RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Mršavljenje



Poruka


emicaa -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (6.2.2021 20:26:59)

Ljiso srecno 😁 ponosna sam vas 🤣





dunja RR -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (12.2.2021 1:12:22)

Jes, sada tek vidim, hvala ti, probaću!

Naručih u grupi zdravi hleb od brašna sa vodenice, raženi i još integralni tost za tople sendviče (pravim u aparatu za galete), i vrhunski je, stigao mi danas.


IZVORNA PORUKA: jess021


Recept za hleb :300g integralnog brasna, 1pp, 1kk soli, 3 kasike maslinovog ulja, 300ml mlake vode. Zamesiti kasikom i ostaviti da prenoci u frizideru, pece se 40-50min na 180 stepeni. Mogu se dodati razne semenke. I da, moze se slobodno dodati jos koji ml vode ili manje brasna, da smesa bude malo redja, lepsi je. Cuva se u frizideru dok se ne pojede





Duškić -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (12.2.2021 6:43:50)

A bas htedoh da vidim ko je u ovom izazovu,




jess021 -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (12.2.2021 12:07:15)

Ma Suzi, ne bacaj pare, ovaj je odlican. Evo nisam posustala sa slatkišima, vise i ne brojim dane. Sa belim brasnom malo losije, ali bice bolje 





Ana RR -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (12.2.2021 12:13:40)

Jess, to je kao hrono hleb, ja sam isto pravila. Mešala sam brašna, dodavala lan, može i sa kiselom vodom da se zamesi. Super je.




Ana RR -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (12.2.2021 12:14:32)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Naručih u grupi zdravi hleb od brašna sa vodenice, raženi i još integralni tost za tople sendviče (pravim u aparatu za galete), i vrhunski je, stigao mi danas.




Joj Suzi, videh sliku u grupi, mnogo dobro izgleda. Obožavam takve hlebiće. Koliko si plaćala?




Duškić -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (12.2.2021 12:28:07)


IZVORNA PORUKA: jess021

Ma Suzi, ne bacaj pare, ovaj je odlican. Evo nisam posustala sa slatkišima, vise i ne brojim dane. Sa belim brasnom malo losije, ali bice bolje 





Pravila sam po slicnom receptu hleb,, ovaj deluje bas ok/




Milena18 -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (15.2.2021 13:00:02)

Jess, pravila sam juče hleb po ovom tvom receptu, odličan je. Čak ga nisam ni ostavila u frižideru celu noć, nego samo tri sata. Jedino što mi je bio tanak jer nemam neki pleh za hleb, pekla sam u običnom, a smesa je ređa, pa mi se prilično razlila po plehu.
Što se izazova tiče, mislim da ću se i ja pridružiti, samo da konačno odlučim ovih dana. U poslednje vreme mi se baš jede slatko, a ne bi trebalo. 




jess021 -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (15.2.2021 13:14:08)

Milena, da, najbolji je u onom malom kalupu za hleb. Drago mi je da ti se dopada. Kad je topao najlepši je sa maslacem.... Mmmmm


Ja moram priznati da sam jedan dan prekršila i ne sto sam htela, iskreno. Kad smo dosli na Zl L je trazila Belgijski vafl i pojela skoro pola, bilo mi zao da bacim🤣
Ali nisam posle vise nista, jos 3 dana i ceo mesec sam izdrzala, ako zanemarim ovo gore




Ivanka 75 -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (15.2.2021 13:38:36)

Ja vise od pola psenicnog vmbrasna menjam hrono i integralnim. Tj cime stignem, koji mi pri ruci 😊

Lan, semenke, chia semenke, ovi moji samo ceprkaju po hlebu i gledaju sta ima. Kaze mm da mu prija probavi. 




dunja RR -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (6.3.2021 13:35:24)

Ja sam prekršila sva moguća pravila zdrave ishrane, toliko sam posla imala (tj. imam i dalje), jako malo spavala/spavam, baš se loše osećam, iscrpljena maksimalno. Nsam vodila uoošte računa šta jedem, neko vreme, i msilim da ću morati da se trgnem, ne prija mi moja forma trenutno. Ne sećam se da sam u goroj formi bila zapravo.

Samo da se nekako iskobeljam iz ovoliko obaveza, ali ne vidim im kraj uopšte, i baš sam tužna zbog toga. Nedostaje mi da više budem sa decom, da više spavam, čim više spavam, kile same idu dole.




mikica88 -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (6.3.2021 16:07:55)

Isto i ja jako malo spavam, a rekli su mi da jedem samo crnu cokoladu dok dojim.




mati -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (7.3.2021 11:40:48)

Videla temu i pomislila kako bi možda sad i mogla da uspem u ovome. Svakako ne osećam ni miris ni ukus. Ali ne, slatko osetim da je slatko i to u jacoj nekoj meri, osetim slatkocu...
Moje mišljenje je da ne ograničavam sebe u hrani, jer dodje vreme kad dr počnu jedno po jedno da zabranjuju, stari se...
Nisam vam neka motivacija za ovu temu... [sm=smiley13.gif]




dunja RR -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (7.3.2021 13:19:57)

