|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi:
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
9.8.2021 23:17:37   
Nora332


IZVORNA PORUKA: Gaga1996

Hahaha, ali ovo bi bila slatka, kratka laž 😂😂 Razumem te potpuno. Moramo smisliti nešto 😁

ja se nekako baš nadam za tebe jer si toliko ubeđena da neće biti ništa 😊 Ali dobro, polako... Biće kada je suđeno 🥰Najvažnije je da ti budeš ok i da budeš mirna. Meni je drugarica preporučila meditaciju za sakralnu čakru. Izguglaj malo o tome. Ja se hvatam svih saveta i baš se trudim. Uzela sam i po preporuci, a preporučila bih i tebi, kao neke bombonice na biljnoj bazi, imaš na instagramu - Arabesca genitals. Pročačkaj njihov profil, navodno mnogo pomaže i žene nakon ispijene kutije, dve ostaju trudne. A pošto su biljke mislim da ne može da šteti. Čula sam da ih doktori prepisuju kao recept. Pa ti pregledaj sve, vidi... Ja u sve polažem nade 😁



Hvala ti na predlozima 😊Videcemo sta ce biti, samo opusteno - iako bas i ne moze - ako si trudna saznaces svakako, nece da pobegne 😄 ako nisi, tu je sledeci mesec. 😊

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
10.8.2021 8:03:13   
Gaga1996
Naravno, moram priznati da je nekada ovo iščekivanje slatko... Ali nekada i pojede živce 😁 Mada ja kao dve nedelje živim i ponašam se kao trudnica, unesem se u ulogu malo 😂


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
12.8.2021 12:23:38   
Nora332
Gago, ima li sta novo?  🙂


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
12.8.2021 15:28:38   
Gaga1996
Hej Nora, tačno sam znala da će neko misliti na mene 😁🥰


Nešto jako važno je što još uvek nisam dobila (nadam se i da neću) , 26. dan mi je. Ali pretprošli put sam dobila na 28. dan tako da nisam mirna nikako i stalno se proveravam. Od simptoma nemam ništa, čak mislim da me grudi više ne bole i nisu uvećane kao juče npr., ali možda samo umišljam. 😔😏 
Baš sam pod tenzijom nekom i ne znam šta mi je činiti. Šta mislite, je l bi test recimo sutra ujutru pokazao ukoliko jeste trudnoća ili još da se strpim? 

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
12.8.2021 15:47:05   
Nora332
Ja mislim da bi pokazao. Zavisi na koliko dobijas. Rekla si danas pa sam racunala da ti je uvek na vreme. 🙂 Uradi slobodno ujutru, nadam se da neces da dobijes uopste - i javi obavezno 😊


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
12.8.2021 17:17:32   
Gaga1996
Ja ne znam što sam se nadala uopšte... Imala sam sada neśto minimalno roze boje, mislim da će sutra da krene normalno. Tako je uvek. Suze su mi same krenule, a još nisam ni dobila da bih sa tvrdnjom mogla da kažem to. Ali ne verujem da je implantacijsko krvarenje. Verovatno će sutra da krene. Neću ni da uzimam test. Ne mogu opisati kako se osećam. Posle tolike nade kada vidim bilo šta što nije belo nego druge boje preplavi me neverovatno loš osećaj... Ako dobijem idemo i muž i ja na analize pa da vidimo šta je problem. 

Javiću svakako šta se dešava trenutno ali očekujem da ću dobiti... 😔😔😔

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
12.8.2021 17:27:57   
Nora332
Gago, mnogo mi je zao. Veruj mi da te razumem mnogo bolje nego sto mislis. Ne znas koliko meseci za redom sam ja provela sa tim osecajem i razocarenjem, to je strasno tezak deo. Jel ovo peti ili sesti ciklus po redu da pokusavate?  Koliko godina ima muz, ako sam lepo povezala s tvojim nickom ti imas 25? 



