|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gljivicna infekcija kod dece
3.7.2019 13:42:42   
Maraj
Mame da li ste se susretale sa gljivicama u ustima kod dece?
Jutros vidim da L ima bele naslage na sluzokozi usne , iznad gornjih zuba. I koren jezika, kao da je u naslagama.
Nije ni cudo, on u poslednje vreme malo malo,pije antibiotik....
U nedelju je zavrsio sa injekcijama penicilina. Pre toga je pio pancef.
Sta je najdelotvornije,za lecenje gljivica u usnoj supljini?
Znam da ima nistatin,kanesten...ali jel ima nesro bas za decu,ili ne?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
3.7.2019 15:22:59   
Ana RR
Hm Maraj, pojma nemam. Možda da ispira usta sodom, kao što se kod beba skida onaj sor. Ne znam, lupam, nemam iskustva.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
3.7.2019 15:35:01   
Maraj
Citala sam da je jedan od prirodnih nacina, baš sa sodom . Ali kako...on ne zna da grgoce tecnost u ustima. On srkne i proguta user posted image
Ima li neka razmera ?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
3.7.2019 16:09:25   
lesica
Maraj, krkaj ga probioticima. 

A za mazanje toga u ustima konsultuj dr svakako. Ja sam svojevremeno mojoj L mazala daktanol za oralnu upotrebu, al to ke bilo pre 9 godina 😂 tako da ti nisam od validnosti.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
3.7.2019 17:58:11   
smeško
I mi smo dobili daktanol, preventivno. Nismo koristili jer se povuklo, nisu bile gljivice.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
3.7.2019 19:43:42   
doramar11
Preparati na bazi ulja origana su dobri za ispiranje usta kada postoji gljivicna infekcija.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
3.7.2019 19:46:02   
Maslacak15
Maraj ja mislim da tu nemas puno razloga da oklevas. Ako su bas se zapatile gljivice a moguce je stvarno posle svih tih antibiotika koje su primili daj im daktanol ili nistatin. Oni se stvarno uopste ne resorbuju u cirkluaciju nego deluju lokalno. Tako da nema razloga za zabrinutost. I efikasni su.

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
3.7.2019 20:56:58   
milicicak
Maraj, prvo uradi bris pa ako jesu gljivice onda Daktanol ili niststin za oralnu upotrebu bez oklevanja.


A to sa sodom bikarbonom, nema grgotanja nego rastvoris 1 kasicicu sode bikarbone u 1dl prokuvane vode, umocis sterilnu gazu pa je stavis na prst i blago skidas te bele naslage.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
3.7.2019 21:37:48   
Maraj
Hvala drage puno.
Hvala maslacak na receptu.
Kupila sam daktanol. Namazala sam mu ...ali sam morala na cetkicu za zube da stavim, pa tako da mu ocistim jezik

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
4.7.2019 10:22:31   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Maraj ja mislim da tu nemas puno razloga da oklevas. Ako su bas se zapatile gljivice a moguce je stvarno posle svih tih antibiotika koje su primili daj im daktanol ili nistatin. Oni se stvarno uopste ne resorbuju u cirkluaciju nego deluju lokalno. Tako da nema razloga za zabrinutost. I efikasni su.




Maslacak, znam da nije tema, ali bih volela da mi kazes sta mislis o ulju divljeg origana?
Sestra mi je kupila, kaze pije se deset dana i da je ok za sve.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
4.7.2019 11:06:54   
doramar11
Uzmi Herbasept i probaj, ima i drugih preparata za tu svrhu.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
4.7.2019 13:44:35   
milicicak
Maraj, nisi mene pitala al da napisem 😁


Ja licno ne verujem u biljne sveleke u medicinske svrhe. Narocito sto svi ti biljni preparati ne prolaze detaljna klinicka ispitivanja kao lekovi. I ja ih deci nikada ne dajem.
Ti mozes da koristis origanovo ulje al dobro proveri da li moze sa dojenjem ali za decu ga nikako ne bih preporucila

