|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 09/20
17.9.2020 19:53:04   
Misha i Ljisha
Dobro vece. P ce sutra biti 7 dana kako nije kakio. Klizmu izdrzao dajem multilac i isilax ludilo. Skrenucu


Sanjice razumem zasto nece dete boji se. Ja bih volela kad bi se D malo bojala al zato se ja bojim i za nju 😁
Zavrsavamo dan uskoro.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Razgovori mama 09/20
17.9.2020 20:04:18   
mama Jo
Ljisho, mislis da trpi? Secam se kad je bio beba kad amo jednom ovde navijali da kaki i stvarno je kakio 😂
Hajde batke, hajde...
Kad idete na ekg za D?

Mi vodili J na trening pa U i ja malo setale okolo, kako Spena izgleda ruzno, a nekada je bio top 😕
Sad me ceka gomila sudova.
Jess, kako si?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Razgovori mama 09/20
17.9.2020 21:03:48   
Misha i Ljisha
Mama jo vidi se ds trpi jadnicak. Ufff sutra cemo on i ja to resiti. Kad budemo sami 


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Razgovori mama 09/20
17.9.2020 21:14:09   
mama Jo
Jel mu radis one vezbice, ono noge da pritisne stomak...
Meni je U jednom imala problem kao beba kad 5 dana nije kakila i uz klizmu jeeeedva, od tada cim jedan dan ne kaki ja joj radim te vezbice. Vec i ona sama zna, mi ih zovemo kakece vezbe 😂


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Razgovori mama 09/20
17.9.2020 21:18:19   
mikica88
Ljisho, to je bas dugo ,. Jadnicak.
Mama Jo, bitno da pale te kakece vezbe.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Razgovori mama 09/20
17.9.2020 21:27:50   
vonavoj
Ljisho,jel ga stavljas na adapter ili nosu? Moj M nije znao da kaki u nosu,samo na wc solju,sad je naucio..ali ga uglavnom na wc stavljam.


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Razgovori mama 09/20
17.9.2020 21:42:42   
Misha i Ljisha
user posted image zene drage ako se secate D mi je imala problem do 4te godine od rodjenja sa kakenjem znam sve "fore" vezbe i nema sta nisam pokusavala ali njoj sam nasla caku. Nocu na nosu sat i po nakon zaspivanja i nije mogla da se tad iskontrolise i zaustavi kaku. Sa P ide jos teze zbog njegovog ranije pomenutog karaktera plus ne spava kao D tako da nije u polusvesnom stanju da obavi a da se ne razbudi i opet stisne petlju.

Sutra cu ja to resiti. Lepo dve klizme odjednom, bice cike dreke i svasta ali prezivecu. Najlakse mi je kad smo sami. Mm mi se jako uspanici u petak kad mu dadoh dve klizme mm i ja se umalo nismo poklaliuser posted image . Nikolic mi je davnih dana rekao 3 dana nekakenja klizma i cao. I dadoh ja jednu klizmu u utorak zarad muzeve paranoje i naravno uspeo je da se suzdrzi i lepo kazem jedna mu nije dovoljna covece ali neeeeeee ja nisam normalna.... No to sad je druga tema ona za muzeve

D sam davala i makrogolaxan i svasta bili do gastro ma nema gde je nismo vodili zbog tvrde stolice i nekakenja. Pri tom evo iz ove perspetive D je brate mili jela zdravo zdravo zdravo u poredjenju sa P. P je kritican eto kakve sam srece. PRvo dete probirac drugo ...no koment....
Dodje mi da odem na mesec. Danas sam gledala posao u CERN-u majke mi dodje mi da se prijavim i da odem u tri lepe i da im saljem novce

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Razgovori mama 09/20
17.9.2020 22:45:03   
mama Jo
A Ljisho, verujem da znas sve cake i fore onda. Ja ne znamfati je i D imala taj problem, nisam tada bila ovde. Ajde da mu sutra lepo te dve pomognu pa da konacno obavi. Joj sadecom ivek neki sou.

