|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
14.11.2020 15:33:45   
Truntica
Hvala mnogo, naravno da si pomogla. Puno me strah, posebno jer sam u postupku imala 15 jc, od kojih se 6 oplodilo, a dvije su dosle do blaste. Doktorica mi je rekla da to moze biti od endometrioze, kao da postoji mogucnost da bi mogla uticati i na receptivnost endometrijuma. Iako meni ne pravi nikakve probleme u vidu bolova i sl., Imam redovne cikluse, normalno krvarenje, nema bolova, ali ocigledno da tamo negdje ipak pravi problem.

Ako ima neko sa slicnom iskustvom, molim da se javi.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2326
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
17.11.2020 18:30:46   
Krisss985
Dobro vece. Bila danas na vadjenju krvi i ultrazvuku. Doktorka kaze da sam dobro odreagovala na terapiju. U petak ponovo ultrazvuk. Aspiracija bi trebala biti sledece nedelje no tacno ce reci u petak. 🤗🤗🤗🤗🤗


(odgovor članu Truntica)
Direktna veza do poruke: 2327
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.11.2020 7:39:11   
trncica
Cao svima, nova sam na forumu...Suprug i ja smo prosli jedan postupak VTO 2018. ishod je bio spontani u 17. nedelji. nakon cega sam radila i kriotransfer bez uspeha. posle sam morala da operisem stitnu zlezdu u 2019. sada je valjda sve ok ali mi savetuju (vise misljenja) da uradim dijagnosticku laparoskopiju i histeroskopiju sto ce da da uvid u to kakvo mi je stanje unutra.. moguce je da ce da mi podvezu jajovode jer sam letos imala jednu vanmatericnu trudnocu koja se, kako kazu, sama resila... nije mi to bas jasno..
Da li neko ima iskustva sa podvezivanjem jajovoda pre VTO postupka? 
Hvala unapred

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2328
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
22.11.2020 20:38:10   
EnaEna

I kad je aspiracija 🤗Ja veceras se bockam sa stop inekcijom i u utorak aspiracija.U subotu na UZ su bila 4 folikula.
IZVORNA PORUKA: Krisss985

Dobro vece. Bila danas na vadjenju krvi i ultrazvuku. Doktorka kaze da sam dobro odreagovala na terapiju. U petak ponovo ultrazvuk. Aspiracija bi trebala biti sledece nedelje no tacno ce reci u petak. 🤗🤗🤗🤗🤗





(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2329
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
22.11.2020 20:58:44   
Krisss985
Ena Ena i kod mene veceras stop inekcija i u utorak aspiracija. 

Ja u petak na ultrazvuku imala 5 folikula u desnom jajniku i 4 u levom i jos par manjih. No videcemo sta ce biti nakon aspiracije.

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 2330
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
22.11.2020 21:14:24   
dunja RR
Trncice, meni nisu podvezali jajovode, već su mi izvadili, u svakom slučaju, kdo VTO je bolje nemati jajovode ako su već loši, zapušeni, a ako si imala vanmateričnu (mada čudno mi je da se rešilo samo od sebe, nisma to do sada čula), onda imaš problem sa jajovodima.
Moguće da isti efekat ima podveziovanje jajovoda, laički bih rekla da da, tj. bolje to uraditi pre VTO, povećavaš šanse za uspeh.


Da li si radila neke analize zbog spontanog?

IZVORNA PORUKA: trncica

Cao svima, nova sam na forumu...Suprug i ja smo prosli jedan postupak VTO 2018. ishod je bio spontani u 17. nedelji. nakon cega sam radila i kriotransfer bez uspeha. posle sam morala da operisem stitnu zlezdu u 2019. sada je valjda sve ok ali mi savetuju (vise misljenja) da uradim dijagnosticku laparoskopiju i histeroskopiju sto ce da da uvid u to kakvo mi je stanje unutra.. moguce je da ce da mi podvezu jajovode jer sam letos imala jednu vanmatericnu trudnocu koja se, kako kazu, sama resila... nije mi to bas jasno..
Da li neko ima iskustva sa podvezivanjem jajovoda pre VTO postupka? 
Hvala unapred



< Poruku je uredio dunja RR -- 23.11.2020 12:37:12 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu trncica)
Direktna veza do poruke: 2331
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
22.11.2020 21:15:40   
dunja RR
Ringerajkama koje čekaju aspiraciju, želim svu sreću, da bude u utorak što više dobrih jajnij ćeilja user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2332
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
22.11.2020 21:29:33   
Krisss985
Hvala Dunja 😘🤗


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2333
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
23.11.2020 10:43:45   
EnaEna

Hvalaa 🤗😘
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ringerajkama koje čekaju aspiraciju, želim svu sreću, da bude u utorak što više dobrih jajnij ćeilja user posted image



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2334
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.11.2020 13:32:01   
Jela12
Postovane,htela bih samo da se informisem.Da li su nekoj od vas predlozili odlaganje embriona s obzirom na kriznu trenutnu situaciju oko corone?Ja bih trebala sledece nedelje na krioembrotransfer ali se bojim da nisam odabrala dobar tajming 🤔😕


(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 2335
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.11.2020 14:25:03   
EnaEna
U Banjaluci ne, ja sam sad upravo sa embriotransfera. 


(odgovor članu Jela12)
Direktna veza do poruke: 2336
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.11.2020 14:40:09   
Krisss985
Radi se redovno. Obustavlja se jedino ako je neko od partnera pozitivan. 

