|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus
27.3.2020 23:09:29   
Laganoo
Pa kako kazu da ce trajati sest nedelja a da smo mi u cetvrtoj sada i da bi ta sesta nedelja pala negde krajem aprila eh sad to oni nagadjaju da bi tada trebao da prestane porast zarazenih i da krene da se lece ozbiljnije oni koji su zarazeni. E sad vrv ce tada da prestane policiski cas ee sad ne znam da li ce otvarati skole i fakultete odmah ili su i planirali da se zavrsi krajem aprila a da zbog bezbednosti skole budu zatvorene do kraja skolke godine ne znam 


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1401
   RE: Korona virus
27.3.2020 23:11:47   
dunja RR
Evo sada ponovo preslušah, kaže za virus hemoragične groznice, u prvom pasažiranju sa životinje na čoveka, izuzetno teška klinička slika, čovek umro. Preneo na članove porodice, kod njih teška klinička slika ali nema smrtnosti, virus oslabio, u sledećem pasažiranju još slabija klinička slika, da bi u četvrtom potpuno oslabio. Virus sam sebe gasi, tako kaže. I kaže ako se kovid bude tako ponašao, ne zna se, još ..


< Poruku je uredio dunja RR -- 27.3.2020 23:12:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1402
   RE: Korona virus
27.3.2020 23:13:07   
Maslacak15
jeste kao o pojavi ali je jasno je rekla da nezna kako ce korona da se ponasa. da bi dobro bilo kad bi tako bilo ali ne zna...

kinezi su zaustavili drakonskim policijskim merama. i ako cemo posteno, ja njima nista ne verujem. mislim da su im cifre trenutno nerealne. ali trenutni razvoj sutuacije ne ide u prikog bilo kakvom slabljenju virusa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1403
   RE: Korona virus
27.3.2020 23:15:18   
dunja RR
Maslačko, evo ga, znaš li ga? KLIK

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Svašta se pojavljuje ovih dana, negde naleteh na nekog dr, nemačkog, čini mi se baš iz Berlina. Pričao je kako je proučio šeme po kojima se leče pacijenti u Italiji, kaže da je u principu slična šema za sve pacijente, i po njemu je skroz pogrešna, da on smatra da otid i toliko mrtvih. Da li si slučajno naletela na to? Sećam s ekako izgleda dr koji ej pričao, ali se ne sećam imena ..



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1404
   RE: Korona virus
27.3.2020 23:17:05   
dunja RR
Da, da, jeste, rekoh da je rekla da se ne zna da li će i korona tako, ali postoji šansa nadam se, čim je spomenula, ja tako shvatih. Ja se hvatam za tu šansu :) slamku ..

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

jeste kao o pojavi ali je jasno je rekla da nezna kako ce korona da se ponasa. da bi dobro bilo kad bi tako bilo ali ne zna...





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1405
   RE: Korona virus
27.3.2020 23:20:32   
Maslacak15
neznam ga ali znam da je danas u italiji i spaniji bilo +1500 mrtvih...proci ce i to ali da je gadno gadno je. i dalje mislim da je skandal zatvoriti pebzionere u zatvor :) ali treba biti discipinovan. proci ce...


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1406
   RE: Korona virus
27.3.2020 23:22:49   
dunja RR
Ako stigneš baci pogled, obrazložio je u intervjuu zašto on smatra da je terapija u Italiji pogrešna, koji se lekovi daju i zašto se daju

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.3.2020 23:23:58 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1407
   RE: Korona virus
27.3.2020 23:26:35   
dunja RR
Ovde priča KLIK

Jel antivakser ili šta, javi, da li vredi slušati :DD



< Poruku je uredio dunja RR -- 27.3.2020 23:30:10 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1408
   RE: Korona virus
27.3.2020 23:37:12   
Maslacak15
pogledala sam. najopasnija vrsta dezinformacija-pomesane istinite sa laznim informacijama i interpretacijama. to sto ima drugih korona virusa nema nikakve veze sa sars-cov2 i sa covidom19 kao bolescu. osim toga za to ne treba nauka. trebaju samo novine iz bergama gde se sa prosecno 1 strane citulja preslo na 13 strana. unutar par dana pocetkom marta...ko sto rekoh, novi virus., niko nije imun, pomoci nema, prirodna pojava...proci ce. ali smisljati teorije zavere nije bas svrsishodno. niko nije nista izmislio. to je sto je.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1409
   RE: Korona virus
27.3.2020 23:44:41   
dunja RR
Ne slušamo ga onda, jaoooj, tačno ne gledati više ništa a svašta iskače, non stop.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1410
   RE: Korona virus
28.3.2020 7:59:00   
bebilule
Kod nas zabranu kretanja imaju oni +65, a u komsiluku, Federaciji, oni i djeca do 18. Ne mogu ih ni u autima prevoziti. Moja prijateljica je iz grada sa klincem i mamom došla ovdje, iznajmila stan u privatnoj kući, da bar mogu u dvorište jer žive u stanu bez balkona. Stvarno ne znam kako se snalaze ljudi koji rade, koji ne mogu ni prevesti dijete do nekoga ko bi ga cuvao.


