RE: Letovanje 2020. (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Izleti i godišnji odmori



Poruka


mama Jo -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 8:57:07)

Ja ne znam ni sama sta da radimo. Sto se tice mesta Jerisos, i Evija su nam za sada opcija. Znam samo da u Olimpijsku regiju nema sanse da idemo. Hteli smo vec sada da odlucimo da bi to polako poceli da otplacujemo i lagano da bude.
Problem nam je sto jos uvek ne znam sta cemo sa mojim poslom, a najverovatnije ce uskoro morati nesto po tom pitanju da se desi. Ako se zaposlim u aprilu, tesko da cemo vec u junu moci da dobijem godisnji. E, to nam sad negde remeti planove... da cekamo pa tik pred put uplatimo, ili sad a vec da krenemo, pa sad valjda cu uklopoti (sa poslom koji ne znam kad ce biti).




Ivanka 75 -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 8:58:54)

Ni mi nismo nacisto sa odmorom... Ako se operisem pocetkom jula kad onda na odmor? Da li ce sve biti ok? 😔 Ilii opet da cekamo na last minute... 




mama Jo -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 9:03:14)

U Ivanka, sta operises? Nisam znala, mozda si pisala...

Razumem, eto slicna situacija... to me sad bas muci... vise to dvoumljenje. Sa jesne strane ako ne krenem da radim znacice nam da platimo iz vise rata, odnosno sad da krenemo da otplacujemo... a opet ako pocnem da radim finansije ce nam se znatno popraviti, pa nam nece biti bas toliki problem placanje.
Nemam pojma




Ivanka 75 -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 9:09:32)

Mama Jo, malo sam "kilava" 😊 Imam pupcanu kilu, otkrih sad u oktobru.

A mi nikad ne mozemo sa sigurnoscu da znamo kad mozemo na odmor, posao mm nam malo diktira leto...

A da ostavljate novac na stranu svaki mesec, kao rate? Tako mi radimo pa posle u julu sve platimo odjednom.




Slavkic -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 9:16:59)

Dame prebacite se u drugu grupa da ne bi opominjali😀





dddaca -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 9:33:16)

Mama Jo, Jerisos je bas lep. Blizu je i Amouillani, za jednodnevni izlet, a ima i nekoliko lepih plaza u blizini.




Filadendronka -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 9:40:29)

Zasto nema ponude hotela za Jerisos? 🤔




mama Jo -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 9:43:30)

Ivanka, nisam znala za tu tvoju kilu. Nadam se da ces resiti to.
Tako smo ovih godina i radili, skupljali pa sa strane... ako mm ne dobije povecanje plate koju su mu najavili (ali nikada da realizuju) bice cupavo sa sklanjanjem sa strane.

Ovde sam i cula za Jerosisos, od Von... ona me bas ,,zapalila", da tako kazem, kad sam videla slike, i ostalo. I najverovatnije i hocemo tamo.




vonavoj -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 13:41:56)



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Zasto nema ponude hotela za Jerisos? 🤔


Zato sto nema hotela.ima u Uranopolisu..




Filadendronka -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 14:27:07)

Aaaa?! Nijedan?! Za Uranopolis znam, ali su papreni. 
IZVORNA PORUKA: vonavoj



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Zasto nema ponude hotela za Jerisos? 🤔


Zato sto nema hotela.ima u Uranopolisu..






Slavkic -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 14:27:38)

Da li je neko bio na Kasandri kako je tamo





vonavoj -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 14:27:49)

Mislim da ima jedan..bila je moja drugarica ove godine..ali ne znam kako se zove..stariji je.ali pristojan.




Filadendronka -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 17:57:03)

Dakle Jerisos otpada! 🙃
IZVORNA PORUKA: vonavoj

Mislim da ima jedan..bila je moja drugarica ove godine..ali ne znam kako se zove..stariji je.ali pristojan.






vonavoj -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 22:42:18)

Ima hotel alkionis..ukucaj..znam da su oni krajem juna za njih 4oro platili oko 650e.




Slavkic -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 22:44:40)

To je bas povoljno





Dragce86 -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 22:46:11)

Sto mora biti Grcka?! Dajte neku drugu destinaciju da je fina i lepa za porodice :)




Didy -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 23:23:15)



