RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (13.12.2018 20:29:15)

Završismo danas krečenje, jupi!
Sve smo očistili, ja izribala detaljno kupatilo (sirćetom), samo još kada mi je ostala ali sedoh malo da odmorim, stomak steže. sredila sam pločice, podove, sada blista kuća. Čak sam uspela da i odradim dole nešto u kafiću u zgradi za firmu, odvela jutrs S u vrtić, otišla po njega, i nakon ne znam koliko meseci, da ne kažem godina, odspavala sam sat i po popodne, u sobi koju nismo krečili, dok su muški radili. Dobro iskorišćen dan :)

Mogu sutra u Novi Sad na miru, jeeej :)

IZVORNA PORUKA: dejana007

Jaoj Dunja krecenje!!!! Jupi :-P Ja to zavrsila pre mozda 2 nedelje. Bila na ivici nervnog sloma :)






BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (14.12.2018 8:04:05)



Super Dunja! I nas čeka krečenje sad zimi, samo ne znam kad, mm sve to radi sam pa samo da se završi sezona u njegovom poslu, zavisi od vremenskih prilika, i baca se na molerisanje.


Suzanazeljko sa prvom ćerkom sam je oset_ila školski oko 20.nedelje, drugu sam vrlo rano, već sa punih 15 nedelja, treću opet kasnije zbog posteljice na prednjem zidu a sad još ništa. Nadam se da nije opet na prednjoj strani jer već osluškujem svaki dan.


Malamrvica, moguće je svakako da se nazire stomačić ali je to više od nadutosti nego zbog materice. Ja imam stomačinu a matericu oset_im kad stavim ruku na stomak tek kao neki grejp tik iznad stidne kosti. Mala loptica. Ljudi se šokiraju kad im kažem koliko sam zapravo trudna, al meni su mišići otišli i zato imam velik stomak. Mislim da ovaj stadijum dijastaze je samo za operaciju, nikako da se odlučim na taj korak. Dobro sad i ne mogu ali ne znam kako ću.


Sledeće nedelje ću na uz, jedva čekam. Jedva odoleh d ne zakažem ove nedelje.





Malenamrvica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (14.12.2018 8:16:30)

Ja u utorak idem na ultrazvuk, jedva cekam da vidim bebicu. S koliko tjedana prestaju raditi vaginalni ultrazvuk? 




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (14.12.2018 8:26:00)



Do 12. rade vaginalnom sondom a posle običan. Meni će sad već običan raditi.


Malopre bila u wc i izleti mi opet brdo tog ljigavog smeđeg iscetka. Posle nedelju dana ničega, taman se obradovala da je stalo, evo njega opet i to u super količini. Pa stvarno više. Odakle i zbog čega? Počinje opasno da me nervira. Ne znam da li treba da budem prikovana za krevet i da mirujem ili mogu slobodno da se krećem. Utrogestan stavljala ne stavljala, isti vrag. Najverovatnije ću zakazati odmah u ponedeljak, nadam se da će vikend biti miran.





Malenamrvica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (14.12.2018 8:35:56)

Ne znam, ja stavljam od pocetka utrogestan, isla sam na potpomognutu pa su mi odmah dali, 3x2. Mislim da bi bilo najbolje da lezis i odmaras do ultrazvuka.




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (14.12.2018 9:18:04)



Malenamrvice meni se ovo pojavljuje od osme nedelje trudnoće a sad sam već 15. nedelja, bris je u redu, na uz je takođe bilo sve u redu, jedino kad sam bila na uz u 9. nedelji se video neki mali hematom ali kako kaže dr na uz sa 12 nedelja ga više nije bilo pa sad stvarno više ne znam odakle se javlja.




nata11 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (14.12.2018 10:05:39)

Meni se vec od 9 nedelje videlo preko stomaka. Pre par dana me gledali i sondom i preko s da provere detaljnije situaciju. Sledeci UZ sledece nedelje. Jedva cekam 😍




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (14.12.2018 23:23:46)

Ja sam moju oset_ila oko 16. nedelje. Prva beba, posteljica napred, ali sam dosta mrsava tako da je to verovatno razlog sto sam je oset_ila tako rano. I to u pocetku je bilo oset_im, pa par dana ne i tako...




lokicagagica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (14.12.2018 23:52:54)

Ja sam moju bebanu oset_ila u 16oj nedelji, dok sada ovo dvoje jos uvek ne osecam, a usla u 19tu. 




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (16.12.2018 11:32:15)



I ja sam mršava i to previše a opet nisam oset_ila. Verovatno zavisi i od bebice koliko je jaka i aktivna, ali ja sam tačno osećala kao prigušeni pokreti, nisu bili tako jasni kao u prošlim trudnoćama. Sad kao da osećam al baš slabo, toliko da i dalje nisam sigurna da li je beba ili creva, jer slično je kao creva ali na tom mestu gde osećam nema creva već samo materica.


Sutra ću zvati da zakažem pregled i UZ, možd već sutra bude slobodno mesto. Jedva čekam da vidim šta radi ova mrva.





Malenamrvica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (16.12.2018 11:50:02)

Ja u utorak idem. Bubo jesu ti rekli spol? ☺




Maslacak15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (16.12.2018 12:32:24)

dobar dan trudnice. ja sam moje svo troje pocela redovno da osecam u 17 oj nedelji u smislu da sam 100% sigurna da je beba i da se lupkanje ponavlja. Pre je bilo meskoljenja i vibriranja ali ne bas tako jasno. Sve bebe su mi bile krupne i velike i prednjacile na UZ po 10-14 dana. Prve dve posteljice su bile napred, a treci put pozadi....




