|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.1.2021 19:50:40   
lesli


IZVORNA PORUKA: Krisss985

35. Ne koliko ja znam. Izuzev inzulinske nista. Mada moja majka je isto prvo dete dobila tek u 34.oj a tetka tek u 40oj. 





Insulinska moze da pravi problem. Narocito ako nije pod kontrolom. Je l’ dobijas neku terapiju? Jesi ponavljala ogtt? Ili bar ono - insulin i glukozu 2h nakon dorucka, rucka?Oni ostali parametri regulacije secera i insulina. C peptid, onaj hba1c i sl.?
Kakva ti je stitna tj tsh? Amh?
Spermogram kakav je?

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2451
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.1.2021 19:55:18   
17 joka


IZVORNA PORUKA: Krisss985

Samo da javim. Nista nije bilo od transfera. Sat vremena pre su javili da embrion nije preziveo odmrzavanje. Tako da umesto transfera smo isli na razgovor sa doktorkom. Sustina razgovora je da do treceg dana su embrioni odlicni ali se ne razvijaju dalje. Sad sam imala jednu blasticu no slabijeg kvaliteta i mozda zato nije prezivela odmrzavanje. Ima li neko da je imao slican problem? Imate li neki savet?


Bas mi je zao ,sad odboluj i u nove pobede! i mi imamo jednu blastu i sad si me bacila u takvo razmisljanje da sam se unapred oprostila od svega

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2452
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.2.2021 22:16:20   
Milijarda
Devojke, da li je uslov za vantelesnu imati  neuspesnu inseminaciju pre toga? 


(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2453
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.2.2021 23:07:46   
Krisss985


IZVORNA PORUKA: 17 joka



IZVORNA PORUKA: Krisss985

Samo da javim. Nista nije bilo od transfera. Sat vremena pre su javili da embrion nije preziveo odmrzavanje. Tako da umesto transfera smo isli na razgovor sa doktorkom. Sustina razgovora je da do treceg dana su embrioni odlicni ali se ne razvijaju dalje. Sad sam imala jednu blasticu no slabijeg kvaliteta i mozda zato nije prezivela odmrzavanje. Ima li neko da je imao slican problem? Imate li neki savet?


Bas mi je zao ,sad odboluj i u nove pobede! i mi imamo jednu blastu i sad si me bacila u takvo razmisljanje da sam se unapred oprostila od svega



Ne oprastaj se, ne mora da znaci da ni kod vas ne prezivi odmrzavanje. Nama embriolog rekla da samo 5 posto ne prezivi no eto nazalost mi upali u tih 5 posto. A dosta zavisi i od blastice kakvog je kvaliteta. Nama su bili odma rekli da je slabiji. Nazalost ovo je ovako moralo kod nas da se zavrsi. No idemo dalje. 25og ponovo komisija pa u novi pokusaj.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2454
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 14:43:23   
Everly23
Ja sam u Genezisu prosla tri neuspele VTO. Prvo kod dr Crnogorac pa sam poslednju kod dr Stepanov. Takodje sam jako razocarana, nema nikakvog odgovora zasto ne uspeva i sta treba dodatno da se radi od analiza. One samo insistiraju na ERA testu i to je to. Prof Bjelica na komisiji mi je rekao za taj test da je bacanje para i da ne daje rezultate. Ne znam sta dalje, pokusacu kod dr Milatovica kad skupim snage za novi postupak. 

(odgovor članu Krisss985)
Direktna veza do poruke: 2455
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 14:45:30   
Everly23

Inace sam dobila 9 blasti koji su po njima najbolji embrioni. Tri su mi ubacili odmah, a ostala dva pokusaja bila su iz zamrznutih blasti.
IZVORNA PORUKA: Everly23

Ja sam u Genezisu prosla tri neuspele VTO. Prvo kod dr Crnogorac pa sam poslednju kod dr Stepanov. Takodje sam jako razocarana, nema nikakvog odgovora zasto ne uspeva i sta treba dodatno da se radi od analiza. One samo insistiraju na ERA testu i to je to. Prof Bjelica na komisiji mi je rekao za taj test da je bacanje para i da ne daje rezultate. Ne znam sta dalje, pokusacu kod dr Milatovica kad skupim snage za novi postupak. 