IZVORNA PORUKA: Slavkic

Da li je neko bio na Kasandri kako je tamo





Meni se leva obala Kasandre uopšte ne dopada. Pefkohori, Hanioti, Polihrono - to mi je sve kao Olimpska regija - vašar, gužva, klasična turistička mesta s tezgama i luna-parkom,voda nedovoljno čista za moj ukus. Kalitea je možda malko drugačija, ali mi se ni ona ne sviđa. Od svih mesta na toj strani Kasandre jedino bi eventualno Afitos prošao da ima lepše i uređenije plaže. Druga obala (desna) mi se dopala. Skroz je druga koncepcija letovanja. Nikada neću zaboraviti dan proveden na rtu Posidi, gde imaš osećaj da si sam na kraju sveta i gde je voda beskrajno čista i savršeno je za ronjenje. Deo između Sitonije i Kasandre (kopneni) nam se isto nije dopao, voda je nekako bila kao bara, nije imala onu savršenu čistoću i prozirnost. Isto mogu reći i za onaj potez Stavros, Asprovalta... Jednom smo svratili dok smo se vraćali sa Tasosa. Krenuli u 9h ujutro s Tasosa i oko 11h upeklo i mi svratimo da se osvežimo malo u Asprovaltu. Mm se gadilo da uđe u vodu. Plivala neka prljavština, voda neku čudnu zelenu boju ima. Možda nam je samo posle dve nedelje na Tasosu bilo neprihvatljivo, ne znam... Ali znam da tamo nikad ne bih otišla. Doduše, moguće je i da smo prezahtevni - mi smo letos i Lefkadi našli zamerku. 🤔Ove godine nemamo ideju gde bismo... Razmatramo svašta... Ja sam htela na Elafonisos, ali mm je predaleko da vozi, kategorički odbija.Druga opcija mi je Krit. Ima li neko preporuku za smeštaj? 




Slavkic -> RE: Letovanje 2020. (14.12.2019 23:24:13)

Hvala ti draga na informacijsma





Filadendronka -> RE: Letovanje 2020. (15.12.2019 0:01:38)

Didy, sve su to neuporedive destinacije i letovalista. Kasandra i Sitonija sa letovalistima ispod Olimpa ili regijom Sv.Djordja. Nebo i zemlja. O ostrvima i da ne govorim. Mi ostajemo verni tom severnom delu Grcke zbog blizine i to sve dok su nam deca mala. Kasnije Bose zdravlja cemo moci na dalji put.




emicaa -> RE: Letovanje 2020. (15.12.2019 0:20:01)

Didy imam preporuku ako cete u blizinu Herakliona.Privatni smjestaj kod jedne predivne starije grkinje.Dok smo bili na plazi ona nam pripremala nesto da gricnemo kad se vratimo,da djeca ne budu gladna 😁 Moja T je i dalje stalno spominje a nas dvije smo i dalje u kontaktu





Didy -> RE: Letovanje 2020. (15.12.2019 11:36:15)

Iskreno, ne znam ni gde bismo. Krit mi je totalna nepoznanica, a volela bih da nije tako. Koje plaže preporučujete, u kojim mestima je lepo. Ne znam zašto mi je ostalo u podsvesti da je Hanja na Kritu divna. Je l neko ovde pisao ili sam slušala od nekog drugog? 🤔

Pretpostavljam da ste avionom išli i da ste tamo rentali auto. Ne bih otišla da budem samo na jednoj plaži, mi smo navikli na aktivan odmor.




branki* -> RE: Letovanje 2020. (15.12.2019 13:28:15)

Ja gledam stavros ili jerisos. Jer smo u kalitei bili tri puta i ceo taj deo. Tasos je ok, ali je put smoran i dalek. Idemo blize. Ako idemo autom. Ako idemo avionom, vide emo. Mada, ja vise voli a budemo duze na moru i da idemo autom. Na kraju ce mm verovatno da odluci. 




vocicana -> RE: Letovanje 2020. (15.12.2019 13:31:06)

nki, samo ako idete u ful sezoni, tipa juli pocetak avgusta, idi u Stavros, ovako ne [sm=smiley21.gif]
Ja se ne bih razocarala, pisala sam vec, da nije bilo onoliko talasa i prljavstine, inace nije lose, ali da se ulopi zvezdano sazvezdje i sve po redu pa da nema svih ovih gluposti koje su nas snasle.




branki* -> RE: Letovanje 2020. (15.12.2019 14:48:52)

jaoo,znam voci,ti si mi bas reper ,a i moja zaova je isto iskustvo imala...ja kao gledam,mada talase ne volimo uopste,niko od nas.meni je najbitnije cisto i mirno more i lepo vreme,nista drugo.sve ja to nadomestim svojim duhom i optimizmom.mm je druga prica,ali povucem i njega[sm=smiley36.gif]




Filadendronka -> RE: Letovanje 2020. (15.12.2019 14:54:40)

Branki, svuda ima talasa, samo zavisi kako vam se potrefi vreme. Hanioti je inace miran, a nas su talasi unistili krajem avgusta. Izmedju ostalog smo zato cesto isli na zapadnu stranu Kasandre. Stavros je meni onako, najbolji na tom potezu ( Aprovalta, Vrasne i dalje na tu stranu). Posle Olimpijade takodje ima divna plaza, set_icu se imena. Kazu i da u Jerisosu ima talasa, to ce nam najbolje Von reci. Meni je boja mora jako vazna, a za to su Sitonija i Tasos na prvom mestu. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>