlim te😘😘

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mareka)
Direktna veza do poruke: 2252
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.8.2020 20:40:29   
blizanac2

Mareka, ne daj se! Veruj!! Meni su uklonjena oba jajovoda kada sam imala 15 godina, posle toga do dan danas uvek neki problemi, haos sa zdravljem, jos jedna operacija, hormoni u haosu, stitna pobenavila od svega toga, i eto, moja beba danas ima 4 meseca. Prognoza je bila da cu tesko uspeti i da mozda nikada necu imati bebu, imala sam srece da nam uspe iz prve. Zato, glavu gore, pozitivno i sve ce biti kako treba! Svi te ovde razumemo i navijamo za tebe! ❤️
IZVORNA PORUKA: Mareka

Juče ujutro sam počela malo jače da krvarim, kao malo obilnija menstruacija... Odmah sam znala. Nazvala u Feronu, gde sam radila VTO. Rekoše mi da odmah uradim betu i eto... ☹️
Nisam ni sanjala da ću biti ovako slomljena. Bila sam svesna da je i ovo vrlo moguć ishod, ali nisam znala kako da se pripremim, jer sam ipak verovala da će uspeti. 
Imam 33 godine, inače sam zdrava, samo su mi prošle godine uklonjena oba jajovoda. Prebacili su mi tri embriona... Verovala sam u uspeh. 
Hvala vam devojke što ste me bodrile, što ste podelile svoja iskustva ovde da nam svima bude lakše. Jer nekako je mnogo lakše kada znaš da te neko u potpunosti razume jer je prošao kroz sve to. Žene iz mog okruženja  nisu imale ovakvih problema, pa sam po malo i ljubomorna na sve njih. Hvala vam. ❤️





(odgovor članu Mareka)
Direktna veza do poruke: 2253
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.8.2020 21:13:07   
Krisss985
Ja iza sebe imam tri neuspela postupka. Dva vto i jedan cryo transfer. Kod svakog sam imala razlicite simptome. Kod prvog nisam prokrvarila beta bila negativna pa prekinuli terapije i dobila posle par dana. Kod drugog sam prokrvarila 8. dan a kod tecek imala 9 dan oskudno braonkasto krvarenje pa primila progesteron depo od cega krvarenje stalo no na dan bete se opet pojavilo iako manje nego deveti dan. Beta negativna.

Iskreno koliko god i ja znala da moze biti negativan ishod uvek se nadala i svaki put mi teze palo. Oset_ila i tugu i bes i ljubomoru i nemoc. Ma uzas. Ne moze to razumeti neko ko ovo nije prosao. 
Mareka, isplaci se pa glavu gore. Nemoj da se predajes. Verujem da nas ceka nasa bebica. Sve valjda dodje u svoje vreme. Nekome bude iz prve a nekima nazalost tek iz vise pokusaja. Nema pravila. 

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 2254
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.8.2020 22:07:38   
branki*
Joj,mareka,ne znam ,draga,sta bih ti rekla,a da te utesim,jer je tebi sad sve bol.nije se dalo,nije htelo.tako je kako je..bice drugi put,mora da bude.samo hrabro.grlim te.



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2255
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.8.2020 22:25:35   
Maslacak15
mareka jako mi je zao. i u pravu su zene, samo ona koja je prosla moze da pojmi kako je. odboluj pa glavu gore. bice, mlada si, to zvuci trivijalno ali je jako vazno.    malo me je zacudilo moram da priznam i na tvom mestu pricala bih sa klinikom na tu temu zasto su vratili tri embriona. to je bas puno i u danasnje vreme prakticno se ne radi. znam kod vojvodjanke su vratili tri ali ona ima bas dramatican istorijat i dva pobacaja od cega blighted ovum sa blizancima poslednji put ako se ne varam:(...pre ove trudnoce gde jr sad hvala bogu sve super. da li to znaci da embrioni nisu bili bas ok kad su mislili da je svrsishodno vratiti tri??mozda treba ici na drugaciji protokol. kopitkovicka je jako iskusna, ne sumnjam u njeno znanje samo mi je bilo neobicno....
drzi se i veruj!! puno te pozdravljam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2256
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.8.2020 22:31:51   
lesli
Mareka, zao mi je. 😔
Ja sam imala srecu da je prva bila uspesna, da druga neuspesna i bez obzira sto imam dete, neuspeh je boleo strasno. To moze da razume samo neko ko je prosao sve to. Drzim palceve da sledeci put ishod bude drugaciji! 🍀

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2257
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2020 8:57:59   
jess021
Kod koga si radila Vto? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2258
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2020 12:37:56   
Mareka


IZVORNA PORUKA: jess021

Kod koga si radila Vto? 





