|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bezvoljnost
29.1.2011 20:58:41   
magnetic
Bravo gagiuser posted image i ja ti cestitam user posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Bezvoljnost
29.1.2011 23:15:20   
madre
sad sam procitala celu temu koja je otvorena pre dveee godine i mnogo mi je drago da je sada sve u redu user posted image

< Poruku je uredio madre -- 29.1.2011 23:16:19 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 302
   [Obrisana poruka]
30.1.2011 9:50:02   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 303
   [Obrisana poruka]
30.1.2011 21:51:31   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 304
   RE: Bezvoljnost
16.1.2012 23:16:55   
Anoniman
Zene moje drage treba mi vasa pomocuser posted image ne znam zasto sam anonimna, mozda zato jer zelim da budete objektivne, a mozda zato sto me je sramota, i nemojte molim vas punooo o tome diskutovatiuser posted image
o cemu se radi? probacu da budem kratka... vec godinama, mozda jos i od detinjstva sam vrlo bezvoljna, neodlucna, nepreduzimljiva osoba bez motivacija, ideja, zelja... imam utisak da srz problema lezi u tome kako me je majka odgajala... nisam smela da se izjasnjavam, bilo sta da kazem suprotno njenom misljenju, strogo su me gajili, a uvek sam se trudila da budem najbolja cerka. mislim da je to sve ostavilo na mene velike posledice. ona se danas iskreno kaje, mnogo se promenila, ali cini mi se da je ne moguuser posted image
trenutno imam sve, zdravo i lepo dete, skladan brak, zdrave roditelje, novac, obrazovanje, prijatelje... a ja ne znam sta zelim od zivota??? radim posao koji ne volim, a ne znam koji volim. imam lepotu koju ne negujem, mrzi meuser posted image nedostaje mi samopostovanje, samouverenost, zivost, jako mi je losa koncentracija... plasim se neuspeha pre nego sto sam nesto i pocela. stojim u mestu i ne mrdam! da li imate neki pametan savet kako da se pokrenem?user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 305
   RE: Bezvoljnost
17.1.2012 12:13:50   
Anoniman
Zasto ste me tako iskulirale, zene mojeuser posted image Imate li pojma kako se zove stanje u kom se vec dugo nalazim? 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 306
   RE: Bezvoljnost
17.1.2012 12:18:00   
*Alexx*
Baby steps. Kreni jedno po jedno. Ne postavljaj velike ciljeve ispred sebe, ili ih razbij na manje ciljeve koje je lako dostići. Tipa: u narednih nedelju dana idem kod frizera. I sve tako. Nemoj da se osećaš loše ako ne ispuniš, a biće ti super kad ispuniš nešto od toga. Teško je pokrenuti se, ali kad se pokreneš, sve ide lakše user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Bezvoljnost
17.1.2012 12:53:18   
Anoniman
Hvala ti, alexxuser posted image To sve i radim, ali brzo odustanemuser posted image potrudicu se vise u ovoj novoj godini!
ima li jos neko kakav savet, da li ste se nalazili u slicnoj situaciji i kako ste je se resili?user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 308
   RE: Bezvoljnost
17.1.2012 14:54:01   
bebać
Anonimna to što si opisala u način na koji si odgojena kad su roditelji i majka upitanju, ja isto mogu da kažem za sebe, jako slično. Al sam ja izrasla u drugačiji tip osobe, ja sam totalno kontra od tebe(otvorena, samoživa, ambiciozna, malo čega se ustručavam, non stop na nečemu radim, trudim se, ulažem..) ali ja imam nekih drugih stanja koja me 'uhvate' i onda mi se provuku neki od tvojih simptoma. I primijetila sam da mi to smeta u svakodnevnom životu. Nije tako često, ali nije ni za zanemariti.

ja sam od ljetos počela upražnjavati sve ovo( i prija mi):

