|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
15.11.2021 12:58:35   
Breskvica997
Nadam se da je samo to problem , i da ce se uz adekvatnu terapiju brzo resiti i da ce sve da bude u najboljem redu.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
15.11.2021 13:09:33   
Nora332
Dali su joj terapiju pa je pao tsh na 1.2 ali joj niko nije rekao da ne sme da prekida terapiju pa je sama prekinila.  Tsh se popeo na 5 sto je i dalje mnogo visoko za planiranje trudnoce. Sada ce otici kod endokrikologa i sa adekvatnom terapijom sigurna sam da ce uspeti, meni deluje da je mozda u tome problem. 🙂
Breskvice, eto ne treba ni kod tebe uput, super. Znas kako bih ja? Sutra svi hormoni plus stitna pa sa tim kod endokrinologa, pa njega pitas za insulinsku i onda naknadno radis. 🙂 Javi, drzim palceve da sve bude ol! 💜

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
15.11.2021 13:18:18   
Breskvica997
Nora hormoni su mi zakazani za sutra , ali kod endokrinologa ne znam za kad cu moci da zakazem ne znam koliko se to ceka jer i to moram takodje privatno. Ali videcemo prvo kakvi ce biti sutrasnji rezultati. ❤💜

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
15.11.2021 13:28:03   
Nora332
Ne znam kako je kod vas ni u kom si gradu, kod mene se privatno ceka do 2-3 dana maksimum, bas kada doktor ima guzvu itd. Kod mog ginekologa se ceka i po 2-3 nedelje ali to je bas redak slucaj ovde. Ti pozovi pa se raspitaj, svakako ces sacekati neki dan,  a najbitnije je eto da ces imati analize vec sutra pa ce posle lako doktor da ih pogleda 🙂 Javi obavezno kad stignu rezultati. I ne brini... Sve ce doci na svoje. 💜

(odgovor članu Breskvica997)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
15.11.2021 13:32:13   
Gaga1996
Neću da se mešam jer ne znam ništa o temi o kojoj pričate ali moram samo da kažem da sam oduševljena Norinim strpljenjem i osećajem za tim koliko shvata da je nekome važna podrška i donekle pomoć u svemu kroz šta prolazi sada. Mogla je da se pravi pametna jer je prošla kroz sve te muke i zna sve o tome ali je baš detaljna i strpljiva a znamo svi koliko podrška i lepa reč znače u ovakvim teškim trenucima, kao i iskreno razmenjivanje iskustva bez pametovanja jer to do sada nijednoj članici nije pomoglo.


Nora, svaka čast! ❤ 
Breskvice, uz tebe sam i verujem da ćeš ubrzo rešiti to i na prirodan način dočekati dve crtice, jer uvek ću reći, Bog je uvek uz onoga ko to zaslužuje, a to jesi ti! Srećno! ❤

(odgovor članu Breskvica997)
Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
15.11.2021 13:55:15   
Nora332
Hvala Gago beskrajno na lepim recima 💜 Da,najbitnija je podrska jer nazalost uvek ce biti zena koje se muce sa ovim... Meni je npr mnogo znacilo da citam postove iz 2009 ,2012. i tako te bas starije, negde se pronadjem pa mi bude lakse. U jednom periodu sam mislila iscitala citav forum iz ocaja i iskreno pomoglo mi je. Zato mislim da je vazno pisati detaljno jer ce sve ovo jednog dana nekome da zatreba. Zao mi je sto hoce, ali takvo je vreme doslo, svaka druga zena maltene ima problema sa zacecem, prosla si i sama pa znas. 
Meni su lepe reci i informacije uvek znacile tako da stojim na raspolaganju svakome kome mogu da pomognem na bilo koji nacin. 

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
15.11.2021 14:54:47   
Breskvica997
Da , Nora mi je mnogo pomogla , mnogo mi je znacila njena podrska, i to sto me razume kroz sta prolazim. 💜💜💜 predivna si Nora ❤A hvala i tebi Gago sto si uz mene. I jako mi je drago da jedna drugoj pruzamo podrsku ❤❤❤ Kada se i meni bude ostvario ovaj cilj i ja cu takodje pruzati podrsku svima kojima je to potrebno i deliti svoje iskustvo koje mozda moze pomoci nekome. Necu odustati od ovog foruma...