Evo moj partner juce isao da se testira jer je izgubio culo mirisa a ja bi trebala sutra na transfer ali nista jer je on pozitivan. Kad bude dobio negativan test radice se cryotransfer.

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 2337
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.11.2020 15:08:58   
Jela12
Znaci sve je to bozja volja.Realno mi se za sad dobro osecamo....ali s obzirom da oboje radimo sa dosta ljudi.....mmm sve se to moze promeniti za jedan dan 😔


(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2338
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.11.2020 15:13:29   
Krisss985
Da. Nazalost je tako. 

No nadam se da ce u vasem slucaju sve proci od pocetka do kraja u redu.

(odgovor članu Jela12)
Direktna veza do poruke: 2339
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.11.2020 15:15:35   
Jela12
Bez nade nista,ona nam je jos jedina ostala 😉


(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2340
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.11.2020 15:18:13   
Krisss985
Naravno. A i kod nas ce proci dve nedelje pa idemo dalje. 💪💪💪


(odgovor članu Jela12)
Direktna veza do poruke: 2341
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.11.2020 15:47:04   
dunja RR
Žao mi je što sada čekate opet zbog ovog prokletog virusa, ali bravo za stav, biće to sve ok user posted image

IZVORNA PORUKA: Krisss985

Naravno. A i kod nas ce proci dve nedelje pa idemo dalje. 💪💪💪






_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2342
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.11.2020 15:47:45   
dunja RR
Navijamo, javljaj nam vesti user posted image

IZVORNA PORUKA: EnaEna

U Banjaluci ne, ja sam sad upravo sa embriotransfera. 





< Poruku je uredio dunja RR -- 26.11.2020 16:42:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 2343
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.11.2020 16:38:41   
EnaEna

Hvala 🥰🙏Hocu.Od 4 jajne celije 2 su se oplodile i imaju odlicne ocjene i obe su vratili...Betu vadim za 16 dana.
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Navijamo, javljam nam vesti user posted image

IZVORNA PORUKA: EnaEna

U Banjaluci ne, ja sam sad upravo sa embriotransfera. 







(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2344
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
26.11.2020 17:06:50   
Krisss985
Bravo EmaEma. Drzimo fige za sto vecu betu. 😘❤


(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 2345
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.11.2020 14:54:01   
Krisss985
Dobar dan. Samo da vas obavestim da je nas postupak obustavljen zbog korone. Moj dragi dobio simptome i pozitivan na koronu a ja nemam simptome nikakve no prvi test bio pozitivan a drugi negativan. Kako god u karantinu smo 2 nedelje.

Sto se postupka tice. Imali smo 9 jajnih celija od kojh je 6 bilo za oplodnju. Od tih 6 se 4 oplodilo i lepo razvijalo. Pre transfera smo zakacili koronu tako da su prekinuli postupak ali su embriolozi odlucili da ove 4 mrvice razviju do blastocisti. Peti dan smo dobili jednu i nju su zamrzli.Sad mene zanima, ima li smisla krenuti u kriotransfer sobzirom da imamo jednu blasticu a pitanje da li ce preziveti odmrzavanje ili je bolje da krenemo sa ponovnim postupkom ispocetka?Ima li neko da je imao isto samo jednu zamrznutu blasticu i da je prezivela odmrzavanje a i postupak uspeo?

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2346
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.11.2020 16:54:52   
lesli
Meni su svojevremeno pre 3 godine vadili slamcicu u kojoj je bila samo jedna blasta i prezivela je. Rezultirala trudnocim. Cinjenica da sam imala jos 2 slamcice, ali za njima nije bilo potrebe. Jednu smo potrosili sad u junu, a drugu u septembru. I sve blastociste su prezivele odmrzavanje.
Osim toga, mislim da ovde ima clanica (cini mi se Dunja i Maraj) kojima je preostala samo po jedna blasta i odmrznute su i obe imaju decu iz tih transfera.
Srecno i bez brige!
EnaEna, navijamo za visoku betu 😊

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2347
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.11.2020 17:12:37   
dunja RR
Kris, ja sam imala (pre 7 godina) dve blaste, jedna nije preživela odmrzavanje a druga je danas naš sinak od 6 godina.

Ali mislim da je sve od tada kada sam radila FET napredovalo, i da se sada koriste unapređeniji postupci kako bi se dobili kvalitetniji embrioni te su i manje šanse da embrion ne preživi odmrzavanje.


Zato mislim da svakako ima smisla da probaš sa jednom zamrznutom blastom, jer veruj mi, veliki su to borci!!

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.11.2020 17:13:01 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2348
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.11.2020 17:23:55   
lesli
Kod nas, kao sto rekoh...sve blastociste (nase su bile zamrznute pre nesto vise od 3 godine) su prezivele odmrzavanje. Od 4 koliko je vraceno u 3 transfera, imamo jedno dete i sada cekamo drugu bebu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2349
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.11.2020 22:04:45   
DVPB
Pozdrav, imam jedno pitanje. Ako je neko imao slicno iskustvo, molim vas da podelite. Skupljamo papire za komisiju i radimo na bebi vec dve godine. Medjutim doslo je do promene mog prezimena, kako smo se nedavno vencali. Da li ce mi komisija uvaziti analize i dokumentaciju koja je na devojacko prezime ? Ako mora da se ponovi, analize mi nije tesko ponoviti, ali nadam se da se uvazava potvrda o inseminaciji, histeroskopija, hsg, ginekoloski pregled ? Unapred hvala na pomoci.. Takodje da li je pametno spomenuti neuspeli pokusaj o svom trosku pred komisijom na koju idemo prvi put ? Tamara

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 2350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here