RE: Korona virus (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


pari -> RE: Korona virus (20.4.2020 19:45:51)


Ovde stoji da se ne zna još za vrtiće i škole

[url=https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=04&dd=20&nav_id=1676883][/url]




pari -> RE: Korona virus (20.4.2020 19:46:54)



Vest




Ivanka 75 -> RE: Korona virus (20.4.2020 19:56:15)

Pa da, to je on ponovio danas nekoliko puta na nekoliko razlicito uvijenih pitanja 😊





jess021 -> RE: Korona virus (20.4.2020 20:09:02)

Ni meni ovo nije jasno, vec sam pisala i poenta je sto nije samo kod nas.

Ako nije rezultat smanjenja obolelih cemu li onda 40 dana sedimo u stanu??? 




milicicak -> RE: Korona virus (20.4.2020 20:31:03)

Sta je propaganda :) kazu popustaju mere i svi skocili wow pa dobro ili lose...


Radi sve sto je do sada radilo osim pijaca koje nisu ni trebali da zatvore, penzioneri dobili set_nju tri puta nedeljno po pola sata i skrakratili policijski cas. Ako je to popustanje mera ja sam dinosaurus, verovatno su ih pritegli iz EU da krse ustav i prava gradjana a i poljoprivrednici su malo pritisli.
I za prvi maj ce garant biti policijski cas, al videcemo




jess021 -> RE: Korona virus (20.4.2020 20:36:42)

Mili, videces da ce ubrzano da se popusti i sa ostalim merama. Sta sa ostalim zemljama kod ublazavaju mere?

Nismo mi jedni koji su imali takav karantin 




pari -> RE: Korona virus (20.4.2020 20:36:57)

Da, mili, bas to...nista oni nisu uradili specijalno





pari -> RE: Korona virus (20.4.2020 20:47:51)

Sve beogradske pijace osim onih koje su zatvorene, Palilulska i Stari Merkator, biće otvorene od srede, 22. aprila u 7.00, rekao je zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić. Zatvorene pijace, dodao je Vesić, Palilulska i Stari Merkator otvaraju se od ponedeljka, 27. aprila. 





Sanjalicaaa -> RE: Korona virus (20.4.2020 21:13:21)

Da li neka od vas koristi ono da majke dece do 12 god ne moraju da rade za vreme vandrednog stanja? 





milicicak -> RE: Korona virus (20.4.2020 21:18:26)

Sanjalice, ja mislim da to vazi za bilo koga od roditelja dece mladje od 12, tj. ne mora da bude majka... Nasa kuma koristi





mati -> RE: Korona virus (20.4.2020 21:25:42)

Sanjalice, ja znam tri bliske osobe koje koriste i koje su potpisale neki papir. Ja idem na posao kad me pozovu, po potrebi.
Ne znam sta te tacno zanima...
U svakom slucaju, znam puno roditelja kojima je to uskraceno, samohranih majki takodje... Ili ono da uklapaju smene sa partnerima...
Moja jedna drugarica svakog dana placa taxi da joj seatra dodje kako bi cuvala decu. Kaze bolje to, nego da da otkaz.




vonavoj -> RE: Korona virus (20.4.2020 21:31:20)

Mati,koji papir?

Mili,ja imam troje mladje od 12,ali to je preporuka da se ne radi tj.radi od kuce.ja od kuce ne mogu nista...Kakav je tvoj status?




Ivanka 75 -> RE: Korona virus (20.4.2020 22:06:33)

Ma oni su se bili uplasili na pocetku da ce biti kao u Italiji, haos. Tamo je jos uvek haos.
I dalje mogu samo do prodavnice ako bas moraju i na posao ko ima dozvolu.

Mislim da su ovi nasi shvatili da narod moze da izgura ovo onako kako treba, sa udaljavanjem na 2m. I nadam se da ce nas narod i ubuduce to da postuje a ne da dise za vrt. Ako nista drugo, imacemo izgovor za drzanje distance [sm=smiley36.gif]

Onaj pocetni strah i panika su prosli, sad cemo vidti kako dalje. Meni ce biti najgore da posaljem dete u skolu. Kad god da odluce i kakva god situacija sa covid + osobama bude, i ma koliko da ih bude.




Dragica Draga -> RE: Korona virus (20.4.2020 22:12:06)

Sto se poljoprivrednika ticr oni rade najnormalnije. Kod nas u selu non stop bruje traktori i raznd neke sprave, oni imaju dozvolu jer prosto ljudi moraju da odu na njivu i odradjuj poslove.
I ja ne vidim ovo ostalo kao popustanje mera, sve je i dalje isgo. To sto pol.cas ne pocinje u 17h nego 18h nije nista specijalno.




dunja RR -> RE: Korona virus (20.4.2020 22:15:03)

I u Emiratima je totalni karantin i još u nekim arapskim zemljama.
I ne znaju do kada će trajati, psoebno sada kada je u Singapuru krenuo drugi talas korone, a širi se i na Japan, Emirate i Katar, iz nekog razloga bez obzira na blizinu/razdaljinu, isto se epidemija ponaša od starta u ovim državama.

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ma oni su se bili uplasili na pocetku da ce biti kao u Italiji, haos. Tamo je jos uvek haos.
I dalje mogu samo do prodavnice ako bas moraju i na posao ko ima dozvolu.