Mati, ja sam dok sam imala koronu, skroz batalila slatkiše, jer u to vreme su doktori na TV-u non stop pričali o Di dimeru, o tome kako je opasno da se jede slatko kada se dobije korona (a i preventivno), kako treba piti puno vode, i ja kao pravi štreber sve sam to poštovala. Plus nisam osećala miris, pa apetit i nisam nešto imala. Smršala sam 6kg za 2 nedelje, i toliko sam dobro sebi izgledala, da mi je bilo bzv što se to desilo u tom bezveznom trenutku, kada je sve oko mene s...e. Sada nisam ni blizu ... moram podhitno da se vratim u formu.




mati -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (7.3.2021 14:09:42)

Čoveče, meni to niko nije rekao. Niti da je povezano.
Inače jedem normalno. Voće malo više osećam. Teksturu...
A slatkiša ne mogu da se odreknem. Videću samo kad prodje da pro wrim d-dimer. Odosmo off.




dunja RR -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (7.3.2021 14:24:17)

Da, sada ne pričaju toliko o tome, ali letos jesu, a ja sam letos imala koronu, pa sam tada bila pod utiskom.

Naša vaspitačica je imala baš veliki problem sa D dimerom, 2 meseca nije radila, na strogoj dijeti je i sada, tek skoro joj je pao D dimer.




Sanjica26 RR -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (7.3.2021 14:36:27)

Mora da se vodi racuna o d-dimeru kad je u pitanju korona. Kod mog zeta je bas bio visok. Jedva su mu spustili. Korona izaziva trombove. 





jess021 -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (7.3.2021 14:40:55)

Ajmo na izazov, ja od danas. 





Maraj -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (8.3.2021 8:32:47)

Jess [sm=bravo.gif]
Da te podrzim
Da li u izazovu ne jedete slatko i belo brasno?
Jos nesto?




jess021 -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (8.3.2021 8:40:49)

Da, slatko, belo brasno i voce ograniceno





Maraj -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (9.3.2021 12:58:37)

Jess kako se drzis?




EnaEna -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (9.3.2021 22:47:12)

Slucajno naletih pa da se i ja upisem 😊Od 20.1. sam izbacila i secere i gluten i mlijeko i mlijecne proizvode i pojacala trening.Nisam jos isla vaditi nalaze da vidim kakva mi je sad inzulinska rezistencija. Ali na fkm mi je rekla da sta god radim da nastavim jer je bilo vise jajnih celija nego kad sam stimulisana za prvu vto.A i tsh mi je pao sa 2,8 na 0,3 ... (Doduse primila sam i intralipidnu infuziju al kazu da ona ne utice na tsh,vec samo na antitijela a njih nisam vadila sad) Ma meni slatko ne pada na pamet 😂😂 imam voce i med. Meni fali jogurt i sir...ali pokusavam sad prije sledece vto da sve ustimam. Nit mi smeta kad neko jede. Ja sam u nekom svom rezimu,kuvam ja i pravim i zdravo i nezdravo. 😂  Skoro sam pravila mafine. Zgnjecila bananu dodala bjelanjak, malo heljdinog brasna ali onog kao puder,kasicicu praska za pecivo i kasiku bezglut.pudinga od cokolade,kasiku kokosovig ulja. Onako zamutit gusce od palacinaka. I ubacila po par badema i ljesnjaka. Zdravo a jako fino bar meni. 





jess021 -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (9.3.2021 23:41:31)

Maraj, nikako😂


Nekoliko dana dobro i danas sam pravila kolace u jela narabmo😕




dunja RR -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (9.3.2021 23:54:23)

Isto!




dunja RR -> RE: 31-dnevni izazov: bez slatkiša ;) (9.3.2021 23:57:48)

Ena, potpuno te razumem, nekoliko VTO sam prošla i tada bila najdisciplinovanija. Kada znaš zaša se boriš, sve je lakše!

Navijam za tebe [sm=smiley31.gif]

IZVORNA PORUKA: EnaEna

Slucajno naletih pa da se i ja upisem 😊Od 20.1. sam izbacila i secere i gluten i mlijeko i mlijecne proizvode i pojacala trening.Nisam jos isla vaditi nalaze da vidim kakva mi je sad inzulinska rezistencija. Ali na fkm mi je rekla da sta god radim da nastavim jer je bilo vise jajnih celija nego kad sam stimulisana za prvu vto.A i tsh mi je pao sa 2,8 na 0,3 ... (Doduse primila sam i intralipidnu infuziju al kazu da ona ne utice na tsh,vec samo na antitijela a njih nisam vadila sad) Ma meni slatko ne pada na pamet 😂😂 imam voce i med. Meni fali jogurt i sir...ali pokusavam sad prije sledece vto da sve ustimam. Nit mi smeta kad neko jede. Ja sam u nekom svom rezimu,kuvam ja i pravim i zdravo i nezdravo. 😂  Skoro sam pravila mafine. Zgnjecila bananu dodala bjelanjak, malo heljdinog brasna ali onog kao puder,kasicicu praska za pecivo i kasiku bezglut.pudinga od cokolade,kasiku kokosovig ulja. Onako zamutit gusce od palacinaka. I ubacila po par badema i ljesnjaka. Zdravo a jako fino bar meni. 







Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>