|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
3.8.2018 14:24:38   
dunja RR
Popkice, zaboravih da ti kažem, i kod mene isto, za spavanje i plakanje user posted image

IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Здраво, здраво, труднице! Како сте? Код мене хормони већ раде своје. Није ми мука, надам се и да ће ме заобићи то, али бих само спавала и плакала. Ужас! Погледам децу и развалим се плачући. Мала тражи да је носам, а не бих, ипак има две и по године, али ми је жао па плачем. Да ли и ви осетите неку кривицу због старије деце? Баш ме мучи то како ћу све да их грлим, мазим и сл.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
3.8.2018 14:40:47   
milicicak
Dunja, super za bebca user posted image nadam se da cista nece rasti i da nece praviti problem.
Ja sam odnela dokumenta za porodiljsko jutros, pisacu u temi. Pa smo bile na malom Tasu, mini buba se iskakala na onoj trambolini pa smo se dovukle kuci. I sad me ubi stomak...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
3.8.2018 15:49:30   
vonavoj
Dunjice,bas mi je drago da je sve ok!
Stalno te spominjem koliko si hrabra i kako ti je velika zelja za decom,tako da si opet trudna! Svaka cast! Nije lako primati silne hormone.analize..user posted image

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
3.8.2018 16:49:04   
lesli
Ajde da krenem redom. Valjda cu da odgovorim na sve sto sam htela. Dosta ste pisale pa ne zamerite ako nesto zaboravim.

Popkice, dobro nam dosla.

Milicicak, kad kazes prva doznaka sa trudnickog...mislis na prvu, prvu doznaku? O.o
Inace odelca koja si ostavila u temi su fantasticna. :)
Ne znam da li prokomentarisah izlet u front. Ako nisam, bas mi je drago da je sve ok. user posted image Jos malo pa stize mali “zezator”

Dunja, ja sam u pocetku uzimala onaj od 100. Posle je dr koja mi vodi trudnocu rekla i napisala u izvestaju da stavljam jednu od 200, da ce mi biti laksi zivot tako da su ovi iz dz prepisivali ono sto je stajalo na receptima.
Super za kilazu. Mene moja dr na svu srecu ne tera da stajem na vagu, ali kod mene je suprotan strah od vage :)

Miki, uzmi slobodno utrogestan na recept. Zasto bi placala kad imas pravo na njega?
Ja sam radila FET kod Goce i od prvog dana sam koristila utrogestan dobijen na recept u DZ.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
3.8.2018 17:04:26   
lesli
E da i zaboravih da prokomentarisem za 8.3. Super datum za termin user posted image

A za cistu ne brini. Ja sam imala i vecu od toga i vukla je sa sobom minimum 2godine. Goca poludela kad sam prvi put dosla kod nje kad je cula koliko je dugo to tu i kako doktorka kod koje sam do tada isla nije reagovala ni na koji nacin na tu cistu.
Samo se ne savetuje da skaces i tako to (sto verovatno neces). Mada ja sam sa tom cistom isla redovno na trcanje i najnormalnije se ponasala jer mi je dr rekla da mogu sve normalno. Sad, da li sam imala srece pa se nista nije desilo ili je stvarno u pravu, pojma nemam user posted image

Ja bih pre isla na otklanjanje na porodjaju, ako ti ne bude rasla vise (a mozda cak i pocne da se smanjuje u nekom trenutku). Sigurno su ti rekli da ako se pojavi jak bol u stomaku sa strane sa koje je cista, da ides pravac kod lekara.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
3.8.2018 17:39:47   
dunja RR
Les, a sta se na kraju desilo sa tvojom cistom?
Ja nemam iskustva sa vodenim, ovo je prvi put da imam takvu, uvek ranije sam imala endometrioticne. Moja je krajem aprila bila 2.8cm a sada je 4.4cm,znaci za sada raste. Dr mi rece da moze da naraste i 10cm i da bude ok, samo da se ne uvrne. Ali da bi bilo idealno da pukne i tada cu osetiti kratkotrajan jak bol. A pretpostavljam ako se ne daj Boze uvrne da je bol konstantan. A Goca je rekla jos ranije da ta cista nece smetati i neka je srede na CR.
Ako ja dobro kapiram a nisam pitala to dr, ta cista ne ugrožava bebu jer ona nije u materici već na jajniku.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
3.8.2018 18:15:08   
dunja RR
Mili, Von user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
3.8.2018 18:41:53   
lesli
Goca je prvo pokusala da je resi pilulama, ali nije uspelo pa je sklonjena (kao i jedna manja od oko 2 cm) pre ulaska u postupak.
Meni nije htela da radi stimulaciju dok nije ocistila jajnike. E sad nemam pojma da li ima veze sa PCOS-om ili sa tolikom cistom nije smela da rizikuje da me jos dodatno pumpa hormonima.