(odgovor članu Everly23)
Direktna veza do poruke: 2456
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 15:11:52   
jess021
Zavisno od situacije, ako imas prohodne jajovode u ok spremogram, uslov su 3 inseminacije. Bar je tako bilo



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 2457
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 18:25:16   
lesli
Everly, sta je radjeno od analiza?
I da dodam da je u danasnje vreme suludo vracati 3 blaste! Na tvom mestu, ja im to nikada vise ne bih dozvilila. I blizanci su dovoljno rizicni, a kamoli trojke 😬

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2458
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 20:27:24   
Everly23
Hej Lesli,

Pa veruj mi niko te nista ni ne pita a dr Crnogorac je poznata po tome, nekad ubaci i 4 embriona. Ja sam u sve usla kao tele bez ikakvog predznanja na preporuku drugarice koja je uspela iz prve. Radila je kao i ja tri insiminacije bezuspesne da bi nas pustili na VTO preko fonda. Radila sam histeroskopiju pre te prve vto. Sve je lepo islo dobili smo 14 jajnih celija od toga 9 balasti, tri su ubacili a 4 su kazu bile dovoljno dobre za zamrzavanje. Radila sam i insulinsku kao blago je povisena pa mi je dala glukopage od 75o da pijem i to je to. Sta god da je pitam kaze sve je to super bice sve odlicno. Sve je kao na traci bukv si par minuta sa njom samo se smeska i kao samo pozitiva Lujza Hej fazon.. misli pozitivno, meditiraj i tako neke budalastine.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2459
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 20:30:10   
Everly23

Ne kazem je da ne treba biti pozitivna, imati kakononinlazu lepe misli ali ako tri puta ne uspe onda mora da nesto nije kako treba. Ne znam, probacu u Feroni mozda budem imala vise srece.
IZVORNA PORUKA: Everly23

Hej Lesli,

Pa veruj mi niko te nista ni ne pita a dr Crnogorac je poznata po tome, nekad ubaci i 4 embriona. Ja sam u sve usla kao tele bez ikakvog predznanja na preporuku drugarice koja je uspela iz prve. Radila je kao i ja tri insiminacije bezuspesne da bi nas pustili na VTO preko fonda. Radila sam histeroskopiju pre te prve vto. Sve je lepo islo dobili smo 14 jajnih celija od toga 9 balasti, tri su ubacili a 4 su kazu bile dovoljno dobre za zamrzavanje. Radila sam i insulinsku kao blago je povisena pa mi je dala glukopage od 75o da pijem i to je to. Sta god da je pitam kaze sve je to super bice sve odlicno. Sve je kao na traci bukv si par minuta sa njom samo se smeska i kao samo pozitiva Lujza Hej fazon.. misli pozitivno, meditiraj i tako neke budalastine.



(odgovor članu Everly23)
Direktna veza do poruke: 2460
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 21:04:40   
jess021
Everly, jesi radila 3 puta vto? Imate li zamrznute embrione? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Everly23)
Direktna veza do poruke: 2461
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 21:15:27   
Milijarda


IZVORNA PORUKA: jess021

Zavisno od situacije, ako imas prohodne jajovode u ok spremogram, uslov su 3 inseminacije. Bar je tako bilo





Hvala na odgovoru 😘Koliki se razmak pravi izmedju inseminacija? I da li uopste treba da se pravi? 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2462
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 21:17:26   
Jela12
Ja nisam radila nikada inseminaciju,al sam iz prve upala na budzet za vto.


(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 2463
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 21:25:11   
Milijarda
Da li je to bilo skoro? 


(odgovor članu Jela12)
Direktna veza do poruke: 2464
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 21:37:48   
Krisss985


IZVORNA PORUKA: lesli



IZVORNA PORUKA: Krisss985

35. Ne koliko ja znam. Izuzev inzulinske nista. Mada moja majka je isto prvo dete dobila tek u 34.oj a tetka tek u 40oj. 





Insulinska moze da pravi problem. Narocito ako nije pod kontrolom. Je l’ dobijas neku terapiju? Jesi ponavljala ogtt? Ili bar ono - insulin i glukozu 2h nakon dorucka, rucka?Oni ostali parametri regulacije secera i insulina. C peptid, onaj hba1c i sl.?
Kakva ti je stitna tj tsh? Amh?
Spermogram kakav je?


