Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


veselicaa -> Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (31.3.2020 18:39:54)



Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik

Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik


Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica:




13.07.2020. Tinalina [sm=bravo.gif]

15.07.2020. Malecka987 [sm=bravo.gif]

18.07.2020. Despacito [sm=bravo.gif]

6.11.2020 Khaleesi [sm=bravo.gif]










veselicaa -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (31.3.2020 18:42:34)

Trudnice ako niste na spisku javite se ovde ili u pp da vas ubacimo.




Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (31.3.2020 21:40:41)

Nije mi nista dr rekla za vezbe, kao pokazace mi muz posto on zna...ali on sada ne moze da mi pokaze jer se izolovao... tako da kada saznam, javljam ti.  Samo da prodje ovo ludilo! 
Blizanac, kada ulazis u 9.? Mozda vec i jesi.
Nisam imala "zatvor" tako da ne znam sta se pije, sta najbolje pomaze. 
Ljubim vas i grlim trudnice i mame!,💗






Khaleesi -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (1.4.2020 18:40:01)

Ubaci mene Vesi termin je oko 6.11.2020.godine. Ako niau omasili😁





Bebana17 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (1.4.2020 22:03:16)

Khaelesi, cestitam!!! Bas mi je drago zbog nove trudnoce!





Bebana17 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (1.4.2020 22:10:20)

Beco, hvala ti na informacijama za savetovaliste, mi imamo zakazano tek 10.aprila, ne znam kako ce to ovi na Novom Beogradu organizovati, nadam se da ce biti tako, jedan roditelj unutra, jer je inace uvek u savetovalistu velika guzva, po deset_ak roditelja i beba, bas mi nije svejedno. Inace, deca i ja nigde ne idemo, stalno smo u kuci, i ponekad izadjemo u svoje dvoriste. 





Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (2.4.2020 8:18:51)



IZVORNA PORUKA: Bebana17

Beco, hvala ti na informacijama za savetovaliste, mi imamo zakazano tek 10.aprila, ne znam kako ce to ovi na Novom Beogradu organizovati, nadam se da ce biti tako, jedan roditelj unutra, jer je inace uvek u savetovalistu velika guzva, po deset__ak roditelja i beba, bas mi nije svejedno. Inace, deca i ja nigde ne idemo, stalno smo u kuci, i ponekad izadjemo u svoje dvoriste. 





Bebana, super da mozete da izadjete u dvoriste, to mnogooo znaci, da deca mall izadju na vazduh.  
Nemoj da brines za pregled, to su svuda uveli, videla sam i po kukovima kada sml bili na kontroli. Samo pozovi dan ranije i halo bebu, oni imaju sve azurirane informacije.  Naravno i DZ, posto sve menja iz dana i dan. Ljubi decicu!! 
Cuvajte se! ❤




Khaleesi -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (2.4.2020 9:29:30)

Hvala Bebana ♥️♥️♥️





Khaleesi -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (2.4.2020 10:45:46)

Da vas pitam, ako neko zna da li trudnice smeju onu Donut mg vodu. Nigde ne pise da nes meju... Kao ta voda je dobra za zatvor 😁





Bebana17 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (2.4.2020 11:09:43)

Ja nisam cula da ne smeju da piju tu vodu, a za zatvor sigurno smes sirup Laktuloza, ne stvara zavisnost nikakvu, u pitanju je mlecni secer i sigurno pomaze, ja sam ga koristila u trudnoci. I nije skup uopste, ima ga u svakoj apoteci. Mozda tu vodu ne preporucuju zato sto je puna magnezijuma, pa da ne bi prekoracila maksimalnu dozu magnezijuma dnevno. A inace od viska magnezijuma mozes da dobijes proliv :)





Bebana17 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (2.4.2020 11:12:13)

I da dodam, taj sirup mi je preporucio ginekolog moj, nista na svoju ruku ne uzimam, a lek je potpuno bezbedan za trudnice.





Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (2.4.2020 14:05:12)

Maksimalna 50mg/l na dan, nemoj ici preko toga. 