BTW, mi izlazimo svaki dan, kuća je, dvoriste, šuma... Kreću radovi sada u baštama, ja sam planirala svašta da posijem. Moram srediti dvoriste. Da je vanredna situacija osjetim ponekoj tišini, kada odem u prodavnicu, banku i sl., kada ulazim kod tate ili babe jer njih posebno moram paziti... Radim jednom sedmicno i od kuće. Uglavnom, navikli smo već i čekamo da prođe. Ljzbim vas sve. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1411
   RE: Korona virus
28.3.2020 9:12:59   
jess021
Odbijam da verujem da ce ovo dugo trajati i da ce se vratiti 😉

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1412
   RE: Korona virus
28.3.2020 10:14:07   
flamingos
Jess,i ja odbijam da verujem da će dugo trajati i da će se vratiti,ali...


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1413
   RE: Korona virus
28.3.2020 11:13:54   
Maslacak15
sigurno je da ne moze to posebno brzo da se zavrsi. Takva je priroda problema. Da se od danas niko vise novi ne zarazi sto je nerealno, pojavljivali bi se novi slucajevi naredne dve nedelje. Zato niko nigde ni ne spominje "zaustavljanje virusa" jer je to nemoguce sa ovim brojkama nego je cilj da se uspori sirenje zaraze. Da bi zdravstveni sistemi mogli da se bore sa prilivom paijenata. Zato kazem bice najteze odluciti kad ukinuti mere jer verovatno nece biti skoro taj momenat da zaraze prosto nema. Evo nama je sef kabineta A Merkel rekao pod jedan da se ne nadamo pre 20. aprila bilo kakvim promenama a posle ce se videti. Poceli su okvirno sa nekim pricama da do sada imamo duplanje slucajeva na 4-5 dana, a da je cilj da se to uspori na +10 dana pa da bi to mogao da bude neki kriterijum na osnovu kog bi mogli ogranicenja da ukidaju.
Ako se bude menjala, korona lako moze da postane novi grip, tj da se stalno vraca. I to je opcija. Ali ja verujem da ce ipak dugorocno biti vakcine i nacice se neko resenje. Samo da pregrmimo ovu godinu. U Americi se opasno zahuhtava, oni ce preuzeti stafetnu palicu cini mi se.....

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1414
   RE: Korona virus
28.3.2020 13:17:49   
daca77
Vršnjakinjo, razmišljam nešto ..pa čovek prosto da poželi da se sada zarazi coronom i tako skrati sebi muke, nego da se cima i  razmišlja narednih meseci, pošto su nam neizbežni ti talasi u budućnosti.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1415
   RE: Korona virus
28.3.2020 13:52:33   
pari
Daco, baš tako ...


Vidim da je u Španiji baš liše, danas najgori dan.. zašto je kod njih i italijana toliko loše?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1416
   RE: Korona virus
28.3.2020 14:04:52   
dunja RR
Čitam sada nešti na Blicu, Kon kaže:

vrhunac će biti peta i šesta nedelja, pa zatim nam sledi četiri nedelje spuštanja i onda kada ne zabeležimo nijedan slučaj, još tih 28,30 dana dok potpuno ne nestane.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1417
   RE: Korona virus
28.3.2020 14:06:32   
pari
Ja njemu baš i ne verujem nešto...ne znam koliko on može da zna



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1418
   RE: Korona virus
28.3.2020 14:08:50   
dunja RR
Ovo je jutros objavljeno an Blicu:



SARS-CoV-2 mutira sporije od drugih respiratornih virusa, poput gripa.

Ovaj zaključak stručnjaka ima dve implikacije i obe su pozitivne. To znači da je virus stabilan u svom trenutnom obliku i verovatno neće postajati opasniji kako se širi. Drugo, vakcina protiv korone će verovatno biti efikasna na duži vremenski period.

Takva vakcina bi pružala višegodišnju zaštitu, poput one protiv malih boginja, za razliku od vakcine protiv gipa koja štiti jednu sezonu.

Piter Tilejn, molekularni genetičar sa univerziteta Džons Hopkins, rekao je za "Vašington post" da je analiza hiljadu uzoraka korona virusa pokazala samo 4-10 genetskih razlika između sojeva koji su zarazili Amerikance i onih koji su zarazili Kineze početkom godine.

