RE: gde je sta povoljnije (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Šta mi treba za novorođenče?



Poruka


gagana83 -> RE: gde je sta povoljnije (8.12.2009 12:48:52)

IZVORNA PORUKA: cicko

A zna li neko nesto da mi kaze o pelenama Huggies (svedske marka)? Meni ih je jedna drugarica nahvalila, da su bolje od pampersa, a i cene je za oko 300- 400 din niza. Ima ih u velikom Rodicu.



Ja sam sad njih uzela,ranije sam koristila Pampers,prvo obican a posle Premium care.Za sad mi se pokazale kao najbolje,jedino one ni jednom nisu propustile.




Jeca* -> RE: gde je sta povoljnije (8.12.2009 12:50:02)

Od kad je Luka dobio gadan osip na guzi (pisala sam o tome vec negde) mi smo skroz presli na Huggies. Mnogo su kvalitetnije od pampers pelena, dopada mi se sto nemaju ni kamilicu ni aloju ni nikakve primese, nego lepo obicne pelene. I malo su jeftinije od pampersa. Pelene huggies 5 su recimo 1405 u Lilly-ju, a mislim da je Pampers 5-ica oko 1600 (moram da proverim).




Dora -> RE: gde je sta povoljnije (8.12.2009 12:52:17)

IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: cicko

A zna li neko nesto da mi kaze o pelenama Huggies (svedske marka)? Meni ih je jedna drugarica nahvalila, da su bolje od pampersa, a i cene je za oko 300- 400 din niza. Ima ih u velikom Rodicu.



Ja sam sad njih uzela,ranije sam koristila Pampers,prvo obican a posle Premium care.Za sad mi se pokazale kao najbolje,jedino one ni jednom nisu propustile.



Meni su bile super, moja zaova kaže da su u Kanadi bolje i skuplje od Pampersa. Ovde ni jedne ni druge nisu baš onaj kvalitet koji bi trebao biti, ali ajde. Sad sa otvaranjem granica imaćemo mogućnost da u Mađarskoj kupujemo pelene mnooogo jeftinije i kvalitetnije. Valjda će i kod nas malo pasti cene pelena jer je ovo van svake pameti!!!




Anoniman -> RE: gde je sta povoljnije (8.12.2009 12:53:32)

IZVORNA PORUKA: Nedja

Sto se tice baby kozmetike, humane (dok je pio), vlaznih maramica, cetkice za zube, kasica i sokica (dok ih je jeo i pio), apsolutno sve sto moze da se kuopi u apoteci


Moguće Neđo da je babyland, to je mm kupovao, ja sam našla na netu a on kupio. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

A ovo sve nabrojano u citatu, kupujem u Lilly-ju.




Anoniman -> RE: gde je sta povoljnije (8.12.2009 12:54:37)

Predlažem da se o jednokratnim pelenama ipak piše u temi Pelene.




*Alexx* -> RE: gde je sta povoljnije (21.12.2009 8:48:44)


IZVORNA PORUKA: Nedja

Aksa nije najjeftinija ali je izbor velik i sve na jednom mestu.
Ako imas vremena i volje, mozes da prodjes jeftinije.
Sastavi spisak sta ces sve kupiti, ali bas sve, i koliko komada, i koji proizvodjac ti treba. Odvoji par dana za razgledanje i popisi koliko sta kosta na kom mestu. To nije fora da ces ustedeti 100-200 dinara, vec mnooogooo vise, jer samo za pelene ima razlike u ceni i po 300 dinara.



Zavisi i koja Aksa. Ona u Medaku je grozno snabdevena, nikad nema ono što mi treba, užasan izbor zeki, bodića... A o igračkama za novorođenčad da ne pričam. I večita gužva na kasi. Mi smo dobili vaučere umesto paketića od firme i jedva smo ih potrošili.
Nadam se da su one Akse na Banovom brdu i NBgd bolje snabdevene, jer su veće.




Anoniman -> RE: gde je sta povoljnije (21.12.2009 12:27:09)

IZVORNA PORUKA: Alexx RR


IZVORNA PORUKA: Nedja

Aksa nije najjeftinija ali je izbor velik i sve na jednom mestu.
Ako imas vremena i volje, mozes da prodjes jeftinije.
Sastavi spisak sta ces sve kupiti, ali bas sve, i koliko komada, i koji proizvodjac ti treba. Odvoji par dana za razgledanje i popisi koliko sta kosta na kom mestu. To nije fora da ces ustedeti 100-200 dinara, vec mnooogooo vise, jer samo za pelene ima razlike u ceni i po 300 dinara.