Neko me pitao danas za U... Ona mnogo lepse hoda, izgleda je prestalo sepanje. Ali pije brufen, danas je 4.dan, rekli su 7. Izgleda joj pomaze stvarno

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 6:31:26   
Milena18
Jutro!


Super, Mama Jo, baš mi je drago!
Ljišo, srećno sa kakenjem 😄
Jess, mogu misliti kako si se smorila, ali šta da radiš kad mora tako. Ja ne znam nikoga kome nisu produžili nošenje gipsa. 
Da budim dete, pa odosmo polako. Još malo pa vikend, jupi. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 6:39:46   
Sanjica26 RR
Otkucah post i ode. Dobro jutro. Pisem kasnije. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 7:04:36   
bebilule
Jutro mame.

Ja pijem kafu, pa ču da dižem M da idemo. Krenuo je i na fudbal, tri puta sedmično, pa ćemo vidjeti koliko će ga držati. Za sada mu se baš sviđa. Tražio je sam, ja mislila rano. I jeste najmlađi ali neka proba. 
Kod mene standardno, radim i na poslu i kući. Slabo se spava. 
Mislim na Smeška i N. Ne mogu da joj pišem, javiće se ona sa više informacija kada bude mogla. 
Ljisho, M je zadržavao tako kada je skinuo pelene. Da izludiš. Ne bi vjerovali šta Klinička psihologija kaže za to. Meni je profesorica na faksu gdje radim objasnila da klinci iz straha ili osjećaja nelagode to često rade. Kaže, prije su imali pelene u koje su bar jednom zavukli ruku. Njihov stav je da se klinci na vrijeme upoznaju sa tim što im tijelo izbacuje. Znam, prisješće nekome kafa jutros, ali sam morala. 😂😁

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 7:19:03   
Misha i Ljisha
Dobro jutro. Bebi jeste kod P je taj problem sa skidanjem pelena. Kod D je bio prosto problem od rodjenja i totalno drugacije prirode. Ono sto je sad zajednicko jeste strah da ce ih boleti pa zadrzavaju. I naravno cinjenica da moja deca ne kake nigde drugde osim kuciuser posted image Neko kaze da je i taj deo za psihologa hehe...ali i ja sam takva. Mnogi su takvi meni je to prosto normalno i verujem da se problem nije javio kad smo ostavili pelene vec sad kad smo krenuli u vrtic jer ga je garant navalilo tamo a on se suzdrzao, posle ga prosla "volja" i onda je imao tvrdu kaku posle bol i sad strah. Jednostavno tim redosledom jer do polaska u vrtic nismo imali problem.

Ustali smo. Deca gledaju crtane dok ja blejim iskreno. Sinoc sam pisala za neki blog na engleskom. Korisne aplikacije za mobilni telefon. Eto ko ima decu sa mobilnim neka pogleda aplikacije Circle of 6 ili reEye. Napravljene su tako da javljaju bliznjima kad ste u opasnosti. RedEye je napravljena aplikacija za sigurnost zena od seksualnih napastvovanja tako sto bukvalno stiskanjem dugmeta za paljenje tel saljete svoju lokaciju bliznjima i SOS signal bez da morate da otvarate uopste tel i klikate na razne ikonice. Vrlo korisno mogu reci.

No to je sad opet van teme...

IDem da vidim sta decovi rade user posted image

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 8:17:30   
emicaa
Dobro jutro,kod mene jutro kao i svako drigo.Jedno otislo u skolu,drugo se tek probudilo.Ja moram u prodavnicu po voce,jos imam dvije jabuke i dvije banane.

Ljiso srecno sa kakanjem.Zaovim sin je do pete godine kakio u pelenu,zadrzavao silom.Kad mu stavi pelenu on odmah kaki.Posle porastao i bilo ga sramota.
Mama Jo kakvo je kod vas stanje sa nogom?
Smesko mislim na vas

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 8:39:21   
flamingos
Ljisho,nadam se i da se to reši.Dušica mila.Sa decom uvek neke muke.Mama Jo,kako si ti,osatle mame?