čitam knjige po izboru

zakazala sam kod psihologa

dosta ljudi koji su mi smetali i zbog kojih sam se osjećala negativno ili zbunjeno sam isisala iz svog života

postavljam sebi za ciljeve male obične stvari(za koje samo treba imati kreativnosti i osmisliti ih) što kaže Alexx step by step, i uživam u njima

mijenjam neka gledišta i uobičajne puteve kojima sam išla(recimo, uvijek sam bila protiv kućnih ljubimaca u stanu, a neki dan sam se složila sa m da nam nabavi psića), jao kako mi prija da ga vodim u šetnjuuser posted image

guglam i istražujem i najmanju sitnicu i detalj u vezi sebe same i svojih misli, jako se trudim i borim se sama sa sobom. Ja vjerujem da kad čovek krene napred i uloži u sebe mora da izadje na dobrouser posted image Pokušaj nešto od ovoga, ili smisli sama sebi šta ti voliš, odakle bi mogla da kreneš i da se trgneš, ali budi istrajna. Ali jedno uradi sigurno: otidji psihologu, i vidjet ćeš kako će ti motivacija početi dolazitiuser posted image

Sretno!

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Bezvoljnost
17.1.2012 15:28:47   
bebać
Sad sam isčitavala ovaj slučaj(težak period što je imala gagi) i od svega, svidjaju mi se mišljenja Dore i LU, Dora je praktična i realna a LU je mudrauser posted image

Mislim da ova oba treba primjenjivati u braku, u zavisnosti od situacijeuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Bezvoljnost
17.1.2012 16:12:00   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Zene moje drage treba mi vasa pomocuser posted image ne znam zasto sam anonimna, mozda zato jer zelim da budete objektivne, a mozda zato sto me je sramota, i nemojte molim vas punooo o tome diskutovatiuser posted image
o cemu se radi? probacu da budem kratka... vec godinama, mozda jos i od detinjstva sam vrlo bezvoljna, neodlucna, nepreduzimljiva osoba bez motivacija, ideja, zelja... imam utisak da srz problema lezi u tome kako me je majka odgajala... nisam smela da se izjasnjavam, bilo sta da kazem suprotno njenom misljenju, strogo su me gajili, a uvek sam se trudila da budem najbolja cerka. mislim da je to sve ostavilo na mene velike posledice. ona se danas iskreno kaje, mnogo se promenila, ali cini mi se da je ne moguuser posted image
trenutno imam sve, zdravo i lepo dete, skladan brak, zdrave roditelje, novac, obrazovanje, prijatelje... a ja ne znam sta zelim od zivota??? radim posao koji ne volim, a ne znam koji volim. imam lepotu koju ne negujem, mrzi meuser posted image nedostaje mi samopostovanje, samouverenost, zivost, jako mi je losa koncentracija... plasim se neuspeha pre nego sto sam nesto i pocela. stojim u mestu i ne mrdam! da li imate neki pametan savet kako da se pokrenem?user posted image



Draga moja, ja sam odrasla uz jako stroge roditelje, dve mladje sestre. Od malena su me dresirali kako da radim u kuci svaki dan i vodim racuna o ostalima i ceo zivot sa sobom vucem masu ljudi kojima sporadicno cinim usluge. Trudim se da to prekinem i uspevam u zadnjih pet godina sve vise jer sam im daleko.

Naterali su me da izaberem profesiju koju ne volim (i srednju u faks) i nekako sam dosla do one koje volim (slicno bar - pedagogiji) tako sto sam izgurala sve sto se izgurati moze od obrazovanja. I dodjoh do necega sto mi je ok (mada sam iste te struke koju su mi nametnuli u nedostatku muskih potomaka).

Izgled mi je uvek bio ispod proseka (visina ispod proseka, tezina iznad) tako da sam uvek morala da se borim 100 x vise za svojih pet minuta paznje od mojih lepsih drugarica. Sticajem okolnosti u oblasti kojom se bavim imam utisak da moram da budem bolja od prosecnog muskarca da bi neko priznao da ista imam pojma... I tako da sam i tu vecito morala da radim mozda vise nego sto treba...

