Niska temperatura bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Kliker -> Niska temperatura bebe (4.8.2018 15:59:06)

Veliki pozdrav za sve! [sm=smiley1.gif]
Majka sam dečaka starog 3 i po meseca i u ponedeljak smo primili pentaksim i synflorix vakcine. Doktorica nam je skrenula paznju da reakcije na ove vakcine nema, osim retko, povisena temperatura i, ukoliko se desi, da dam paracetamol sirup. On je nazalost reagovao, imao je celu noc oko 37,5-37,6 , oko 3 ujutru sam mu dala 2,5ml sirupa, da bi mu pred jutro porasla na 38,3. Tada sam zvala halo bebu, oko 7 (sto znaci da je proslo 4 sata) i rekli su mi da slobodno dam jos 3ml sirupa. Dala sam i temperatura mu je bila normalna ceo dan da bi uvece ponovo pocela da se penje preko 37 i ja sam mu ponovo dala 2,5ml sto je za njega i malo jer je imao na toj kontroli 7,600g. Zaspao je i nakon 2 sata se ohladio, oblio ga je hladan znoj, glavica mu je bila skroz mokra i telo se lepilo od znoja, a on hladan, prebeldeo i jako uspavan. Izmerila sam mu T i bila je 34,2, zvala sam opet halo bebu i rekla mi je sestra da ga utopljavam I dajem mu da sisa, medjutim za to nije bilo sanse jer je bilo jako uspavan. Jedva sam uspela da mu dam malo toplog caja I satima sam ga grejala telom. Uspela sam da mu podignem samo na 35,2. Tek ujutru mu se popela na 35,7. Otisla sam kod lekara i on mi je rekao da je moguce da se vakcina potrefila sa nekom virozicom i da cemo vaditi krv i mokracu ako mu opet skoci T a da taj pad T ne treba da me brine. Medjutim, i to vece mu je pala ali na 35.1. Svako vece nakon toga je padala ali na malo visu T od prethodne. Da li je neko imao slicno iskustvo, kako se izborio sa tim i kada to prestaje? Jos uvek mi se malisa oporavlja, tek nocas nije imao veliki pad temperature ali zato spava skoro ceo dan. Nadam se da je to zato sto se konacno oporavlja i skuplja snagu.




IvanaSK RR -> RE: Niska temperatura bebe (4.8.2018 16:06:52)

Imamo temu, tamo je prebacen post
Klik




Stranica: [1]