RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (3.7.2019 18:39:07)



IZVORNA PORUKA: Maslacak15

meni bi bilo dosadno kuci dve godine.



A ja necu raditi skoro 3 godine 😂. Odmah sam otvorila trudnicko zbog krvarenja, otvorila bih ga svejedno i zbog uzasnih mucnina a i nije posao za trudnicu jer se 8 sati stoji u jednom mestu... Samo mi je vec uzasno dosadno i ne znam kako cu izdrzati 2 godine porodiljskog... Plan mi je da prekinem porodiljsko sledece god ako bebu prime u vrtic... Nisam tip za sedenje kod kuce




Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (3.7.2019 18:55:01)

Meni je posao takav, da radim i od kuće tokom bolovanja, jedino što ne mogu da putujem van Bg-a. Imam odgovornu i važnu poziciju. Nikada mi karijera nije bila ugrožena time što sam otišla na trudničko, makar je tako u mojoj firmi. Ali i da je bilo suprotno, otišla bih na trudničko. Mislim da je lakše nama u Srbiji jer smo okruženi sa pino prijatelja i ostatkom porodice, samim tim možemo vreme popuniti raznim aktivnostima. 
Ono što je rekla svaka osoba na kraju svoje karijere, da ima samo jednu žal a to je što nije više vremena provodila sa decom i porodicom a manje na poslu. Iako to često zaboravim, opomen sebe u tom pravcu. Sve prodje tako brzo da svi i zaborave kad je bilo trudničko i porodiljsko.
A posao neće da pobegne. Od 40 godina rada par godina je samo tren.




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (3.7.2019 19:31:16)

Bravo beco! Karijeru i porodicu ne treba porediti. Mojim roditeljima i dan danas prebacujem sto sam odrastala vise sama nego sa njima, vise sa bakom i dekom nego sa mamom i tatom... I mene je bolelo uvo da li su mi kupili patike od 200 maraka ili od 20... Vise bi mi znacilo da su bili pored mene nego sto su vijali karijeru i novac. Ok ako je to posao sa normalnim radnim vremenom, ali uvek, uvek treba decu i porodicu staviti ispred posla... 





Maslacak15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (3.7.2019 19:37:52)

a te osobe su po pravilu muskarci posto zene karijeru nemaju. Barem ne u poredivom smislu i na nivou kao muskarci. I ne radi se uopste o karijeri kao takvoj niti o parama nego o licnoj satisfakciji i ispunjavanju licnog potencijala. Ja licno smatram da bih zakrzljala da 6 godina nisam radila ( 3 dece x dve godine posto sve odete na porodiljsko plus godnu dana za odgajanje deteta) i garantovano bi ispala iz svih tokova. Tacnije sedam posto za trece onda uzmete jos godinu dana[sm=smiley36.gif]. Nemojte pricati bajke. Svako radi kako hoce a ja se ovde neko vreme necu vise javljati posto je moja svrha na forumu i namera drugacija. Dodjoh da pomognem a dobih predavanje da sam karijersta. Pa pozdravlja vas karijersita koji ide da zavrsi servira veceru svojoj deci i ponosan je na to sto je rodio troje dece i paralelno izgradio ime u nauci na najvisem nivou. I volela sam svaki dan svojih trudnoca i kad sam povracala po deset_ puta dnevno. I tad sam radila. Sve se moze kad se hoce i kad covek vidi svrhu.

uzgred moju decu podizemo samo i iskljucivo moj muz i ja bez ikakvih baba deda tetki strini i dadilja.

odoh na druge teme, kome treba neki savet ili iskustvo po pitanju trudnoce moze samo p.p.