Realno ti imas jos 10 godina da cekas tih godinu dana pokusavanja, pa onda na analize, jer doktori kazu da se posle 6 meseci krece s analizama samo ako imas preko 35. Do 35.se ceka godinu dana, pa tek onda. Ja se ne slazem s tim, volela bih da sam svoje analize mnogo ranije uradila. Izgubila sam dve godine - bice tacno dve za mesec dana. Ako resis da vec sledeceg meseca krenes s analizama, podrzavam te. Samo bih te posavetovala da krenes od hormona - oni se rade 2. ili 3.dana ciklusa,  tako da mozes vec sada da ih odradis, ako budes dobila uopste. Ko zna, mozda i jeste implantacijsko krvarenje. 

Da li tii je uvek ovako?  Krene roze pa sutra dobijes? Da li je ovaj mesec po bilo cemu razlicit od prethodnih?  Nemoj ni da uporedjujes sa onim kad si imala biohemijsku jer zene kazu da je svaka trudnoca skroz razlicita, tako da simptomi tada i sada mogu da budu potpuno razliciti. 

Ja ti iskreno i od srca zelim da zatrudnis sto pre, drzim ti palceve, nadam se za tebe i znam jednostavno da ce doci do toga, jer vec jednom jeste. Budi hrabra, nazaloat u ovakvim situacijama nista drugo ne preostaje. A ovde uvek imas nekog ko te razume. 😘

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
12.8.2021 18:24:41   
Gaga1996
Opet ću ti reći hvala! Svaka reč mi sada znači ❤

Ja imam 25, muž 31. Znam da je normalno da se ovo dešava ali ja sam i prirodno psihički slabija... 
Ovo bi sada bio šesti ciklus neuspešan. Sigurno ćemo na analize ovog puta. Ne želim i ja da mi jednom bude žao što nisam ranije. Što se tiče različitosti u simptomima, jedino što sam oset_ila pre oko 5,6 dana je neka čudna bol, nije ni bol, ne znam kako da objasnim, u donjem delu stomaka svaki dan na trenutak. I bolne grudi do danas. Boluckaju malo na dodir samo ali minimalno. Drugo apsolutno ništa drugačije nije bilo nego inače. I uvek tako kreće, sutra će ići normalno. Verujem da je implantacija da bih imsla i bolove. Ovako sada ništa jer jos nije krenulo normalno. Čim krene tu su i bolovi. Nadam se  da ću se uskoro ostvariti u ulozi majke jer mi je to najveća želja na svetu... Sada čekamo sledeći četvrtak 🥰🥰🥰

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
12.8.2021 18:34:35   
Nora332
Ne mora da znaci, implantacija u mnogim slucajevima dolazi bez bolova, vidi se samo neka krv za koju zene kazu da je drugacija od uobicajene. Moze biti i braonkasto, kao sukrvica, i bledo roze. Pametno ti je to za testove, ali sacekaj ipak da vidis da li ce krenuti ☺️ Mene svakog drugog meseca grudi zatezu da kazem od ovulacije pa do ciklusa. Drzi me i tog dana kad dobijem i vec 2-3 dan splasnu. 

Nema na cemu stvarno, iskreno te razumem i pamtim taj period... Ja sam tako reagovala svakog meseca zakljucno sa martom ove godine, od aprila smo se vec pazili jer sam tad imala biopsiju i znalo se vec da nesto nije u redu. U svakom slucaju, jaca si nego sto mislis, veruj mi. Izdrzi zena vise nego sto sanja kad dodje do ovakvih stvari bas zato sto je vodi najjaca emocija na svetu - materinstvo. Tako da ne podcenjuj sebe. ☺️
P.s. nemamo sta da cekamo, nisam ja trudna ☺️ ali hvala ti.  Evo vec danas krenule bubuljice, to mi je uvek tako nedelju dana pred ciklus. Sledeceg meseca MOZDA.  ovog ne. ☺️

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
12.8.2021 18:51:34   
Gaga1996
Načitala sam se baš dosta o implantaciji, mislim da će kod mene biti ipak samo menstruacija... 