Smeško,Dunja,mislim na vas.Pozdrav svima.❤

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 8:42:38   
jess021
Jutro mame!

Ja sam juce toliko bila umorna, da vam ne mogu opisati. Toliko sam se potrosila psihički i fizicku da sam sinoc legla a da nista u dnevnoj i kuhinji nisam rasklonila, to se meni ne desava. Sto se tice gipsa, smirila sam se, sta da radim, proci ce. Ljiso, nadam se da cete kakiti danas🙃

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 8:55:30   
mama Jo
Dobro jutro.
Moje jos spavaju ☺️ ovih dana su bas rano ustajale i aktivno provedemo dan pa ih sustiglo valjda.
Flamungos, hvala sto pitas, dobro sam ☺️ Ti? Je l' idete u selo vukendom jos uvek?

Danas malo svezije. Ovih dana je meni toliko bilo toplo da sam mislila da garant imam neki hormonski problem koliko se znojim... Da bih pre neko vece skontala mlaki radijatori i sutradan mi komsinica kaze da su poceli da greju jos pre 7 dana sigurno. Pa kad na 30 stepeni upalis grejanje nije ni cudo da ti nije dobro od vrucine.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 8:57:06   
jess021
Mama Jo, mlako radijatori?! Kod nas nisu, ali uopste.


Mene svako jutro nos i kijanje izludise, evo toliko curi a mrzi me da ustanem iz kreveta. Sad pogledah gore i vidim da je mm podigao garnisne na ormar, zaboravila sam da ta vikend treba zavese da sredimo

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 8:59:03   
smeško
Добро јутро!!!

Никако да се јавим. Среду смо провели у хаосу, у девет увече смо се враћали кући. Водили смо сво троје. Ј није имао где, није био у вртићу. М је носио јутарњи урин на контролу, па уз у 11, па преглед у 13:30. Наравно, преглед никада не буде у заказано време, али онај нефролог има толико пацијената да не би могла да стигне све да прегледа у року чак ни да нам само прочита имена. М је ок, контрола урина на два месеца, следећи преглед за 6 месеци и следећи уз исто тако. Цисте су мало порасле, али расту и бубрези, па је очекивано.
Н је друга прича. Одвели смо га у 8 ујутру, јер нисмо добили конкретно време МР. Тамо се зачуде и пошаљу нас у шетњу до поднева, јер је он последњи на листи и то у поподневној смени. Од припреме да ће остати у болници до растерећења, јер нам кажу да нема потребе да остаје јер он не прима анестезију. Дете ми живне. Вратимо се у подне, дају нам неки папирић и кажу да чекамо на стављање брауниле и на снимање. И прође три сата, дође техничар и каже да смо закаснили, сада нема ко да нас боцне, а он без брауниле неће да ради. Мислим, како би и могао када мора контраст да убризга. И тако настаје хаос и трка по клиници...Од тога да не мора да остаје опет до тога да га приме и он лије сузе...Срећом, ушла сам са њим у току магнета и седела близу. Бар нешто. И супер је био. Мрднуо није. Каже да је чак имао времена за размишљање и да је било у неким моментима и забавно. Само зато што је знао да сам у близини.user posted image Углавном, чекамо резултате. Пошто је у питању спектроскопска МРИ не очекујем их баш одмах. Мало сам лепо расположена, мало ме хвата паника која ме гуши. Порастао ми је притисак и добила сам главобоље од њега па се трудим да све што мирније посматрам, јер видим да се сада везао за мене више него када је био беба. Ако ја прснем нећу бити ту за њега. Јавља нам да је овога пута добио боље друштво у соби и да је занимљиво. Да га бодре да се не стиди.
Ето, ја сам оптимиста. Стално размишљам позитивно. И када упаднем у дубиозу, трудим се да се брзо вратим.
У понедељак смо ишли код офталмолога са њим и Јоцом. Супер су били, др је одушевљена сарадњом обојице. Ајде, Н је велики, али Ј је све одрадио што је тражила и на сва питања је одговорио. Ширење зеница је поднео сјајно, није плакао. Вид им је перфектан, зенице супер, нема страбизма. Ето и нечег лепог!
А Беби ми је послала новчиће и никако да јој се јавим, сада ћу одмах да јој пошаљем једну порукицу. Не знам колико жели да је хвалим овде, али само ћу написати да је човек и по!
Јесс, немој да се нервираш, нама су само за напрслине увек продужавали ношење гипса. Увек кажу три недеље, па контрола, па продуже. Немој да те то брине, не значи да нешто није добро. Сјајно је што она осећа већу слободу покрета него пре гипса. Сваки прелом боли у почетку зарастања, моји су се увек жалили. Жига, кљуца, није пријатно уопште. Битно је да је та фаза прошла. Љубим вас, да вам што пре прође.
Љишо, Ј задржава чим скине пелену или се исакаки у ћошку. Баш се ,,јуримо'' са скидањем. Он је у вртићу послушнији, па сам их питала да му оне скидају по мало и сложиле су се.
Мама Јо, надам се да дајеш тај бруфен. То је терапија за коштано-мишићни систем, није за бол. Није то ништа страшно, уме то децу да боли и много више, ако се сећаш мојих писања о томе са Н и Ј. Битно је да испије терапију и колико може да штеди захваћен зглоб.
Лес, Емице, Фламингос све маме, љубимо вас пууууунооооо!!!!!
Фил, ако читаш, user posted image user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 8:59:52   
mama Jo
Jess ni ja nisam mogla da verujem, ali u celim stanu. A ta komsinica je predsednica kucnog saveta, nista njoj ne promice.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 9:06:20   
jess021
Smesko, draga, od srca se nadam da ce rezultati MR-a biti dobri. Nisam shvatila, sto je N ostao u bolnici?


