RE: Vakcinacija Covid -19 (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Filadendronka -> RE: Vakcinacija Covid -19 (13.11.2021 22:33:19)

Mm i ja takodje trecu, isto kao prve dve Pfizer. Ovaj put me je najmanje bolela ruka. Inace nekad me je uzasno strah potencijalnih posledica od vakcinacije. Ali isto tako strasna mi je pomisao na bolest od koje mogu da umrem, a postoji potencijalni lek. Pitanje koje ne razumem najbolje glasi ovako. Na koji nacin vakcina sprecava mene kao potencijalnog prenosnika? Zapravo kako i da li smanjuje mogucnost prenosa, ako mi virus udje u nos i tu zivotari neko vreme? 




Ivanka 75 -> RE: Vakcinacija Covid -19 (13.11.2021 23:24:19)

Fil, mislim da vakcinidani kao nosioci virusa ne prenose veliku kolicinu. Tj imaju virus u sebi ali, ako vakvcinisani jednim kijanjem izbaci 10 cestica virusa, nevakcinisani ce izbaciti 100 000. Tako nesto.

Zato virus i uspeva da prezivi i mutira. Mnogo cestica u opticaju. 

I da, nece yspeti dugo da ti zivotari u nosu i replicira se jer imas antitela koja ga neutralisu.




pari -> RE: Vakcinacija Covid -19 (19.11.2021 12:45:59)

Ja sam presekla da vakcinisem sina od 7 godina, idemo sutra. Ovde su poceli sa vakcinama od 5 godina, dosta njih je vec primilo…I ja cu booster isto.




Ivanka 75 -> RE: Vakcinacija Covid -19 (19.11.2021 13:53:10)



IZVORNA PORUKA: pari
Ja sam presekla da vakcinisem sina od 7 godina, idemo sutra. Ovde su poceli sa vakcinama od 5 godina, dosta njih je vec primilo…I ja cu booster isto.



Koju vakcinu preporucuju? 




pari -> RE: Vakcinacija Covid -19 (19.11.2021 14:01:21)

Za sad ima samo fajzer za decu




Ivanka 75 -> RE: Vakcinacija Covid -19 (19.11.2021 14:33:06)



IZVORNA PORUKA: pari
Za sad ima samo fajzer za decu



Reko da nisu i Modernu odobrili. Hvala 😊




vonavoj -> RE: Vakcinacija Covid -19 (19.11.2021 15:08:26)

I ja cu sledeci vikend...trecu dozu..da mi prodje ciklus i par dana..jer sam tad najvise kilava,tako sam prosle godine u ovo vreme i dobila koronu...





ivaMark -> RE: Vakcinacija Covid -19 (19.11.2021 15:12:12)

Ipak ne idem na trecu dozu...
Prva je bila u Aprilu, druga u Junu i sad imam Covid...tako da cekam. 




flamingos -> RE: Vakcinacija Covid -19 (19.11.2021 17:40:28)



IZVORNA PORUKA: ivaMark

Ipak ne idem na trecu dozu...
Prva je bila u Aprilu, druga u Junu i sad imam Covid...tako da cekam. 
Kako ste?





Maslacak15 -> RE: Vakcinacija Covid -19 (19.11.2021 17:47:30)

Moji decaci 8 i 9 godina ( skoro 10) su dobili prvu dozu u sredu. Off label. Neki pedijatri nude ovde otkako je dozvoljeno u Americi. Evropska zvanicna dozvola se jos ceka ali meni nije bilo bitno.

Inace ja sam dobila rezultate antitela. 13 oktobra pre primanja boostera imala sam jos 340 mu/ml antitela sto je neka srednja vrednost. Nije ni lose s obzirom da sam drugu primila 12. februara, znaci proslo je ravno 8 meseci.

Inace u okviru studije su proveravali i antitela na SARS nuklearni protein da bi iskljiucli da sam lezala koronu u poslednjih pola godine. Tu sam bila negativna.





vonavoj -> RE: Vakcinacija Covid -19 (19.11.2021 22:35:02)

Iva,ipak nisi uspela da izbegnes koronu iako si vakcinisana?

Maslacak,a mene bas interesuju antitela..bas je fora da se provali ko je imao,ko ima antitela od vakcine.Kod nas su na pocetku radili antitela,kad je pocelo,iz krvi..a sad to dr ne daju uput..




Ivanka 75 -> RE: Vakcinacija Covid -19 (19.11.2021 23:18:43)

Ja sam resila da radim antitela pred kraj zime, taman kad prodje 6 meseci od 3. doze.

Da vidim sta tu ima. Mozda me bustuje boravak u gradskom svaki dan 😊
Maslacak, skidam kapu. 




Maslacak15 -> RE: Vakcinacija Covid -19 (19.11.2021 23:32:31)

e kod mene su i to radili !! prijavila.sam se za neku studiju posto radim na klinici pa mi uzese krv pre boosta. imala sam.324 u/ml antitela.protiv spike proteina (on je u virusu i vakcini) ali je antitela protiv nuklearnog proteiima A ( drugi protein virusa) nula sto  znaci da nisam lezala koronu. radice valjsda i neki neutralizujuci essej da se vidi koliko su znacila.ta antitela.kojih je bilo ali tu jos nisu gotovi rezultati.




Ivanka 75 -> RE: Vakcinacija Covid -19 (19.11.2021 23:42:52)

Imas li neku info kakve se stidije rade kod nas? 