Kiss




blizanac2 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (3.4.2020 13:36:31)

Gde ste zene, kako ste? 🤗

Meni donat mg nista nije pomogla. I sada pijem laxomucil, preporucili su mi ga u klinici. Vec malo ludim od ovog zatvorenog prostora, em sam velika, em vise ne znam gde bi sa sobom. 🙄 Sada sam 37+1, kontrole su proredjene skroz, doktori ne rade u privatnim klinikama pa moja dr malo i izbegava da se motam po visegradskoj, cujemo se telefonom. Ja bih trebala na prijem 14.04 pa ce biti carski, a do tada da sakupim sve sto mi je potrebno da ne bi lezala tamo duze u ovom stanju. Ovo malo dete me ubi, postalo joj je bas tesno, ona velika a ja nekako i nisam krupna, jedva spavam, nekad me sve u stomaku boli od njenog sutiranja, ali jos malo i sve cu to zaboraviti. 🥰




Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (3.4.2020 17:12:58)

Blizanac, jos malko a jeste tesko sada pred kraj  bas bas. Cuvaj se i slusaj dr, kontrole su svuda proredjene  Visegradska je ok, nazalist u N. Fronta su mnogi zarazeni....ali i to ce da prodje. Misovic je samo za ove slucajeve.
Ljubac!!!




blizanac2 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (3.4.2020 17:28:19)

Hvala Beco, cuvam se... I muza sam izolovala, ne vidjamo nikog, niti gde izlazimo.. Ljubim vas! 💕





Bebana17 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (4.4.2020 11:05:12)

Blizanac, jos malo, uzivaj u svakom danu, iako je tesko, svaki dan je dragocen! Uskoro ces nunati malo bebce u narucju, sve ce brzo proci. Samo daj Boze zdravlja, sve drugo je manje bitno! 

Mi smo za sada svi ok, ali coveku ne moze biti svejedno kad ukljuci tv i cuje i vidi sve sto se desava... Na srecu, imamo dvoriste. 




Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (4.4.2020 11:36:32)

U ovim danima dvoriste je dragoceno! Cuvajte se!!! I svima koje znate a prave se heroji, kazite da je situacija ozbiljna! Cmok





blizanac2 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (4.4.2020 11:45:33)

Hocu Bebana, trudim se, ima dana kad sam super, a ima dana kad ne znam sta bi sa sobom. Ne mrdam iz stana, muz samo koliko mora. Vesti gledam minimalno. Dvoriste ti je sada spas, ja da nisam u ovolikoj trudnoci vrv bi pobegla kod tate na selo. Beco, ti sigurno iz prve ruke znas koliko je ozbiljna situacija.. Ja ne dam nikom da mi dolazi, niti ce dolaziti da vidi bebu i da nam pomogne dok sve ovo ne prodje skroz. Samo da nam Bog da zdravlja sada, i da ovo prodje sto pre! Ljubite vase bebice i decicu! ❤️





Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (4.4.2020 12:01:25)

Kazu mi Grci kod kojih smo radili vto da tamo svi postuju i da ima samo 50 obolelih u Solunu, da je uveden karantin veci nego kod nas. To samo govori ko je kakav narod. Bas sam se razocarala u nas..mnogo...


Blizanac nikog ne pustaj, tamo do juna sigurno! Snacicete  se, prvih mesec dana beba svakako stalno spava, siki i kaki. 🙂 Bicete super! Super sto ides u Visegradsku, to je sada jedina bolnica skroz u funkciji. A jednog dana cemo bebcima pricati o ovim vremenima i secati se kako smo uspevali.
Ljubim sve!!! 




blizanac2 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (4.4.2020 12:09:05)

Mi smo strasan narod, da treba neko da nas juri po keju ili adi i upozorava da idemo kucama, kao stoka. A sprdnji na racun virusa koliko hoces, muka mi je. Nema nikog, svi rade u zdravstvu i samim tim su mi jos veca opasnost. Mi cemo se snaci, i bice mi mozda i mirnija glava, nece biti cirkusa i nemoj ovako, probaj ovako, a zasto to tako kad je moja prijateljica tako.. 🙈 Cujem da u visegradsku ne pustaju bas svakog, i dobro je sa je sacuvaju, da imamo jedno celo zdravo porodiliste. Proci ce i sve ovo, kao i sve ostalo! Samo neka smo zdravi 🍀🌈




Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (4.4.2020 16:04:12)

Sta da kazem? Vidim decu pustaju da se igraju medjusobno...i tako. Niko ne misli na bolesne,stare, trudnice, bebe...




blizanac2 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (6.4.2020 11:10:00)

Svaka rec je suvisna Beco.. Samo neka ostanemo zdravi!

