RE: O psima... (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kućni ljubimci



Poruka


Duškić -> RE: O psima... (30.3.2021 22:14:07)

Bas su slatki.




vonavoj -> RE: O psima... (30.3.2021 23:16:19)

Ijaoj,kako su vam lepi psi!

Mati,sa koliko ljubavi pises i brines o njima!I moje bi volele psa,moj tata im je obecao,da bude kod njega dole,ali da bude zajednicki😂😂ja nisam za tu obavezu.Daces mi savet za rasu🤭




mati -> RE: O psima... (31.3.2021 7:33:03)

Hvala Von. Sad su malo porasli, postaju cupavci.
Svi smo mnogo emotivni po prirodi i već smo se vezali. Ali nemam uslova da ih zadržim sve, mada to bi bilo ravno odlasku u ludnicu. [sm=smiley36.gif]
Prvo treba da razmisliš da li ces psa čuvati unutra, ili napolju u dvorištu. Da li želiš veselog psa, razigranog, da skacka i juri se, ili ove koji bi samo ležali, spavali i mazili se.
Ja sam totalni laik recimo, ali sam puno čitala pre nego uzmemo Mazuljicu, o rasama, naravi a. Ima tu puno stvari koje su dosta bitne.
I ako mene pitaš, ne, nije obaveza. Već verni prijatelj i član porodice.




Ana RR -> RE: O psima... (31.3.2021 10:18:52)

Von, ako mene pitaš [sm=smiley36.gif] i jedno i drugo. Voliš ga kao svoje dete, zaista. Nenormalno se vežeš, znaš da to jedno biće potpuno zavisi od tebe i puno ti je srce. Pristaneš ponekad čak i da ga pustiš da se popne na krevet (pod uslovom da se stavi prekrivač hahaha). Šta dalje da pričam kada mm, koji je najveća čistunica na svetu, leži sa njim na podu [sm=smiley36.gif] Marko se užasno vezao za njega, obožava ga.

Ali recimo ne možemo da odemo negde na ceo dan jer on ne može toliko dugo da bude zatvoren u kavezu u kući, niti mogu toliko dugo da ga ostavim napolju (juče je kopao oko drveća, mm je odlepio). Kada odemo negde stalno sam u nekom grču - ako je ostao u kavezu, razmišljam da li mu se piški, da li je žedan, ako je ostao u dvorištu razmišljam da li je ok, imam neki trip da će neko da ga ukrade [sm=smiley29.gif]. Ne mogu da isplaniram vikend negde jer nemam gde sa njim, ako gledamo more moramo gledati pet friendly opcije a put do mora sa njim u autu će biti noćna mora [sm=smiley36.gif] Tako da, koliko ga volim toliko me sve to nervira [sm=smiley36.gif] Sada kada mi je dete poraslo i može da ostaje samo, ja imam drugu obavezu [sm=smiley36.gif]

Da li ćeš nabaviti kucu zavisi od toga šta ti je bitno u životu - bezuslovna ljubav koju dobijaš od jednog bića ili sloboda, da tako kažem. Ja sam popustila zbog Marka, jedinac je, nema nikoga i onda je jako želeo kucu. Znala sam u šta se upuštam i sada mogu samo da kukam [sm=smiley36.gif] nije mi žao ali ponekad mi nedostaje to da ne razmišljamo da li nas kući neko čeka. Ne vodimo ga sa nama ako idemo kod nekoga, to nikako. Ako idemo u šetnju napolju, onda i on ide sa nama.

Kako god, razmisli dobro. Ima ljudi koji uzmu kuče pa se posle predomisle i izbace ga ili poklone - ja nisam za to. Kada ga dovedeš kući to je za ceo život.




mati -> RE: O psima... (31.3.2021 11:45:51)




IZVORNA PORUKA: Ana RR

Kako god, razmisli dobro. Ima ljudi koji uzmu kuče pa se posle predomisle i izbace ga ili poklone - ja nisam za to. Kada ga dovedeš kući to je za ceo život.