Možeš li mi reći molim te tačno šta bi trebalo da odradim od analiza prvo i kada? Da odem privatno to da rešim pa kada me prođe da idem kod ginekologa na pregled pa da imam i te rezultate. Baš me je poljuljalo ovo, iz prevelike nade odem ni u šta. Bukvalno kao u tom momentu da mi se svet sruši. Okružena sam decom svaki dan i danas na poslu to primetim, neverovatano čudno-tužan, pretužan osećaj. Verovatno postoji neki problemčić, manji ili veći ali rešićemo ga. Pišem ovo kao da sam pozitivna a zapravo bih zaplakala u svakom momentu ali više nemam izbora. Moramo uraditi sve što je do nas. Ja mužu samo nagovestim pa onda istugujemo kada stvarno krene alj tako je onda već spreman. Teši on mene, tešim ja njega. Ne znam šta bih rekla, pretežak dan mi je danas. Znam da sam mlada i da imam vremena ali razumeš zašto se tako osećam. Prija mi svaka podrška i nada da će jednog meseca biti baš to što želimo... Slede preduge 4 nedelje... 😔
Ja bih mnogo volela da jesi i sada. Ali sigurna sam da ćeš brže nego što mislimo ostvariti svoj najveći san. Jedva čekM lepe vesti! ❤

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
12.8.2021 19:19:25   
Nora332
Naravno, samo se ne secam svega tacno jer sam dosta toga radila. Prvo sam nasla specijalistu do kog sam jedva dosla pa otisla kod njega na ultrazvuk i razgovor detaljan.  On mi je ispisao sta sve da odradim i posto je nasao cistu koja je najverovatnije endometrioza (levi jajnik),  predlozena je histeroskopija, da se to otkloni valjda, ne znam, da se proveri matericna supljina i jajovodi. To jos nisam uradila,  dogovoricu se s njim oktobra kad idem na kontrolu. Prvo i osnovno ti je muzevljev spermogram i spermokultura. 3-5 dana apstinencije, kupi mu casicu za mokracu i neka odnese ejakulat u laboratoriju u narednih 20 minuta. Ako bude da je sve ok, onda nije do njega. Sto se tebe tice, jesi radila papu i kolposkopiju? Ako nisi, ginekolog ce i to potraziti i zakazati. Hormoni su najbitniji. Odradis sve polne, oni se rade 2.ili 3.dana ciklusa. Ja sam uradila sve polne + amh + stitnu tsh, t3 i t4. Ako nesto sa hormonima nije ok, ides kod endokrinologa. Ginekolog naravno procita i da misljenje ali endokrinolog te leci kad hormoni ne valjaju. Meni nije valjala stitna i prolaktin, dobila sam terapiju i za kontrolu da uradim profil prolaktina i ft3 i ft4, tsh i antiTPO (provera za Hasimoto koji takodje moze da blokira zacece, kao i sve vezano za stitnu). Insulinska rezistencija je bitna, ginekolog ti mozda ne pomene, sama insistiraj. Mozes odmah u lab to da trazis, test se zove OGTT i znas na cemu si. Ja bih to plus hormone pa tek onda endokrinologa, naravno ako nije ok. A mozda jeste. Jajovodi i trombofilije su takodje bitni. Mislim da je to to, nisam sigurna jesam nesto zaboravila, stvarno sam svasta radila plus biopsija i operacija. Moj muz je dobio vitamine od mog ginelologa plus jer iako je ok ispalo je da one najbrze nema. To je vec zasebna tema, sve je njemu ok, poenta je valjda da ukupan procenat bude iznad 50% a mi imamo 65% sve ukupno. Informacije o tome nikako da nadjem ali konsultovala sam se sa nekoliko doktora i svi su rekli da je ok, samo da se uvedu neki vitamini i poboljsa ishrana. A da, brisevi na hlamidiju, miko i ureaplazmu, pod obavezno. Meni je sve to negativno bilo. 
Sve u svemu, prvo on spermogram a ti hormone, onda s tim kod ginekologa na razgovor, a za dalje ce on da vas uputi. 
Razumem te odlicno, bice sve ok! Sigurna sam. 😘


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
12.8.2021 19:35:39   
Nora332
Evo set_ila sam se, dao mi je bio da uradim i kompletnu krvnu sliku sa biohemijom i mokracu na analizu, opsti pregled i urinokultura. Posle sam jos svasta radila pred operaciju i tad ponovo davala krv komplet sve i gledala opet hormone i tad su hormoni bili dobri, dakle terapija mi je delovala. 