Bebana, da li su tebi u visegradskoj ponudili opciju spinalne anestezije? Da li je uopste rade tamo? 




Despacito -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (6.4.2020 21:41:05)

Zdravo žene..Kako ste, kako preživljavate izolaciju? Pratim vas al nešto sam bila neraspoložena da se javljam...valjda čekam da prođe ova korona i nametnuta nesloboda kretanja..pa da svi malo odahnemo. Kako god ja sam svakako u izolaciji i totalnom mirovanju još od početka marta..Moram jer mi se grlić skratio, i sad molim B da izdržim što duže. Sad sam 25+2, bili smo na kontroli, bebe su dobro, moram da mirujem. Osetim im pokrete.
To mi jako teško pada, pošto sad ništa ne mogu da raduckam i ostvarim neke planove, jer je sve neizvesno. Muž puž sve radi po kući, ja iz kreveta dirigujem oko pripreme ručka, i stvarno je dobar ali ja sam navikla da sve rešavam sama, na više frontova, a muškarci su spori, pogotovo kad nešto rade 1 put. Ali nema mi druge, no tako kako mora. Ne znam više kako da izađem iz ovog dana mrmota..Biću bolje, samo da što pre prođe ova epidemija, stvarno mi je strašno. Nije mogao u gore vreme da nas zatrefi virus. Ali da ne kukam...
Poz vas sve, čuvajte se, Blizanac samo hrabro, nadam se da si sve nabavila, biće sve uredu, još malo samo. Beco i Bebana čuvajte se i čuvajte vaša čeda, poz svim novim trudnicama




Beca.t -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (6.4.2020 23:01:00)

Oo draga Despacito!!! Zao mi je sto cujem da moras da mirujes ali veruj mi da kada sve ovo prodje i ugledas svoja 2 andjela, bice sve daleka proslost. Iskusenja su velika ali mi smo zene jake i videces da ce biti sve u najboljem redu! Sve te razumem oko spremanja u kuci i "konaca u rukama"...prosla sam tu fazu, skoro pa tokom cele trudnoce a prva 3 meseca bila prikovana za krevet i bila jako neraspolizena. Moras biti pozitivna i nekako pronaci nadu i veru u danima pred tobom, a mozda i zapises koju rec na papir, bice lakse. Ovaj virus je stvarno poremetio sve redom posebno mame, decu a najvise trudnice.  Blizanac nam je borac i ona ce biti super a za njom i ti! I ostale trudnice.
Znas da svaka borba daje jos vecu snagu i volju a decica ce zato biti neki genijalci! ❤❤❤
Hvala sto mislis na nas! 
Glavu gore i idemo!!!




blizanac2 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/20 [chat] (7.4.2020 10:50:13)

Draga Despacito, bas mi je zao sto ovo citam. Ali nema predaje i nema neraspolozenja! Iskuliraj i kucu i sve radove, mazi stomak i caskaj sa svojim bebicama! Pregurala si vise od pola, sve ce to biti super, samo malo strpljenja! Nadji nacin da stavis sa strane bezvolju i nerviranje, ide lepo vreme, proci ce i citavo ovo stanje, a onda stize tvoje najlepse! Taman kad prodje frka oko korone, eto i bebica. 😊

Beco, hvala na lepim recima! ❤️Mene je uhvatila neka manija, samo nesto sredjujem po kuci i premestam, valjda necu poterati ovo malo dete napolje. 🙄🙂 Sutra idem na kontrolu u visegradsku, pa videcemo kako stvari stoje. Beba mi je aktivna, tj ubi me. 😀Sve vas ljubim! 




Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>