|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kašice
9.8.2009 8:32:29   
mihi
Piši mi super mama u pp, Hvala.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kašice
9.8.2009 9:31:16   
Anoniman
Pa nemojte u pp, pišite u temi na koju sam dala link, može i drugima da posluži. user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kašice
9.8.2009 9:37:55   
SUPER MAMA
Zdravo mihi evo sta moja mala jede od 9 meseca:

sem sto do sada od povrce je jela:krompir, šargarepa, karfiol, brokolija, tikvice, spanać, zelje, blitva,boranija, krastavac, kukuruz šečerac u 9 mesecu smo dodali i paradajz i grašak.sada posto imammo 10 meseci jedemo sve ovosamo što malo čemo sačekati za pasulj jer je težak za varenje.
Od voća: od 9 meseca može se dodati i lubenica dinja i dunja.

Od mesa moja mala jede pileće,juneće,teleće i ćureće meso i đigerica.
Od žitarice jede pirinač, integralni kornfleks, ovesne pahuljice.
I posto nevoli adaptirano mleko da se dodaje u hrani, a jos je dojim koristimo krabje ali iskljucivo u pripremi hrane.
možes davati i pavlaku i kiselo mleko.
Evo neke recepte za bebe od 9 meseca:

Integralni kornfleks s bananom          dorucak

Potrebno je: 3 kašike kornfleksa 1 banana i može mleka a i nemora može i voda.
ovo može se i pripremati s adaptirano mleko.
U jedan tanjirič stavi kornfleksa i dodaj vruće mleko ili vodi i ostavi da nababre.
Kad smeksaju onda stavi ih u blender dodaj bananu i iymiksaj.
Možes i izgnjeciti ako beba pocela da zvače.


Pire od raznog povrća i meso            ručak

Potrebno je:1 krompir, 1 šargarepa, jedan paradajz i 50gr. čureće belo meso i malo maslaca.
U jednu šerpicu stavite da se kuva šargarepa, krompir i meso.U drugu šerpicu u ključajučoj vodi stavite očiščeni paradajz od sermena sanmo na minut i izvaditega njegova koza mozete skinuti onda.
Kada ostalo povrće i meso se skuva stavite ih u blender dodajte paradajz i malo maslaca i izmiksajte.

Užina mošete izmiksati samo lubenica.

Kašica od pirinač i dinja

Potrebno je: 1 kašika pirinač i po želji dinju.
Skuvajte pirinač ili u mleko ili u vodi to je špo vašoj želji i kada se pirinač skuiva stavite ga u blender dodajte dinju i izmiksajte.

Ovosve sto sam napisala stvarno jede moja mala koja odlicno napreduje a sem ova obroka ona tokom dana ima 3 podoja.
Poydrav i nadam se da sam, pomogla, a kada budem imala malo više vremena pisaču opet recepte.


(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kašice
23.8.2009 23:31:35   
snješka
Jao meni kakav ja problem imam sa svojom bebomuser posted image . Prvo flašicu neće ni da je ubijem, samo valja po ustima i ništa, tako da i sok dajem na kašičicu, odn pokušavam da dam, jer nema šanse da proguta, a i kašice isto tako. Po 20 minuta drži u ustima i ispljune. Hoće samo da doji. Jeli to tako kod baš svih beba, ili...? Da,  tek smo počeli sa kašicama, prije 4-5 dana.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kašice
7.9.2009 11:53:59   
Anoniman
Imam jedno pitanje za iskusne mamike. Bebe mi imaju 4 i po meseca i pocele su da jedu vocne kasice. Medjutim, posto se bude nocu gladne, odlucili smo da im uvedemo i zitarice. Po preporuci pedijatra smo kupili pirincanu kasicu sa adaptiranim mlekom i interesuje me kako se uvodi kasica. S obzirom da se voce i povrce uvodi samo po kasicica na dan, kako se uvode zitarice. Da li smem da im odmah dam celu flasicu, odnosno ceo obrok odjednom, ili samo po par gutljaja, pa dok se ne naviknu? Kako ste vi radile?