Iz moje perspektive: meni licno je zivot dosadan i ucmao ako nemam cilj. Non stop pred sobom imam cilj. Makar i to bilo - hocu da zivim za sebe a ne za druge, hocu da imam svoju slobodu, hocu da kupim kola, uvek imam nesto za sta se lomim i borim. I cim dosegnem, uvek imam nesto novo. Valjda sam zato i odabrala ovu ludu zivotnu profesiju - akademiju.

Nemoj da uvek zivis za druge i da se trudis da se ukalupljavas u njihova ocekivanja. Samo ces biti uvek nesrecna jer ces uvek da se brines da li treba ovako ili onako. Pogledaj u sebe i pokusaj da nadjes da li postoji nesto, neki kutak kreativnosti npr. koji te motivise, sta stvarno volis da radis. I pokusaj da to ubacis u svoj svet. Pa makar bilo jednom godisnje npr. ako volis da putujes negde gde ranije nisi bila (puna je Srbija mesta koja zude da se otrkiju ili negde dalje) ili npr nesto sto bi radila jednom mesecno. Isplaniraj i nadji nesto za sebe.

Ja npr cim nadjem dovoljno vremena hocu da se bavim onim sto me obuzima svu i u cemu uzivam 100% - da crtam i bojim. To je svet u koji uvek upadnem sva i zaboravim na sve brige i probleme. I nista me ostalo ne interesuje. Ali sticajem okolnosti, porodica me je usmerila na drugu stranu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Bezvoljnost
17.1.2012 20:23:53   
Anoniman
bebac, vec dugo razmisljam o psihologu/psihijatru, ne znam sta tacno meni trebauser posted image kazi mi je l tebi pomogao? hvala ti mnogo na savetuuser posted image
vuko, hvala i tebiuser posted image znaci, mislis da nacin odgajanja nije kriv sto sam ja ovakva?
stvarno ne znam sta cu, zivot mi prolazi a ja ga ne zivim, vec zivotarim! verujte, razmisljam stalno kako da ga promenim i nikako mi ne polazi za rukom! najveci problem u celoj prici je zapravo sto ja ne znam sta cu od zivota, sta me cini srecnom, u cemu uzivam... stalno razmisljam o buducnosti, nikako da zivim sadasnji trenutak!
nemojte mi samo raci da sam razmazena, jer nisam.
hvala vam mnogo, drugariceuser posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 312
   RE: Bezvoljnost
17.1.2012 20:43:43   
snješka
Draga, ja ti zaista ne bih davala savjete ovako preko neta, već bih ti najiskrenije preporučila nekog psihoterapeuta koji se bavi REBT terapijom, ne možeš ništa uraditi ovako čitajući savjete forumašica. Malo mi glupo, ali ti ovo kažem kao psiholog. Ne znam odakle si, ali znam da ima jedan ok psihoterapeut u NS-u.
I slažem se sa Alexx, isto bih ti preporučila.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Bezvoljnost
17.1.2012 21:19:44   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Anoniman

bebac, vec dugo razmisljam o psihologu/psihijatru, ne znam sta tacno meni trebauser posted image kazi mi je l tebi pomogao? hvala ti mnogo na savetuuser posted image
vuko, hvala i tebiuser posted image znaci, mislis da nacin odgajanja nije kriv sto sam ja ovakva?
stvarno ne znam sta cu, zivot mi prolazi a ja ga ne zivim, vec zivotarim! verujte, razmisljam stalno kako da ga promenim i nikako mi ne polazi za rukom! najveci problem u celoj prici je zapravo sto ja ne znam sta cu od zivota, sta me cini srecnom, u cemu uzivam... stalno razmisljam o buducnosti, nikako da zivim sadasnji trenutak!
nemojte mi samo raci da sam razmazena, jer nisam.
hvala vam mnogo, drugariceuser posted image



Ja licno mislim da treba da se naviknes na sadasnji trenutak i da maksimalno uzivas u svakom. Kao sto kazu - danas jesmo sutra nismo i dzaba da svaki dan zudimo za necim nedokucivim tako da i ne primetimo da nam je sreca u rukama. Ja licno mislim da je srz srece shvatiti da se zivi sada a da se ne masta o necemu sto ce tek da se desi. Kazem masta ili strahuje, bilo sta od to dvoje.

