RE: Izolacija (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


flamingos -> RE: Izolacija (21.3.2020 22:24:20)

Dunja,slažem se apsolutno.Ćutimo tu gde smo.Nađemo zanimaciju kad završi svoje obaveze oko učenja,pisanja.Igramo čoveče ne ljuti se,uno karte(i kamara društvenih igri su joj u sobi),pa nešto pravi od gline,crta,čita knjige,nešto pravi.Lako ćemo u šetnju,samo da prođe ova propast.Duša me boli zbog nje,što je u jednom trenutku sve prekinuto-druženje,šetnje...Preko tableta igra igricu sa drugaricom sa kojom sedi u školskoj klupi.Proćiće sve...Čuvajte se❤





vonavoj -> RE: Izolacija (21.3.2020 22:29:39)

Mi smo za sad ispred kuce,ali od sutra i hladnije..pa se nadam da ce ljudi prestati i da se set_aju vise...

Za divno cudo deca su mi dobra..joj. mukice.cim udjemo unutra prskaju asepsol na patike,rukw..i odmah pranje ruku 




pari -> RE: Izolacija (21.3.2020 22:30:51)

Ja sam za to da treba izvesti decu na kratko tamo gde nema ljudi...u šetnju kratko.  Vazduh im je potreban





Sanjica26 RR -> RE: Izolacija (21.3.2020 22:32:12)

Много се жалимо на децу, а деца су нам дивна. ❤️Мене је пре неко јутро Софи питала кад се пробудила, јел готова корона? 





vonavoj -> RE: Izolacija (21.3.2020 22:36:50)

Sanjice,da znas da sam zaista to shvatila..nije sto sy moja deca,ali su divni...i T oko skole.pa se igra sa J,pricuva M..J se isto trudi,kopira T..Pazi sta mi zaova kaze,tebi je lako sa T kad sve oko skole radi sama?!?!?heelllooo..pa tome sam je ja naucila,i uciteljica..a inace znas celu pricu,a i njena ima naj,naj uciteljicu...mislim se,vidim..




dunja RR -> RE: Izolacija (21.3.2020 22:43:11)

Upravo. Ali vrlo ej moguće da će to biti moguće još koji dan. Onda skupljamo vit D na terasi. Ja sam iznenađena što ovako postepeno gase slobodu, možda je trebalo odjednom zbog onih koji ne razmišlajju, .. ali za psihu, lakše je ovako. Pripremaju nas polako. E sada, koje su posledice tog njihovog izbora .. iskreno se nadam da neko razmišlja šta radi, i da je je prave interese uzeo kao prioritet. Videćemo da li im je kalkulacija dobra.




IZVORNA PORUKA: pari

Ja sam za to da treba izvesti decu na kratko tamo gde nema ljudi...u šetnju kratko.  Vazduh im je potreban







princezica1 -> RE: Izolacija (21.3.2020 22:46:05)

Ako uskoro uvedu totalni policijski cas, a ide ka tome, jedini izlazak ce biti na prozor.




Sanjica26 RR -> RE: Izolacija (21.3.2020 22:47:02)

Pa mnogo znaci kako vaspitavas dete i ucis ga da bude samostalan. Mnogi ne shvataju da deci cine medvedju uslugu. I T sama sve radi. Redovno salje sve odrađene zadatke i pre vremena. Posle se sa Sofi igra. Mada i S prati lekcije za prvi. A svidela joj se uciteljica za treci Biljana😀 Pita me jel može Biljana da mi bude uciteljica. Ja rekoh koja Biljana? Ona ce na to: pa, kako ne znas uciteljica za treci razred. 😀




pari -> RE: Izolacija (21.3.2020 22:47:08)

Nadam seda neće biti potpuni karantin. Deci je potrebno vazduha, kao i svima uostalom...shvatam da nije večno i da će proći ali može i da potraje prilično...a moramo ostati normalni





princezica1 -> RE: Izolacija (21.3.2020 22:49:41)

Neka bude i najstrozijih mera ako ce to zaustaviti idiote koji ne misle na druge.




mama Jo -> RE: Izolacija (21.3.2020 22:51:42)

Mislim da je prosfo nemoguce da se uvede totalni policijski cas u smislu da nigde ne smes iz kuce. Sada sam negde procitala da je u Sloveniji (koja ima oko 300zarazenih) odmah uvedena zabrana OKUPLJANJA na javnim mestima. Dakle ne sme nigde da bude vise od 5 ljudi, ali ljudi mogu da odu doprodavnice, eventulano sa decom okolo u kratku setnju, da se bude na dovoljnoj udaljenosti i nigde nema zadrzavanja. Maske i rukavice obavezne. Policija je tu da to kontrolise.




dunja RR -> RE: Izolacija (21.3.2020 22:59:13)

Ja ima osećaj da će uvesti, vrlo skoro. Moći će se do prodavnice, apoteke, kao u Italiji.
Preživeli su ljudi i logore i mnogo gore stvari od karantina, pa ostali zdravi u glavi, biće teško ali preguraćemo.