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
16.11.2021 17:25:39   
Breskvica997


user posted image

(odgovor članu Breskvica997)
Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
16.11.2021 17:28:56   
Breskvica997
Stigli su rezultati vidim da tsh nije uredu.Da li neko zna koja je referentna vrednost za prolaktin ? 

(odgovor članu Breskvica997)
Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
16.11.2021 20:21:11   
Gaga1996


IZVORNA PORUKA: Breskvica997

Stigli su rezultati vidim da tsh nije uredu.Da li neko zna koja je referentna vrednost za prolaktin ? 



Breskvice, definitivno TSH pravi glavni problem i može se rešiti uz određenu terapiju, kao što je rekla i Nora. I može biti da samo to predstavlja problem. Znam da sve iznad 5 otežava ili blokira začeće. Ja kada sam zatrudnela dobila sam da odmah odradim analizu štitne jer, kažu, ako je >5 onda postoji opasnost od pobačaja. Što se referentnih vrednosti tiče i prolaktina, zna Nora tako da će ti odgovoriti sigurno čim bude videla. Želim ti svu sreću i da uz određenu terapiju prirodno dođeš do trudnoće a verujem da hoćeš! ❤

(odgovor članu Breskvica997)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
17.11.2021 2:07:33   
Breskvica997


IZVORNA PORUKA: Gaga1996



IZVORNA PORUKA: Breskvica997

Stigli su rezultati vidim da tsh nije uredu.Da li neko zna koja je referentna vrednost za prolaktin ? 



Breskvice, definitivno TSH pravi glavni problem i može se rešiti uz određenu terapiju, kao što je rekla i Nora. I može biti da samo to predstavlja problem. Znam da sve iznad 5 otežava ili blokira začeće. Ja kada sam zatrudnela dobila sam da odmah odradim analizu štitne jer, kažu, ako je >5 onda postoji opasnost od pobačaja. Što se referentnih vrednosti tiče i prolaktina, zna Nora tako da će ti odgovoriti sigurno čim bude videla. Želim ti svu sreću i da uz određenu terapiju prirodno dođeš do trudnoće a verujem da hoćeš! ❤


Hvala Gago ❤❤❤

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
17.11.2021 7:18:09   
lesli


IZVORNA PORUKA: Breskvica997

Stigli su rezultati vidim da tsh nije uredu.Da li neko zna koja je referentna vrednost za prolaktin ? 




Nadji temu o prolaktinu i tamo postavi rezultat i pitanje.Ne znam da li ce Maslacak ovde videti, a na temu o prolaktinu se javlja 100%. Ona je sama imala problem sa povisenim prolaktinom, a i ovako se razume u stosta po pitanju rezultata.
I Nori je najverovatnije ona pomogla savetom da joj treba terapija za prolaktin i stitnu.

(odgovor članu Breskvica997)
Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
17.11.2021 8:18:49   
Breskvica997
Hvala Lesli ❤

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
17.11.2021 9:16:53   
Nora332
Ja nisam pila terapiju za prolaktin, Maslacak je mislila da ce mi trebati ali srecom nije. Endokrinolog mi je rekao da posto je jako malo iznad granice da ce lekom za stitnu da se dovedu oba u red i tako je bilo. Ali terapija za stitnu je JAKO bitna a rezultat 6 je bas visok za nekoga ko pokusava da zatrudni. Ovo sigurno blokira zacece. 

Mislim da ti prolaktin nije povisen jer da jeste rezultat bi bio boldovan kao i za tsh. Zato mislim da je dobar. 

Ne znam zasto ne pisu referentne vrednosti, da li si pitala da ti protumace rezultate? Jesi zvala endokrinologa da zakazes? 
Ne sekiraj se jer s ovim rezultatom sredices tsh za nedelju dana sa lekom. 🙂 sve drugo izgleda da je ok, ukljucujuci i prolaktin. 
A bez referentnih vrednosti niko ne moze da protumaci koliki je, jer je od laboratorije do laboratorije razlicito a i koriste se dve razlicite merne jedinice koliko znam. 

(odgovor članu Breskvica997)
Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
17.11.2021 10:47:36   
Breskvica997
Pa i mislim da je ok ali opet bolje da pitam :D A imam terapiju letrox , kaze da se on takodje koristi i u trudnoci. Sta ti pijes za stitnu ? 