Puno vas pozdravljam





bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (3.7.2019 19:53:14)

Maslacak, skroz si nas pogresno shvatila. Ja sam prva rekla da mislim da cu prekinuti porodiljsko jer ne zelim da sedim kod kuce sve vreme. Beca je rekla da radi od kuce. Meni se cini da si ti opet trudna, mnogo si oset_ljiva 😁❤️.






bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (3.7.2019 19:58:03)



IZVORNA PORUKA: Maslacak15

I volela sam svaki dan svojih trudnoca i kad sam povracala po deset__ puta dnevno. I tad sam radila. Sve se moze kad se hoce i kad covek vidi svrhu.



E sada izvini ali si ovde malo preterala. Ti sada hoces da kazes da smo mi razmazene ili nesto gore jer smo isle na bolovanje iz prostog razloga sto smo SAMO krvarile, povracale 30_x_ dnevno i imale pritisak, 75/47 (bar je moj bio toliki kada sam zavrsila na hitnoj) a pri tom posao se svodi na stajanje 8 sati???? Pa ja bih se ubila i potpisala da mi se oduzmu deca ako u takvom zdravstveno stanju idem na posao jer znaci da mi je sve drugo bitnije od bebe i mene same. Cisto preterivanje. 




Maslacak15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (3.7.2019 20:19:39)

bubulence ovo samo zato sto si to ti jer te jako cenim i postujem. Inace je ovo moj poslednji post na trudnickom topicu na neko vreme. Gde sam ja bilo koga kvalifikovala i proglasavala razmazenim?? Pise koliko vidim da sam ja radila iako sam imala tezi oblik hypermesis gravidarium. Meni je bilo tako lakse, Nisam izvlacila nikakve ni paralele niti mislim da treba svako tako. Ja postujem ljude i njihove izbore zivotne. Nemoj mi molim te stavljati reci u usta.

Jedina i iskljuciva svrha mog javljanja i kako je pocela danasnja diskusija koja je predaleko otisla je sto mi je zao da ovaj topic cesto lici na skup permanentno preplasenih izabrinutih zena koje su u grcu. I to mi je prosto zao jel mislim da je steta. I samo zato sam pokusala da prenesem neko svoje iskustvo i znanje koje mislim da imam.


Puno vas pozdravljam trudnice i zelim da zdrave i prave docekate svoje zamotuljke. Da nebih unosila dalju zabunu i bilo koga nervirala, pisem na druge teme gde mogu nadam se da budem korisnija.




Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (3.7.2019 21:51:01)

Mislim da žene u trudnoći potpuno drugačije doživljavaju svoje stanje i svet oko sebe. Tako da je maslacak izašla iz svega toga i verovatno, kao i svaka od nas, zaboravila kako hormoni rade od glave do pete 😀 Mi smo sve u drugom stanju i različite inače a sada se to još više izražava.
Bubulence, ti si pred terminom i nemoj molim te da se nerviraš...ajmo sada svi samo o lepim temama: mučnina, malaksalost, oticanje, nerviranje oko muževa, vrućina😀😀😀
Držite se trudnice!!! Nije nam lako ali uspećemo@ 




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (3.7.2019 22:18:07)



IZVORNA PORUKA: Beca.t

ajmo sada svi samo o lepim temama: mučnina, malaksalost, oticanje, nerviranje oko muževa, vrućina😀😀😀 



😂 Evo ja otekla, lezim i gledam muza kako pegla😂. Ma, ja se zaista ne nerviram, sasvim je normalno da imamo svi razlicito misljenje... 




Šmizli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 7:55:01)

Zene evo mene...Mozete da me skinete sa spiska....,😀postala sam mama 2 jula, stigla moja devojcica....Nisam stigla pre da vam se javim....😁😁💜💞





popkica bebic -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 8:02:37)

Šmizli, draga, čestitam od srca! 👶💞👏

Piši nam kada budeš stigla kako si prošla. Bravo! Mene izgleda hvata neki virus ili šta već. Od juče me boli grlo, a sada i glava i kosti. Uf... 😥🤒Vidim da ste sinoć mnogo pisale, čim se ja ne javim, odmah je puna tema. 😁😁😁




Šmizli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 8:18:12)



IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Šmizli, draga, čestitam od srca! 👶💞👏

Piši nam kada budeš stigla kako si prošla. Bravo! Mene izgleda hvata neki virus ili šta već. Od juče me boli grlo, a sada i glava i kosti. Uf... 😥🤒Vidim da ste sinoć mnogo pisale, čim se ja ne javim, odmah je puna tema. 😁😁😁
Hvala puno....





Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 8:41:59)



IZVORNA PORUKA: Šmizli

Zene evo mene...Mozete da me skinete sa spiska....,😀postala sam mama 2 jula, stigla moja devojcica....Nisam stigla pre da vam se javim....😁😁💜💞





Bravoo Smizli!!! Cestitam!!! Javi nam kako je proslo, kolika je devojka, i kada ides kuci.
Blago tebi! ❤❤❤




Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 8:50:27)



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Beca.t

ajmo sada svi samo o lepim temama: mučnina, malaksalost, oticanje, nerviranje oko muževa, vrućina😀😀😀 



😂 Evo ja otekla, lezim i gledam muza kako pegla😂. Ma, ja se zaista ne nerviram, sasvim je normalno da imamo svi razlicito misljenje... 




Pa ti imas idealnog muza!!! Svaka cas_t.😀




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 8:50:37)

Smizli cestitam! Uzivajte!

Dobro jutro devojke! Jutros sam isla da radim briseve, vadila krv za zuticu... Spremamo se polako




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 8:50:58)

Jaaooo pa ja sam sledeca 😮😮😮





Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 9:03:22)

Bubi, ti si sledeca, pa to je divno! 🤗🤗🤗





Maruska15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 9:16:38)

Sa srecom Smizli nek je ziva i zdrava.

Kako ste zenice? 




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 9:18:23)



IZVORNA PORUKA: Beca.t

Bubi, ti si sledeca, pa to je divno! 🤗🤗🤗





Svaki dan mi je sve veca frka😮😶. A devojke ne mogu da docekaju bebu




Šmizli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 9:29:37)



IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: Šmizli

Zene evo mene...Mozete da me skinete sa spiska....,😀postala sam mama 2 jula, stigla moja devojcica....Nisam stigla pre da vam se javim....😁😁💜💞





Bravoo Smizli!!! Cestitam!!! Javi nam kako je proslo, kolika je devojka, i kada ides kuci.
Blago tebi! ❤❤❤
Dobro je proslo, u 11 ukljucena indukcija u 13:05 se porodila...Teska 3 kg.a duga 48...Sutra idemo kuci....





veselicaa -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 9:34:12)

Cestitam draga [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Bubi [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 9:42:39)

Smizli pa super, islo je brzo!

Vesi ❤️😘




Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 9:46:56)



IZVORNA PORUKA: Maruska15

Sa srecom Smizli nek je ziva i zdrava.

Kako ste zenice? 



Javi kad zavrsis UZ. Ja danas onako, juce sam bila super. Muka mi je pa se nerviram...sve mislim proci ce. 😀




Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 9:47:49)



IZVORNA PORUKA: Šmizli



IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: Šmizli

Zene evo mene...Mozete da me skinete sa spiska....,😀postala sam mama 2 jula, stigla moja devojcica....Nisam stigla pre da vam se javim....😁😁💜💞





Bravoo Smizli!!! Cestitam!!! Javi nam kako je proslo, kolika je devojka, i kada ides kuci.
Blago tebi! ❤❤❤
Dobro je proslo, u 11 ukljucena indukcija u 13:05 se porodila...Teska 3 kg.a duga 48...Sutra idemo kuci....






Bravooo! Masala, divne vesti! Sutra kucici, brzom brzinom da uzivate.😘




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat] (4.7.2019 9:48:34)

Maruska kada imas uz?

Beco, proci ce... Jos samo malo i onda ide onaj period uzivanja u trudnoci




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>