RE: stomačni virus (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


nata11 -> RE: stomačni virus (18.9.2021 10:13:04)

Pa isto vec 3 dan. Od jutros 2 vodene stolice,ne jede, samo caj trazi. Pozali se da je boli stomak.


Ali pocelo i kod mene od nocas tako da je virus sigurno.
Posle koliko dana biste vodili dete kod dr? Posvadjala se sa muzem. Kaze sta ima da je vodis isla pre 3 dana vadili krv i bilo je OK. Mora da prodje.




flamingos -> RE: stomačni virus (18.9.2021 10:21:37)

Nato,verovatno je stomačni virus.Šta znam,sačekam jedan dan,pa ako nema bolje,odvedem je kod dr.Opet,analize ste radili i ako je sve ok.sačekaj vikend da prođe.Nadam se da do tada sve prođe.Baš mi je žao.Dušica draga.❤





dddaca -> RE: stomačni virus (18.9.2021 10:59:17)

Nato, moj je utisak da muskarci to malo drugacije dozivljavaju. Ako mislis da treba da je vodis kod lekara, vodi je. I vodi racuna da je napajas, daj bananu ako hoce. Ona je bogata kalijumom, a on sad treba da se nadoknadi. Takodje i Steze stolicu ako nije previse zrela




dunja RR -> RE: stomačni virus (18.9.2021 11:50:42)

Nato, ja M sada nisam vodila, jer je začas prošlo, a na moru sam je vodila sledeće jutro (povraćanje i proliv krenuli uveče), i već je bilo kasno, kalijum pao drastično samo za pola dana, ali to je ipak bio rota virus, on je baš gadan.

U Crnog Gori sam kupovala (po preporuci doktorke iz bolnice) super stvar za hidrataciju - reintegra se zove, ima ukus cedevite, u Srbiji je nisam našla.
Za proliv sam davala smektu.
Dr mi je rekla da vodu ne treba davati kada se ima bilo koji stomačni virus, jer je teška za želudac, i odmah nagoni na povraćanje, samo rehidrante, tipa orosal, reintegra, ništa se ne jede, pauza sa jelom da se obnovi crevna flora, ali obavezno minerali.



IZVORNA PORUKA: nata11
Ali pocelo i kod mene od nocas tako da je virus sigurno.
Posle koliko dana biste vodili dete kod dr? Posvadjala se sa muzem. Kaze sta ima da je vodis isla pre 3 dana vadili krv i bilo je OK. Mora da prodje.





dunja RR -> RE: stomačni virus (18.9.2021 11:53:32)

E da, iako je M imala virus - Rota, potvrdđeno na osnovu analize stolice, posle par dana je počeo da joj skaće CRP, pa je DR u bolnici ipak dala intravenozno longacef, a posle smo nastavili u Bosni par dana, čini mi se sa Pancefom.





flamingos -> RE: stomačni virus (18.9.2021 23:04:54)

Nato,kako ste.Mislim na vas.❤





Dragica Draga -> RE: stomačni virus (19.9.2021 7:26:49)

Nato, nije valjda i tebe savladalo?
Kako ste?




flamingos -> RE: stomačni virus (19.9.2021 7:57:55)

Nato,kako ste?Nadam se da ste imali mirnu noć.Ljubim vas puno.❤





lesli -> RE: stomačni virus (19.9.2021 8:19:11)

Nato, kod tako male dece ja ne bih cekala previse. Oni bas brzo dehidriraju.I mi smo imalo rotu, proletos. Posle 5 povracanja je vec bila sa infuziju. Krenuli smo kod lekara kada je povratila 3. put i na putu do lekara je povratila jos 2 puta. Pregledali su je, uradili analize i bila je za infuziju!




nata11 -> RE: stomačni virus (19.9.2021 10:00:13)

Lesli to se njoj ne može desiti. Moze biti pre da ima stolice pd ovoliko caja i vode.


Ja gotova icic cu do dr jer sutra moram na posao a ona je ok raspoloženja, igra se. Nema povracanja. Pa cu videti sutra.




flamingos -> RE: stomačni virus (19.9.2021 10:03:51)

Nato,super kad je dete dobro,da ne povraća.Javi kad budeš išla kod doktora šta kaže.Budite mi dobro.