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
17.11.2021 11:57:18   
Nora332
Eutirox se za stitnu pije, sad zavisi od koliko, na osnovu nalaza doktor odredi.Sad s ovim idi sto pre kod endokrinologa i njega pitaj sve sto te zanima. I da, terapiju nikako ne prekidaj vise sama. Hipotireoza se ne leci, samo se kontrolise lekovima uz nadzor endokrinologa. Javi kad odes. :🙂

(odgovor članu Breskvica997)
Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
17.11.2021 16:11:59   
Tinananananananan
Cao devojke... Molim za misljenje ako ima nekog i dalje na forumu... Radjen transfer u nedelju. Danas me bole jajnici, otisla sam do prodavnice koja je udaljena na 2 min od stana, set_ala sam polaka ali sam se jako zadihala, srce uzlupalo, krecu mi i gasovi. Blage mucnine ali skoro nista ne jedem. Imam i zatvor. Prerano je za bilo kakav simptom, ali da li je neko imao nesto slicno? 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
18.11.2021 23:14:01   
Gaga1996


IZVORNA PORUKA: Tinananananananan

Cao devojke... Molim za misljenje ako ima nekog i dalje na forumu... Radjen transfer u nedelju. Danas me bole jajnici, otisla sam do prodavnice koja je udaljena na 2 min od stana, set__ala sam polaka ali sam se jako zadihala, srce uzlupalo, krecu mi i gasovi. Blage mucnine ali skoro nista ne jedem. Imam i zatvor. Prerano je za bilo kakav simptom, ali da li je neko imao nesto slicno? 



Tina, ja bih ti rado pomogla ali nemam sa tim iskustva :( Kako si sada, šta se dešava?

(odgovor članu Tinananananananan)
Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
18.11.2021 23:28:17   
Tinananananananan
Danas sam dobila temp 37,sad vec imam 36,7. Cula sam se sa dr, sutra idem na uz. Gasove ima i previse za moje normalno stanje. Stomak mi nije naduven i povremeno se javljaju bolovi u jajnicima. Dr kaze da je progesteronska temp, da je normalna u ranoj trudnoći. Nisam pametna. 

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
19.11.2021 0:21:03   
lesli
Da li je radjen svez transfer?
Bolovi u jajnicima u tom slucaju mogu biti posledica hiperstimulacije. Zato verovatno i uz. Za trudnocu je rano raditi uz nekoliko dana nakon transfera i da je doslo do implantacije sve sto moze da vidi u ovom trenutku je zadebljao endometrijum

(odgovor članu Tinananananananan)
Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
19.11.2021 5:05:48   
Tinananananananan
Da da svez transfer. Pa nisam ja ni trazila uz. Dr je hteo zbog hipera. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
19.11.2021 6:51:25   
lesli
Da, onda definitivno zbog hiperstimulacije radi uz. Nisam ni rekla da si ti trazila uz.Ona sama po sebi je bezveze, ali je tu dobar znak sto se hiperstimulacija uglavnom pogorsava ako dodje do trudnoce zbog porasta beta hcg-a. Drzim palceve!
A sto se hiperstimulacije tice - hiper proteinska ishrana (sto vise proteina, a manje UH), surutka, dosta tecnosti, mirovanje… Po potrebi dace ti i infuziju albumina i bice to sve ok. 
Prati koliko piskis.

(odgovor članu Tinananananananan)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
19.11.2021 9:55:41   
Tinananananananan
Kao dijagnoza je levi jajnik 45*39, 52*38 je desni. Duglas nema tecnosti, tecnost ispod levog  i desnog rebarnog luka. Levi i desni hipohondrijum sto ne znam sta znaci. Sve u svemu kaze da je ok. A i ja se za sad osecam ok. Malo me stomak probada na momente. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
19.11.2021 18:51:07   
lesli
Ja sam nakon poslednjeg transfera na prvom uz u trudnoci imala malo slobodne tecnosti u Daglasu. Kada sam pitala dr otkud to, rekla je hiperstimulacija.Posle se to povuklo. Jajnici su bili uvecani. Meni se i po dimenzijama cini da su i tvoji. Otuda i ta probadanja.Procice to. Samo laganiji tempo, proteini, tecnost i to se smiri samo posle nekog vremena.

(odgovor članu Tinananananananan)
Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
19.11.2021 18:51:52   
lesli
Ne znam sta je hipohondrijum 🤷‍♀️

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here