I meni je ta dr kod koje sam ranije isla rekla da cista ne smeta u trudnoci i da mogu da mi je sklone na porodjaju, ali je problem sto ja nisam ostajala trudna. E sad da li je ta cista kocila da ostanem trudna ne znam (jer sam i pored pcos-a uvek imala ovulacije). Ova je tvrdila da ni tome ne smeta, ali joj ne verujem previse nakon svega.

I da, mislim da ne ugrozava. Narocito kod tebe gde materica vise nije spojena sa jajnicima ;)

< Poruku je uredio lesli -- 3.8.2018 18:44:47 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
3.8.2018 18:50:19   
milicicak
Les, treba ti kopija prve prve doznake. Ja je naravno nisam imala ali su moje tete u racunovodstvu divne i sva su dokumenta imale.
Meni se i dalje steze stomak, odvaljuju me krsta. Nece valjda ovo dete da krenen pre nego sto obavim kupovinu user posted image inace, imam novu odevnu kombinacijunza izlazak, kad je izvedem slikacu :D
Dunja, moja kuma je imala cistu od 15-ak cm dok je bila trudna, sredili su je na carskom rezu, iskreno se nadam da tebi nece rasti vise

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
3.8.2018 18:54:24   
dunja RR
Meni je knjigovođa, odmah naglasila za tu prvu doznaku, Mili hvala što me podesćaš, baš sam zaboravna od starta ove trudnoće :)
Kumina cista 15 ch, auu??

Ne znam Les, tvoja je bila veća u startu?
Kod mene nije razmišljala o sklanjanju, znate već, pisala sam ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
3.8.2018 19:03:00   
milicicak
Dunja, ja sam otvorila trudnicko bolovanje dok nije bilo nikave price sta je sve od dokumenata potrebno po ovom novom zakonu. I inace nemam naviku da kopiram dokumenta a trebalo bi...
Jeste, cista je bila bas velika, cak je imala i neko ime, zaboravila sam user posted image nista nije smetala

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
3.8.2018 19:03:32   
lesli
Pa moja je bila konstantna 6cm, 2-2 i nesto godine.

Gospode, da li su oni ludi? Nadam se da ovi moji imaju tu prvu, prvu doznaku iz januara meseca...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
3.8.2018 19:05:27   
lesli
Mili, molim te napisi u temu kad stignes sta ti je sve trebalo od dokumenata. I mene to isto ceka za malo manje od mesec dana...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
4.8.2018 10:06:26   
dunja RR
Pisah u pogrešnoj temi, i javih tetki, da sazna bolje od mene nego od komšinice user posted image
Jako su osetljivi, jer sam ja jedino žensko dete u celoj porodici sa mamine strane, i prvo dete u celoj porodici, imam puno braće a svi mlađi od mene (tata je jedinac), i ja njihova mezimica, da im ne javim. Braći još nisam rekla iako se redovno čujemo i viđamo, ali saznaće na svadbi (jedan od braće se ženi) za mesec dana.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Bila mi sada patronazna, i naravno kao i pre 5 godina tetkina prva komsinica, aaaaa. Prosli put je odmah javila tetki da sam trudna, a ja tetki nisam rekla kao ni sada. Ma mi nikom nismo rekli samo moja mama zna, ni tata ne zna. I sada noram da javim tetki da se ne bi naljutila kao prosli putuser posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
4.8.2018 10:28:40   
IvanaSK RR
Suzi, a zasto ti bila patronazna?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
4.8.2018 10:32:51   
dunja RR
Ginekolog u DZ mi napisala nalog da mi na 3 dana dolazi patronažna da mi daje injekcije progesterona.
Ja joj rekla da nema potrebe jer ja idem kod Ivanovića da primam injekcije (sama kupujem injekcije) ali ona nije htela ni da čuje za to, jer imam pravo da dobijem progesteron i patronažu.

