RE: Vestacka oplodnja (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Sneža -> RE: Vestacka oplodnja (25.4.2009 22:20:04)

Vodolija draga,držim ti fige da ti uspe!!!!!!Samo hrabro[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Sneža -> RE: Vestacka oplodnja (26.4.2009 11:40:06)

Jaco još sitno brojiš pa krećeš na terapiju,juhu jesi uzbuđena???[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=sloncek.gif]




izabella -> RE: Vestacka oplodnja (26.4.2009 15:16:35)

Ljudi moji ja sam u velikoj dilemi. Dogovorila sam VTO u Pragu za juli mesec. Dobila sam terapiju koju treba da pocnem odma drugi dan ciklusa sto je naravno neuobicajeno i uopste mi nisu napisali da treba ciklus ranije da pijem kontracepciju. Da li neko zna jel to obavezno i kakvo je vase ranije iskustvo. Pomozite mi da razresim dilemu.




Sneža -> RE: Vestacka oplodnja (26.4.2009 22:55:58)

Izabela,ja sam već pisala o tome,i mislim da je kontraceptiv obavezan.




Jacaca -> RE: Vestacka oplodnja (26.4.2009 23:06:50)

IZVORNA PORUKA: Sneža

Jaco još sitno brojiš pa krećeš na terapiju,juhu jesi uzbuđena???[sm=sloncek.gif] [sm=sloncek.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=sloncek.gif]


Draga Snezo jako sam uzbudjena ali sto je neverovatno i uplasena sam, ne od onoga kroz sta ja trebam da prodjem nego nisam tacno definisaa cega se tacno plasim.




Jacaca -> RE: Vestacka oplodnja (26.4.2009 23:09:23)

IZVORNA PORUKA: izabella

Ljudi moji ja sam u velikoj dilemi. Dogovorila sam VTO u Pragu za juli mesec. Dobila sam terapiju koju treba da pocnem odma drugi dan ciklusa sto je naravno neuobicajeno i uopste mi nisu napisali da treba ciklus ranije da pijem kontracepciju. Da li neko zna jel to obavezno i kakvo je vase ranije iskustvo. Pomozite mi da razresim dilemu.


Imam i ja tu adresu iz Praga, cula sam da su vrhunski, ja stvarno nemam poima ali saznacu cim oko 30.04. ne dobijem M javljam se dr. i odmah krecemo sa terapijom, ali ne znam kojom.




Sneža -> RE: Vestacka oplodnja (26.4.2009 23:19:21)


IZVORNA PORUKA: Jacaca

IZVORNA PORUKA: Sneža

Jaco još sitno brojiš pa krećeš na terapiju,juhu jesi uzbuđena???[sm=sloncek.gif] [sm=sloncek.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=sloncek.gif]


Draga Snezo jako sam uzbudjena ali sto je neverovatno i uplasena sam, ne od onoga kroz sta ja trebam da prodjem nego nisam tacno definisaa cega se tacno plasim.

Jaco draga,to je samo ona pozitivna trema kao pred ispit,isto tako sam se ja osećala[sm=smiley36.gif]




Jacaca -> RE: Vestacka oplodnja (26.4.2009 23:35:42)

Valjda Snezo, ne znam ali malo mi je bas frkica, verovatno zbog neizvesnosti kakov ce rezultat biti.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Modessty -> RE: Vestacka oplodnja (27.4.2009 11:04:17)

Ma Jaco uživaj!!! Kod tebe se konačno bar nešto konkretno dešava!
Navijam za tebe svim srcem!!!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
[sm=rozica.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




Sneža -> RE: Vestacka oplodnja (27.4.2009 13:21:26)

Tralala,javi nam se,jesu ti vadili folikule?Jel bolelo?Mislim na tebe,držim ti šipke[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=sloncek.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




izabella -> RE: Vestacka oplodnja (28.4.2009 11:19:02)

Jaco ja sam bil u Pragu na konsultacijama i mislim da su stvarno dobri i profesionalni. Nadam se da cu tamo uspeti. Ali o tom potom javicu.




Modessty -> RE: Vestacka oplodnja (28.4.2009 11:24:45)

Jel ima neko iskustva sa ovim programom VTO koji se radi u niškom GAK-u?




Ana RR -> RE: Vestacka oplodnja (28.4.2009 11:35:02)

Mod, pre par meseci je bilo na tv-u kako je u Nišu veliki procenat uspešne veštačke oplodnje. Lupam, od 16 žena 13 je začelo. To je jedino što znam...




Modessty -> RE: Vestacka oplodnja (28.4.2009 11:37:15)

ma čula i ja nešto tako. Ali me interesuje koja im je procedura. Šta sve traže od papirologije....




