|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
11.2.2020 17:18:07   
blizanac2
Divno, beba je sve zalecila brzom brzinom! 🥰 Zeno draga, pusti usisavanje, znam da te to nervira i da muz to ne uradi kao ti, ali da sacekas jos malo. Ja sam super, beba udara po ceo dan, nocu je mirna, cini mi se da legnem na stomak tek bi se onda bunila. 😅 Malo losije spavam, ali dobro, proci ce i to. U petak ulazim u 8. mesec, jos malo pa krecemo da odbrojavamo. ❤️


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
11.2.2020 22:59:58   
Beca.t
Super, samo neka udara, lep osecaj!!! ❤ Znaci, bice mirna beba nocu..tako se meni pokazalo, kako u stomaku tako i na javi 😉

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
12.2.2020 4:40:35   
blizanac2

Svim silama navijam da odrzi ovaj ritam i kad se rodi. 😁 Beco, ljubi svoju decicu dragu, grlim te! Ljubim i sve ostale 💖
IZVORNA PORUKA: Beca.t

Super, samo neka udara, lep osecaj!!! ❤ Znaci, bice mirna beba nocu..tako se meni pokazalo, kako u stomaku tako i na javi 😉



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
12.2.2020 9:13:18   
Beca.t
Hvala Blizanac! ❤
Uzivajte trudnice! 

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
12.2.2020 13:56:40   
Bebana17
Beco, ja do sada nisam usisavala, to muz zavrsi, cistila sam onom vileda metlom, i brisala pod briskom, ali usisavala nisam. Mene rana i dalje zateze u levom uglu i pecka, pa se stedim kad zaboli. Ljudi, ova beba ce da me dotuce, danju spava kao topcina, a nocu histerise i place jer ne moze da zaspi... ne znam sta sve nismo probali, ako uspem da odspavam cetiri sata, ja sam srecna... Ovo je katastrofa, do sada nismo imali ovako nevaljalu bebu.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
12.2.2020 14:00:02   
Bebana17
Mislim, cetiri sata sve ukupno kad saberem po pola sata sto uspem da je umirim.. I muz i ja smo totalno iscrpljeni od nespavanja, a danju nema spavanja, jer decu ne vodim u vrtic zbog epidemije gripa.


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
12.2.2020 15:27:43   
Maslacak15
Hej zene malo lakse, nemojte da dajete pogresan primer trudnicamauser posted image . Kao neko ko se tri puta porodio carskim rezom smatram da je najpametnija odluka bila svaki put da organizujem punu pomoc u kuci ( i tatu tetku sam narucila, mamu nemam da kuvaju spremaju itd ). Prve tri nedelje kasiku nisam digla. I muz je bio kuci.
Inace nisam razmazena, decu podizemo muz i ja sami, njegovi su na 600 km moji na 1300 km zongliramo sa njih troje. Moje bebe su pocele sa 4-5 nedelja svaki dan da koriste gradski prevoz. Ali carski je abdominalna operacija i ne treba podcenjivati pricu. Treba dati telu sanse da sve ok zaraste. Nisam ja imala bas nikakvih komplikacija (mozda delom i sto sam se cuvala) ali ni u ludilu mi nebi palo na pamet da kuvam dve nedelje posle porodjaja.

Bebana nadam se da cete uci u ritam. Drzi se!!!