Ivanka 75 -> RE: Korona virus (20.4.2020 22:15:50)

Zato i popustaju polako sat po sat.


Videcemo kako ce starija populacija posle svega da se ponasa. Mozda bi trebalo da se nastavi sa organizovanjem pomoci starima, da im se ide u nabavku i donosi sve kuci po potrebi. Da ne bi morali da idu u guzve i budu izlozeni ne samo koroni nego i drugim virusima. 
Kad moze sad zasto ne bi moglo i dalje tako da se praktikuje. Bilo bi covecanski. 




Sanjalicaaa -> RE: Korona virus (20.4.2020 22:29:44)

Mati, zar to nije pravo svih nas koje imamo decu ispod 12? Znaci poslodavac odlucuje? 

Zanima me da li je to placeno ili neplacemo odsustvo? Jel to vazi dok je vandredno stanje? 




pari -> RE: Korona virus (20.4.2020 22:30:59)

Ja mislim da su oni vise naneli stete nego dobrog starijima...pustili ih u kupovinu od 4 do 7, ljudi stajali u reddovima...uzas... a nisu mogli da se proset_aju.. ma strasno.

I nista oni nisu popustili sad...ovo je cisto da malo zamazu oci...




ivaMark -> RE: Korona virus (20.4.2020 22:41:03)

Samo je razlika sto od samog pocetka pandemije u Italiji trgovine rade normalno a ne skraceno...odes kad mozes i kada ti odgovara a ne kao tu. 
Bitno je da kladionice nesmetano rade u Srbiji.



Zar tu nije saopsteno kako ce i sta biti sa zaposlenima koji ne rade zbog dece? 
U Sloveniji je pocelo sa istrazivanjem koliko je ljudi prelezalo virus a da nisu imali simptoma, videcemo kako ce proci.




mati -> RE: Korona virus (20.4.2020 22:55:32)

Von, sve su mi rekle da su potpisale, e sada, verovatno svaka firma na svom nivou pravi te uredbe, da pokriju.
Sanjalice, ja nisam dublje zalazila u detalje, oni su to sve dali kao "preporuku" i onda se poslodavci vezu da to nije nesto sto mora biti tako... Ja sam milion puta citala i svako ga drugacije tumaci.
Konkretno jedna prijateljica je jedina koja je u svojoj firmi to uspela. I kada sam je pitala kako je vode, kaze "kao dete do 12 god", sta god im to znacilo. Dok druga, koja radi kod jednog mob operatera kaze da je odmah nakon obavetenja, tj sutradan, potpisala nesto, znaci od drugog dana pandemije ne radi...
I kao i sve ostalo, napravili su da poslodavci manipulisu, sve ima toliko puno rupa, koje se naravno iskoriscavaju.




Ivanka 75 -> RE: Korona virus (20.4.2020 22:56:15)

U mom kraju kladionice ne rade. 





vonavoj -> RE: Korona virus (20.4.2020 22:57:50)

Kakav bre drugi talas korone? Pa ni prvi nije prosao?!


Sanjalice,to je samo preporuka za majke sa decom...sve je na poslodavcima..ja uzimam godisnji,za pocetak..mislim da svi tako moraju.




Misha i Ljisha -> RE: Korona virus (20.4.2020 23:05:23)



IZVORNA PORUKA: milicicak

Sta je propaganda :) kazu popustaju mere i svi skocili wow pa dobro ili lose...


Radi sve sto je do sada radilo osim pijaca koje nisu ni trebali da zatvore, penzioneri dobili set__nju tri puta nedeljno po pola sata i skrakratili policijski cas. Ako je to popustanje mera ja sam dinosaurus, verovatno su ih pritegli iz EU da krse ustav i prava gradjana a i poljoprivrednici su malo pritisli.
I za prvi maj ce garant biti policijski cas, al videcemo



Od reci do reci se slazem.
A ja ovo za skole mislim na izjavu neku od pre par dana. Otkud znam.mozda se izmenilo nesto😥 ja vise nista ne citam. Za pocetak ne stizem..dodjem na rr danprocitam nesto i to  je to. Ne.mogu sbok mozak vise da opterecujem




Ivanka 75 -> RE: Korona virus (20.4.2020 23:11:40)



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Kakav bre drugi talas korone? Pa ni prvi nije prosao?!


Sanjalice,to je samo preporuka za majke sa decom...sve je na poslodavcima..ja uzimam godisnji,za pocetak..mislim da svi tako moraju.



To upravo htedoh da te pitam, za godisnji. 




Ivanka 75 -> RE: Korona virus (20.4.2020 23:19:01)

Zamislite da puste penzionere sad da se set_aju? Pa to ne bi ulazilo u kucu ceo dan. Obisli bi celu parohiju a i sire. Igrali sah po parkovima i set_ali sa rukama na dupetu (ko moj deda nekad 😊)


A i u autobus bi jedva cekali da udju "da se provozaju malo" 😊 
A kad se razbole opet bi im svi drugi osim njih bili krivi. I pohrlili bi u dom zdravlja, ne zato sto im treba, nego da vide sta se tamo radi, jer su mnogo toga propustili. Pojedini su neodgovorni strasno. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>