Divljac u trudnoci!!!Da ili ne??? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnice



Poruka


gagins -> Divljac u trudnoci!!!Da ili ne??? (9.12.2009 21:44:21)

E ovako,imam pitanje,da li trudnice mogu jesti meso divljaci?
Ja ne vidim neki razlog zasto ne bi,ali moja okolina je podeljenog misljenja,a ja kao i svaki mesozder ne biram narocito.To pitanje nikako da postavim lekaru,mada mislim da je pomalo i glupo!
Zanima me vase misljenje!!!




LillyT -> RE: Divljac u trudnoci!!!Da ili ne??? (9.12.2009 21:49:26)

Pitala bas momka, on nije za to jer ne postoji nikakva kontrola pesticida koji ostaju u mesu divljaci, a tu ima svega. E sada, on bas dosta pazi na kvalitet hrane (pogotovo mesa), pa nekada mozda malo i pretera (ali je meni krvna slika odlicna), tako da za sada jedno ne. 




Anoniman -> RE: Divljac u trudnoci!!!Da ili ne??? (9.12.2009 23:55:51)

Ja zaista ne vidim razlog protiv. Ako se brines, odnes meso kod veterinara, kao kad je svinjokolj, urade se analize i mirna si. Ako bas volis divljac. Ako ti ne fali bas onako, trudnicki, a imas bilo kakve sumnje...onda sacekaj[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Divljac u trudnoci!!!Da ili ne??? (10.12.2009 8:24:39)

Ja sam jela divljač u trudnoći. ne svaki dan jer nisam baš ljubitelj, ali ako mama spremi - jedem i ne pitam (samo da ne moram da kuvam). Moj tata je lovac, jedem divljač od kada znam za sebe, pa sam jela i u trudnoći.




marinic -> RE: Divljac u trudnoci!!!Da ili ne??? (3.4.2016 13:52:26)

ja je nisam jela u trudnoci, nekako se plasim te vrste mesa, nije provereno, a i iskreno nisam
bas neki ljubitelj tog mesa, ali ga svakako ne bih bas preporucila u trudnoci




Srecko47E -> RE: Divljac u trudnoci!!!Da ili ne??? (2.12.2017 0:58:11)

Ne.
Birati bolje kontrolisana mesa.
Makar za vreme trudnoce




jagodp -> RE: Divljac u trudnoci!!!Da ili ne??? (27.4.2018 23:13:27)

Ma kakva divljac, ja nikada ne bih rizikovala, n ribu nisam smela u restoranu da narucim! Bolje provereno nego rizik, barem po meni!




mama Jo -> RE: Divljac u trudnoci!!!Da ili ne??? (27.4.2018 23:14:16)

Slazem se. Ne bih se usudila zaista.




mama ivane -> RE: Divljac u trudnoci!!!Da ili ne??? (8.8.2018 7:50:38)

Nikako nebih jela divljac , neka hvala nerizikujem samo provereno, a i nisam veliki ljubitelj mesa[sm=smiley1.gif]




mama Jo -> RE: Divljac u trudnoci!!!Da ili ne??? (8.8.2018 7:53:13)

U prvoj trudnoci sam toliko sve jela da mislim da mi se osecaj sitosti apsolutno izgubio [sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Divljac u trudnoci!!!Da ili ne??? (8.8.2018 7:54:17)


IZVORNA PORUKA: mama Jo

U prvoj trudnoci sam toliko sve jela da mislim da mi se osecaj sitosti apsolutno izgubio [sm=smiley36.gif]


Ups pogresna tema.
Nisam jela divljac jer ga ni ovako ne jedem.




mikica88 -> RE: Divljac u trudnoci!!!Da ili ne??? (2.10.2020 20:38:05)

Kod sestre i zeta smo skoro jeli gulas, mislim da nema bojazni, taj gulas se sprema 4 sata i kuva i krcka jako dugo.




Stranica: [1]