Nisam proveravala jer su mi bili rekli da je sigurno ok. No sad pred sledeci pokusaj cu proveriti ponovo da vidim da li inofolic dovoljan ili cu ipak morati glucophage da uzimam , no on mi pravi problema sa stomakom. Pocetkom godine kad sam pila pred treci VTO sam smrsala zbog njega a iovako sam mrsava. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2465
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 21:48:00   
Jela12
Ako se pitanje da li je bilo skoro odnosilo na mene.Da.Ja sam prosla komisiju 5.marta i imala poziv za kraj mart.Ali su sve odlozili zbog korone.Bila sam pozvana za termin u julu.


(odgovor članu Milijarda)
Direktna veza do poruke: 2466
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 21:54:18   
Everly23
Radila sam jednu stimulisanu VTO i dobila 9 balsti ubacili su mi 3 i nije uspelo. Za zamrzavanje su bile 4 blaste, nakon par meseci radila sa FET ubacene 2 i nije uspelo. Poslednji put radjen FET pre dve nedelje ostale dve blastice jedna nije prezivela odmrzavanje, ubacili jednu medjutim ninona se nije primila. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2467
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 23:38:22   
lesli

IZVORNA PORUKA: Everly23

Hej Lesli, Pa veruj mi niko te nista ni ne pita a dr Crnogorac je poznata po tome, nekad ubaci i 4 embriona. Ja sam u sve usla kao tele bez ikakvog predznanja na preporuku drugarice koja je uspela iz prve. Radila je kao i ja tri insiminacije bezuspesne da bi nas pustili na VTO preko fonda. Radila sam histeroskopiju pre te prve vto. Sve je lepo islo dobili smo 14 jajnih celija od toga 9 balasti, tri su ubacili a 4 su kazu bile dovoljno dobre za zamrzavanje. Radila sam i insulinsku kao blago je povisena pa mi je dala glukopage od 75o da pijem i to je to. Sta god da je pitam kaze sve je to super bice sve odlicno. Sve je kao na traci bukv si par minuta sa njom samo se smeska i kao samo pozitiva Lujza Hej fazon.. misli pozitivno, meditiraj i tako neke budalastine.



Nadji nekog dobrog endokrinologa koji se bavi sterilitetom da te pretrese skroz.Ne znam kakva je IR i da li ti je 750mg dovoljno.Da li je proveravana stitna, trombofilije (mada one cesce kasnije prave probleme), imunoloski faktori steriliteta?
4 embriona? 😬Ta zena nije bas sva svoja. 🙄Ovde je bila jedna clanica, radila je nekoliko VTO u NS.Mislim da je radila u obe poznatije klinike. Prve vto su valjda bile uspesne, ali je imala biohemijsku, blighetd... Poslednji put je radila na drugoj klinici (i sad sam ubedjena da je to Genezis). Vratili su joj 3 blaste. Primile se sve 3. U 17/18. nedelji je izgubila jednu bebu zbog pucanja vodenjaka i bili su ubedjeni da ce ta povuci i ostale dve. Medjutim preostale dve su uspele da ostanu u materici jos 10tak nedelja i rodila je blizance. Prevremeno, ali su bili stabilno. I sada se nadamo da vec uzivaju kod kuce. A moglo je i da se ne zavrsi tako...Zato mi nije jasno cemu vracanje 3 embriona i to 3 blaste? 😲


(odgovor članu Everly23)
Direktna veza do poruke: 2468
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 23:46:12   
lesli
I sama sam radila VTO u Beogradu i imala 3 ET/FET-a.Prvi put je vratila 1 blastu. Iz tog transfera imam dete.Drugi put su odmrzli slamcicu sa dve blaste, obe su prezivele, ali je vratila jednu - onu kvalitetniju da bi smanjila rizik od blizanacke trudnoce i tada nije uspelo. Za 3. FET su odmrzli preostalu slamcicu i rekla da vraca sve sto prezivi odmrzavanje. Prezivela su oba embriona i oba ih je vratila, a ja sam se do uz tresla da li su blizanci (jer je beta bila dosta veca i brze rasla nego prvi put) ili ne jer je prva trudnoca cak i sa jednom bebom bila dovoljno “vesela”. Na moju srecu, jedna je beba. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2469
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.2.2021 23:50:11   
lesli
A klinika na kojoj sam radila je zabelezila i slucaj da su vratili 2 blaste i da se svaka od te dve podelile. Pa su dobili trudnocu sa 2 para jednojajcanih blizanaca. Naravno, radjena je redukcija i zena je rodila blizance.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2470
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.2.2021 7:29:58   
jess021
Milijarda, inseminacije mogu jedna za drugom da se rade, znaci za 3 meseca obavis sve.


