RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


emicaa -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 7:54:46)

Boze ne znam dal je ikad bila praznija tema.Nadam se da cete brzo dobiti drustvo 😊





veselicaa -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 8:11:40)

Navijamo da se javi još trudnica da se popuni tema.Trudnice koje niste na spisku javite termin da vas upišemo.




Branchyca -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 10:38:02)

Pozdrav drage trudnice! Ja sam mama jedne devojcice od 5 godina i deckica od 3 godine.Cekamo jos jednu bebicu i trenutno sam tacno 12 nedelja trudnoce.Zelim da cestitam svim novopecenim mamama i volela bih da vam se i ja pridruzim u ovoj divnoj temi :) 


Inace, zivim u Nemackoj, ovde sam pre par dana radila prenatalni test i sad cekamo rezultate :)




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 12:37:37)



IZVORNA PORUKA: Maruska16

Lesli drugarice,ostadosmo samo ti i ja.. 

Ne mogu da spavam,muce me lazni bolovi. Danas idem na ultrazvuk.. Kako si ti? 



Malo umorno, ali dobro. Dete se nocima budi vristeci tacnije ne budi nego vristi u snu, onda se umiri i nastavi da spava. Verovatno sanja nesto. Ili kao sinoc - probudila se i ona bi da prica 🤦‍♀️

Ja ne znam tacan termin. 😂Mislim, znam po ciklusu, ali mi to nerealno obzirom kog dana ciklusa je bio transfer. Pisite mi samo jun 2021.

Branchyce, dobro nam dosla!




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 12:44:50)

Maruska, ti si usla u 9.?Imas jos 20tak dana do termina, je l’ da?
Javi kako je bilo na uz




emicaa -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 13:09:15)

Branchy dobro nam dosla 😊 imamo jos mnogo tema za trudnice a i za mamice pa nam se pridruzi 😊





Maruska16 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 13:24:06)

Branchy dobrodosla! Nadam se da cemo se lepo druziti. Lesli oni su sada u toj fazi da puno dozivljaja imaju preko dana pa se nocu to reflektuje kroz snove. Moja N prica u pola noci,i to bas vice da se ja uplasim. 

Ja sam 36+4. Na uzv sve super . Kaze doktor jaka beba,ima 3 kg. Ctg uredan. Hvala Bogu nadoknadjuje svo ono mirovanje,bas je aktivna. Svake nedelje idem na ctg,i nakon 38 plus 6 doktor bi hteo da indukuje porodjaj ako ne krene sam,zbog dijabetesa...  Za dve nedelje opet uzv i vaginalni pregled.




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 13:30:26)

Ma znam ja to maruska, nego je tesko za izdrzati. Pored vristanja, narocito ako probamo da je umirimo , tera nas i vice onako ljutito “ne, ne, bezi”. Najbolji pristup podici je i ponuditi vodu, ona gucne malo, smiri se i nastavi da spava, a mi onda buljimo u plafon jer se rasanimo skroz. No procice i to...
Super da je sve ok!Jos malo i upoznavanje 😊




Branchyca -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 13:48:22)

Hvala puno na dobrodoslici :)Mozete i mene upisati za jul, po ciklusu je 30.07.





emicaa -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 13:53:26)

Na spisku ste 😊
Lesli kad saznas datum javi pa cu dodati.




veselicaa -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 13:57:10)


IZVORNA PORUKA: lesli



IZVORNA PORUKA: Maruska16

Lesli drugarice,ostadosmo samo ti i ja.. 

Ne mogu da spavam,muce me lazni bolovi. Danas idem na ultrazvuk.. Kako si ti? 



Malo umorno, ali dobro. Dete se nocima budi vristeci tacnije ne budi nego vristi u snu, onda se umiri i nastavi da spava. Verovatno sanja nesto. Ili kao sinoc - probudila se i ona bi da prica 🤦‍♀️

Ja ne znam tacan termin. 😂Mislim, znam po ciklusu, ali mi to nerealno obzirom kog dana ciklusa je bio transfer. Pisite mi samo jun 2021.

Branchyce, dobro nam dosla!

Na spisku si draga [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Maruska16 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 13:57:20)

Lesli ima li sanse da se rodi 15 juna? Tad mi je rodjendan 😁 Bice to jedan divan blizanac. A ne secam se dal sam te pitala jel znas pol? Ma znam kako je kad se prepadnete u pola noci. Evo ja jutros oko pola 5 ustala zbog N i nema vise spavanja...





veselicaa -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 13:58:18)


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Na spisku ste 😊
Lesli kad saznas datum javi pa cu dodati.

Ja je dodala,već sam upisivala bez tačnog datuma.




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 14:30:41)



IZVORNA PORUKA: Maruska16

Lesli ima li sanse da se rodi 15 juna? Tad mi je rodjendan 😁 Bice to jedan divan blizanac. A ne secam se dal sam te pitala jel znas pol? Ma znam kako je kad se prepadnete u pola noci. Evo ja jutros oko pola 5 ustala zbog N i nema vise spavanja...





Hahah, nema sanse. Termin po ciklusu jeste polovina juna, ali je realniji termin oko 10. A obzirom da sam to ja, ocekujem da ce biti oko 20.5. 😂




emicaa -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (14.1.2021 17:35:36)

Vesi onda smo pisale istovremeno,kad sam ispravljala nisu bile na spisku





Branchyca -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (15.1.2021 19:06:59)

Kako ste trudnice, kako podnosite ovaj period sa koronom?Meni je nekako skroz bezveze sto muz ne moze uci kod ginekologa na pregled zajedno sa suprugom..