- U ovom trenutku, stopa mutacije sugeriše da bi se vakcina protiv korona virusa primala jednom, za razliku od vakcine protiv gipa koja se prima svake godine - objasnio je.

Stabilniji od gripa

Svi virusi vremenom mutiraju. Kako se umnožavaju, greške se dešavaju u njihovim genetskom kodu, a zatim se šire kroz populaciju virusa.

Takve mutacije razdvajaju virus na različite sojeve, ali često ne utiču na to koliko je zarazan i koliko se lako širi. Međutim, mutacije pomažu naučnicima da prate kako se virus kreće kroz ljudsku populaciju - one su poput genetskih mrvica hleba koje ostavljaju trag.

Čini se da novi korona virus ne mutira mnogo. Suptilne promene u genomu se jesu dogodile, ali se virus pojavio u istom obliku gde god da se raširio po svetu. svaki soj je gotovo identičan.

Endrju Rambut, molekularni evolutivni biolog sa nniverziteta u Edinburgu, rekao je da SARS-CoV-2 akumulira u proseku jednu do dve mutacije mesečno.

To je oko dva do četiri puta sporije od gripa - dodao je.

Nasuprot tome, virus gripa mutira jednom u 10 dana preko svog genoma. Većina tih mutacija su beznačajne, ali se povremeno dese i one koje utiču na sposobnost ljudskog imuniteta da se odbrani od gripa.

To je razlog zbog koga se nove vakcine protiv gripa prave svake godine, ako i zašto one nisu potpuno efikasne.

Ali, ako je verovati dosadašnjim saznanjima to u slučaju korona virusa, neće biri neophodno jer on neće mutirati svake godine.

Grip ima jedan trik u rukavu koji korona virusi nemaju - genom virusa gripa je podeljen na nekoliko segmenata, od kojih svaki nosi genetski kod. Кada su dva virusa gripa u istoj ćeliji, oni mogu da razmene neke segmente, potencijalno stvarajući novu kombinaciju na licu mesta. Tako je nastao H1N1, poznatiji kao svinjski grip.

Za sada predviđanja kažu da če korona virusu biti potrebno nekoliko godina da mutira toliko da zahteva novu vakcinu

Izvor KLIK

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1419
   RE: Korona virus
28.3.2020 14:13:10   
dunja RR
Koliko sam shvatila, ovo je projekacija na osnovu kineskog scenarija, koji naši sada pokušavaju da prate.

A mm reče da je Nestorović rekao jutros negde na TV, da on očekuje da se do leta završi ... a tek njemu da li je za verovati.



IZVORNA PORUKA: pari

Ja njemu baš i ne verujem nešto...ne znam koliko on može da zna





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1420
   RE: Korona virus
28.3.2020 14:17:57   
dunja RR
Matematika po Konu:
mI SMO SADA, U KOJOJ, 3 .NEDELlji?
Znači slede 2 nedelje vrhunca, po njegovom, pa onda mesec dana spuštanja. Pa još ne znam koliko (minimum mesec) dok se ne zabeleži nijedan slučaj, to je još skoro 3 meseca, tako?

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.3.2020 14:18:34 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1421
   RE: Korona virus
28.3.2020 14:24:01   
pari
Ekonomija neće izdržati toliko...tako da će morati ranije da puste neke stvari pa samim tim je pitanje koliko će sve da traje...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1422
   RE: Korona virus
28.3.2020 14:31:14   
gagana83


IZVORNA PORUKA: pari

Daco, baš tako ...


Vidim da je u Španiji baš liše, danas najgori dan.. zašto je kod njih i italijana toliko loše?


Kažu da je inicijalna kapisla bila fudbalska utakmica Atalanta - Valensija. Odatle je sve krenulo. Čak je i prvi zaraženi u Hr je bio na toj utakmici.
Plus, kod njih je krenulo ranije, nisu očekivali pa nisu ni reagovali.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1423
   RE: Korona virus
28.3.2020 14:39:12   
vonavoj
Sad vec sire i previse paniku,ok,da budemo disciplinovani..bilo je treca nedelja je najgora..sad peta,sesta..aman,vise mi nije dobro.Inace,odgledala sam nekog nemackog dr,koji tvrdi da su testovi za koronu,nepouzdani,tj.mogu biti lazno pozitivni...jako su oset_ljivi.Ekonomija nece izdrzati ovako jos max mesec dana..

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1424
   RE: Korona virus
28.3.2020 14:42:21   
pari
Von, slažem se...mislim da će morati nešto rešiti na globalnom nivou


Koga ne mrzi da čita članak, baš je dobarhttps://www.ft.com/content/19d90308-6858-11ea-a3c9-1fe6fedcca75?segmentid=acee4131-99c2-09d3-a635-873e61754ec6


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here