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
4.7.2019 13:54:42   
Maslacak15
duskic nemam ja nista protiv travki. Koliko koja moze da pomogne je relativno ali obicno ne mogu da stete. Ali upotreba je obicno zasnovana na bogatom iskustvu. Volim beli slez, korpiva je jako zdrava, majcina dusica itd itd .
Sigurno zavisi i od organizma da li i kako koja travka deluje. Tako da zasto da ne. Treba sve probati. Sa uljem origana ja licno nemam isksustva. Ono sto bas uopste ne verujem je bilo kakva vrsta homeopatije. Posto je to za mene samo jedna rec- placebo. Ali biljni preparati su nesto sasvim drugo iako mi se cini da ljudi mesaju pojmove. Tako da samo napred pa nam kazi user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
4.7.2019 14:20:04   
Ana RR
I meni je ta homeopatija bzvz... imam drugaricu koja se kune u to ali ona je poseban slučaj jer ne priznaje lekove uopšte, samo prirodnu medicinu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
7.7.2019 10:40:19   
smeško
I ja sam za fitoterapiju, homeopatiju nisam ni razmatrala.

Maro, jeste li sredili gljivice?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
7.7.2019 12:21:02   
Maraj
Pa pravo da vam kazem, ja ih ne vidim vise. Mada mazem mu i dalje. Ne znam koliko dana jos da mazem. Bukvalno su sutradan bile jedva vidljive

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
7.7.2019 22:19:55   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Maraj ja mislim da tu nemas puno razloga da oklevas. Ako su bas se zapatile gljivice a moguce je stvarno posle svih tih antibiotika koje su primili daj im daktanol ili nistatin. Oni se stvarno uopste ne resorbuju u cirkluaciju nego deluju lokalno. Tako da nema razloga za zabrinutost. I efikasni su.



Bas i ovo mi ke trebalo, moj malac ima naslage, ali vise izgleda kao kad opece jezik na desnoj strani.
Bas pratim ovih dana. Nije pio anb.nego vise mislim od prstica tj.hoce nokte da gricne kad se sakrije nehde.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
11.3.2021 18:03:52   
Maraj


user posted image L se ovo pojavilo na jeziku. Kruznog bezbojnog oblika, na jeziku. Moze li ovo biti gljivica? 🤔

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
11.3.2021 18:19:55   
Ivanka 75
Maraj jel boli? 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
11.3.2021 18:22:40   
Maraj
Ivanka ne.
Ne svrbi ga,ne boli. Slucajno sam primetila. user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 11.3.2021 18:23:02 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
11.3.2021 18:31:01   
Tiziana
Maraj, to je geografski jezik. Moja cerka ga je imala. Sada ga vec dugo nema. Pojavilo joj bi se to kad god bi se razboljevala. Po tome smo znali da stize neki virus.. Grozno izgleda, ali nije nista strasno. Kod nje se pojavljivalo i nestajalo. Sada baas dugo nije jezik tako izgledao. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
11.3.2021 18:33:37   
Maraj
Hvala tizi prvi put cujem za taj jezik. Ja sam ovo primetila pre mozda 2 dana kodnjega. I ne znam sta je . Al on u posledmjw vreme stalno trpa ruke u usta. Ko beba neka. Gleda npr tv i ruke prsti su mu u ustima. Ne gricka nokte. Jednostavno prste drzi kod usta, pa ga stalno opominjemo

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
11.3.2021 18:34:24   
Maraj
Jesi mazala detetunesto na jezik? Dal da mu namazem daktanol.dal bi pomoglo?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
11.3.2021 18:38:52   
Tiziana
Ma ne. Ti pecati se pojave i nestanu. Njoj je ceo jezik bio u tim pecatima. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Gljivicna infekcija kod dece
11.3.2021 18:44:33   
Tiziana
Mislim, meni ovo izgleda isto kao to sto je moja D imala. Ne bih da dajem dijagnozu jer nisam dr. Ako ces biti mirnija proveri sa nekim jos. Mozda nisam u pravu.. 


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here