Ana RR -> RE: Vestacka oplodnja (28.4.2009 11:38:05)

jel imaju svoj sajt?




Modessty -> RE: Vestacka oplodnja (28.4.2009 11:39:46)

ma imaju neko sr[sm=smiley35.gif]
ja juče bila ali nisam mogla da razgovaram o tome sa dr




Jacaca -> RE: Vestacka oplodnja (28.4.2009 11:51:50)

IZVORNA PORUKA: izabella

Jaco ja sam bil u Pragu na konsultacijama i mislim da su stvarno dobri i profesionalni. Nadam se da cu tamo uspeti. Ali o tom potom javicu.


Imam jako dobru drugaricu u Pragu, cehinju, jedne godine ona kod mene dodje sa porodicom u Srbiju a druge ja idem kod nje u Prag, mogla bih to da organizujem ali ne znam koliko se ceka a i krenula sam vec ovde pa kako bude.




izabella -> RE: Vestacka oplodnja (29.4.2009 18:39:27)

U Pragu se ne ceka nista. Javis se prvi dan ciklusa i oni te stavljajun u program. Znam jer sam bila na konsultacijama i tako su mi rekli. Ako neko bude isao neka se javi doktorki Sonji.




Jacaca -> RE: Vestacka oplodnja (30.4.2009 9:38:15)

jAVI MI MOLIM TE KOLIKO CEO PROCES TAMO KOSTA? gde ces da boravis, koliko dana moras tamo da provedes........? koliko to sve zajedno izadje?




izabella -> RE: Vestacka oplodnja (30.4.2009 20:25:58)

Jaco ceo proces sa produzenom kultivaciom (ne ubacuju ti opodjenu jaju celiju 3 dan nego blastocistu 5-6 dan) sa hachigom (to ti je neko laserko seckanje opne blastociste) kosta 2200 eur. Nazalost od 01.01.09. imaju i dodatna ispitivanja za SIDU (pored nalaza za HIV koji donosis) koja kostaju jos po 200 eur po osobio znaci 400 eur. Tako da te proces kosta 2600 eur. Smestaj ti je najjeftiniji kod njioh u hotelu sa 4* koji se nalazi u skolopu klinike i kosta 60 eur za vas dvoje sa doruckom (svuda je od 35-60 eur po jednoj osobi u hotelima u Pragu) a ovako je bolje jer si stalno nujima na oku i u hotelu svaki dan dezura po jedan doktor i dve sestre 24 h na dan. Ako hoces javi mi se na pp da ti posaljem kontakt osobu tamo koja prica srpski. To  je seretarica diretora klinike dr Mardesic-a a zove se Danica Vignjevic. Ona te i doceka u Pragu jer su konsultacije kod njih obavezne. Kasnije ako udjes u proces VTO kod njih oni ti tih 100 eur (koliko kosta konsultacija) odbijaju od celokupne cifre. Ako hoces javi mi se na pp za vise informacija. Ja sam odusevljena klinikom, osobljem, docekom i svim tamo. Pozdrav draga moja.




izabella -> RE: Vestacka oplodnja (30.4.2009 20:32:28)

Da ne rekoh ti da tamo dolazis 8-9 dan od ciklusa i ostajes od 7 do 10 dana otprilike. Eto nadam se da sam ti koliko toliko resila neke nedoumice. Javi se ako imas jos pitanja. Rado cu odgovoriti na sve sto imam odgovor.




Jacaca -> RE: Vestacka oplodnja (30.4.2009 23:57:58)

Hvala mila poslacu ti pp.




Jacaca -> RE: Vestacka oplodnja (4.5.2009 13:33:16)

Ludi neka mi neko napise cene svih tih hormona koji moraju da se primaju tokom pripreme za vto?????




Sneža -> RE: Vestacka oplodnja (4.5.2009 13:39:43)

Jaco,najbolje da zvrcneš par apoteka(mada će one opet reći cenu na "belo")mislim da će ti dr.po preporuci reći u koju apoteku da ideš po lekove.
Trebaće ti od 1000 do 1200e.




Jacaca -> RE: Vestacka oplodnja (4.5.2009 13:42:49)

IZVORNA PORUKA: Jacaca

Snezo pa sta je onda 1200e tako su mi rekli.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Merional je jako skup,ne mogu da se setim tačno koliko pa da ne lupam,a njega ćeš verovatno morati dosta kupiti,Gonal je isto skuplji ali ne toliko kao merional,prvu nedelju dve ćeš primati samo Diferelin,on je povoljniji,ali opet ništa ne kupuj puno unapred,jer će ti po ultrazvuku dr.reći koliko dan za danom treba da kupuješ.

Kopirano iz crtica, Sneza dala odgovor.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>