RE: Korona virus (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


pari -> RE: Korona virus (15.4.2020 12:24:02)

Ja sam danas ispred banke videla puno ljudi...

Ispred radnji nisam...




Misha i Ljisha -> RE: Korona virus (15.4.2020 14:20:14)

Ja sam uslikala pre neki dan parking kod univera. Nakrckan haos. 


Ja cu sutra u soping. 😂 odlazem svaki dan. Al stvarno wc papira imamo taman do subote haha... i tako nekih stvari kaze mm znaci do subote smo ok a posle subote ako ne odemo u soping... (mrsko nam ici haha) 




Lalalend -> RE: Korona virus (15.4.2020 15:32:54)

Sta mislite kada ce se otvoriti fakulteti skole itd, otpirilike?





Ana RR -> RE: Korona virus (15.4.2020 16:18:17)


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Red ispred Maxi-ja u centru Bg. Korono, sta cinis narodu?!!! 😣😣😣




Umesto da prodavnice rade normalno radno vreme i da se spreči gužva, mi smo sve pozatvarali.




pari -> RE: Korona virus (15.4.2020 16:19:20)

Da, Ana, sve nešto naopako kod nas




Maslacak15 -> RE: Korona virus (15.4.2020 19:43:07)

kod nas od sledece nedelje prodavnice otvaraju. Do 800 kvadrata povrsine, ne i trzni centri. Skole krecu polako od 4. maja, vrtici nemam pojma, dali su neku nejasnu formulaciju koja po meni ostavlja mogucnost da drzave clanice same kroje sta i u kojoj meri. Gastronomija ostaje zatvorena! samo za poneti! I masovni dogadjaji iskljuceni do 31 avgusta !!!! ( koncerti, verovatno i bioskopi itd) Verujem da ce se bundesliga igrati ali bez publike. Videcemo.

Do 3. maja ostaje zabrana licnih kontakata i okupljanja ( u se i u svoje kljuse). Samo da prorade frizeri pa ce se lakse disati :) Oni od 4. maja isto....




daca77 -> RE: Korona virus (15.4.2020 20:57:16)

Maslačkić, blago vama...kod nas ko zna kada i kako će ići sa popuštanjem mera. Sigurno glavni smišlja nešto, te mi nema potrebe da razmišljamo...





Ivanka 75 -> RE: Korona virus (15.4.2020 21:56:25)

Samo u Nišu za dva tri dana skoro 300 zarazenih, ko da smo posebna drzava... 😔 Da nema Nisa ne bi situacija delovala toliko lose.
Ovo je samo dokaz da ovu drzavu vode........... L(j) udi.... 😔




flamingos -> RE: Korona virus (15.4.2020 22:10:22)

I u našem gradu ima dosta zarženih,bar tako javiše.Vajda će sve da se sredi i završi uskoro.





Ivanka 75 -> RE: Korona virus (15.4.2020 22:17:55)

Ovo je 300 novih u Nisu, samo oko 600 je sto po bolnicama sto u privremenim bolnicama. 





dunja RR -> RE: Korona virus (15.4.2020 22:49:03)

U Dubaiu su 2 nedelje u 24h sata karantinu, ništa ne radi, samo neke prodavnice i apoteke, jedan član domaćinstva ide na ne znam koliko, to valjda kao u Italiji.




milicicak -> RE: Korona virus (16.4.2020 13:51:20)

Ja stvarno ali stvarno ne verujem! Za svaku pohvalu je sto su bili napolju iako nisu postovali razmak ali kraj me je dotukao: Jedan po jedan da ulazi i celiva ikonu pa izadjite na druga vrata...



Liturgija u doba korone
Necemo se mi izvuci iz ovoga do septembra...




Ivanka 75 -> RE: Korona virus (16.4.2020 13:55:24)

No comment... 





Misha i Ljisha -> RE: Korona virus (16.4.2020 14:11:28)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2050143-1425.jpeg[/img]
Evo ja cekala u univeru. Kad me slog nije strefio. Morala jer nekih stvari samo tamo nalazim. Crkva je nista spram ovoga. A cisto sumnjam da ce svi skinuti maske za celivanje ikone pre ce biti samo naklon. Tako da ne bih ja ni toliko ostro osudjivala vernike. Prekrstis se poklonis i izadjes jedan po jedan. Kod nas drze liturgiju u dvoristu i svi su na propisanom rastojanju a bogme u univeru...




milicicak -> RE: Korona virus (16.4.2020 14:20:23)

Ljiso, ne osudjujem ja vernike, osudjujem svestenika koji ih je pozvao na celivanje ikone. Zar je to zaista toliko neophodno? Odrzao je liturgiju u dvoristu crkve, vernici su ga culi, valjda je to dovoljno.