A u prošloj trudnoći nisam primala progesteron, nego mi je ova tetkina komšinica u početku davala fraksiparin, a posle su mi sredili da ja podižem injekcije kod njih u patronaži i sama sebi dajem (što je i njima bilo lakše, da ne dolaze a i meni). Ali progesteron ne mogu sama sebi, to mora stručno lice i ide u gluteus.

< Poruku je uredio dunja RR -- 4.8.2018 10:38:17 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
4.8.2018 10:53:52   
IvanaSK RR
Ahaa, nisam znala, izvini.
Mili, jel prestao stomak da boli?
Dragce, kako si ti?
Ostali stomacici?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
4.8.2018 11:27:41   
Dragce86
Hvala sto pitas, Ivana RR :) Danas sam, cini se, bolje. Juce su me ubile kontrakcije i malecki je bio baaas bas nemiran. Jos me uvece istresirala kcerkica koja je pala na nos i ugruvala ga, pa sam se presekla da nije slomila ( ma haos, sekiracija neka svaki dan, pa i to utice da mi bebac luduje ) Nadam se dace danas biti mirnije. ljubm vas sve drage moje.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
4.8.2018 11:56:08   
IvanaSK RR
Bice bolji danuser posted image kad malena kreće u vrtic? Ko je cuva ovih dana?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
4.8.2018 14:08:13   
Dora89
Hej, Milicicak, i ja isto u Frontu. user posted image Ko zna, možda se i sretnemo! Rekla mi je dr da će biti porođaj za najviše tri nedelje (za one koji stignu dotle, naravno!) user posted image Šalim se, CTG mi je ok, samo je malo pojačana aktivnost u odnosu na prošlu nedelju, ali ove kontrakcije mi uopšte nisu jasne! Svakog dana mi se po više puta pojave.

Za tu prvu doznaku nisam čula da treba. Uostalom, neko možda uopšte nije ni koristio trudničko, nego ide pravac na porodiljsko. Otvoriću ovih dana porodiljsko, pa ću javiti utiske.

Popkice, i ja slično razmišljam. Kod mene će biti razlika u godinama kao kod tebe. Drago mi je što sam bila sto posto prisutna kad su zabeležene prve reči, prve rečenice, prve pesmice, što je sve već viđeno, pa sad nemam osećaj da nešto propuštam, jer dete od dve i po godine nema više čime da me iznenadi. Samo mi bude što ne mogu toliko da pratim dete u fizičkim aktivnostima, a kamoli da se i ja igram, što mm preuzima igre loptom, bacanje u vazduh, neki ozbiljniji ples, što ne idem na vožnju bicikle... Još je i plus ako mogu da sedim sa strane i da posmatram. Rekla sam sebi da ću prvo kad se vratim iz porodilišta da podignem svoje starije dete (osim ako mi kojim slučajem urade carski rez)! Posmatram svoje dete u tim njegovim poslednjim trenucima kao jedinčeta, koje je toliko puno razumevanja za moje ležanje i prenemaganje, i žalim što će uskoro moja pažnja biti zauvek podeljena. Ali teši me činjenica da svom detetu poklanjam vredniji dar od moje pažnje - roda najrođenijeg, prijatelja i u dobru, i u zlu, nekoga ko će biti tu čak i kad mene više ne bude, večitu pomoć i podršku, doživotni oslonac, jedinu osobu koja će ostati kad svi odu. To je najjači razlog zbog kog sam htela više dece. I najveća želja u životu mi je upravo da ih vaspitam da budu uvek tu jedno za drugo, i da celog života budu složni.

< Poruku je uredio Dora89 -- 4.8.2018 14:10:29 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
4.8.2018 15:16:42   
popkica bebic
Дора, ја чекам треће дете. Иста сам оваква била 2015. док сам чекала ћеркицу. Син је старији, за два месеца пуни пет година. Али, он никада није био посесиван. Чак је сека та која љубоморише и не да му да ми приђе. Хвата ме паника како ћу. Живчана сам особа, преосетљива и сада се бојим хоћу ли бебу волети као њих. Или још горе, шта ако њих двоје запоставим због бебе. Тако, муче ме разне недоумице, смарам њима. Жао ми је што се овако осећам, а желела сам троје деце одувек. Одох у of!

