|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vakcina i prehlada
30.10.2019 13:39:02   
Filadendronka
Ne nadjoh ovu temu, pa ako slucajno ima neka slicna molim moderatore da premeste post. Naime bebac od sedam meseci nikako da primi vakcine koje su mu sledovale jos kad je napunio 3.5. Najpre je sa cetiri meseca dobio boginje i dr je odlozila vakcinaciju za dva meseca. Naredni put kad je bilo zakazano je imao visoku temperaturu. I sad treci put je problem u prehladi. Od juce je bas bolestan tj. nos mu je i zapusen i curi gust i lepljiv sekret. On place svaki cas, trlja nosic, tesko spava i sisa. Pedijatrijska sestra kaze da ga dovedemo sutra ipak da dobije vakcine. Citam razlicita misljenja i ne znam sta mi je ciniti.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vakcina i prehlada
30.10.2019 13:49:32   
vonavoj
Jok,ja ne bi dala..i mi smo kasnili bas.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vakcina i prehlada
30.10.2019 13:56:25   
pari
Ni ja ne bih dala ...sačekala bih makar nedelju dana ili dve



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vakcina i prehlada
30.10.2019 14:05:08   
Mirko Svirko
Moj ti je savet nemoj da dajes odlozi nekako.. Slazi kad te pozovu da ima temp ili nesto. Kod nas zovu i salju cestitku na kucnu adresu. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vakcina i prehlada
30.10.2019 15:15:20   
kamičak
Ne znam koji bi pedijatar odobrio vakcinaciju bolesnog deteta.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vakcina i prehlada
30.10.2019 17:19:28   
Sanjalicaaa
Dete ce doktor svakako da pregleda pre vakcine. Ako je bolesno nece mu dati vakcinu.
Ja se secam da je mladji jednom primio vakcinu a cureo mu je nos. Ali kao to nine nista strasno. I stvarno nista mu nije bilo.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vakcina i prehlada
30.10.2019 17:53:10   
Filadendronka
Sanjalice, u pravu si. Po njima obicna prehlada nije prepreka za vakcinaciju, ali majka kao svaka majka brine o svemu. A uputstvo na vakcini nije bas precizno tj. nije bilo precizno u onolikoj meri koliko je meni dovoljno. 

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vakcina i prehlada
30.10.2019 17:54:49   
Ivanka 75
Hocete li raditi krvnu sliku? 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vakcina i prehlada
30.10.2019 18:50:40   
Maslacak15
a kako vas ne brine da je dete nezasticeno od opasnih infekcija kojekakvim odlaganjima? to je svrha vakcina da se dete zastiti.  moji su se slinavi naprimali vakcina, samo jednom je vakcina pomerena zbog temperature i to samo za nedelju dana.


mene bi bio.veci strah od.bolestina nego od vakcine. i to uopste nije za poredjenje...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vakcina i prehlada
30.10.2019 19:54:07   
Filadendronka
Bas iz tog razloga sam i otvorila temu. Plasim se sto mu je toliko puta odlozeno, a sa druge strane me hvata panika da ga vakcinisemo dok je pod nekom infekcijom. Ivanka, ks se ovde radi samo pre MMR-a. 
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

a kako vas ne brine da je dete nezasticeno od opasnih infekcija kojekakvim odlaganjima? to je svrha vakcina da se dete zastiti.  moji su se slinavi naprimali vakcina, samo jednom je vakcina pomerena zbog temperature i to samo za nedelju dana.


mene bi bio.veci strah od.bolestina nego od vakcine. i to uopste nije za poredjenje...



(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vakcina i prehlada
30.10.2019 20:20:15   
flamingos
Fil,svakako se posavetujte sa doktorom.Ljubim vas❤


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vakcina i prehlada
30.10.2019 20:54:39   
kamičak
Probaj da se smiris, svakako pedijatar odlucuje kada ce se dati vakcina.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vakcina i prehlada
31.10.2019 10:56:14   
Filadendronka
Evo odgovora u slucaju da dodje jos neko u slicnu situaciju. Nas pedijatar kaze da obicno slinavljenje nije prepreka za davanje vakcine. Pregled je obavljen i vakcine date jutros. Pratim samo reakcije naredna 24h. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vakcina i prehlada
31.10.2019 10:58:00   
flamingos
Super Fil kad primiste vakcinu.Biće sve ok.Ljubim vas❤


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vakcina i prehlada
31.10.2019 10:59:18   
vonavoj
Nas je nasa vratila,bile sy mu suzave oke od slina,jos nos nije ni poceo da curi...nije imao temp. Neke dr ne daju. I stvarno se sutradan razboleo 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vakcina i prehlada
31.10.2019 18:12:27   
kamičak
Von, uzdamo se u procenu doktora i nadamo se najboljem, sta drugo mozemo.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here