Kod Hrama Sv. Save uvek ima ljudi ispred male crkve, napolju su, trude se da drze rastojanje i to ne treba zabraniti. Ima ljudi koji u tome nalaze utehu u ovo odvratno vreme.
A sto se prodavnica tice, tu je do menadzmenta i zaposlenih. Ja danas bila do dm-a, velika prodavnica ali ne daju da vise od 5 ljudi bude unutra. Red ispred je veliki ali cekaju ljudi napolju




milicicak -> RE: Korona virus (16.4.2020 14:23:57)

A i ova slika mi je slika i prilika naseg mentaliteta. Nosim ja masku, samo me smara sto me steze na nosu pa cu da je spustim. Ako ces tako da je nosis, nemoj je ni nositi! Nit ces mene zastititi ako kines nit ces sebe koliko toliko zastititi ako ja kinem... Mene mini buba zezala danas kako sam sva straftasta, al tako je kad pravilno nosis masku





Sanjica26 RR -> RE: Korona virus (16.4.2020 14:26:08)

Sto bi rekao jedan obican građanin: U lidlu mogu da bude 150 ljudi, a u Crkvi ne sme ni 20.




vonavoj -> RE: Korona virus (16.4.2020 14:30:28)

Pravilno odstojanje je samo na kasi..u drugim delovima radnji je pakao..sestra je u 7h bila u Lidli,jedva je kolica nasla...

A za crkvu,nemam komentar,sad su svi vernici...Dm se jedini i kod nas pridrzava..i to na ulazu moras da dezinfikujes ryke sa njihovim sredstvom. Kaze mi mm da mu je poslovni partner u Nisu prelezao koronu,tj cela porodica..i dvoje dece..izgubili su culo ukusa..deca su najbolje prosla.




flamingos -> RE: Korona virus (16.4.2020 15:25:32)

Mm sluša vesti i obaveštava me.Kod deteta sam u sobi,gledamo crtani i odmaram mozak od svega-uz kafu i vanilice.Samo da prođe.Žao mi i svih vernika koji bi da odu u crkvu,a to im je uskraćeno.Opet,bolje i tako,da što pre sve prođe.Sa druge strane,u prodavnicama haos,gužve,nije ni to dobro.Ne znam šta da kažem...





degu -> RE: Korona virus (16.4.2020 15:26:16)

Meni je Bogdan dobio temperaturu 39.5. 😣 Deca iz dvorista nisu izasla vise od mesec dana, tacno od 11.3. mi ne radimo, ne idemo nigde sem u prodavnicu svaki treci dan. Idemo s maskama i rukavicama. Izuvamo se u dvoristu i dezinfikujemo djonove, sve sto kupimo prvo isprskam alkoholom, prebrisem pa unesem u kucu, niko nam ne dolazi. Cim udjemo, peremo ruke i dezinfikujemo alkoholom. I stvarno mi nije jasno kako se dete razbolelo. Zvali smo dz, kazu vlada jos neki virus...pa kako vlada, od koga je dobio? Meni stvarno nije jasno...eto ako neko ima neko logicno objasnjenje, volela bih da ga cujem. On se ne zali da ga ista boli. Temperatura za sad skace svakih 4-5 sati. 





Misha i Ljisha -> RE: Korona virus (16.4.2020 15:28:48)

a mozda su bakterije? Prljave ruke i sl. Urinarna infekcija? Ko zna sta moze biti ali eto i dokaz koliko se ti virusi lako prenosi ako jeste virus. Mada iskreno ja bih sada uvek posumnjala na bakterije neke. Ako nigde ne idete i ako ste sto se kaze u punoj ratnoj opremi ako i odete negde




jess021 -> RE: Korona virus (16.4.2020 15:34:03)

Degu, od drugarice dete pre neki dan imalo temp oko 38, ali bukvalno 24h. Nikakve druge simptome nije imala. Ako bude imao i sutra odvedu ga da ga preslusaju. 





degu -> RE: Korona virus (16.4.2020 15:37:46)

I ja sam posumljala na bakterije ali stvarno vise sva moja logika je poljuljana. Zvali smo, rekli su da skidamo temperaturu samo i da ga ne dovodimo ako.ne bude bas lose. Pitali su za kontakte, kao nismo rizicni i to je to, dalje se cujemo.





milicicak -> RE: Korona virus (16.4.2020 15:57:40)

Degu, samo temperatura? Da li se lako skida? Ja se ne bih tripovala na kovid19, stvarno.


Ali ga odvedi sutra da mu izvade krv i daj urin na analizu, da budes mirna pre praznika. Otkud znam, jq bih tako




degu -> RE: Korona virus (16.4.2020 16:06:13)

Mico samo temperatura. Njemu se nikad ne skida lako  i uvek ima temperature oko 40, tako je i sada. Instrukcije od njegove doktorke su da cekamo 3 dana i skidamo temperaturu, da ce biti dezuran neko i za praznike. Ne znam sta da mislim, ne znam kako je ijedan virus mogao dopreti do njega, jedino bakterije...ne znam ni da li rade laboratorije privatne ni kakva je procedura, bar urin da odnesem.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>