Meni zvuci kao da si delimicno nesrecna, mozda u nekoj blagoj depresiji a za to moze biti uzrok bilo sta, od nemanja para do ko zna cega, ma bilo sta stvarno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Bezvoljnost
17.1.2012 21:21:13   
vukosava
Za mene je sreca u malim stvarima. Recimo jutros reakcije moje bebe kad se probudila i dok sam je presvlacila. Reakcije studenata na nesto sto sam danas pricala i zapitkivala ih. Sad recimo ova soljica kafe. Za mene je licno sreca svakog dana u nekim malim sitnicama koje primecujem oko sebe...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Bezvoljnost
17.1.2012 21:42:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava

Za mene je sreca u malim stvarima. Recimo jutros reakcije moje bebe kad se probudila i dok sam je presvlacila. Reakcije studenata na nesto sto sam danas pricala i zapitkivala ih. Sad recimo ova soljica kafe. Za mene je licno sreca svakog dana u nekim malim sitnicama koje primecujem oko sebe...

user posted image vuko! upravo u tome i jeste problem, ja te stvari i ne primecujem, sve radim mahinalno! nista, evo krecem da se menjamuser posted image
snjeska, molim te mi samo kazi zasto bas preporucujes REBT psihoterapeuta, zasto ne neki drugi vid psihoterapije? hvala i tebiuser posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 316
   RE: Bezvoljnost
17.1.2012 21:57:12   
snješka
Pa meni se sviđa zato što je upravo za depresivna stanja i još neke kliničke i nekliničke probleme. Kratko traje, a daje dobre rezultate. Čak i kad je formalna terapija završena omogućava klijentima da pomažu sami sebi. I ono što je takođe važno koristi u podsticanju ličnog razvoja i samoostvarenja i samoefikasnosti.
Za početak počni mnogo više da izlaziš u šetnje. user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Bezvoljnost
18.1.2012 8:38:29   
bebać
anonimna, ja sam išla psihologu pre tačno dve godine, i dijagnoza je bila neka blaga depresija, imala sam par terapija i dobila sam lijekove za smirenje.(i savjet da tražim posao) Medjutim nisam bila zadovoljna tim psihologom, jer mi se stanje opet vratilo i to češće. Sad sam opet zakazala kod drugog psihologa, imala sam 12og ali sa pomjerila(jer mi je iskrslo ovamo nešto veoma bitno) tako da sad imam 24og. Pa ću da vidim, i neću da odustanemuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Bezvoljnost
18.1.2012 15:11:02   
Anoniman
snjeska, guglala sam dosta i mislim da sam nasla dobrog rebt psihoteraputa, ako nista drugo bar strucnog. zakazacu kod nje, pa cemo da vidimo kako ce ici, mislim da mi je ta psihoterapija stvarno potrebna! ali to je vec za drugu temu...
bebac, obavezno nam pisi kako je prosla seansauser posted image

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 319
   RE: Bezvoljnost
18.1.2012 15:16:29   
Olga75
otkako je ovo sugavo vreme i ja sam totalno skenj.. , ni sebi ni drugome user posted image
ni svadjati se ni nista , samo bih spavala
i tako
draga anonimna , veruj mi tebi je bolje jer zivim u gradu koji prednjaci po broju samoubica i kad je ovakvo vreme merkam drvo i trazim konopac user posted image
set_nje i sunce su zakon
kad tome dodam neki hobi juuuhu
dokon mozak je djavolje igraliste user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 18.1.2012 15:17:13 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Bezvoljnost
18.1.2012 15:22:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman

