|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kašice
15.2.2012 12:47:08   
Anoniman
Mi pijemo NAN, počeli smo sa Nestle pahuljicama pa oprešli na Milupu sa mlekom, Sad smo probali i Hipp sa mlekom (Žabi se ne dopada). Tako da slobodno...

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 226
   RE: Kašice
30.3.2012 23:21:33   
novcic
mene interesuje od koliko meseci bebi mozemo posoliti malo povrce koje im pripremamo?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Kašice
30.3.2012 23:30:36   
Anoniman
Ne pre punih godinu dana.

(odgovor članu novcic)
  Direktna veza do poruke: 228
   RE: Kašice
31.3.2012 1:05:19   
Lilla
Uglavnom pravim slane kasice, ali kupujem vocne i do sad smo probali Nestle, Hipp i Semper. Nisam primjetila da on primjeti razliku, maze ih podjednako dobro ali ja vidim da ima razlike u gustini. Hipp su nekako pozitke, Nestle me podsjeca na dzem a Semper je super, nekako izmedju to dvoje. Osim toga, jedino on moze da stoji sedmicu u frizideru nakon otvaranja pa nam je u pocetku to bilo super kada sam mu davala samo da proba. Ostale sam zamrzavala u silikonskim "kalupima" za led pa smo tako imali porcije, jedna kockica za obrok. Sad spuca cijelu teglicu od 125 gr i ne namrsti se.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Kašice
31.3.2012 1:36:50   
Klarita
To sto moze da stoji duze je samo znak da je puna konzervansa...ja nisam za tu varijantu. A i ovo zamrzavanje...ne znam, nisam ni za to, mada svaka cast na dosetku za kalup za leduser posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Kašice
31.3.2012 1:44:29   
Lilla
Hrana za bebe ne sadrzi konzervanse. "Konzervira" se tako sto se teglice nakon punjenja izlazu visokim temperaturama, tacnije kuhanju na 120 stepeni nekih 40-ak minuta. A to za led sam procitala na stranici nekoj od proizvodjaca kasica i stvarno mi je posluzilo u pocetku dok je jeo male kolicine.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Kašice
31.3.2012 1:59:45   
Klarita
Ne bi trebalo da se konzervira, ali askorbinska kiselina svima poznata kao Vit C zapravo se dodaje u svrhu konzervansa, zatim drugi regulatori kiselosti...Uostalom nisam strucna zaista, nisam tehnolog, ali nije to bas tako...Ne shvati me pogresno, nisam protiv kupljenih kasica, cak sta vise ludela sam sto moje dete nece slane kupljene, pa sam po najvecoj vrucini morala svaki dan da kuvam, da joj smisljam i osmisljavam obroke... i bila zahvalna Bogu sto bar hoce slatke pa smo mogle da skitamo, ali zavreme rucka morale smo dobro da se organizujemo kad je u pitanju majanjeuser posted image
Vise sam se iznenadila markom, nisam do sada cula...U svakom slucaju, bar sam saznala nesto novo, sutra odmah javljam kumi za ovo za led, jer njen mali je u fazi isprobavanjauser posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Kašice
31.3.2012 9:23:08   
minavb
Konzerviraju se sterilizacijom, retko se dodaje limunsov sok ( vit c) ali se dodaje i ne vidim u tome nista lose. Vit C se vise dodaje da bi ocuvao neke sastojke, nego da bi kasica duze stajala.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Kašice
21.4.2012 10:41:01   
dejana007
imam jednu nedoumicu sto se tice soli. ja cu tek sad sa godinu dana da mu solim hranu, ali me zanima koja je so bolje, da li morska so sa folnom kiselinom, rafinisana, sitno jodirana bez aditiva(tako pise user posted image ) ili kombinovana kalijumova fino jodirana ili pak neka treca?

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Kašice
21.4.2012 10:56:08   
nenja22
mislim da je bolje kalijumova, ali ako ce je biti malo stavljano, smatram da to i nije presudno...a da je jodirana, svakako mislim da treba da bude.

i mali off, cestitke za godinicu, zivi bili jos sto! user posted image

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Kašice
21.4.2012 11:04:10   
dejana007
hvala puno nenja i na odgovoru ia na cestitki user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Kašice
23.4.2012 16:02:16   
Anoniman
kad pripremate sami vocne kasice, da li ih nekako sacuvate? mislim, tesko je napraviti dovoljno malu kolicinu (jutros sam jedva izmiksala jabuku, bananu i malo kivija), a steta je da se baca. sta je to sa zamrzavanjem?

(odgovor članu dejana007)
  Direktna veza do poruke: 237
   RE: Kašice
24.4.2012 0:44:37   
Mariya
Ja svaki dan pravim novu kašicu (počinjem da ludim, kuvam njoj doručak i ručak, plus nama ručak) Mislim da može da se zamrzava, u sterilnim posudama, ali ne znam kakvog će biti ukusa kad je odmrzneš? Probaj da napraviš količinu za dva dana, pa pola pojedete a drugu polovinu ostaviš u frižideru za sutradan, tako bi ih pravila svaki drugi dan. A koliko znam, voćne kašice mogu duže da stoje nego povrćne i mesne, meni je jednom breskva jabuka stajala 3 dana u autu u garaži i nije se ni ukiselila ni usmrdelauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Kašice
24.4.2012 8:31:41   
jance
neko je imao onu ideju, da ostatak zamrzava u onim kalupima za led, pa onda ima male porcije za odmrzavanje ubuduce...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Kašice
24.4.2012 8:36:36   
minavb

IZVORNA PORUKA: ksena

kad pripremate sami vocne kasice, da li ih nekako sacuvate? mislim, tesko je napraviti dovoljno malu kolicinu (jutros sam jedva izmiksala jabuku, bananu i malo kivija), a steta je da se baca. sta je to sa zamrzavanjem?