Maslacak15 -> RE: Vakcinacija Covid -19 (20.11.2021 9:10:47)

pa cilje je mislim bas to da se detaljno isprati imuni odgovor kod vakcinisanih, da se vidi tacno koliko traje zastita, kod koga dolazi to infekcija uprkos vakcini itd. kazu 3000 su za sada ukljucili. eto ne samo da su uradili titar na proteine antitela nego ce raditi i essej neutralizacije to je in vitro eksperiment gde meris kako se serum vezuje za virus. to je komplikovano i nije u domenu redovne dijagnostike ali uokviru studije ce raditi. samo kao broj 324 je neka srednja vrednost i ukazuje da neki imunitet postoji a kroz taj drugi test eskperimenata ce verovatno da probaju da ustanove na koliko je granica efektivnog imunog odgovoora.i mislim da gledaju jos parametara ne bi li razumeli zasto neki ljudi slabije reaguju nanvakcine ali iskreno sumnjam da ce to otrkiti tako lako. its complicated.
kako god mnogo toga ima jos da se razume, ali jedno je sasvim sigurno vakcine rade poso i vrlo su bezbedne. evo pojavila se retrospektivna studija CDC ija iz amerike da vakcinisana populacije prosto manje umire "od svih uzroka"....statistika to kauze: manja je stopa smrtnosti.znam i da deo foruma prostto nece i nenzeli da veruje ali za mene su FDA i CDC uvek pouzdani izvori informacija kao i robert koh institut u nemackoj i mnoge druge referentne ustanove koje prate pandemiju na sistematski analitican i sveobuhvatan nacin.




ivaMark -> RE: Vakcinacija Covid -19 (20.11.2021 10:29:59)



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Iva,ipak nisi uspela da izbegnes koronu iako si vakcinisana?



Nisam, mislim..bilo je za ocekivati...jer sam bas izlozena velikoj kolicini virusa a i druga doza je bila pre tacno pet meseci, Astra Zeneca...taman sam razmisljala o trecoj dozi,....od simptoma sam imala samo jedan dan bol u zdrelu i nos mi je danima zapusen i pun... J i dalje kaslje, bas je drzi.




Sanjica26 RR -> RE: Vakcinacija Covid -19 (20.11.2021 12:19:27)



IZVORNA PORUKA: ivaMark



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Iva,ipak nisi uspela da izbegnes koronu iako si vakcinisana?



Nisam, mislim..bilo je za ocekivati...jer sam bas izlozena velikoj kolicini virusa a i druga doza je bila pre tacno pet meseci, Astra Zeneca...taman sam razmisljala o trecoj dozi,....od simptoma sam imala samo jedan dan bol u zdrelu i nos mi je danima zapusen i pun... J i dalje kaslje, bas je drzi.



Von, masovno ljudi dobijaju koronu i ako su vakcinisani. U mom okruženju je tako. 




pari -> RE: Vakcinacija Covid -19 (20.11.2021 13:19:21)

Moja drugarica i njen muz vakcinisani pre 6 meseci Astra Zenecom isto pokupili koronu pre nedelju dana, dobro su prosli, njoj je bilo losije ali u sustini se izlecila sama… To je prednost kad si vakcinisan, da izbegnes teze oblike bolesti…barem ja to tako vidim




Sanjica26 RR -> RE: Vakcinacija Covid -19 (20.11.2021 13:53:35)

Moj brat i snaja pre mesec dana su oboleli. I odlicno su prosli. Bez vecih simptoma. Nijednom dozom nisu vakcinisani. Mislim da nema pravila. 





pari -> RE: Vakcinacija Covid -19 (20.11.2021 13:54:39)

Izgleda da nema pravila. Ja se samo tesim da cu lakse proci ako sam vakcinisana… Nadam se da je tako




vonavoj -> RE: Vakcinacija Covid -19 (20.11.2021 15:04:42)

Iva,ni za to nema pravila..ja u kuci nisam nikoga zarazila..

Sanjice,super za brata i snajku.Shvatam da su se vakcinisani svi zarazili posle 5 meseci od vakcine..




ivaMark -> RE: Vakcinacija Covid -19 (20.11.2021 15:12:26)

von, jesu se testirali dok si bila pozitivna? 




vonavoj -> RE: Vakcinacija Covid -19 (20.11.2021 16:23:04)

Mm je imao koronu u martu,4 meseca posle mene..znaci nije imao..a deca nisu imala nijedan simptom..

A inace,26.11.su bili i njegovi i moji kod nas na rucku,slava nam je bila..a ja sam sutradan izgubila culo mirisa i ukusa..i ni njih nisam zarazila🤣




Sanjica26 RR -> RE: Vakcinacija Covid -19 (20.11.2021 17:46:55)

Prijatelj je skoro primio trecu dozu. Nije proslo ni mesec dana i danas je dobio temp.

Bas cudno, stvarno. 




Tiziana -> RE: Vakcinacija Covid -19 (20.11.2021 19:11:33)

Istina je, ima zarazenih u obe grupe.Cak iako brojevi satro padaju, jos uvek je puno zarazenih. Ono sto je primetno je da dosta mladih, nevakcinisanih bas nagrabusi, neki su nazalost i umrli.. Nazalost ima primera i starijih, vakcinisanih koji se nisu izborili. Oko nas je dosta, bas dosta vakcinisanih bilo bolesno, ali mahom su prosli sa veoma lakim simtomima ili nekom temperaturom od dan, dva. To valjda i jeste poenta vakcine. Kod mene na poslu se vecina vakcinisala i trecom dozom. A nismo tako mači kolektiv. Ja eto vagam kada to da uradim obzirom na prelezan kovid sad. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>