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
12.2.2020 18:53:59   
Beca.t
Joj Bebana,  sigurno ste preumorni, a joa trije dece.....valjda ce Bebica uci u nocni ritam. Mogu samo da pretpostavim kako ti je, iskreno me mogu da se naspavam iako se budim na 2 -3 sata zbog dojenja, a Beba spava...nisam usisavala, muz je...joj sto su muskarci smesni, kao da kopaju brate mili 🙂
Maslacak, CR zaista nije laka operacija, niti naivna. Peva 2 dana je mnogo tesko. Ali ovog puta mi je tako nekako brzo sve proslo da se prosto zaboravim...da mi je neko rekao, ne bih mu verovala. Ali cuvam se, ne dizem tesko, idem u prodavnicu, metlam po kuci ali dodje mi Mama, sestra, sestricina, tako svaki drugi dan neko naidje. Muz ne radi do 1.3. pa se bavi cerkom i sportovima sa njom. Idu kazu sutra na Divicbare na jedan dan da se skijaju. 
Izadjemo sa Bebicom napolje po malo svaki dan kada je lepo, pa se nadam sa mesec dana da odemo do mojih malo da promenimo.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
13.2.2020 20:29:32   
blizanac2
Bebana, drzim fige da sto pre udjete u normalan ritam, i da odmoris bar malo, ako je to ikako moguce!

Beco, daa, oni sta god da rade, kao kopanje, i kad god kazes-treba da se usisa, pa stooo, jesam juce usisavao, sve im je cisto. 😂 Super sto ti je muz kuci toliko, bar imas pomoc. Tako ce morati i moj, i mislim da ce najlakse biti kad smo sami i da mi neko uleti da skuva i eventualno sredi ves, u pocetku.. Kad odes kod svojih, onda ce biti uzivanje 😊

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
14.2.2020 22:43:29   
Despacito
Žene gde ste? Pišem po 5put...taman napišem pa kad hoću da pošaljem.. Ćošak, sve obriše.. Nedostupan sajt.. Ovo je proba


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
14.2.2020 22:53:43   
Despacito
Moram brzo da kucam.. U delovima kako bi poslao.. Čekala na uz, zato me nema. Bebe lepo napreduju, jednako. Prenatalni dobar, torch isto. Jedna beba je dečak za drugu još ne znamo. Kako god samo da sve ide kako treba. 


(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
14.2.2020 23:00:14   
Despacito
Grlić još uvek dobre dužine, ne moram još na procenu za serklaž, pratićemo. Dobro sam, stomak pupi,sve mi jakne tesne. Jel koristite neku kremu za strije, iskustva? Jel išao neko u školicu za trudnice.. Ja nešto kao razmišljam kad dođe vreme.. Neću imati nikakvu pomoć, duga priča.. Pa mi svaki savet dobrodošao 


(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
14.2.2020 23:26:25   
Despacito
A sad malo da proćaskam😁 Beco, Blizanac, vidim da ste mi dobro, da sve ide kako treba. Beba sluša, dobro je. Valjda će i kod Bebane da se popravi situacija, mora biti bolje, sigurno je takva faza. U svakom slučaju razumem te. Lepo je kad imaš pomoć u kući ako ti ona ne odmaže,ko ima roditelje da uskoče  to je sreća danas. Ljubim vas i čujemo se💕

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
15.2.2020 1:27:01   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Despacito

A sad malo da proćaskam😁 Beco, Blizanac, vidim da ste mi dobro, da sve ide kako treba. Beba sluša, dobro je. Valjda će i kod Bebane da se popravi situacija, mora biti bolje, sigurno je takva faza. U svakom slučaju razumem te. Lepo je kad imaš pomoć u kući ako ti ona ne odmaže,ko ima roditelje da uskoče  to je sreća danas. Ljubim vas i čujemo se💕



Despacito, zna sajt cesto da zeza....ja sam uvela sledece-oznacim ceo tekst koji iskucam, kopiram pa ako "ispadne" sajt van dometa, onda udjem ponovo i samo prekopiram tekst koji sam kucala. Dok to nisam uvela, bas sam se nervirala...
Super da si ok! Bravo devojko!!! Bicete vi super i bez pomoci, vazno je da sve prodje dobro i brzo na porodjaju a za ostalo se ne brini.
Prvi put sam mazala kremu svako vece a sada 3 puta ukupno 😀😀😀 Sreca da genetski nemamo predispoiziciju za strije tako da ih nemam ali treba mazati, ne moze da skodi. Posebno kod blizanackih trudnoca. 
I skola za trudnice je isto dobra opcija, nisam isla ali verujem da ce se neko javiti sa iskustvom. Ljubimo stomacic!!!
Mene glava boli veceras,i bas sam nesto umorna...stiglo me..sad se razbudih zbog dojenja pa odoh da se naspavam 2 sata 😀


