RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 7:18:26)

Dobro jutro.
Ih, svi vas vole, divne ste i tako to[sm=jezicek.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 7:19:56)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Dobro jutro.
Ih, svi vas vole, divne ste i tako to[sm=jezicek.gif]

[sm=smiley16.gif][sm=zz_spin.gif]




jess021 -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 8:01:30)

Dobri jutro! Nikako da se razbudim, bas sam sva osamucena
Joj Sanjice, ja stalno mirisem meso, par puta sam kupila pokvareno i uredno ga vracala.
Ivana, ja nisam tako divna, ne volim bas ta caskanja[sm=smiley36.gif]
Sta kuvati danas?




emicaa -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 8:26:51)

Dobro jutro,imali smo 5 budjenja.Sitnica [sm=smiley36.gif]
Dora je budna od pola 7,jutros je poranila.Inace je budim u 8 da ne propusti patrolne sape.
Sto se tice mesa i ja iz navike sve pomirisem.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 8:31:22)

Au Emi nije ti bas lako.
Dobro jutro. Ja sam bas iscrpljena. Sofi je kod kuce.Sad cy ja uskoro kod ocnog. Moram da ubacim u petu.




Anck Su Nmaun -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 8:33:01)

Imamo li temu o Slajmu a da.nije vezano za bebe?
Ja ne znam kako da ga se resimo. Ja sam neki dan povratila ispred zgrade koliko sam puna. V krlja vec par dana, sinoc je bas kasljao . T isto vec mesec dana nije strasno al odlozice nam operaciju verovatno ako bude imala slajma. Ide na kontrolu za par dana. Poludecu vise.




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 8:36:45)

Anck, i maca i ja smo pune slajma... Na kakvu operaciju ide?




Anck Su Nmaun -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 8:40:11)

Pa za slepo crevo. Znas da je pre mesec dana bila u bolnici i nisu joj radili kao puna slajma. Sad ne znam kakvo je stanje ja ni onda nisam primetila da besto kaslje a ni sad.




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 9:14:19)

Jao, bre, ja sam skontala da pricas o V.
Jess, tebe samo poneko voli [sm=smiley36.gif]




Milena18 -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 9:31:38)

Jutro!
Anck, jeste li pili nešto? Nama je pedijatar preporučio Flavamed kada je jednom M bila puna šlajma. Mogu da ga piju deca od dve godine pa naviše i odrasli. Ona je pila iako nema još dve, ali manju dozu i čini mi se da joj je pomogao.
Moj muž se isto na pijaci sa svima ispriča. Smejala sam se jednom kad smo išli zajedno, sve on pita, i iz kog su sela, i kako je šta rodilo i šta kljucaju koke, haos [sm=smiley36.gif]





Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 9:39:08)


IZVORNA PORUKA: Milena18

. Smejala sam se jednom kad smo išli zajedno, sve on pita, i iz kog su sela, i kako je šta rodilo i šta kljucaju koke, haos [sm=smiley36.gif]



[sm=bravo.gif]hahah ja obozavam takve ljude a mm mrzi a eto sa mnom je hahah...Mj brat poveze nekog ko stopira, vozi ga pet minuta i vec zna sta radi odakle je , ma zivotne planove za 10 godina ahahah...Sta znam takvi smo i brat i ja. A snajka i mm su susta suprotnost pa brat i ja kukamo na njih stalno hahah...

Ja odrzala cas. Odoh sad do prodavnice. Doruckovala sam dok sam drzala cas. Za svaki slucaj ako deran krene da pravi frku pa posle da ne stignem.

Inace vaga od jutros pokazuje MINUS 2 kg [sm=bravo.gif] a jos nisam ni krenula da svojim planom da vozim bajs uvece hahaha...Samo sam pocela da veceram palentu ili popijem samo jogurt, a doruckujem takodje palentu sa jogurtom i suvog mesa. Rucam normalno. Zasladim se posle rucka sladoledom [sm=smiley36.gif]
Nalivam se vodom haos svako malo piskam. Nadam se da ce to isto pripomoci i zbog mleka i zbog kilaze.

Jos samo 11 kg hihih..I onda posle tih 11 jos 20 imam [sm=smiley13.gif] al na tih 20 sam se "navikla" to mi je normalno stanje vec par godina.




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 9:56:09)

Ljiso, super, bas mi je drago. Voda znaci mnogo. I zbog kilaze i zbog mleka.




Rosita -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 10:18:48)

Cao mame. Mi evo na parkingu. Čekamo tatu. Uhvatili smo ladovinu.
Anck, inhalacije? Berodual, bisolvon, šta već ide. Kuvaj i nešto narodno, čaj - sirup od luka... Propomucil.
Emice, to je baš iscrpljujuće[sm=smiley13.gif]
Nama je u četvrtak druga kontrola. 27 dana od prethodne. Dr ide na odmor, zato. To nema veze za vakcinu, mislim malo manje dana?
N mi je malo lenji od D[sm=smiley36.gif], što uopšte nije teško postići. N spustiš na stomak i on zalegne. Može da se odigne fino, pokazao je, ali radije leškari. D u ovom periodu je bio vredniji čini mi se. N mi je kao meda neki, a D je bio tigrić [sm=smiley1.gif].
Pozdrav mame.