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kašice
7.9.2009 11:57:04   
Anoniman
A zašto praviš pirinčanu kašicu toliko retku? Ja sam je pravila gušću (kao što piše na kutiji), i Luka je jeo kašikom. No, pošto se sada sasvim drugačije uvodi hrana, ne bih previše da se mešam, ali ja mom detetu ni voće nisam davala po 1 zalogaj, već po 10ak.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kašice
7.9.2009 12:22:06   
Jeca*
Joj pisale smo negde i o tim kašicama...probucaj po forumu. Napravi malo gušće slobodno, baš kao što piše na kutiji (samo 6-7 kašika na 200ml mleka, kao što piše, nije dovoljno, nego baš izmeri 20g pahuljica i to pomešaj sa mlekom - ako pričamo o milupinim kašicama). Elem, možda im prvog dana ipak daj manje, par kašičica, pa ako do sutra ne bude reakcije, onda pokušaj da ima daš ceo obrok. Ja sam sve uvodila manje više prvo pomalo. Samo sam Luki jednom dala više malina odjednom jer mu se dopale i nisam videla nikakvu reakciju, a onda su bukvalno prošle kroz njega i pelena je bila puna malina...prepala sam se. Bolje postepeno!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kašice
7.9.2009 13:22:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A zašto praviš pirinčanu kašicu toliko retku? Ja sam je pravila gušću (kao što piše na kutiji), i Luka je jeo kašikom. No, pošto se sada sasvim drugačije uvodi hrana, ne bih previše da se mešam, ali ja mom detetu ni voće nisam davala po 1 zalogaj, već po 10ak.


Dobro ti meni i kazes. Nisam ni gledala sta pise na kutiji, nesto sam kontala da je to redje. Ne znam zasto.

A samim tim, opet stoji moja  dilema. Ako je gusto, a zitarica je u pitanju, znaci da ima puno dijetnih vlakana. To je tesko za zeludac. Verovatno onda treba postupno uvoditi. Ne znam.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kašice
7.9.2009 13:23:18   
mihi
Meni su rekli trećinu obroka koji piše na kutiji!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kašice
7.9.2009 13:27:48   
Anoniman
Sta to znaci? Za prvi put trecina?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kašice
7.9.2009 13:28:33   
Anoniman
Ne znam kako se sada uvodi, pa ne želim da o tome pišem. Što se tiče tih pirinčanih kašica, ja sam to uvek kupovala Baby King, Luka je pljuvao Milupine iz aviona. Ako je za obrok imao samo to, pravila sam punu dozu. Nekada je pojeo sve, nekada ne. Ako sam mešala sa voćnom kašicom, pravila sam pola doze.

mihi, ne znam zašto bi davala trećinu. Ako na kutiji piše da je za bebu od 4 meseca, i onda u tablici piše kako se pravi (u ovoliko vode sipaj ovoliko kašika), onda ne znam zašto se to ne bi tako pravilo? To je ista priča kao i ona tema sa hranjenjem deteta na flašicu, ne znam zašto se oko takvih stvari diže frka. Piše na kutiji kako treba. user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kašice
7.9.2009 13:36:05   
Lu
IZVORNA PORUKA: lelaNS

Imam jedno pitanje za iskusne mamike. Bebe mi imaju 4 i po meseca i pocele su da jedu vocne kasice. Medjutim, posto se bude nocu gladne, odlucili smo da im uvedemo i zitarice. Po preporuci pedijatra smo kupili pirincanu kasicu sa adaptiranim mlekom i interesuje me kako se uvodi kasica. S obzirom da se voce i povrce uvodi samo po kasicica na dan, kako se uvode zitarice. Da li smem da im odmah dam celu flasicu, odnosno ceo obrok odjednom, ili samo po par gutljaja, pa dok se ne naviknu? Kako ste vi radile?