Mnogo sam ispisala, ali stvarno zelim da ti olaksam. To sve deluje previse komplikovano dok ne krenes samo. Kad krenes jedno za drugim dolazi i ulazis u drugi zacarani krug. 
Dobra ishrana, set_nje, smanji secer i oboje cigarete, ako ste pusaci, dobro bi bilo i da se skroz izbace. Vitamin c, folna. Ja sam folnu pila nekih 6 meseci, mnogo mi je prijala. Uzmi trakice i prati ovulaciju, mozes da zakazes i folikulometriju ako je sve drugo ok pa da preciziras kad ovuliras, onda je lakse. Ali prvo spermogram i hormoni. 
Sve se da resiti, Gago, bila sam ja tu gde si ti sada, a i mnoge druge clanice odavde. Ja sam anksiozna po prirodi i sklona panici, zato mnogo radim na tome da budem sto mirnija. Negde sam i sigurna da mi je stresan zivot poremetio hormone. Nekad ne mozemo da izbegnemo to, ali mozemo da radimo na tome. 
Kako god sad da se osecas bice vredno jednog dana. Ne zaboravi da si jednom vec ostala trudna, dakle stanje je bolje nego sto ocekujes, to je dobar znak. Samo se smiri, znam da je lakse reci nego uciniti, ali svaki stres je bomba za hormone, a bez hormona nema zaceca. 

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
12.8.2021 22:18:18   
Tiziana
Devojke, zelim vam da sto pre odavde odete u bebece teme🙂

Ono sto mogu da vam kazem, to je da je kod mene oba puta siguran simptom trudnoce bio to sto nije bilo nikakvih simptoma, bolova, krvarenja, bolnih grudi itd. Dakle svi vesnici ciklusa su tada izostali. Nista. 
Implantacijsko krvarenje je daleko redje, nego da ga ima. 
Svi ostali trudnicki simptomi krecu dosta kasnije. Bolne grudi koje bolee daleko vise nego u pms-u, itd, itd, itd.. 
Sto se tice analiza, o tome zaista ne znam nista,ali mislim da ih ne treba raditi na svoju ruku. 
Veliki pozdrav. 

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
13.8.2021 0:46:40   
Leptirica92
Gaga, znam da je najlakse reci ne sikiraj se, bice. Ali isto sam tako oplakala par ciklusa. Mogu samo da ti kazem da uopste ne mora biti nista. A mozda je neka sitnica. Npr.muz i ja kad smo odlucili da prestanemo paziti bilo je bukvlano tako. Uzivanje bez razmisljanja o zastiti, a beba ako bude bude. Tako nekih 4 ili 5 mjeseci, a onda sam se posla brinuti sto nema. Pa smo poceli ganjati kao ovulaciju, isto neka 4 mjeseca, te sam odlucila otici ginekologu i vidjeti na cemu sam. U decembru sam bila kod doktora, a u januaru ostala trudna. Dobila sam tablete za IR, neke za ovulaciju jer se ispostavilo da mi preskoci ovulacija, a i kada se desi desi se tek 18, 19 dan ciklusa. Dakle masala sam je i kad bude. Kupila sam trakice pratila ovulaciju i upalilo odma. Mozda da sam i prije kupila trakice ne bi ni isla doktoru. 

A od simptoma mi je bilo sve kao da trebam dobiti. Po simptomima ne mozes nista znati, jer su isti vecinom. A sad nekako kad se mislim sa trudnocom me je stomak malcice laske bolio, a grudi malo vise nego kad trebam dobiti.Ja vam objema zelim srecu i da nam se sto prije pridruzite u trudnickim temama ❤❤

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
13.8.2021 12:45:47   
Nora332
Hvala puno Tiziana i Leptirice! Iz vasih usta u Bozije usi. 💜 Tiziana,  neke analize mogu da se odrade i pre, nije strasno. Npr kada sam isla na prvi razgovor sa doktorom pitao me je za spermogram, mislio je da je vec odradjeno posto vec toliko dugo pokusavamo i dao mi da odradim sve sto sam napisala, sto sam ja vec znala da je potrebno odraditi. Pa sam se vracala vise puta. Da sam neke stvari odradila pre ustedela bih novac. Za pocetak neka odrade spermogram i hormone, moj iskren savet. 