dunja RR -> RE: Izolacija (21.3.2020 23:00:21)

Mama jo, ne znam za Slo, nisam sigurna, imam puno kolega tamo, ali većina živo van grada, u prirodi.




mama Jo -> RE: Izolacija (21.3.2020 23:06:31)

To sam malopre procitala. I treba da se uvede sto rigoroznije, samo da ovo sve prodje vec jednom.
Evo i svi strucnjaci visd ne znaju sta da kazu... Stanjr u Italiji je svima znak pitanje. Procitah sad i da je Kon rekao da ovakvi smrtni ishodi za ovako kratko vreme nije bilo ni u doba sarsa...
Kakav je ovo virus majko sveta?

U koju teoriju o nastanku ovog virusa vi verujete?




bubulence -> RE: Izolacija (21.3.2020 23:07:10)

Ako ce to da nas spasi ovog uzasa evo odmah pristajem da sedimo kod kuce 3 nedelje. Iako smo navikli da smo napolju najmanje 2 sata (po najvecoj zimi), po lepom vremenu i po 5,6,7 sati, nema veze. Mi smo nedisciplinovani kao narod, mnogo je neskolovanih ljudi, mnogo je (ako smem da kazem) priglupih i jednostavno ne shvataju opasnost. Ne razumeju. Pre dva dana odem u lili u apoteku i jedna romkinja stoji u redu, radnica je zamoli da napravi razmak ona krene da vice ''mi smo cigani, na nas nista nece, ni korona, mi samo decu pravimo kakva crna korona'' i 5 minuta ne moze niko da je utisa i smiri. E ona se sigurno nece pridrzavati ovih mera, a mnooogooo je takvih kao sto je ona. Jutros u gomeksu jedna ista takva opipala sav hleb u rafovima...






dunja RR -> RE: Izolacija (21.3.2020 23:09:06)

Moja zaova radi u bolnici u BIH, došao im pacijent pre desetak dana, mlađi čovek, pluća mu nešto pojelo za 3 dana u bolnjci, bukvalno. Testirali ga, i nije bila korona, već svinjski grip. Zdrav čovek bio.




bubulence -> RE: Izolacija (21.3.2020 23:10:48)

Pa evo ti naseg jabudica, jedva je zivu glavu izvukla, 9 dana u bolnici, mislim na kiseoniku, dobila tahikardiju, tesku upalu pluca i jos svasta nesto od obicnog gripa. 





vonavoj -> RE: Izolacija (21.3.2020 23:11:55)

Bubi,slazem se potpuno! Najgore sto i "akademski " gradjani pljuju po policijskom casu,zabrani kretanja za starije..znas imaju neka posla..ma nemoj,onaj video je fantastican..sta je toliko hitno,neodlozno. 




dunja RR -> RE: Izolacija (21.3.2020 23:12:09)

Psihički mogu da pristanem i na 3 nedelje pa i na duže, ali mi nešto kaže, da će ovo trajati duže od par nedelja, i nadam se iskreno da mi je osećaj pogrešan. Gadna je ta neizvesnost, što ne znaš kada je kraj.




vonavoj -> RE: Izolacija (21.3.2020 23:12:35)

O bre bubi,nisam znala..zato se oglasila 





dunja RR -> RE: Izolacija (21.3.2020 23:13:30)

Zaboravih da napišem, umro čovek u roku od 3 dana, od svinjskog gripa. Mali grad, nema rizičnig grupa, ja ne znam kako se zarazio, ni ne znam kako se prenosi, i otkud ovog virusa ima u Bosni.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Moja zaova radi u bolnici u BIH, došao im pacijent pre deset_ak dana, mlađi čovek, pluća mu nešto pojelo za 3 dana u bolnjci, bukvalno. Testirali ga, i nije bila korona, već svinjski grip. Zdrav čovek bio.





bubulence -> RE: Izolacija (21.3.2020 23:14:32)

Da Von, bas je bilo zeznuto... Ali sada je dobro.






mama Jo -> RE: Izolacija (21.3.2020 23:20:48)

Ko je to? O kome pricate?




Sanjica26 RR -> RE: Izolacija (21.3.2020 23:24:23)



IZVORNA PORUKA: mama Jo

To sam malopre procitala. I treba da se uvede sto rigoroznije, samo da ovo sve prodje vec jednom.
Evo i svi strucnjaci visd ne znaju sta da kazu... Stanjr u Italiji je svima znak pitanje. Procitah sad i da je Kon rekao da ovakvi smrtni ishodi za ovako kratko vreme nije bilo ni u doba sarsa...
Kakav je ovo virus majko sveta?

U koju teoriju o nastanku ovog virusa vi verujete?


Nesto sam skepticna od Konovih izjava. 




bubulence -> RE: Izolacija (21.3.2020 23:25:01)

Jabudic, dugo je bila aktivna ovde, ne znam da li je se secas... Iz CG





Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>