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
4.8.2018 21:44:51   
dunja RR
Zene ja sedim u jednoj basti na Vracaru, do malopre sa drugaricom a sad trenutno sama i pijuckam kafu, dete se igra u igraonici kafica, divota
user posted image
Nisam pila kafu 8 danaa.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
5.8.2018 10:13:26   
Dora89
Jao, Popkice, nemam pojma! Ti već imaš iskustva sa dvoje dece, kaži mi, jel' više voliš ćerku ili sina? Ako ih voliš podjednako, onda ćeš sigurno tako voleti i bebu. Ne mogu da zamislim kako izgleda voleti tako jako još nekog kao što volim svoje dete, ali kažu svi da se sva deca podjednako vole, pa verujem da će tako i sa mnom biti slučaj. Naravno da sad ne možemo da zamislimo svoje bebe, još uvek mi je apstraktno da je ta lopta jedno živo biće, ali kad se rodi beba, pa vidiš da je to jedna individua, jedinstven čovek i ličnost, tek tada postaneš svesna situacije i formiraš neka osećanja prema tom biću.
Nemam pojma kako ću vaspitavati. Ne mogu da zamislim budućnost, nikad nisam bila u takvoj situaciji, pa neću ni da pričam. Sa starijim detetom sam sve radila po osećaju. Gutam knjige, forume i blogove o vaspitanju, ali na kraju radim samo kako smatram da je ispravno. Za sada sam zadovoljna rezultatom, pa ću tako i ubuduće odlučivati "u hodu". Pa ćemo videti šta će biti.
Samo sam jednu stvar sebi obećala do sada. Trudiću se da uvek saspem istinu deci u oči, korigovanu u skladu sa njihovim mogućnostima, i da ih što manje lažem. Sa istinom je u početku teže, ali se dugoročno bolje živi. Tako oni nauče da imaju poverenja u mene, jer znaju da ih ne lažem, i shvataju da ih ne smatram glupim. Spremila sam poklon za starije dete iz porodilišta, ali neću reći da je taj poklon od bebe, kada je očigledno da beba ne može ništa da drži u ruci, nego da sam ja taj poklon spremila, jer mi je moje dete puno nedostajalo. I ne pričam kako će se njih dvoje igrati, nego pričam svom detetu kako su bebe mnogo dosadne, kako će mi, dok radim poslove oko bebe, nedostajati naše igre, i pozivam dete da mi pomogne oko bebe i da učimo bebu zajedno, kako, bi beba što pte naučila da se igra i postala zabavna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
5.8.2018 11:31:30   
Dragce86
Jao, Dora89, rasplakala si me poslednjim postom... Iste mi se misli roje, da li cu voleti i drugo dete kao prvo, osecam strasnu grizu savesti sto mojoj Viktoriji na neki nacin oduzimam svu ljubav i paznju, prostor, igracke, sto je naguravam u vrtic da ne moraq da gleda dok lezim :( Nedostaje mi da je podizem, nosim, ljubim do besvesti, a ne smem cak ni iz stolice za hranjenje da je izvadim vec cekamo tatu... Ivana RR, sa tatom je vec krenula u privatni vrtic na Zarkovu, ide od 1.avgusta. Pre me je vukla za ruku kad krece napolje, sad ide sama sa tatom, vise ni ne pokusava da me pozove sa njima , jer zna vec da ne idem... :( Uh bas su me pukli hormoni i emocije..

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
5.8.2018 11:33:14   
popkica bebic
Добар дан, мамице! И ја пијуцкам кафу, деца гледају цртани. Дора, има оних жена које отворено кажу да више воле једно дете од другог. Богу хвала, заиста нисам у том фазону. Срце ми једнако заигра и за сином и за ћерком. Кад пате мене боли, када су срећни срећна сам и ја. Кад једноме нешто купим, и друго добије макар нешто. Увек их исто гледам и негујем. Не фаворизујем пол. Надам се да ће тако бити и са трећим.
Ја се иначе не осећам трудно. Молим Бога да ме заобиђу мучнине. Једем све, али мало. За десетак дана ћу на први УЗ тек, и искрено бих волела да нема разлога за честе одласке лекару. Мрзим бели мантил. 😁


_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here