(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
16.2.2020 10:37:14   
blizanac2
Bravo Despacito! Samo neka sve ide kako treba, i neka bebice napreduju! 🥰🥰 Ja mazem stiet ili neko mleko za telo ako me smara da cekam da stiet malo upije, suva mi je koza u trudnoci, a i ajde, imam vremena pa sad ako to mackanje moze i malo da utice na stvaranje strija super. Nadam se da ih nece biti jer mislim da ce genetika da mi posluzi. 🙂 Beco, jel izlazite po malo napolje? Juce i danas je bas lepo vreme. Ja sam manje vise dobro, imam malo zatezanja i boluckanja kao jajnik da mw boli, ali nekako mislim da je sve to normalno. Ljubim vas sve! 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
17.2.2020 21:15:39   
Beca.t
Caos trudnjace drage! Nedostaje mi druzenje sa vama ❤ 
Blizanac, izlazim i provodimo vreme napolju, danas smo bili bas dugo jer je bilo divno vreme. Polako rastemo 💝
Bebana, kako je kod vas? Sigurno nemas vremena ni 5 minuta, cetvoro dece i to male. Svaka vama cas_t! Ljubim te punoooo!!! Jesi se oporavila od Cr?
Ostale devojke, kako ste? Kako odbrojavate i provodite dane do porodjaja? 


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
17.2.2020 21:21:19   
Malecka987
Ja cekam da oset_im bebicu, mozda sam i oset_ila ali nisam sigurna, jedva cekam.



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
17.2.2020 23:18:14   
blizanac2
Beco, nedostajes i ti nama, kao i Bebana i Bojana! Ali bitno je da su bebe dobro, vi kad imate vremena piskarajte malko da cujemo kako ste. Vreme je divno ovih dana. Ja cekam kontrolu, da vidim koliko smo napredovali.😊 Beba je aktivna, i dalje mi nogata po besici i to mi sada bas stvara neprijatnost, nadam se da ce se uskoro okrenuti.Malecka koja si sada nedelja? 


(odgovor članu Malecka987)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
17.2.2020 23:19:47   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Malecka987

Ja cekam da oset__im bebicu, mozda sam i oset__ila ali nisam sigurna, jedva cekam.






Malecka, divno!!! Kako je sve to lepo, a najvise shvatis kada sve prodje.😀 To je uvek tako. Osecaj je kao da imas mehurice u stomaku, ili kao da se nesto blago "bucka". Kada bude postalo ucestalija, omda ces znati da je to-to. Uzivaj u divnim danima! 

(odgovor članu Malecka987)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
17.2.2020 23:25:54   
Beca.t
Meni je lakse da pisem nego Bebani i Bojani, ipak one imaju mnogooo vise obaveza. Javice  se sigurno kada malo uspeju da uhvate vreme za sebe a nije lako. Znam i po sebi, a tek njih dve oko svih obaveza...
Besika je meni predstavljala najveci problem, u devetom mesecu, cini mi se da sam mogla da idem u toalet non-stop. A onda kada se porodis, mozes 24h da ne ides na to isto mesto.😀 Toliko odjenom besika ima kapacitet da ne veruje sospstveno telo.😀😀😀
Sve je to normalno. Javi kada prodje kontrola, bas mi je drago da se i ti priblizavas polako ali sigurno, terminu. 
Moje devojke spavaju, muz malo izasao a ja malo imam vremena za sebe, gledam tv i malko uzivam solo.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
17.2.2020 23:58:20   
blizanac2
Njima nije lako ni malo.. Divno je sto imas momenat za sebe, verujem da ti to bas prija.