radim posao koji ne volim, 



Ja nisam bila toliko u DOWNu kao ti, ali od kada imam posao koji volim, osećam se odlično. Ispunjava me, osećam se korisno, a onda odmah imam i mnogo više volje za decu i tekuće poslove nakon posla.
Ne znam koliko ti pomaže moje mišljenje.
Drži se! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 321
   RE: Bezvoljnost
18.1.2012 22:52:38   
Anoniman
tash, a cime se bavis, ako nije tajna?user posted image ja sam diplomirani ekonomista, a li verujte nemam pojma cime bih se u zivotu bavila, sta je to sto bi me ispunjavalo. nisam lenja, cak sta vise, volim da sam korisna, ali nekako ovakava se nikada tako ne osecam. kada bih bar to znala, bila bih u mnogo boljoj poziciji.
kada bi mi neko dao pare ne znam na sta bih ih potrosila... kad odem u soping ne znam sta bih kupila, kad udjem u ormar nikada ne znam sta da obucem... skroz i u svemu sam neodlucna!
nikako da se nateram da pocnem da vezbam. sve me mrzi... drugarica hoce da me nauci da pravim riblju kost, a ja u startu odustajem, jer nema sanse da ja to naucim! a da ne pricam o pletenju, to me je uvek interesovalo, ali nisam ni pokusala jer je za mene to nemoguca misija. zivot mi tako prolaziuser posted image
znam da se mnoge od vas krste kad citaju moje postove, pitaju se koja li je ovo ludetina... mislite, treba mi jedna dobra samarcina (u kom god smislu). oprostite, nadam se da cu uskoro prestati ovde da pisemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 322
   RE: Bezvoljnost
18.1.2012 23:12:41   
maca821
Svi mi imamo te trenutke bezvoljnosti, ali protiv njih se moraš boriti. Sedi i razmisli šta je to zbog čega si srećna, ako ti je lakše zapiši na papir, onda zapiši šta je to što ti smeta, zatim sagledaj sve i reci sebi da od danas to menjaš. Nije lako, ali nateraj se da radiš stvari koje voliš, svaki dan po malo, videćeš vremnom ćeš početi da se menjaš, pokušaj da čitaš i neke knjige o samopomoći, veruj mi dobre su user posted image i ja pokušavam da menjam neke stvari kod sebe, jeste teško, ali trudom se postiže sve mic po mic. Niko ti neće pomoći dok ti sama sebi ne pomogneš veruj mi, iz iskustva ti ti kažem.


_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Bezvoljnost
18.1.2012 23:20:49   
vukosava
Ja imam momenata bezvoljnosti koliko hoces, zivot je daleko od bajke... Ali trenutno je izdrzavanje porodice na meni pa je odgovornost velika. Nemam stvarno luksuz da me nesto mrzi kad se mora...

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Bezvoljnost
19.1.2012 23:27:01   
limunada
Nemoj da uvek zivis za druge i da se trudis da se ukalupljavas u njihova ocekivanja. Samo ces biti uvek nesrecna jer ces uvek da se brines da li treba ovako ili onako.


Vuko suze mi krenuleuser posted image ovo ja vec jednom treba da upamtim.
Slicno mi je kao ANONIMNOJ,samo sto me sad dete usrecuje jako al inace dosta ciljeva nisam ostvarila,nisam dovoljno uzivala u zivotu,nisam prosla nisat.

Upisala sam skoli koju nisam htela,nisu me roditelji terali,odgajali su me normalno nego sam ja previse poslusna bila,ako me posavetuju e ovo ti je dobro ja odma poslusam,znaci nisam sebe slusala i stalno se bojim i dan danas da nekog ne povredim.
Zavrsila sam skolu,polozila za kola,radila,izlazila i to je sve,sve do udaje,nisam nesto putovala zbog finansija.Udala sam se dobro al opet mi dodje momenat kao da nisam ispunjena,da mi fali neki ocin.


_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here