Dunja, ako citas, znacio bi mi tvoj komentar vezan za endometriozu. Krenuli su mi bolovi pre tri dana. Juce tj sinoc je bilo najgore. Cela ova nedelja, od ovulacije, mi je bolna. I grudi i jajnici, i ceo donji deo, i napred i pozadi. Nocas me je bas bolelo sa leve strane, tu gde mi je cista. Sinoc me je i glava bolela, i mucnina, i malaksalost. Znam da bolovi logicno mogu nagon na povracanje da izazovu, pitam ovo posto znam da imas iskustva. Moja cista je krajem marta bila skoro 2cm velika i nije bila operativna, nisam posle radila ultrazvuk zbog guzve oko svega drugog. Sad kad su krenuli bolovi ne znam sta da radim. Zvala sam danas svoju kliniku, doktor mi je na odmoru, jos 2 nedelje ne moze da me primi. Ja cu do tada biti pred kraj ciklusa tako da minimum jos 3 nedelje ne mogu da uradim ultrazvuk. Zelim bar da se smirim ovde - do sada nisam imala bolove van ciklusa i van ovulacije. Bas sam zabrinuta. Znacio bi mi odgovor. Da li je moguce da se za 6 meseci cista toliko poveca? 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
13.8.2021 13:28:26   
Gaga1996
Nora, ne pronalazim reči da ti se zahvalim za sve ovo... Beskrajno ti hvala! ❤❤❤ Nešto sam razmišljala, da ne bih skretala sa teme a i da ne zaboravim nešto da napišem jer dok čitam svašta mi padne na pamet, a kuckam sa telefona pa nemam pregled poruke, evo ti moj mail pa mi samo pusti poruku tamo. Ovde nema nikakvih privatnih poruka. 😏

nedimovic5272@gmail.com
Tiziana, Leptirice, hvala vam do neba! Znači mi podrška mnogo! ❤❤❤Nadam se da je problem samo neka sitnica koja će se brzo rešiti... 

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
13.8.2021 13:39:24   
Sanjica26 RR
Nora, kopiraj svoju poruku u temi"endiometrioza". Cim vidi Dunja, odgovorice ti. 



< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 13.8.2021 15:18:19 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
16.8.2021 11:03:51   
Nora332
Potreban mi je savet. 

25.dan ciklusa danas, nije nemoguce za mene da danas krene ciklus. Desavalo se puno puta.  Ali nije mi se desilo mnogo dugo, narocito posle operacije gde se od regularnih 27 preduzilo na 28-29, pisala sam vec. Imala sam mnogo cudne simptome poslednjih dana. Bolove, pisala sam i ovde i u temi ''endometrioza''.  Juce bol po sredini grlica, malo iznad, kao ubod igle zbog kojeg umalo skocih s kreveta. Napravim kafu sinoc i ostavim je, grozan ukus. Posumnjam na trudnocu po prvi put ikada (ali stvarno)  jer sam do sada naucila neke simptome. Naucila sam i da umem da ih umisljam i da se zavaram debelo. Pre pola sata videla sam krv kad sam se obrisala, kao kad krene ciklus. Jos uvek nema sveze krvi, vise je rozikasta, ali tu je kad se obrisem, po celom papiru,  nema je na vesu, samo neke tacke. Ako je npr implantacija bila juce, a danas to cuveno krvarenje, kada najranije moze beta da se uradi? Ako je zaista ciklus, sta ovo znaci, da mi je ovulacija bila 2.avgusta?  Ali ja sam cele te nedelje osecala nadolazece simptome za ovulaciju, i konacno petak 6.avgust probadajuci bolovi 15.dana ciklusa koji su ukazivali na ovulaciju. Ne znam sta da mislim. Ne osecam kao da je krenuo ciklus, nemam te regularne osecaje koje imam svakog meseca, s druge strane, jako, jako me brinu bolovi koje imam maltene od ovulacije, ocigledno da nesto debelo nije u redu. Trenutno jedino sto osecam je blagi pritisak na grlicu, umem da odredim jer sam taj osecaj imala kad sam izasla iz anestezije. Nije bol nego pritisak bas. Pisite sta mislite, bas sam sludjena. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
16.8.2021 13:20:39   
Leptirica92
Nora, zasto ne odes ne kupis test i ne odradis? Znam da ti je dosta razocarenja, ali barem ces znati na cemu si. Meni je test pokazao pozitivno 27 dan ciklusa i to popodnevni urin. To je nekih deset_ak dana od ovulacije. Bila je blijeda skroz, ali je bila tu. A kad budes bila u prilici odradis u betu. Cisto da ne tapkas u mraku 😊