Jess021, radila sam kod dr. Kopitović, u Feroni. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2259
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2020 12:55:48   
jess021
Mareka, slazem se da Maslacak da je ona stvarno iskusna i odlicna, moja vto je uspela kod nje, treca po redu

Jesi li isla preko fonda? Pitam jer imam drugaricu koja treba da krene, a ja sam skroz izašla iz te price. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mareka)
Direktna veza do poruke: 2260
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2020 12:57:20   
Mareka


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

... malo me je zacudilo moram da priznam i na tvom mestu pricala bih sa klinikom na tu temu zasto su vratili tri embriona. to je bas puno i u danasnje vreme prakticno se ne radi. znam kod vojvodjanke su vratili tri ali ona ima bas dramatican istorijat i dva pobacaja od cega blighted ovum sa blizancima poslednji put ako se ne varam:(...pre ove trudnoce gde jr sad hvala bogu sve super. da li to znaci da embrioni nisu bili bas ok kad su mislili da je svrsishodno vratiti tri??mozda treba ici na drugaciji protokol. kopitkovicka je jako iskusna, ne sumnjam u njeno znanje samo mi je bilo neobicno....
drzi se i veruj!! puno te pozdravljam.



Hvala Maslacak! Da, i ja sam bila u šoku kada su mi rekli da planiraju da mi prebace sva tri embriona. Samo jedan je bio od osam ćelija (A kategorije), a druga dva su bila od po 4 ćelije (B kategorije). Te embrione B kategorije ne zamrzavaju, pa su rešili da je najbolje da mi prebace sva tri. Rečeno mi je da postoji šansa za blizance, ali da je za trojke izuzetno mala šansa. Zato nisam mogla da pojmim da će biti ovakav ishod. Generalno, izgleda da me neki maler prati tokom celog ovog puta. Prvo ova korona, taman mi bilo stiglo pozivno pismo kada su sve stopirali. Onda mi ponovo slali, pa ga poštar zagubio. Zvala sam tri puta RFZO, da bi mi rekli da budem strpljiva jer je pismo poslato. Na kraju su mi na mejl poslali, sa tri nedelje zakašnjenja! Tada sam već trebala biti u Feroni... Onda, nisam znala da će mi dati lek Puregon za koji treba ručni frižider, jer mora na hladnom da stoji. Taj dan je bio baš pakleno vreo, pa je muž išao da kupi nekoliko kesa zamrznutog povrća kako bismo stigli do kuće sa ispravnim lekom. Posle aspiracije sam se sva osula od Oegestana jer sadrži jod, na koji sam alergična. Niko nije obratio pažnju na taj detalj. Od osam jajnih ćelija samo tri embriona. I onda šok kada mi kažu da je najbolje da sva tri prebace. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2261
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2020 13:05:00   
Mareka


IZVORNA PORUKA: jess021

Mareka, slazem se da Maslacak da je ona stvarno iskusna i odlicna, moja vto je uspela kod nje, treca po redu

Jesi li isla preko fonda? Pitam jer imam drugaricu koja treba da krene, a ja sam skroz izašla iz te price. 



Da, išla sam preko fonda. Mislim da sam postavila rekord u sporosti kojim se sve odvijalo. Mi smo u decembru prošle godine počeli sa prikupljanjem dokumentacije! A ni muž, ni ja nismo imali ni jedan loš nalaz niti smo bili na ikakvoj terapiji. Plan je bio da do marta dođemo do Ferone, a eto stigli smo tek krajem jula. Blago tvojoj drugarici, jess, što ima tebe! Držim joj palčeve da sve ide glatko i da uspe iz prvog puta! 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2262
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2020 13:43:54   
jess021
Mareka, daleko od toga da nije bitno kakvog su kvaliteta embrioni, kako rece citav postupak.... Ali ja sam ostala trudna kad su bili najlošiji embrioni, enbriolog je raj treci put bio veoma skeptican, a prvi put kad su svi bili odlicni, ostanem trudna i morala sam na kiretazu jer se plod nije dobro razvijao, tako da nema pravila ali bukvalno.


Kakva je procedura? Imas li negde onaj spisak sta sve treba od analiza? 
Hvala ti, ako te mrzi to sve da pises nemoj, budi jaka, bice sledeci put uspesnije, videces. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mareka)
Direktna veza do poruke: 2263
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2020 13:49:02   
blizanac2

Jess, ovde ce naci sve sto joj je potrebno
https://rfzo.rs/index.php/osiguranalica/vto
IZVORNA PORUKA: jess021

Mareka, daleko od toga da nije bitno kakvog su kvaliteta embrioni, kako rece citav postupak.... Ali ja sam ostala trudna kad su bili najlošiji embrioni, enbriolog je raj treci put bio veoma skeptican, a prvi put kad su svi bili odlicni, ostanem trudna i morala sam na kiretazu jer se plod nije dobro razvijao, tako da nema pravila ali bukvalno.