Ništa korisno ne ostane u voću koje se izmiksa i ostavi da stoji. VIdećeš i sama da kaša promeni boju, sastav ovakvog obroka, stajanjem se poprilično menja.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Kašice
24.4.2012 8:43:26   
Anoniman
Pa uvedite sebi vocnu uzinu kad i bebi, pa malo izmiksajte a ostatak pogrickajte sami ako kombinujete vocke. To je dobra ideja, ja od trudnoce bas slabo jedem voce, tacnije skoro nikako, ovako cu se naterati. Sorry za off.

Moram malo da citam unazad, ali ako nema, koliko ste dugo davale pirincanu kasicu pre nego sto ste presle na nesto sledece i sta je uopste sledece. Druga gotova kasica tog tipa ili kasica od povrca. I ja bih prvo da krenem samo sa slanim.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 241
   RE: Kašice
24.4.2012 10:33:49   
Ana RR
Mišu, ja sam Maretu davala prvo pirinčanu kašicu pa kad je pojeo tu kutiju kupila sam pirinčano kukuruznu. Tek 3 ili 4 nedelje nakon uvođenja pahuljica sam počela da uvodim povrće.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Kašice
24.4.2012 11:01:52   
Anoniman
Mi smo bili malo brži od Ane, pojeli smo jednu kutiju pirinčanih (10ak dana) onda uzeli pirinčano kukuruzne i kad smo posle 3 dana smatrali kukuruz uspešno uvedenim prešli smo na šargarepu, pa krompir, tikvice i tako redom. Mesec dana posle uvođenja pahuljica već smo bili spremni da pređemo na meso.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 243
   RE: Kašice
24.4.2012 11:15:56   
Anoniman
A ja sam jos ubrzanijom metodom, za svaku namirnicu po 2,3 dana, prvo je isao pirinac, pa kukuruz, pa povrce, sargarepa, krompir, tikvica, karfiol, pa voce jabuka, banana, kruska, pa meso, posle 3 nedelje odprilike taman kad sve ovo prethodno isprobasmo i testirasmo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 244
   RE: Kašice
24.4.2012 12:00:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Ništa korisno ne ostane u voću koje se izmiksa i ostavi da stoji. VIdećeš i sama da kaša promeni boju, sastav ovakvog obroka, stajanjem se poprilično menja.


hvala, ovo me zanimalo.
kupice mm onaj stapni blender danas (valjda) pa ce biti lakse miksovati male kolicine. to ce resiti i pitanje smarajuceg pranja blendera.
misu, ja volim voce, ali ga vise volim citavog nego izmiksanog. a za namirnice nam je dr rekao prvo ta mesavina voca, pa 5 dana kasnije pirincane pahuljice, pa onda menjamo mleko...

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 245
   RE: Kašice
25.4.2012 12:04:23   
Anoniman
Ksi, nisam mislila da sebi miksas user posted image Odseces parce za nju i to miksas, a ti pojedes one ostatke u komadu. Ili secnes na kriske, kockice..

Hvala na info sta posle pahuljica. Ja njoj ne dajem svaki dan, taman kad je pocela bio je onaj incident sa kakom, koji se ipak ispostavio kao virus, ali je potrajao. Posle sam stigla da joj dam jos dva puta, i sad hocu da joj to prebacim na neki raniji obrok, pre kupanja, lakse mi je da je uspavam sa sikom ili flasicom nego posle kasice.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 246
   RE: Kašice
25.4.2012 13:36:21   
Yula

IZVORNA PORUKA: ksena

kad pripremate sami vocne kasice, da li ih nekako sacuvate? mislim, tesko je napraviti dovoljno malu kolicinu (jutros sam jedva izmiksala jabuku, bananu i malo kivija), a steta je da se baca. sta je to sa zamrzavanjem?


Kada ste vi poceli sa uvodjenjem cvrste hrane kada vec jedete toliko vocki? A kivi u kasici bebe od nepunih 5 meseci mi je posebno zanimljiv, je li vam to pedijatar preporucio?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Kašice
25.4.2012 13:39:25   
Yula

IZVORNA PORUKA: minavb

Konzerviraju se sterilizacijom, retko se dodaje limunsov sok ( vit c) ali se dodaje i ne vidim u tome nista lose. Vit C se vise dodaje da bi ocuvao neke sastojke, nego da bi kasica duze stajala.


Vitamin C je znaci limunska kiselina, toga sam se i pribojavala, zato je moj maleni odreagovao alergijom na kupovnu krusku i jabuku - citrus.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Kašice
17.11.2012 8:38:22   
pandina
Sta znaci ne davati bebi cesto kasice od sargarepe i bundeve zbog karotena?
Pitanje se odnosi na to koliko cesto se sme davati. Da li je svaki drugi dan za jedan obrok cesto? Sta je prava mera?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Kašice
17.11.2012 10:04:56   
Olga75
pa to znaci da beba moze da pozuti user posted image
mislim niko od nas ne jede sargarepu i bundevu deset dana uzastopno pa ne bi trebale ni bebe

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here