RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


MojMiki -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (2.2.2019 16:01:11)

Maslacak hvala :-) verujem u tvoje misljenje. Ne primam faraxi ovog puta tako da se nadam da ce moci spinal. Nemam strah, to mora proci, bolece prvi drugi dan posle ok....al to ne moze niko da promeni. Meni je nakon CR par sati bio najgori deo kad su mi iz nekog razloga zavukli ruku unutra a iz sve snage se dezurna doktorka naslonila na ranu.
Danas sam dobro, jutros sam zavrsila ciscenje kuhinjskih elemenata, a veceras idem da gledam Djuricka. 
Deki hvala za spisak, imam sve sem lekica...treba li to da spremim za front? Maraj ti si bila tamo, znas? U Visegradskoj mi nije trebalo nista.




Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (2.2.2019 16:24:30)

Dunja ja sam i u 2.trudnoci primala fragmin. I hteli su spinal ili epidural da mi rade. Ne znam sta od ta dva. Ja sam ih na stolu molila za total. I moju dr sam zvala jer sam jako gadljiva na pomisao da mi seku stomak a ja sam budna. Kazem vam imam utisak da bi se ispovracala da su krenuli "na zivo"
Moj miki ne trebaju ti lekovi za font. Ni klizma. Podrazumeva se da ce ti dati pred porodjaj. Pa nj njima nije u korist da im se zena ukaki na stolu.




MojMiki -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (2.2.2019 16:57:04)

:-) hvala Maraj , imas pravo




dejana007 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (3.2.2019 9:42:59)

Kod nas u Nisu nema lekova protiv bolova, pirodilje to ponesu. A mikroklizma je za eventualno praznjenje nakon porodjaja. Ako je zena sivena da se mnogo ne napreze. U prvoj trudnoci sam se kuci klustirala mikroklizmom a u bolnici nisu ni stigli jer brzo isao polozaj. Secam se kad je dr rekao "kakav klustir odmah na sto" :D




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (3.2.2019 22:45:44)

Vece trudnice! Ne razumem vam se u cr...

Mene jako boli stomak veceras... Ali smo juce i danas mladjoj cerki slavili rodjendan pa sam se verovatno preforsirala... Sutra cu ceo dan odmarati 




dejana007 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (4.2.2019 11:32:28)

Evo i mene. Bila na UZ. Dovoljno plodove vode, posteljica 3 stepen zrelosti, ali dopler je ok pa nema veze posteljica, bebac 3300, otvorena 1 prst. Sledeci pregled sledeci ponedeljak. Tad mi dr dezura pa videcemo sta cu. Za kandidu ipak koristim vaginalete, i dr mi rekao da ne ponavljam vaginalno cervikalni bris samo da zavrsim sa upotrebom vaginelate. Ove nedelje jos da uradim analizu krvi i urina i d dimer. Tako da polaaako se priblizavamo... :)




MojMiki -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (4.2.2019 13:02:32)

Super Deki. Kako se ti sada osecas? Kako spavas? Da li si dobila da uradis samo analizu urina ili i urinokulturu?Suzi kako si ti? Ostale devojke kako ste?




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (4.2.2019 14:02:30)

Bravo Deki, ja pratim tebe i Miki, i tešim se da imam još vremena [sm=smiley36.gif]

Ja nikako da krenem da spremam torbu za porodilište niti da perem stvari za bebu. Samo čistimo kuću i nigde kraja,a usput moram da radim.
Još Sava ne ide evo drugu nedelju u vrtić, ne odvaja se od mene, kao prilepak, evo da ga slikam sada da vidite.

Završavamo spavaću, sredila sam plakar, tj. još malo, sada rotiramo krevet, ribamo ispod, pa fioke ispod kreveta brisala, preslagala.
Pa da usisam dušek za krevetac, operem navlaku (zvala sam Luka line, rekli mi da ne sme memo dušek na dubinsko nego da ga sama sredim), pa da prebrišem krevetac, i operem i navlaku za dušek za bračni krevet. Kada to završim, krećem sa pranjem bebinih stvari, nadam se do četvrtka.