Everly, slazem se sa Lesli, trebala bi sad vec detaljnija ispitivanja da se urade, a i mozda da promenis dr. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2471
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.2.2021 7:44:06   
Everly23

Ne znam sta da kazem ja sam bila 100% ubedjena i da ce mi prva insiminacija uspeti :D a ne da cu doci do ove faze. Kada su mi ostale 4 zamrznute u dve slamcice i dosao dan za krioembriotransfer putala me hoces sve 4 da ubacimo ili 2 da ostavimo :D 
IZVORNA PORUKA: lesli

A klinika na kojoj sam radila je zabelezila i slucaj da su vratili 2 blaste i da se svaka od te dve podelile. Pa su dobili trudnocu sa 2 para jednojajcanih blizanaca. Naravno, radjena je redukcija i zena je rodila blizance.




(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2472
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.2.2021 7:47:42   
Everly23

Koja je klinika u pitanju? (ako sme da se navede) Da li si isla preko fonda ili ste placali?
IZVORNA PORUKA: lesli

A klinika na kojoj sam radila je zabelezila i slucaj da su vratili 2 blaste i da se svaka od te dve podelile. Pa su dobili trudnocu sa 2 para jednojajcanih blizanaca. Naravno, radjena je redukcija i zena je rodila blizance.




(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2473
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.2.2021 7:52:22   
Everly23

Stitna je dobra, hormoni isto, jajovodi prohodni, radjena i histeroskopija sve je bilo kazu u redu, u pravu si definitivno naci nekog dobrog endokrinologa i promeniti dr za sledecu VTO 
IZVORNA PORUKA: lesli


IZVORNA PORUKA: Everly23

Hej Lesli, Pa veruj mi niko te nista ni ne pita a dr Crnogorac je poznata po tome, nekad ubaci i 4 embriona. Ja sam u sve usla kao tele bez ikakvog predznanja na preporuku drugarice koja je uspela iz prve. Radila je kao i ja tri insiminacije bezuspesne da bi nas pustili na VTO preko fonda. Radila sam histeroskopiju pre te prve vto. Sve je lepo islo dobili smo 14 jajnih celija od toga 9 balasti, tri su ubacili a 4 su kazu bile dovoljno dobre za zamrzavanje. Radila sam i insulinsku kao blago je povisena pa mi je dala glukopage od 75o da pijem i to je to. Sta god da je pitam kaze sve je to super bice sve odlicno. Sve je kao na traci bukv si par minuta sa njom samo se smeska i kao samo pozitiva Lujza Hej fazon.. misli pozitivno, meditiraj i tako neke budalastine.



Nadji nekog dobrog endokrinologa koji se bavi sterilitetom da te pretrese skroz.Ne znam kakva je IR i da li ti je 750mg dovoljno.Da li je proveravana stitna, trombofilije (mada one cesce kasnije prave probleme), imunoloski faktori steriliteta?
4 embriona? 😬Ta zena nije bas sva svoja. 🙄Ovde je bila jedna clanica, radila je nekoliko VTO u NS.Mislim da je radila u obe poznatije klinike. Prve vto su valjda bile uspesne, ali je imala biohemijsku, blighetd... Poslednji put je radila na drugoj klinici (i sad sam ubedjena da je to Genezis). Vratili su joj 3 blaste. Primile se sve 3. U 17/18. nedelji je izgubila jednu bebu zbog pucanja vodenjaka i bili su ubedjeni da ce ta povuci i ostale dve. Medjutim preostale dve su uspele da ostanu u materici jos 10tak nedelja i rodila je blizance. Prevremeno, ali su bili stabilno. I sada se nadamo da vec uzivaju kod kuce. A moglo je i da se ne zavrsi tako...Zato mi nije jasno cemu vracanje 3 embriona i to 3 blaste? 😲





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2474
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
21.2.2021 8:00:46   
Everly23

Pa da i ja mislim da treba detaljnija pretraga. U Genezisu samo preporucuju ERA test i to je to sta god da pitas kaze jesi radila ERA test i kraj price. 
IZVORNA PORUKA: jess021

Milijarda, inseminacije mogu jedna za drugom da se rade, znaci za 3 meseca obavis sve.


Everly, slazem se sa Lesli, trebala bi sad vec detaljnija ispitivanja da se urade, a i mozda da promenis dr. 



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here