Kakva je procedura? Imas li negde onaj spisak sta sve treba od analiza? 
Hvala ti, ako te mrzi to sve da pises nemoj, budi jaka, bice sledeci put uspesnije, videces. 



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2264
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2020 14:56:58   
jess021
Hvala ti, divna si!! 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 2265
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2020 15:04:12   
Krisss985
Ja sad skupljam i sredjujem papire za komisiju


Vidi ovde. Sve lepo pise detaljno.
https://sansazaroditeljstvo.org.rs/sansin-vodic-do-vto-preko-rfzo/

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2266
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2020 15:30:04   
Mareka
Krisss985,

Jeste bili na konsultacijom kod dr Kopitović? Ako jeste, kako je prošlo, kako ti se čini doktorica? 

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2267
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.8.2020 16:21:16   
Krisss985
Mareka, jos jednom jako mi je zao , no ne predaj se, glavu gore i uskoro u novi pokusaj. 

Hvala inace na pitanju. Jeste bili smo u utorak, doktorka pregledala papire od prethodnih postupaka i pretpostavlja da je problem bio u slabijim embrionima , a da je problem u spermogramu. No ona je optimisticna samo cemo morati raditi drugaciji protokol od dosadasnjeg. Nije ulazila u puno objasnjavanja sada. Rekla da prvo sredimo nalaze za komisiju pa ce objasniti kad vidi i nove nalaze. Preporucila analizu NK celija sto do sada nismo radili. A terapije koje sam pila ukinula, dala jedino inofolik prasak i kapsule.Inace prva tri postupka smo sami finansirali ovo je prvi postupak u drzavnom. Tako da smo u sredu i petak odradili preglede vadjenje krvi sad cekamo rezultate pa komisija.
U svakom slucaju doktorka je vrlo fina i temeljna. Meni uliva poverenje. Naravno nema garancije ali ja verujem da smo ovaj put pokucali na prava vrata.

(odgovor članu Mareka)
Direktna veza do poruke: 2268
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
8.9.2020 20:13:29   
Tacnica86
Cao hrabre zene...evo mene ponovo.Zelim da vam javim da mi prva VTO nije uspela.Jednostavno nije.Nisam ni besna,ni razocarana samo sam jednostavno tuzna.Ali sutra ce vec biti bolje..Imam dva ,zamrznuta,pa ako nista drugo pokusacemo sa njima..Pa kako bude.Necu da cekam,idem dalje..odmah sam zakazala kosultacije sa doktorkom krajem meseca i videcemo..do tada se spremam , za komisiju za FET.

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2269
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
8.9.2020 20:29:03   
jess021
Tacnice, dobro je da se tako osecas, to je sve u redu.


Zelim ti od sveg srca da naredna bude uspesna!! 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Tacnica86)
Direktna veza do poruke: 2270
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
8.9.2020 20:35:20   
Tacnica86
Hvala jess.. i ja se nadam... Mora da bude..samo nada..

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2271
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
8.9.2020 20:38:48   
Tacnica86
Mareka,glavu gore...Nema odustajanja...bice jos prilika..Sto bi moj muz rekao "LJubavi,ako nije uspelo,znaci da nije bio onaj nas zdrav, ali je tu ceka nas.Mozda je blizu samo da smo strpljivi i zajedno"

(odgovor članu Tacnica86)
Direktna veza do poruke: 2272
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
8.9.2020 20:44:56   
Krisss985
Caos svima, samo da javim da u oktobru idemo na komisiju. Nazalost sam pokupila urinarnu infekciju no sreca do komisije cu je taman i izleciti a stice mi i nalazi NK celija i papa test.


(odgovor članu Tacnica86)
Direktna veza do poruke: 2273
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
8.9.2020 20:53:05   
Tacnica86
Jel neko ima iskustva sa FET procrsom?

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2274
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
8.9.2020 21:11:04   
Krisss985
Moj poslednji postupak je bio FET. Nazalost neuspesan. Prvi dan ciklusa sam se javila klinici. 48h nakon dobijanja krenula sa cyclo-progynova tabletama 3x1, 7 dan ciklusa sam isla na vadjenje krvi (progesteron) i bila na ultrazvuku na merenju debljine endometriuma. Posto je progesteron bio ok 8 dan krenula sa utrogestanom 2x200, a pet dana kasnije isla na transfer. 

Inace pre postupka po preporuci doktorke sam isla na ERA test i na osnovu tih nalaza radili FET. 

(odgovor članu Tacnica86)
Direktna veza do poruke: 2275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here