Ne nerviram se, proci ce i to. Sta da radim. Najbitnije da je ne boli 
A sto se tice Bebilule, ona je covek i po, zmaj.... I ne mogu da se set_im jos nekog epiteta da opisem koliko je veliki covek. Obozavam je❤️❤️❤️

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 9:12:03   
emicaa
Smesko izvini,meni je promaklo sta je sa M i bubrezima?Nadam se iskreno da ce N snimak biti uredan.




_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 9:21:52   
Sanjica26 RR
Da otkucam post i odoh u skolu. Mnogo je hladno.
Sinoc sam vecala sa mm da nastavim sudije. On me nagovara, meni se ne ide. user posted image Na kraju cu da ga poslusam. T me je isto ubeđivala. Možes ti to mama. Pa sam videla da moram na master da izaberem jedan jezik. Meni jezici ne idu. Ona uzela svoju knigu engleskog, iz privatne skolice i krenula da radi sa mnomuser posted image
user posted image To je moja Teodora.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 9:40:28   
bebilule
Smeško, neka se njemu svidio poklon. Sada znamo svi kome ćemo skupljati novčiće gdje god da odemo. user posted image
Hvala drugarice, postidiću se user posted image . Ja sam na rr stekla prijatelje za cijeli život. Nema dana već godinama da se sa jess ne čujem, nadam se da ćemo se uskoro i vidjeti.

Sanjice, šta bi studirala na masteru? Bravo za Teodoru!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 10:17:50   
Ana RR
Smeško, veliki zagrljaj za vas user posted image user posted image

Nisam stigla ništa drugo da pročitam, samo tvoj post. Posle ću čitati unazad.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Razgovori mama 09/20
18.9.2020 11:06:16   
Sanjica26 RR
Pogresila sam vreme pocetka casa🤣 Sva sreca bila sam 500 metara od skole. Inace uvek stizem ranije.




_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here