Sta mislite o tome?




veselicaa -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (15.1.2021 21:14:21)

Stvarno je bezveze,ja sam na svaki uz u trudnoći išla sa mm.Jel ideš privatno?




Maruska16 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (15.1.2021 21:25:12)

Moj muz je samnom iso do skoro 6 meseca. Posle su zabranili. I jeste mi bas bezveze... Za porodjaj ne znam dal ce smeti,za sada jos kao moze. Ukoliko je carski,onda ne.





lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (15.1.2021 21:27:03)



IZVORNA PORUKA: Branchyca

Kako ste trudnice, kako podnosite ovaj period sa koronom?Meni je nekako skroz bezveze sto muz ne moze uci kod ginekologa na pregled zajedno sa suprugom..

Sta mislite o tome?





Meni je krivo, jer je u prethodnoj trudnoci isao na svaki uz. Medjutim, sada sam i pre transfera znala kakva je situacija i da nece moci da ulazi ako zatrudnim, ali sam svesno odlucila da ne cekamo vise.Mislim da je odluka ok zbog cele situacije, mada kao sto rekoh krivo mi je sto ne moze da prisustvuje.




Branchyca -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (15.1.2021 21:40:06)



IZVORNA PORUKA: veselica RR

Stvarno je bezveze,ja sam na svaki uz u trudnoći išla sa mm.Jel ideš privatno?



Ne idem privatno, ali zaista smatram to ne tako dobrom metodom.Da je moj muz zarazan, pa sigurno bih bila i ja i time bih prenela i drugima svejedno, bio on sa mnom ili ne, a sa druge strane smatram da je i pored cele ove situacije trudnicama potrebna podrska u smislu da i radost i brigu kod doktora mogu podeliti sa nekim (muz, mama..).Ne znam, nisam neko ko je razmazen, u Srbiji sam 2 carska reza prosla sama, ovde u Nemackoj je normalno da muz bude na porodjaju i u danima posle, ali jednostavno sam misljenja da to nikako nije dobro (zabranjen ulazak druge osobe na pregled sa trudnicom).
No, kako je tako je, proci ce i ovo jednom..




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (15.1.2021 22:24:05)

Ja idem privatno i ne dozvoljavaju nikakvu pratnju. Sa jedne strane mi je drago sto je tako. Time se smanjuje broj ljudi koji cirkulisu, guzve u cekaonicama itd.Obaska sto ovde ima brdo pametnjakovica koji ne nose maske pravilno itd. Donekle se slazem sa konstatacijom da ako je muz pozitivan i zena je, jer ne mora da znaci da je uvek tako. Znam nekoliko primera gde nije bilo tako, a i ovde na forumu je bilo - zena pozitivna, muz negativan...Sa druge strane, ako je logika i tacna radije bih termin za pregled cekala sa potencionalno 1, 2, 3 , 5... zarazenih osoba, nego sa 2, 4,6,10 njih, pa sve i da svi nose pravilno maske.




Branchyca -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (15.1.2021 22:35:22)



IZVORNA PORUKA: lesli

Ja idem privatno i ne dozvoljavaju nikakvu pratnju. Sa jedne strane mi je drago sto je tako. Time se smanjuje broj ljudi koji cirkulisu, guzve u cekaonicama itd.Obaska sto ovde ima brdo pametnjakovica koji ne nose maske pravilno itd. Donekle se slazem sa konstatacijom da ako je muz pozitivan i zena je, jer ne mora da znaci da je uvek tako. Znam nekoliko primera gde nije bilo tako, a i ovde na forumu je bilo - zena pozitivna, muz negativan...Sa druge strane, ako je logika i tacna radije bih termin za pregled cekala sa potencionalno 1, 2, 3 , 5... zarazenih osoba, nego sa 2, 4,6,10 njih, pa sve i da svi nose pravilno maske.



Naravno, slazem se i ja da nikako nije dobro da u isto vreme bude veliki broj osoba, to svakako, ali generalno je narod ionako preplasen zbog cele situacije, sve i da se ne slazemo sa necim, cutimo i trpimo, ali eto, kad vec ovde  mozemo podeliti neke svoje misli, zelje, onda barem to..Ja nekako u trudnoci uvek upadnem u neku vrstu strahova, da l od hormona ili cega, a sad jednostavno to nije primarna stvar kad odes na pregled, jer bar kod mog dr. sam uz se brzo odradi, relativno kratko se ostaje, tako da ja od mora pitanja ne stignem ni da pomislim..





lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (16.1.2021 9:44:53)

Mislim da nam je svima dosta ovoga i svi jedva cekamo da sve bude normalno 😏




Maruska16 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (16.1.2021 10:40:47)

Dobro jutro. Da  vas pitam nesto..? Od juce osecam kao da me neko bocka nozicem ili iglicom dole,ali unutra nekako. Bas je neprijatan osecaj. Ne znam da li je to grlic? Ako znate sta bi moglo biti?




Branchyca -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/21 [chat] (16.1.2021 10:46:30)

Maruska i mene to ponekad zaboli cak iako sam tek 13a nedelja..Mozda je do besike, a mozda i bebica pritiska.. Kada je tebi termin?





Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>