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (16.12.2018 14:20:12)



Mrvice nisu mi rekli, tj bila sam kod onog dr što sam ga posle menjala pa njemu ne verujem ništa. Verujem da će sada ovaj videti.


Maslačak upravo to, ne osećam one jasne pokrete koje ustvari očekujem već samo kao neko blago pipkanje pa nisam ni sigurna da li je to to a i dok se ja skoncentrišem da vidim šta to ono prestane.





nata11 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (17.12.2018 8:25:58)

Zene koje su koristile jastuk za trudnice gde ste uzimale i koji oblik? Toliki je izbor da se ne mogu odluciti a moram hitno nabaviti neki. Mozda se naspavam kao covek. 🙄




Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (17.12.2018 8:51:15)

Nato ima tema pa precesljaj tamo. Znam da ima beluga al je dosta skup. Ima i gnezdo koji je jeftiniji. Vidi u temi. Znam da su zene linkove postavljale




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (17.12.2018 15:23:33)



Beluga mnogo šuška, ja ne bi mogla da spavam a da mi šuška nešto.


Ja sam oset_ila bebu, ritnula se malopre dva puta 😍 sa punih 15 nedelja, kao i u drugoj trudnoći.





lokicagagica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (17.12.2018 16:44:57)

Divnoo Bubice ^_^ Ja jedva cekam da osetim moje malisane. Sledece nedelje imam kontrolu pa ce mi cika doca nadam se zakazati UZ, posto nisam bila od pocetka novembra.




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (17.12.2018 17:13:53)

Žene, ja sam sinoć odlepila, prvo mi S dobio T, a ja sama sa njim, pa skidaj T, pritom kuka da ga jako boli stomak, stolica je ok, nema povraćanja.
Mm povredio nogu na snegu, a neće da miruje, pa je sinoć otišao na neki turnir (šah), da bi danas jedva pristao da ode na snimanje zgloba, jer mu je noga i dalje pod otokom i plavi sve više. Zakazala sam mu pregled večeras za 7 i po potrebi rengen ako dr proceni da treba, evo sada se sprema da krene.


Celu noć sam bila budna skidala T i smirivala S, da bi oko 5 primetila na stomaku ispod pupka ooogroman plih. Pritom sam juče ujutru tu oset__ila da me nešto svrbi i videla nešto malo kao ujed komarca ali sam poptpuno tokom dana na to zaboravila, da bi noćas/jutros tako oko 5, kada se istuširah i kada sam mazala stomak, videla tu plihčinu (koja izgleda kao 10 ujeda komarca spojenih u jedan, 3cmx 3cm recimo, nepravilnog oblika). I odlepila sam, našla sam slike na netu, da se javlja to u poslednjem trimestru i da je jako opasno za majku i bebu. Jutros na tom mestu 2 tačke, opet kao ujed komarca, sada nema ništa, videću da li će se kasnije opet pojaviti.

Nosim po kući neku pidžamu, običnu, nije trudnička, pa se malo useca u stomak, i baš na tom mestu gde je trag od lastiša je taj plih bio, nemam pojma, da li je ta pidžama prouzrokovala ili je stvarno neki trudnički dermatitis. Danas hodam golog stomaka, spustila sam pidžamu skroz na ožiljak od carskog.


S inače nisam vodila kod dr, jer je ce dan kukao i bio malaksao, ustao mi je oko 11, a u DZ su mi rekli da bolje dođemo sutra, jer je danas u DZ opsadno stanje. Naša dr je sutra sa boelsnom decom. On sada opet ima T, i evo ga drema pored mene.




Sanjica26 RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (17.12.2018 17:28:38)

O Suzi bas ste nagrabusili[sm=smiley13.gif]

Javljaj za muza kako je.




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (17.12.2018 17:30:34)

A ja i dalje kašljem kao magarac, već 6. dan, evo sada pijem čaj od šipka. Nos ništa, samo taj magareći kašalj, ujutru sam bez glasa redovno.

Javljam kada se vrne. Nadam, se da nije ništa slomio i da nema gangrene.




IvanaSK RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (17.12.2018 17:36:31)

Suzi, bas mi je zao [sm=smiley13.gif]




Malenamrvica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (17.12.2018 18:08:31)

Ja samo lezim danas, pecka me ispod pupka, nelagodan osjecaj. Nije da se ne moze trpiti ali kazem nelagodno je. 😏




Duškić -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (17.12.2018 18:19:16)

Bas nezgodna situacija. Drzi se.




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (17.12.2018 19:24:15)

Opet sa sad pojavio plih na istom mestu, velicine ujeda komarca i svrbi, isto kao juce. Ne znam uopste da li da idem kod ginekologa ili kod dermatologa, verovarno trebam krv da izvadim na nesto. Moguce da ce opet porasti kao sinoc. Definitivno nije od pidzame. 




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat] (17.12.2018 20:13:56)



Dunja jel to nešto kao koprivnjača? Pa kako može da bude jako opasno za tebe i bebu? ☹


Ljudi mene glava danas raz-bi-ja. Nisam više ni sigurna da li su sinusi ili migrena. A mislim da je oboje. Jer kad stavim kapu na glavu smiri mi se bol u nosnoj kosti a glava i dalje puca. I to samo leva strana. Imam Paracetamol od 500mg i Brufen od 400mg, šta bi smela da popijem? Iako ne bih ništa ali moram, ne mogu da funkcionišem, oči mi zatvara i muka mi je kako me boli. Ako ne prođe sutra idem kod dr.

A opet juče sam zaspala sa mokrom kosom a oko dva se isključilo grejanje pa sam se probudila koliko mi je bilo hladno na glavu, pa je možda od toga.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>