Dragica Draga -> RE: stomačni virus (19.9.2021 10:07:59)

Dobro je nato. Samo neka ide na bolje. I ti da budes bolje sto pre!




flamingos -> RE: stomačni virus (20.9.2021 9:43:02)

Nato,javi kad završiš kod doktora.Kako je dete danas,kako si ti?





draganaa01 -> RE: stomačni virus (9.11.2021 13:27:13)

Nova sam ovde i ne znam gde trebam pisati pa cu ovdeOvako moja cerka ima 27 meseci i trenutno se pojavioNeki stomacni virus u našem okruženju..E pa sad ovako, ona ne želi nista ni da jede ni da pijeProbala sam sa krompirom kuvanim, plazmom i bananom, štapićima, caj od kamilice voda, ali ona apsolutno nista ne želi.. Molim vas pomozite mi i dajte neki savet😪 Plasim sa da ne dehidrira dete☹️




Ana RR -> RE: stomačni virus (9.11.2021 13:41:25)

Ćao Dragana, dobro nam došla.

Koliko god ti delovalo strašno što odbija hranu, pomisli kako je tebi kada si bolesna? Sigurno ti nije do jela i pića. Pokušaj da je zaigraš sa nečim pa onda na kvarno da joj daš sokić od jabuke ili orosal na slamčicu, čisto da uzme par gutljaja.

Ne brini, obično ti virusi ne traju duže od dva, tri dana, sve će biti ok [sm=smiley1.gif]




Mirko Svirko -> RE: stomačni virus (8.9.2022 22:54:41)

Dobro vece,  da li dete sme ds jede svezu jabuku ili kuvanu kad ima stomaci virus?Napominjem ne povraca. I da li sme ds pije caj od lista dunje? Ili da skuvam kompot? Znam za krompir, sargarepu, pirinac i pirincanu vodu. Neko mi je rekao i kasicicu kafe ali  strah me je da dam detetu kafu. 




Ivanka 75 -> RE: stomačni virus (8.9.2022 23:25:46)

Mirko, drzi se ti proverenog, ne eksperimentisi mnogo sa hranom. Ja ne bi jabuku davala, ona zna da prostruze creva. Daj lagane cajeve, nana, maticnjak... 




flamingos -> RE: stomačni virus (9.9.2022 6:18:02)

Mirko,slažem se sa Ivanom.Kako je dete?




Mirko Svirko -> RE: stomačni virus (9.9.2022 9:03:50)

Ma on je sada ok. Ali sta god pojede mora da se isprazni. A dr kaze ma to je sve ok dok se vrati crevna flora u normalu. A on od ponedeljka tako po 3-4  stolice. 




Ivanka 75 -> RE: stomačni virus (9.9.2022 14:27:28)

Znaci nije mu se sredilo u potpunosti. Prazna creva skroz. Polako, daj mu po nekoliko zalogaja necega cvrsceg, da ne optereti zeludac  i creva. 




flamingos -> RE: stomačni virus (9.9.2022 23:06:57)

Mirko,nadam se da ste dobro.Mislim na vas.❤




Mirko Svirko -> RE: stomačni virus (9.9.2022 23:48:46)

Danas je situacija znatno bolja. Samo dve stolice i vec delimično normalne.Jede lepo i nasla sam caj od lista dunje i popio je jednu čašicu malu kao za rakiju. A i promenili smo probitik po savetu dr. Da se izbaci bulardi i uvede enterobiotik. 




Ivanka 75 -> RE: stomačni virus (10.9.2022 0:26:05)

List divlje koprive i susena kora od nara je odbra za to.Bice to dobro Mirko, majke smo, mod za brigu je yvek ukljucen 🥰




flamingos -> RE: stomačni virus (10.9.2022 6:44:53)

Drago mi je da je situacija bolja.




dddaca -> RE: stomačni virus (10.9.2022 8:31:05)

Bas cudno, obicno bulardi preporucuju kod dijareja. U svakom slucaju dobro je da ste nasli sta mu odgovara i da se oporavlja [sm=smiley27.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 23 [24] 25   Sledeća stranica >   >>