Krvarjenje iz nosa - rhinorrhagia (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Delijagirl -> Krvarjenje iz nosa - rhinorrhagia (23.11.2009 10:33:04)

Meni se to u zadnje vreme bas cesto desava (bar 2 puta nedeljno) da mi iz cista mira pocne krvavljenje iz nosa tako mozda minut dva i prestane takodje zapazam da mi se to nekad desi preko noci i vidim ima ujutru krvi na jastuku inace imala sam to kao klinka dok sam trenirala i tada su me vodili na pregled kod otolarinolaringologa ali on nije utvrdio da nesto nebih bilo ok i takodje nemam visok pritisak pre nizak da bi moglo zbog toga a i kada se to desi ne cackam po nosu i obicno ili sam ispred kompjutera ili gledam tv dakle nista i ne radim... E sad moje pitanje sta jos moze da prouzrokuje tome? 




Anoniman -> RE: Krvarjenje iz nosa - rhinorrhagia (23.11.2009 14:36:44)

Led zaustavlja krv iz nosa KLIKNI




oliveradj -> RE: Krvarjenje iz nosa - rhinorrhagia (23.11.2009 15:24:53)

I ja sam imala taj problem kao dete isto kao što si napisala krv na jastuku kao najnormalnija pojava krvarenje iz nosa koje je teško zaustaviti jednom sam potrošila ceo čas učiteljici koja je jedva uspela da mi zaustavi krv. I kao starijoj isto užas. Uvek sam nosila vatu u džepu za ne daj bože jer sam samo tako uspela da je zaustavim. To se malo poboljšalo kako sam rodila dete sad je takoreći neprimetno, ranije sa prolećem krvarenje iz nosa je bilo kao dobar dan. Takođe imam nizak pritisak. Delija ja mislim da je to nasledno. Ja sam to nasledila od mame i ti si sigurno od nekoga. Hladan peškir na vrat dosta pomaže i zaustavlja brzo krvarenje iz nosa meni je dosta pomoglo da stavim vatu u nos i tako sam uspevala da zaustavim krv.




Dora -> RE: Krvarjenje iz nosa - rhinorrhagia (23.11.2009 16:54:20)

Ja imam problem krvarenja iz nosa uvek u trudnoći. To mi je valjda prvi znak da sam trudna. Jednostavno probudim se jer ne mogu da dišem, ja izduvam nos a ono sve krv! Užasno je ali će proći...




Anoniman -> RE: Krvarjenje iz nosa - rhinorrhagia (22.10.2010 11:18:23)

Već tri dana mi povremeno u toku dana krene krv iz nosa ... U stvari - čini mi se kao da sam slinava , izduvam nos - ono krv [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Nikad , ali NIKAD u životu mi nije išla krv na nos . Kontam da je u trudnoći sve bolje prokrvljeno , pa otuda i krvarenje , ali mi je čudno , s obzirom da mi krv nije curila ni onomad kad me je u osnovnoj školi debela Jasmina ošinula loptom medicinkom po sred face [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] . Malo sam bila ošamućena , ali krvi nije bilo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Suncicabg -> RE: Krvarjenje iz nosa - rhinorrhagia (23.11.2011 23:35:45)

Da li je cesto krvarenje iz nosa opasno? Kom lekaru se obratiti?




World -> RE: Krvarjenje iz nosa - rhinorrhagia (29.9.2014 14:34:20)

A. je potekla krv iz nosa odjednom, iz cista mira. Nije se to nikad desilo ranije. Nije nesto obilno, ali svejedno sam zabrinuta. Treba li da nesto ispitamo i da je vodimo dr? Zbog cega se moze desavati?




mati -> RE: Krvarjenje iz nosa - rhinorrhagia (29.9.2014 14:36:41)

Da se nije ogrebala, mozda cackala? Ili se udarila?




Modessty -> RE: Krvarjenje iz nosa - rhinorrhagia (29.9.2014 14:37:04)

mislim da nije ništa strašno. Dešava im se. AKo nije učestalo nema brige.




World -> RE: Krvarjenje iz nosa - rhinorrhagia (29.9.2014 21:43:16)

Bila je sa mojom mamom, sve sam ispitala da se nije udarila ili pala ili bilo sta neuobicajeno, kaze nije, jednostavno samo tako. Nije ucestalo, to je prvi i jedini put, ali svejedno razmisljam od cega bi njoj tako maloj moglo biti..




Stranica: [1]