Zavisi i koja Aksa. Ona u Medaku je grozno snabdevena, nikad nema ono što mi treba, užasan izbor zeki, bodića... A o igračkama za novorođenčad da ne pričam. I večita gužva na kasi. Mi smo dobili vaučere umesto paketića od firme i jedva smo ih potrošili.
Nadam se da su one Akse na Banovom brdu i NBgd bolje snabdevene, jer su veće.


Ova Aksa na Nbgd je super snabdevena...bila sam samo jednom i WOW>..Idem ponovo u januaru..
Nego, gde ima ovih prodavnica koje prodaju Arilje ves?




Ellenica -> RE: gde je sta povoljnije (21.12.2009 12:33:07)

Aksa je po meni dosta skupa.
Sada zavisi kakvi ste roditelji i dali volite da potrošite 2000 din za tuniku!?
ja sam svu garderobicu kupila u prodavnici koja radi sa isključivi arilje pamukom.
Povoljno izdržljivo, sve, čak i bojene stvari se otkuvavaju i ne puštaju boju, isplati se.
Kozmetiku kupujem na više mesta jer nemaju sve prodavnice ono što mi koristimo.
Maxi ima svoje vlažne maramice koje su do skoro bile 99din (72kom) a sada su snižene na 85din, njihovi štapići za uši su za 50% jeftiniji od drugih.
Takođe u maxi marketima imaju neku "njihovu" marku FEDELA koja je jeftinija od sl. proizvoda a tu spada sirće, so, puding, šlag,vegeta i sl. začini, sladoled, čokolade za kuvanje i jelo, deterdžent za sudove, šampon porodičnog tipa(1litar) i mnogo još čega.
U Lily-ju kupujem bebi kremu Detska( makedonskog proizvođača) koja mi je povoljna jer dugo traje a miriše fenomenalno, takođe tu kupujem i šampon za kosu i telo Afrodita kozmetike koji mm ija koristimo, trake za depilaciju lily.
Pelene nisam još ni isprobala sve, tako da ih kupim gde stignem.
Ako se setim još pisaću.





jacagoga -> RE: gde je sta povoljnije (21.12.2009 12:33:55)

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Alexx RR


IZVORNA PORUKA: Nedja

Aksa nije najjeftinija ali je izbor velik i sve na jednom mestu.
Ako imas vremena i volje, mozes da prodjes jeftinije.
Sastavi spisak sta ces sve kupiti, ali bas sve, i koliko komada, i koji proizvodjac ti treba. Odvoji par dana za razgledanje i popisi koliko sta kosta na kom mestu. To nije fora da ces ustedeti 100-200 dinara, vec mnooogooo vise, jer samo za pelene ima razlike u ceni i po 300 dinara.



Zavisi i koja Aksa. Ona u Medaku je grozno snabdevena, nikad nema ono što mi treba, užasan izbor zeki, bodića... A o igračkama za novorođenčad da ne pričam. I večita gužva na kasi. Mi smo dobili vaučere umesto paketića od firme i jedva smo ih potrošili.
Nadam se da su one Akse na Banovom brdu i NBgd bolje snabdevene, jer su veće.


Ova Aksa na Nbgd je super snabdevena...bila sam samo jednom i WOW>..Idem ponovo u januaru..
Nego, gde ima ovih prodavnica koje prodaju Arilje ves?



Imas u Zarkovu u TC




Anoniman -> RE: gde je sta povoljnije (21.12.2009 12:36:27)

Detska
IZVORNA PORUKA: Ellenica

Aksa je po meni dosta skupa.
Sada zavisi kakvi ste roditelji i dali volite da potrošite 2000 din za tuniku!?
ja sam svu garderobicu kupila u prodavnici koja radi sa isključivi arilje pamukom.
Povoljno izdržljivo, sve, čak i bojene stvari se otkuvavaju i ne puštaju boju, isplati se.
Kozmetiku kupujem na više mesta jer nemaju sve prodavnice ono što mi koristimo.
Maxi ima svoje vlažne maramice koje su do skoro bile 99din (72kom) a sada su snižene na 85din, njihovi štapići za uši su za 50% jeftiniji od drugih.
Takođe u maxi marketima imaju neku "njihovu" marku FEDELA koja je jeftinija od sl. proizvoda a tu spada sirće, so, puding, šlag,vegeta i sl. začini, sladoled, čokolade za kuvanje i jelo, deterdžent za sudove, šampon porodičnog tipa(1litar) i mnogo još čega.
U Lily-ju kupujem bebi kremu Detska( makedonskog proizvođača) koja mi je povoljna jer dugo traje a miriše fenomenalno, takođe tu kupujem i šampon za kosu i telo Afrodita kozmetike koji mm ija koristimo, trake za depilaciju lily.
Pelene nisam još ni isprobala sve, tako da ih kupim gde stignem.
Ako se setim još pisaću.