Curi nam cevka od kazančeta u kupatilu, pa i to sada moramo da sredimo. Da li može nešto da me zaobiđe.




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (4.2.2019 14:03:37)

Miki, kako si ti?

Kako ste ostale trudničice?




Ivanka 75 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (4.2.2019 14:30:48)

Dunjaaaaaa 😍😍😍




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (4.2.2019 15:15:26)

Ivkaaaa [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




MojMiki -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (4.2.2019 15:54:59)

Suzi sad si me jos i utesila. Mislila sam da je samo kod mene guzva. Ali ja sve sama po kuci radim, ne znam da li sam se hvalila da sam sama pomerala francuski pre par dana :-) Inace u toku dana sam ok, uvece mi bude bas tesko. Juce nisam nesto radila, uvece isli u komsiluk na rodjendan, tamo sam sedela oko 3h i prvi put su mi se noge malo nadule. Ali uvece je bila zurka, ponovo nisam spavala, bolela ledja onako kao kad krece ciklus i sve se smirilo oko 3h. I svake noci mi mnogo treba da se smirim da mogu da spavam.Inace torba nije spakovana ali gotovo je sve na dohvat ruke. U sredu cu da vadim krv i uzmem uput za porodiliste. U cetvrtak idem kod moje doktorke internista endokrinolog taman da uzmem i misljenje za carski. U petak ponovo ctg.....ako sacekam petak :-) Svake noci dodam po nesto od stvari za porodiliste i obecam sebi ako preguram do ujutru da cu ujutru sve da spremim.





dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (4.2.2019 16:29:25)

Miki jel meriš pritisak, zbog te naduvenosti?

Jel su stigle stvarcice od George, oprala si?
Piši mi kako ti se čine, al tamo u onoj drugoj temi, da ne spamujemo :)

Ja sada zakazala UZ, sledeći utorak, radiće mi CTG i briseve. I posle CTG jednom nedeljno.




MojMiki -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (4.2.2019 16:38:22)

Ne merim cesto pritisak....ali uglavnom je nizak. Nisu se noge puno nadule. Vise mi je nocu problem sto boli i sto je nezgodno. To mi je najteze




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (4.2.2019 21:04:49)



Ja sam nikako, još smo u bolnici sa najmlađom zbog otežanog disanja, mada ona je sad već ok, prima inhalacije na svaka 4 sata. Ne rade nam nikakve dodatne analize, ne znam šta čekaju. I mene uhvatila viroza, peče me nos i grebe grlo, pucaju me hormoni pa plačem od muke... Sve me boli od neudobnosti i držanja D u rukama, sav stomak mi je nagnječila a beban poludeo ovih dana, samo se prevrće. Sutra bi trebalo ujutru da idem na UZ al ništa od toga. Pitam se kad ćemo kući 😭




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (4.2.2019 21:39:46)

Jao bre Bubi :(

Daj Bože da što pre bude bolje malena, pre svega zbog nje same, a onda i zbog tebe, da se odmorite ti i beba, ljubimo vas [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




MojMiki -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (4.2.2019 22:46:34)

Bubi da nam budete sto pre dobro i ti i malena i kod kuce naravno 😘 




dejana007 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (5.2.2019 14:00:29)

Bubi drzi se. Bas je tesko ali samo da sve bude ok. 




nata11 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (5.2.2019 15:02:24)

Bubi bas mi je zao 😢




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (5.2.2019 16:51:38)



Hvala vam devojke na podršci, mi smo i dalje ovde, dijagnostifikovana je astma, i hteo je da budemo ovde do kraja nedelje ali sam iskukala da idemo kući pa da dolazimo i svaki dan ako treba tako da sutra 90% idemo kući. Hvala Bogu D je sad dobro, igra se samo je puna šlajma koji neće da iskašljava. Ako je boli grlo kao mene onda je potpuno razumem.