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
16.8.2021 13:39:16   
Milena18
Nora, ako je implantacijsko krvarenje, onda je još rano za test. Mislim da bi trebalo da sačekaš bar nedelju dana, pa da ga uradiš. Navijam jako da je to to 😊

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
16.8.2021 14:12:12   
Nora332
Hvala puno Leptirice i Milena! 4h vec se muci da krene, i dalje samo kad se obrisem, po vesu par sitnih tacaka velicine malo vece igle.  Ali sada vec kad se obrisem krv je crvenija, racunam da implantacijska ne moze biti crvena. Zbunjena sam totalno. 



(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
16.8.2021 14:56:31   
lesli
Kad mislis da je bila ovulacije?6.8?Ako jeste, onda moze biti implantacija. 9 dana posle ovulacije, skolski.I u tom slucaju je rano za ciklus…

Ako sumnjas na implantaciju, meni je oba puta nakon nekih 48h od tih bolova (ovaj put je bilo i krvi) test bio pozitivan. Baby rapid, naravno. Kartica.Ako se krvarenje ne pojaca, mozes da odes da uradis betu prekosutra ili vec sutra uvece da odradis baby rapid, ali sa malo koncentrovanijim urinom.

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
16.8.2021 15:03:35   
Nora332
Evo upravo sam videla pravu svezu krv nakon mokrenja, mislim cak i minijaturan ugrusak, nisam sigurna da je to to, mozda samo vise tamnije krvi na jednom mestu.  Cini mi se da je to to. Ciklus je krenuo :/  i dalje nista nemam na vesu, ali dzabe kad se samo pojacava.  Da nije ovako zbunjujuc mesec bio ne bih vas smarala ovim. Meni se nista ne uklapa stvarno. Cak ni menstrualni bolovi koje imam svakog meseca pod obavezno. Mozda je jednostavno endometrioza izazvala sve ove promene, sta da se radi. Bas sam se razocarala

Ovulacija po mojoj racunici 6.8. tako je. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
16.8.2021 15:06:21   
lesli
Ako je bila 6.8. onda je za ciklus prerano.Postoje varijante u kojima, ako je ovulacija zaista bila tog dana, moze da krene 9 dana nakon ovulacije, ali da ne zalazimo sad u to… Cekaj da vidis sta ce biti sa tim krvarenjem.
Ps.  Da li moze da bude od grlica krvarenje?

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Čekamo II crtice 07/21 [chat]
16.8.2021 15:09:58   
Nora332
Iskreno mislim da ne, jer je stvarno sve lepo zaraslo, ja nisam krvarila cak ni kada je trebalo. Posle 3.5 ned isla na kolposkopiju, doktor rekao 95% zaraslo odlicno, samo jedna tacka u toku zarastanja ostala, mogu odnosi slobodno ali da se ne iznenadis ako ima koje kapi krvi, normalno je. Medjutim, ja sam sacekala do 6.5 ned, imali normalne odnose i tad i ovog meseca i nikad nista. Sve je kako treba s te strane. Sigurna sam skroz da od grlica nije. Ciklus, endometrioza ili eventualno da se sve poremetilo od cestih seksualnih odnosa ovog meseca, mada ne vidim zasto bi. 

Raniji ciklus je mogao zbog stresa, imala sam stresni mesec. Kazem ovo iskljucivo jer znam da crvena krv ne moze kad je implantacija. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here