Joj noc mi je valjda najgora, ustajem 4-5 puta, ali dobro, proci ce i to. 🤗 Polako se priblizavamo, sve sam teza sama sebi i za sve sto radim treba mi dosta vise vremena. Kad se premorim bas osecam desnu stranu, da li su ligamenti ili sta je vec, ne znam, ali bude neprijatno. Jedva cekam kontrolu da sve ispitam dr, sve mi je nepoznato i svako bockanje ili bol registrujem. Izljubi curice i uzivaj 🥰💖

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
18.2.2020 14:46:42   
Bojana05
Gde ste,trudnice i novopecene mame🥰🥰nesto me internet zeza a i nisam stizala da pisem iskreno jer sam prve dve nedelje bila bas nikakva....porodjaj je prosao bez problema ali kada sam izasla iz bolnice upalili mi se hemoroidi i ispali,da sam umirala od bolova 10dana,nisam mogla ni da hodan ni da sedim a lezala sam konstantno sa nekim oblogama,pih....oni su hteli da mi ukljuce neke antibiotike ali rekose da ce mleko da mi bude kiselo od njih i nisam prihvatila i konacno sada posle 18dana osecam neko olaksanje iako se nisu potpuno vratili ali barem nemam bolove☺️Inace nikad nisam uzivala sa nijednim bebcem kao sada,(valjda i iskustvo i opustenost☺️) sam se uzelela malih beba,njihovog mirisa,dojenja🥰🥰🥰pojela bih ga nacisto ahahah deca su divno prihvatila,trce da pomognu sve sto treba,ne daju mu da zaplace odmah skacu uzmi ga,uzmi ga ahahahah vidim da cemo ga bas svi razmaziti☺️☺️☺️Danas smo bili i na prvoj kontroli,napredovao je 700gr,sve je super...A blizanac znam da je nemoguce ne misliti ali iskreno mene je stalno nesto bolelo u krajem osmog i u deveton mesecu,od ledja,ispod stomaka cim duze stojim,medjice i groznog osecaja kao da ce beba ispaasti svakig trena ahahahahaah sve je to normalno i oznacava kraj i pocetak tvog novog zivota😁😁😁imate veliki pozdrav i zagrljaj od nas,iako ne pisem cesto udjem da procitam i vidim kako ste😘😘😘😘

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
18.2.2020 20:08:22   
blizanac2
Bravo za bebca i briznu decicu! 🥰🥰🥰 Jako mi je zao sto te muce hemoroidi, to je bas bolno i grozno, nadam se da su ti dali da mazes sve sto moze malo pomoci i olaksati taj bol. Pa vidim da sve sto sam veca, krecu tako te neke tegobe koje do sada nisam imala. Prezivecu i to, jedva cekam da grlim i ljubim moju bekanu! Ljubim vas i grlim 💜


(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
18.2.2020 20:55:38   
Sanidej
Bojana, da li mazes neku mast za hemoroide? Kad se doda uz to i rana od epiziotomije bas bude nezgodno. Moje iskustvo je barem bilo takvo.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
18.2.2020 22:11:43   
Bojana05
Uh spasila me je neka pravljena antibiotska mast,ona je smanjila otok pa sam onda mazala Faktu plus cepice Faktu a pored toga hladne obloge(led,acidi borici),kantaronovo ulje...sad me ne boli,iako se jos nisu povukli ali hirurg mi je rekao da kid tako jake upale treba vremena...ja sam imala sreca pa nemam ranu id epiziotomije,nisam ispucala,ne mogu da zamislim kakve su to tek muke u kombinaciji sa hemoroidima😱😱ali vec smo blizu da to sve bude proslost,hvala Bogu,i molim se samo da nas zaobidju grcevi pa da uzivamo u obim najsladjim danima🥰🥰🥰🥰

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here