Sve bi bilo ok da me nije uhvatio virus, ne znam šta me više peče dal nos ili grlo, a kad zakašljem rastavljam se sa životom koliko me boli.


Najavili su da dolazi Vučić danas u šest u bolnicu, sad da li su se samo šalili ili stvarno videćemo. Samo mi još on fali.





MojMiki -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (6.2.2019 20:50:41)

Bubi jeste li kuci? Kako ste?Deki, Suzi, ostale devojke?  Mi smo umorne, ali dobro. Sutra kod interniste-endokrinologa, u petak ctg i nadam se da cemo znati datum cr




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (7.2.2019 9:35:07)

Nema nam Bubi..Ja ok, kupila sam danas dosta toga, za porodiliste i prve dane sa bebom. Sada cu da sortiram, jos pelene i flasica. Jutros sam u DZ vadila krv, odnela urin, sutra ujutru opet u DZ po rezultate i doznake pa onda da nosim sve papire u 27.marta. Sad cu da pripremim sve.Kako ste Miki, Dejance, sad pre foto finis? Ostale trudnicice? 




nata11 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (7.2.2019 11:25:08)

Dunja privodite kraju 👍Ja se prihvatila da od kuce radim novi sajt sa programerima a uopste ne mogu dugo na stolici, fotelji. Pa kucam pola sata, pola sata lezim. Juce pekli nelu gotovu picu pa samo mulja u stomaku a jos krenuli bolovi od natezanja ligamenata.





nata11 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (7.2.2019 11:25:33)

Nadam se da je Bubi kuci. 




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat] (7.2.2019 11:48:16)

Razumem te, ja i dalje sedim puno, radim, evo i sada. I noćas isto, sa mojim programerima do kasno sve se trudim da završim sve do bolnice, a poslu nigde kraja.
Moj mm me samo gleda i čujem ga mrmlja u sebi, kako sam ja junak, sa ovolikim stomakom [sm=smiley36.gif] Još me ubeđuje da imam šećer garant, jer sam po njemu mršava trudnica sa ooogromnim stomakom.

Juče sam pila neke sokove guste, što inače nikada ne radim, tipa jednom u pola godine popijem. A jutros vadila krv, baš me zanima da li će se odraziti na rezultat, jer znam da su sokovi zlo za šećer.


Neki dan sam digla jednog dečka u tramvaju, kaže on a što, ja reko oa trudna sam. Kaže on izvini, ne vidim, navikao sam na ogromne trudnice, a ti nisi ni blizu. Sedoh ja i kažem mu, dečko, ja sam kao kit, ulazim u 9. mesec, pogledaj malo bolje. A on opet - moja žena je bila kao meedved, ti nisi ogromna trudnica, ja reko hvala ti, eto da mi i to neko kaže [sm=smiley36.gif]

Juče bila u Liliju kupovala deo stvari, i čujemo devojka (prvi put je vidim) traži utrogestan u Lili apoteci, i oni joj kažu nema nestašica. Čujem je kako priča da je obišla puno apoteka i nigde nem,. A ja prekoputa u stanu, imam pune 3 kutije. I kažem ja to mom mužu, on pored mene, i on joj predloži da joj donesemo mi. I "otrčim" i donesem joj. Viče njena majka, nemoj dete, vidi koliki ti je stomak. Ali savest mi ja naložila da pomoći moram trudnici, ko za inat, baš tada nam se pokvario lift (kvari se par puta u toku dana). Njena majka se posle zahvaljivala do neba.
Mm bio sa mnom, ali džabe kada ne zna gde stoji, ja to zgurala da samo ja mogu da nađem. I ja mu kažem, ti idi po S u vrtić, ja odo po utrogestan za ženu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>