Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


veselicaa -> Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (31.8.2020 20:14:40)



Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik

Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik


Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica:




6.11.2020 Khaleesi [sm=bravo.gif]

12.12.2020 Ida_na [sm=bravo.gif]

09.01.2021 Jabudic [sm=bravo.gif]

06.02.2021 Maruska [sm=bravo.gif]

11.03.2021 Vojvodjanka [sm=bravo.gif]











veselicaa -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (31.8.2020 20:18:45)

Drage trudnice ako niste na spisku,napišite termin ovde ili pošaljite u pp da vas upišemo.




Maruska15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (31.8.2020 20:21:10)

Evo da načnem novu temu. Pa gde ste trudnice,ima li koga? Mi danas bili do Malmea,i ja usput ogladnim.. Dok je muz trazio automat da plati parking,ja se pored auta ubih od povraćanja. U sred centra.. Prisla mi neka fina zenica, da pita kako sam,pita da li da mi kupi vodu.. Bas joj hvala,uglavnom te ovde ljudi ignorisu,retko da stranac priskoči upomoć.   I tako ja povracam s vremena na vreme do kraja trudnoce... 😄





vojvodjanka87 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (31.8.2020 20:54:22)

Ja sam danas uradila prvi expertni, sve je super bebe su sve tu mlate rukama nogama 😁iznenadila sam se posto sam morala da se izmerim nisam se uopšte ugojila ja sam mislila da imam oko 86,87 a imam 82 na mojih 180cm što je više nego dobro 😊 ima samo jedan prenatalni za trojke preskup oko 100 hiljada ne znam hocu li ga raditi... 





jabudic -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (1.9.2020 14:37:21)

Ispisah i izbaci me 🤪Vojvodjanka, bravo na pregledu, drago mi je da je sve super! Trebalo mi je vremena sa ukapiram.sta je 100 hiljada, koga, cega, kako radim na euro mode-u 😁
Ja sam super, skola nam je odlozena za oktibar, pa se pravimo da je i dalje avgust, uzivamo u produzenom ljetu.




jabudic -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (1.9.2020 20:05:00)

Maruska, jeste li ozdravile?





Maruska15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (1.9.2020 20:13:00)

Pa skoro da jesmo. Kako si ti? Jao ja cu da odlepim od straha.. Bebica mi se javlja ali vrlo retko i slabo.. Okay znam da je 17+2 rano za jake udarce. Ali secam se ranijih trudnoca kad legnem na ledja odma kreće.. A sada ne. Bas se retko javlja...





Khaleesi -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (1.9.2020 20:35:08)

Cao trudnice drage....

Mi poslu danas u 2.razred,celih sat i po u skoli... Nadam se da ce da ostanu h skoli da nece ponovo biti skola sa tva...SAD vidim da sam sledeca na redu za porodjaj...Beba raste, sve je ok sutra po ceo dan...I da, ne znam koje porodiliste da trazimm, za gde da uzimam uput.... Na kraju cu kuci da se poradjam.Da li neko zna da li sme epidural i 3.put da se primi... 




Filadendronka -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (1.9.2020 20:47:06)


Ponekad navratim u ovu temu. Vojvodjanka, tebe se secam Iz teme o VTO i mnogo mi je drago da si sad u ovoj temi. Trojke, wauuuu!!! Tebi i svim ostalim trudnicama zelim da uzivate i budite sto vise smirene i nasmejane! 


IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Ja sam danas uradila prvi expertni, sve je super bebe su sve tu mlate rukama nogama 😁iznenadila sam se posto sam morala da se izmerim nisam se uopšte ugojila ja sam mislila da imam oko 86,87 a imam 82 na mojih 180cm što je više nego dobro 😊 ima samo jedan prenatalni za trojke preskup oko 100 hiljada ne znam hocu li ga raditi... 








lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (1.9.2020 22:35:02)



IZVORNA PORUKA: Maruska15

Pa skoro da jesmo. Kako si ti? Jao ja cu da odlepim od straha.. Bebica mi se javlja ali vrlo retko i slabo.. Okay znam da je 17+2 rano za jake udarce. Ali secam se ranijih trudnoca kad legnem na ledja odma kreće.. A sada ne. Bas se retko javlja...





Maruska, posteljica ti je na prednjem zidu, je l’ da?Uz to beba je jako mala jos uvek.Ja sam moju rano pocela da osecam 15/16 nedelja, ali onda je bilo dana da nista ne oset_im ili bas moram da se napregnem. Bila sam na smrt preplasena, nakon pobacaja, lecenja steriliteta, vantelesne...ali sve je bilo ok na kraju.I da posteljica na prednjem zidu. Tek sa nekih 24 je bila redovna i bili su to ozbiljni udarci. U predelu ledja se retko osecala, da li je tu manje oset_ljivije ili sta. Takodje u delu stomaka gde je bila posteljica se ne oseca kad udara.Bice to sve ok, videces!




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (1.9.2020 22:36:33)

Juuuu sto mi je pismen prethodni post :DValjda cete uspeti da protumacite sta je pisac hteo :)




Maruska15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (1.9.2020 22:45:22)

Lesli,ja sam svesna da samo dramim.. ali svasta mi se mota po glavi..Mada i sa Natom mi je bila posteljica prednji zid i znam da sam tek oko 18 oset_ila prve leptirice.. Ali sad treca trudnoca, pa sve mislim da bi trebalo to malo cesce i jace... Ima da osedim do kraja..





lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (1.9.2020 23:43:43)


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Lesli,ja sam svesna da samo dramim.. ali svasta mi se mota po glavi..Mada i sa Natom mi je bila posteljica prednji zid i znam da sam tek oko 18 oset___ila prve leptirice.. Ali sad treca trudnoca, pa sve mislim da bi trebalo to malo cesce i jace... Ima da osedim do kraja..