Ja bi ti rekla,postepeno kao i sve što uvodiš prvi put,znači par gutljaja i vidiš kad se pokake jel sve ok i inače jel im paše.
Ako je sve u redu povećavaš do pola obroka pa onda cijeli kao što piše na kutijiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kašice
8.10.2009 10:24:02   
eugenija
Raspamećena saaaaam!!!

Sinoć nam je bila pedijatrica, Viktor danas puni 4 meseca i rekla je da od danas krećemo sa kašicama od povrća + voćnim sokićima između obroka.

Za kašicu je rekla, da kuham TELEĆU KOSTuser posted image , dugo, dugo, pa tu vodu procedim, pa onda u tu vodu dodam krompir+šargarepu, pa onda kasnije dodajem jedno po jedno: karfiol+kelj+brokulu+tikvice...
Onda se to ispasira i daje se kašičicom.

Za sok nemam pojma kako da ga pravim... Trebam nabaviti jabuke, kruške, šljive i sezonsko voće svo... I sme da popije ukupno 80ml soka dnevno.

Ja da ceo dan samo to spremam imala bih šta da radim, ali kako ću onda biti sa Vikom.. Ja nemam vremena za ova spravljanja, a ovaj recept za kašicu od povrća mi nikako nije jasan. Kako ste vi to pravile? I postoji li šansa da ja to kupim gotovo?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kašice
8.10.2009 10:34:12   
Anoniman
Koljenica Eugi vrlo jednostavno
napisaću ti poslije



(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kašice
8.10.2009 10:35:05   
Rivana

IZVORNA PORUKA: eugenija

Raspamećena saaaaam!!!

Sinoć nam je bila pedijatrica, Viktor danas puni 4 meseca i rekla je da od danas krećemo sa kašicama od povrća + voćnim sokićima između obroka.

Za kašicu je rekla, da kuham TELEĆU KOSTuser posted image , dugo, dugo, pa tu vodu procedim, pa onda u tu vodu dodam krompir+šargarepu, pa onda kasnije dodajem jedno po jedno: karfiol+kelj+brokulu+tikvice...
Onda se to ispasira i daje se kašičicom.

Za sok nemam pojma kako da ga pravim... Trebam nabaviti jabuke, kruške, šljive i sezonsko voće svo... I sme da popije ukupno 80ml soka dnevno.

Ja da ceo dan samo to spremam imala bih šta da radim, ali kako ću onda biti sa Vikom.. Ja nemam vremena za ova spravljanja, a ovaj recept za kašicu od povrća mi nikako nije jasan. Kako ste vi to pravile? I postoji li šansa da ja to kupim gotovo?
Ja sam to kupovalao gotovo user posted image



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kašice
8.10.2009 10:36:00   
Anoniman
Ah, ja ti ne mogu puno pomoći, jer kada sam ja uvodila kašice, išle su prvo slatke, koje su ukusne (mislim kupovne). Slane kupovne su user posted image user posted image user posted image  No, možeš sebi skratiti muke na više načina. user posted image

Danas mu nemoj kuvati u vodi sa KOSKOM, to je rekla verovatno zbog ukusa. Nego ti draga moja lepo u vodu jedan krompir i jednu šargarepu, skuvaj, ispasiraj i ende! A onda popodne stavi da se krčka ta voda sa koskom "dugo, dugo", za sutra (do sutra u frižider)! user posted image

Kupovne slane kašice sam čiste davala samo u slučaju nužde (na putu). U kućnoj varijanti jedino kako sam daval je npr: Kupim kašiču od španaća, kod kuće skuvam krompir (pravi krompir) i pomešam. user posted image  