Ja obozavam ovu kremu!!! Kupujem je sebi jer mi je suva koza...A poludela sam za njom zbog mirisa...Roze pakovanje, makedonska...Divna!




Anoniman -> RE: gde je sta povoljnije (21.12.2009 12:39:08)

Alexx,mi u NS imamo samo jednu Aksu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Vec sam pisala gde je u NS sta povoljnije, a ovo sam pisala Oti koja je iz BG, a nikad nisam bila u BG aksi, pa sam pretpostavila da je stanje kao i kod nas.




Ellenica -> RE: gde je sta povoljnije (21.12.2009 12:43:14)

IZVORNA PORUKA: OTI

Ja obozavam ovu kremu!!! Kupujem je sebi jer mi je suva koza...A poludela sam za njom zbog mirisa...Roze pakovanje, makedonska...Divna!



Pa i ja nekad malo koristim za laktove i kolena jer se suše.
A zaboravih reći da u Rodiću kupujem mleko za telo babycare jedno Aleksi, jedno sebi koje je 75din.




*Alexx* -> RE: gde je sta povoljnije (21.12.2009 12:46:25)

Nedjo, ja uvek zaboravim da naglasim da pišem za Bgd, zaboravim da nismo svi iz istog grada [sm=smiley36.gif] [sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: gde je sta povoljnije (21.12.2009 13:15:27)

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Nedjo, ja uvek zaboravim da naglasim da pišem za Bgd, zaboravim da nismo svi iz istog grada [sm=smiley36.gif] [sm=smiley31.gif]


[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




LillyT -> RE: gde je sta povoljnije (22.12.2009 8:01:33)

IZVORNA PORUKA: OTI

Ova Aksa na Nbgd je super snabdevena...bila sam samo jednom i WOW>..Idem ponovo u januaru..
Nego, gde ima ovih prodavnica koje prodaju Arilje ves?



Ima u Cetinjskoj jedna prodavnica posteljine i vesa. Imaju raznoraznog (bar je bilo), izmedju ostalog i Arilje




Buba76 -> RE: gde je sta povoljnije (11.1.2010 17:46:54)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pih, čitam Aksa, Aksa... Ja sam se pre 3 nedelje iskezila u Aksi za tunikicu za bebu od 3 meseca 2000din. Majku mu! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley7.gif[/image]

Inače, baš sam juče htela da otvorim sličnu temu, ali zaboravih, napisaću sa uvodom koji većina vas zna, da bi neko ko se nov učlani znao o čemu pišem. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Većinu garderobice za Luku sam pokupila od mame koja je vredno čuvala moje i bratove stvari. Dokupila sam nekoliko benkica u Rodiću, i par onih izjedna (ruke-noge) u Mrvici na Novom Naselju. Da ne bih posle zaboravila, u Mrvici ima fenomenalnih jorgan džakova za oko 700din, od najmanje veličine, do i-ha-ha veličine, čak ako sam dobro razumela prodavačicu, šiju po meri.

Sada za vikend sam bila u Budimpešti i skenjala sam se! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image]  Ništa nisam našla ni u C&A ni u H&M, i na povratku kući uđemo u Tesco da kupimo salame i sira, i tamo mu nađem ljudi moji... za 100eur sam mu kupila 3 para pantalona, nekih 6-7 majci, 1 dux i 1 džemper. Oduševila sam se!

Cipele... pa probala sam svašta. Bila sam zadovoljna Pollino cipelama za prohodavanje, onda posle više nisam kupvala jer mi se ni jedne nisu dopale na oko. Jedne godine kupih neke ŠLB cipele, i tada sam se zaklela da nikada više neću gledati na cenu, i da će cipele biti isključico Ciciban.

Kolica smo kupili u nekoj radnjici u Branimira Ćosića (jel se tako zove ulica koja vodi do Betanije?).


Da, u Tescu u Madjarskoj ima jako lepe i jeftine a kvalitetne garderobe za klince,majice za 3-5 evra,bodice 7-10kom za 800-1000din.
Inace,Ciciban cipele uopste nisu kvalitetne kao pre -ortopedi preporucuju Pavle,slicnog su dezena a i mnogo jeftinije!