Razumem ja to.Te strahove i imamo jer smo imale losa iskustva.Ja sam u prvoj trudnoci bila haj-huj. Cak sam imala i neko kratko smedje mrljanje u trajanju od dan-dva kome nisam pridavala neki znacaj. A onda mi se desio missed i dugo sam pokusavala nakon toga da zatrudnim. Sada, bih za to mrljanje otrcala kod lekara bez razmisljanja.Probaj malo da se opustis, sve je to ok!Sto se aktivnosti bebe tice, mislim da zavisi od polozaja, od samog karaktera bebe (neke su aktivnije, neke su mirnije), velicine... Ne bih rekla da ima veze sa tim koja je trudnoca po redu. Broj trudnoca mozda utice da lakse prepoznas pokrete. I sama kazes da si N oset__ila sa 18 nedelja, a sada si 17+ i vec uveliko osecas bebu ;)




Maruska15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (2.9.2020 12:40:44)

Joj,samo da bude sve okay. Proslog puta se beba bas lepo mrdala i odjednom zatisje,i ond mozda samo jednom dnevno i naravno nije bilo okay. Zato se sad cimam toliko.





jabudic -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (2.9.2020 13:23:25)

Maruska, vec sam ti pisala na ovu temu. Cetvrta trudnoca, ocekivala sam razbice me beba u 12.nedelji 😁

Oko 16.sam osjetila par puta lagano, i onda skoro nista do 20, otkada osjecam konkretno i svakodnevno. Brines bez potrebe, sve je ok!




Maruska15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (2.9.2020 13:48:06)

Hvala draga Jabudic i Lesli,smirile ste me.. Kako si ti? 





jabudic -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (2.9.2020 15:02:00)

Ja sam super, evo pravim ajvar.Samo da cujem da su Crnogorci lijeni. 😁




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (2.9.2020 16:24:18)


IZVORNA PORUKA: jabudic

Ja sam super, evo pravim ajvar.Samo da cujem da su Crnogorci lijeni. 😁



Crnogorci jesu, ali crnogorke nisu 😂


Maruska 🤗Razumemo te skroz. Ja sam prosla kroz mnogo manje traumatican gubitak trudnoce, pa sam na smrt bila preplasena da se ne ponovi isto. Laknulo mi je tek kada je redovno pocela da mlati. A od 28 nedelja sam brojala udarce nekoliko puta dnevno.




Maruska15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (2.9.2020 20:18:21)

Oo Jabudic bravo,domacinski.  Ja necu da stavljam ajvar,samo tursiju. To jedemo u vecim količinama, a ajvar nam da svekrva. Meni ce da lakne tek kaf bože daj uzmem bebu u ruke,zivu i zdravu.. do tada tesko meni..





lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (2.9.2020 20:42:28)


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Oo Jabudic bravo,domacinski.  Ja necu da stavljam ajvar,samo tursiju. To jedemo u vecim količinama, a ajvar nam da svekrva. Meni ce da lakne tek kaf bože daj uzmem bebu u ruke,zivu i zdravu.. do tada tesko meni..





I meni je tek tada stvarno laknulo. Narocito sto su se neke stvari ozbiljno iskomplikovale u trudnoci.Ali prvo opipljivije olaksanje je bilo kada sam mogla da je redovno oset__im.
U tom pogledu o tebi ce biti za nijansu lakse kada se beba redovno bude javljala.




Maruska15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (2.9.2020 20:54:35)

Naravno da ce mi biti lakse... a onda cu opet nešto da izmislilim. .. Ma pusta majka,uvek brine. Boze koliko sam bezbrizna bila u prvoj trudnoci,nisam ni znala da postoje sve ove dijagnoze i cuda... 





mikica88 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (2.9.2020 22:56:07)


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Evo da načnem novu temu. Pa gde ste trudnice,ima li koga? Mi danas bili do Malmea,i ja usput ogladnim.. Dok je muz trazio automat da plati parking,ja se pored auta ubih od povraćanja. U sred centra.. Prisla mi neka fina zenica, da pita kako sam,pita da li da mi kupi vodu.. Bas joj hvala,uglavnom te ovde ljudi ignorisu,retko da stranac priskoči upomoć.   I tako ja povracam s vremena na vreme do kraja trudnoce... 😄






Isto takvo stanje i kod mene pre par dana.




Maruska15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (4.9.2020 7:41:51)

Mikice tesko je,ali sve za bebca.. 

Dobro jutro zenske! Nocas nisam lepo spavala,sva sam kao pijana.. Jabudic kako si,sta se radi?




Khaleesi -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (4.9.2020 23:30:30)

Pozdrav mame i buduce mame....

Ne znam da li je neka videla post mozda nije... Da li znate da li cu smeti ponovo sa epiduralom da se poradjam? Treci put... I sad letim, a osrcam kako mi beba bije skroz dole. Pre me nisu tako nisko tukle ove dve a ovaj mali sve dole.... Pa se sad plasim da nije mnogo nisko i opasno zbog prevremeno. Sad sam 31.nedelja....pitala sam dr pre 3 ned na kontroli da ga bas nisko osrcam on kao ma nije to nista.... Nisu me ginek gledali od 2 meseca, samo uz..... Da li je jos neku tako beba sutirala skroz dole cini mi se samo sto ne izdaje koliko je dole...  




Maruska15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/20[chat] (5.9.2020 8:32:50)

Khalesi mene je N sutirala bas nisko,nelad mi se cinilo da me u preponu udara. Mislim da to nije strasno. Ja sam primila spinalnu za carski rez jednom. Mozes da primis vise puta,nema to veze sto si vec 2 puta. 





Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>