Za koji dan će biti bolje. user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kašice
8.10.2009 10:48:34   
simke
Draga nemoj se toliko opterecivatiuser posted image Prvo sto sam Sinisi uvela su bile zitarice(kupovne)pirinac-kukuruz i to pred kupanje.Kad je to prihvatio,posle tri-cetiri dana,sam pocela u vreme rucka da mu dajem povrce(uvek po jednu vrstu 3-4 dana).Priprema ti je jednostavna,ja kuvam na pari,npr.krompir 10 minuta,pa propasiram i to ti je obrok.Mozes i da pripremis malo vecu kolicinu,pa sipas u posudu za led,zamrznes i vadis 1-2 kockice za obrok.A to za telecu kost u supi,pa daj mu kad kuvas za sebe,pre nego sto stavis zacine,izdvoj za njega malo(i to mozes da zamrznes)user posted image
A za sokove ne znam,jer ih on ni sad nece(ni kupovne i one koje napravim)user posted image

< Poruku je uredio simke -- 8.10.2009 10:50:40 >

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kašice
8.10.2009 10:55:22   
Anoniman
evo vako
koljenica obično teži preko 1 kg
tražiti od mesara da ti je sjekiricom na više dijelova ispolovi
kući je potopiti u hladnu vodu i tako da odstoji 60 minuta
zatim je dobro oprati i kuhati neka 2-3 sata (doljevati vode po potrebi)
kad se iskuha koljenica se vadi, a tu vodu ohladiti i u manje posudice presuti i zalediti
da bi narednih 7-10 dana imali tu vodu na kojoj se kuha povrće
naravno kad kuhate treba doliti i vode obične jer je ta voda od koljenice dosta masna

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kašice
8.10.2009 11:01:01   
Anoniman
Prvi sokići koje sam Luki dala su bili jabuka i šargarepa.

Narendaš jabuku, ubaciš u gazu (više slojeva gaze), zavrneš gazu okolo i uvrneš kao kada cediš peškir. JAKO MALO soka izađe. Ali on ni neće više od par gutljala popiti.

Naravno, tu glupost sam radila svega par dana, nakon toga je prešao na Frutekove sokiće bez glutena. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kašice
8.10.2009 11:10:38   
Delijagirl
Ja pricam za dete kome sam bila dadilja:
Njegova mama je pravila kasice sama kuci
Tipa uzme parce nekog mesa, sargarepu, karfiol, kelj, prokelj, krompir,... Sve to lepo opere i stavi u serpicu to parce mesa i sta je vec odlucila da sprema taj dan. Onda u serpicu natoci samo vode da prekrije sve to i stavi da se kuva kad se ono skuva i bude meko uzme meso, krompir,... i stavi ih u blender izmikuje i prelije u teglicu od kupovne kasice zbog mere i time ga hrani. A supicu u kojoj se sve to kuhalo bez soli naravo sipa u flasicu i dade malom da pije posle obroka. Isto tako za sadne kasice uzme jabuko,sljive, krusku,..(sta sme da jede taj mesec) opere, oljusti (ako treba) i stavi u render da se izrenda prebaci u teglicu i mali jede. A kada je u pitanju sokic samo doda vodu da to razvodeni. I te njene kuvane kasice budu gotove za manje od pola sata koliko treba da se skuvaju.


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kašice
8.10.2009 11:12:43   
Anoniman
To je već veliko dete bilo, kad je jelo meso.

Eug sada tek počinje da uvodi čvrstu hranu.

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kašice
8.10.2009 11:18:55   
Delijagirl
Pa kada sam ja pocela da radim imalo je 6 meseci i tada jos nije jelo meso nego samo pricam princip po kome je ona radila od pocetka... 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kašice
8.10.2009 15:56:48   
eugenija
Hvala puno na savetima!! Pokušaću nešto da iskombinujem, pa ćemo da vidimo kako će ići!

Puca mi internet, pa nisam uspela odmah da vam se zahvalim..

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kašice
8.10.2009 15:59:06   
simke
user posted image Ma bice sve OK Eugi,nemoj da se sekirasuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kašice
8.10.2009 16:00:37   
eugenija
IZVORNA PORUKA: simke

user posted image Ma bice sve OK Eugi,nemoj da se sekirasuser posted image


Toliko je oprečnosti oko uvođenja i spravljenja kašica, da sam ja zaista sluđena...

Ali biće sve ok.. Uhhh...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here