Anoniman -> RE: gde je sta povoljnije (11.1.2010 17:49:20)

 gde u NS ima Pavle cipela?




tanya -> RE: gde je sta povoljnije (11.1.2010 18:33:54)

Tasho,pogledaj u pasazu gde je Irish Pub.Tamo ima neka prodavnica decijih cipelica i mislim da sam tamo videla marku Pavle,ali nisam 100% sigurna.




dunja RR -> RE: gde je sta povoljnije (11.1.2010 18:37:53)


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

 gde u NS ima Pavle cipela?


ul.Dunavska br.11.C NOVI SAD




Zemfira -> RE: gde je sta povoljnije (13.1.2010 13:34:10)

Za one sa Novog Beograda i Zemuna:
- vrlo kvalitetne benkice (izbor dezena i boja kako naletite) po ceni od 60,0 (!!!) din., kvalitetne svedske pelene po ceni od 50,0 din komad (ima jos i zeka, peskira, pantalonica, tetra pelena, odece za vecu decu, kvalitetno je, ali nisam obracala paznju na cenu jer sam to vec dobila ili na drugom mestu nabavila; doduse imala sam vec nesto i benkica, ali nisam mogla da odolim: prelep pamuk, odlicno sasivene sa punim porubom, pastelne boje...): prodavnica Pejnovic (ili Pejinovic, nisam sigurna), oni su proizvodjaci, ulica Zmaj Jovina (pored Madlenijanuma ka pijaci s desne strane).
- U istoj ulici malo ispred, samo s leve strane ima takodje prodavnica bebi i decje opreme, pa kad ste vec tu, pogledajte (imaju npr. kvalitetne pamucne cebice, sto je jedino mesto u gradu - na drugima su samo od poliestera)
- U blizini, Gospodska ulica (ona pesacka) negde na sredini s leve strane ako idete ka reci (ne mogu da se setim kako se zove prodavnica) ima jako simptaicnih bodica i pantalonica (a mozda i drugih stvari, nisam gledala) po pristojnim cenama (ni jeftino ni preskupo).
- Najzad, u istom tom delu, Preradoviceva ulica, Kalisa, nesto veci izbor i odece i ostale opreme (i krupnije i sitnije), cene prosecne
- takodje jeftinu i kvalitetnu osnovnu odecu + posteljinu, peskire, ali i krevece, kolica i sl. BEBI SAN TC Piramida plus, Nehruova;
- nesto nize (preko puta Doma zdravlja) ima prodavnica Pahuljica - veci izbor, nesto malo skuplji
- u samoj velikoj Piramidi ima dosta prodavnica. Cene razne, ali moze se naci ponesto lepo i jeftino. U prodavnici Meda nasli smo jeftinu posteljinu i cvrsti pult za povijanje.

Pored Akse postoji i robna kuca Leto (prvo iskljucenje sa autoputa posle plavog mosta u pravcu Nisa). Tamo sam u septembru kupila trudnicku garderobu po vrlo povoljnim cenama. U stvari, cene su vrlo visoke ali uvek imaju dosta artikala na snizenju, pa medju njima moze da se odabere (ja sam, na primer, za 1200,0 din kupila farmerke koje su bile 8000,0). Tada sam samo usput pogledala i odecu i opremu za bebe - imaju zaista veliki izbor, ali kakve su cene i ima li slicnih popusta kao za trudnicku garderobu, ne znam. Kome je blizu ili usput, neka pogleda...




Anoniman -> RE: gde je sta povoljnije (13.1.2010 13:36:53)

Jao, hvala Zemfira...Ovo je super sto si napisala...

Nego, postoji jos neka Aksa sem one u 64.bloku?
da li znas gde je tacno ta druga? ta koju pominjes pored robne kuce LETO???

hvala puno za ove informacije...




SUPER MAMA -> RE: gde je sta povoljnije (13.1.2010 13:38:43)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]Zamfira sve sto si navela za one prodavnice u Zemuni i neke na Novom Beogradu, kupovala sam.A za onu firmu Pejnovic to je sve domace i kvalitetno a pritom imaju i pristupacne cene.





Anoniman -> RE: gde je sta povoljnije (13.1.2010 13:40:01)

Jao, sto ste me obradovale sa tim Pejinovicem...
Samo jedna stvar:
blizu madlenijanuma ka pijaci kad se krene...sa te strane sa koje je i madlenijanum???
a je l bas medju buticima tu ili negde zavucen u neku od onih sporednih????

Jao moram da odem tamo...




LillyT -> RE: gde je sta povoljnije (13.1.2010 13:41:05)

Meni ce usi kao magarcu da izrastu zbog glupih trudnickih pantalona......
Imas Aksu na Banovom brdu i jos jednu negde.




Anoniman -> RE: gde je sta povoljnije (13.1.2010 13:42:36)

IZVORNA PORUKA: LillyT

Meni ce usi kao magarcu da izrastu zbog glupih trudnickih pantalona......
Imas Aksu na Banovom brdu i jos jednu negde.



a je l se zna koja je najveca aksa???
jao sto smaram...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>