Maraj -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 10:29:27)

Dan mame. Ja dosla iz dz. Napolju je pakao. Bas mi smeta ova vrucina. Inace kako su se rosi , ljisa, von, pari.
. preselile u ovu temu , tamo medj trudnicama nema ko da pise [sm=smiley36.gif]
Anck a beli slez, jeste probali?
L mi.muke zadaje svako jutro. Nece da se oblaci. Ili bi da set_a go ili u pidzami. Deda dodje po njega da ja mogubda odem u dz on i tad vristi , nece da se oblaci i ako obozava dedu i da sa njim ide napolje. Valjda je i to faza. Sve neke faze. Kad ce kraj tim silnim fazama [sm=smiley29.gif]
Ljiso [sm=bravo.gif] za ta 2 kg




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 10:34:30)

Rosita, mislim da mora proći makar dan vise od prethodne vakcine. Znam da su nas vratili. Mada, to je bilo pre deset godina, sa sinom, tako da ne mogu da se setim koja je tacno vakcina bila u pitanju.




Rosita -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 10:37:17)

Maraj[sm=smiley31.gif]
Nego, sad mi pade na pamet. Koliko je koštao pregled kod očnog za L, kad si zimus/ proletos išla?




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 10:37:39)

Nadoknadicu ja ta dva kg lako[sm=smiley36.gif] insulin mi je ok pa mogu slatiksa do mile volje haha...
Maraj brzo ces i ti ovde.

Rosita ja mislim da nema veze.

Inace castim danas leglo porodiljsko I za Mart i april i maj [sm=torta.gif][sm=kava.gif][sm=bravo.gif]




Rosita -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 10:40:07)

Super ljišo[sm=bravo.gif]
Ivana, bio je hep B, a sad ide pentaxim 27 dana posle, ne znam, valjda ne nenja ništa 3 dana...




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 11:06:39)

Ma da, neke vakcine mogu da se prime i u istom trenutku. Ja sam se porodila 25.11. a 25.12. otisli i rekli nam da dodjemo za par dana. Mozda su bili nervozni[sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 11:15:09)

Dobar dan. Ja sam iscrpljena zbog stomacnog. Sad sam isla kod ocnog. Uopste nisam trebala da idem. Sirila mi je zenice. Sad treba da idem na posao kolima. Nemam pojma kako cu da vozim.




Maraj -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 11:30:02)

Rosi 5000 smo platili pregled u medigrupu. Al kazem ti u okviru medigrupa radi klinika Milos. Oni su specijalizirani za rad sa decom sto se ocnog tice. Tako da ako ides privatno ja ti preporucujem da odes u kliniku Milos
Za vakcine mora da prodje mesec dana
Bolje i par dana vise. Za vakcinu ne moze da se zakasni moze samo da se pozuri [sm=smiley1.gif]




Milena18 -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 11:32:50)

Ljiso, bravo za 2kg!
Mm nije baš toliko komunikativan, ali na pijaci dobije inspiraciju [sm=smiley36.gif] Jutros baš nešto pričamo o M kako sad trtlja bez prestanka, a kad poraste verovatno će biti mutava kao nas dvoje [sm=jezicek.gif]
Sanjice, a što ti je širila zenice?
Nas su isto vratili kad je primala prvu vakcinu u dispanzeru jer mora da prođe mesec dana od kad je beba primila vakcine u porodilištu. Posle par dana smo išli ponovo.




Maslacak15 -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 11:35:33)

Dobar dan zene,
kod nas evo ponedeljak klasika. decaci u vrticu mi bile do supermarketa i DMa. Sad cu da spremam musaku ako mi dozvoli ali ok je volje igra se u krevecu - ima nade[sm=smiley36.gif]. Ja sam juce ubacila cebe za igru na podu u kadu, sad bih morala da ga isperem kad se smislim[sm=smiley36.gif] Mrzim te teske fizicke poslove. Inace bas me raduje taj predstojeci period u razvoju. Pusticu je jos nedelju dana da planduje u krevecu a posle je saljem na pod. Zivo me zanima kako ce ona da se ponasa. S jedne strane ima razlike, devojcica je, nesto je drugaciji temperament. S druge strane vidi se da tako kazem daje iz"iste stale"[sm=smiley1.gif]. Tuce junacki igrackice na mobile i okrece ih, jaka je i zilava, pocela je da dize obe noge istovremeno skroz gore iznad stomaka - sto bi rekli pod 90 stepeni u odnosu na apodlogu. Sve mi je to de ja vu.... Niko od nje nista ne ocekuje, meni je jasno da su deca razlicita a i S je u domenu grube motorike bio takav da je bolje ne porediti ga nisakim ali sam radoznala. Mozda je problem solving pristup drugaciji kod devojcica. Videcemo[sm=smiley2.gif]




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 11:43:07)

Mozda to za vakcine ima veze samo sa prvom iz porodilista [sm=zmeden.gif] mi smo sada primali na vise od mesec dana, tj. tako nam zakazivali pa nemam pojma.
Milena, ne mora da znaci, mozda bude brbljivica[sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 06/18 [chat] (4.6.2018 11:45:47)

Hahaha Maslacak evo ja cu da ti kazem. Devojcice su zilavije [sm=smiley36.gif] a decaci su fakat nemirniji haha..Ja se secam da je D bila u stanju po pola sata i vise da radi jednu te istu stvar. Kao mala beba. Reko ima vise koncentracije nego moji djaci [sm=smiley36.gif]

Ja evo pokusavam cufte da napravim. Ali P nikako da zaspi cvrsto valjda ga sad vec muci nekakenje. Pa mi se budi svakih 5 min bukvalno jadnicak nikako da odmori




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>