Samo da znate koliko je mene sada strah gde će malci da završe. Svi mi se smeju, ali ja sam rekla da hoću da upoznam ljude kojima prodajem i popričam sa njima. Skoro je bilo na TV-u da su otkriveni krijumčari, pokušali preko 100 stenaca raznih rasa da prevezu preko granice. Verovatno se u inostranstvu dosta plaćaju. I ti ljudi će da ih čuvaju, ali da li svi prežive put... Ma ne smem ni da mislim.
Anci zato sam i rekla da je prvo pitanje gde će da ga čuva? Ja sam vise za manje rase.
Ali ako je dvorište može i neko vece, ako je kombinacija unutra, napolje, onda samo ovi sto se ne linjaju i ne osećaju se.
Maza se penje. I dozvoljeno joj je. Čuva se u stanu samo, ide u šetnju tri puta dnevno(ispred zgrade), to je obavezno, ostalo po našim obavezama i mogućnostima. Od spolja, čeka pred vratima kupatila, i peru joj se nogice, sapunom onim belim, pranskim. Njuška po potrebi.
Kada je kiša oblacim joj odelo za kišu, niska je, da ne umaze stomačić, noge se svakako peru. Šapice🤣
Od 15h do 21h smo slobodni, i možemo da je ostavljamo samu, vreme varira pola sata, sat u zavisnosti od dogovora i gde idemo. Malena je, i često je vodimo sa nama. Vikendima, na izletima, uvek je sa nama. Na povodcu je jedino ako se pešaci malo duže. Ovako u parku i ispred je bez. Nekad je i nosim.
Bezuslovna ljubav...





Ana RR -> RE: O psima... (31.3.2021 12:00:13)

Verujem ti, Mati, i ja bih brinula. Nikad ne bih mogla da se bavim time kao što odgajivačnice rade, crkla bih.

Mazu je lako oprati i spremiti kada je malena hihihi. Marley isto čeka ispred kupatila, pranje šapica je obavezno ili barem brisanje vlažnim maramicama ako je samo izašao da piški i odmah ušao u kuću. Da se on pita kupao bi se svaki dan, obožava vodu.

Nije mu dozvoljeno da se penje na krevet ali dozvolim ponekada na prekrivač kada baš zapne i kada sam raspoložena hahaha.




mati -> RE: O psima... (31.3.2021 12:19:11)

Pa jeste. Ali je recimo i niska. Više maze kada je mokro. Iznad nas imaju bisona, on je veličine kao Marli, malo veći bison. Duže su mu noge i manje umaze stomačić. Ali ga čuvaju u stanu samo. Isto se penje. Sve zavisi od čoveka verovatno. Mada oni nemaju dece.
A Marli, njemu je to u krvi, takva je rasa i instinkt ga tera da rovari po zemlji. Pas tragac, sa izraženim njuhom. Gledala sam neke reportaže, oni obožavaju da plivaju. Bas vole vodu. Pa eto, vodite ga nekad na jezero, reku...




vonavoj -> RE: O psima... (31.3.2021 15:00:27)

Ana,i ja bi tako kao ti..vezala bi se.a nervirala😂😂za sad mi to ne treba.





Ana RR -> RE: O psima... (31.3.2021 15:09:46)

Da, on je italijanski vodeni pas [sm=smiley1.gif] plivao bi i kopao po ceo dan [sm=smiley36.gif] ali ne sme da kopa po dvorištu, to ni pod razno. Mm mu pravi box sa peskom, tu će biti njegov kutak [sm=smiley36.gif]

Ja nisam za penjanje po krevetu, mislim da pas nikad nije dovoljno čist za to. Pogotovo ne za krevet gde se spava, mada nije nikad ni tražio da se popne na bračni krevet, noću je on u svom kavezu i tu pajki. Ali šlihtara, voli da dođe do nas dok sedimo u dnevnoj pa se propne prednjim šapama do nas, stavi glavu u krilo, a na kvarno grebe zadnjim šapama da se popne [sm=smiley36.gif]




Ivanka 75 -> RE: O psima... (31.3.2021 15:11:43)

Kad ovako pisete ja bi jedno 5-6 komada [sm=smiley36.gif]

Ali, kontrolisem se [sm=smiley36.gif]

Drugarica mi nudila mače pre neki dan.... Neeeeeeee [sm=smiley1.gif]




mati -> RE: O psima... (1.4.2021 8:42:33)

Anci, ja ne bi mogla tako, čuvala bi ga napolju samo ako je tako. Ali npr, ti gazis po tom podu gde je on, pa nekad sednes da se poigras sa njim, i onda tim nogama i tim du...tom [sm=smiley36.gif] opet na krevet.
Nema veće ljubavi nego kad vidi da mrdam za posao, pa legne kod mene i izvrne se na ledja da je cesam. A sada je i sisice verovatno svrbe pa samo čeka mazenje i ceskanje.
Mi smo čuvali macora, ali se linjao puno,polupersijanac, i ja mu nisam davala da se penje na krevet, ali prosto nisam mogla tako da ga ograničavam, kad je već samim tim što je u stanu ograničen, i poklonila sam ga. Vi ne možete da verujete koliko je mene ljudi zvalo da ga udomi, javila mi se neka bakica iz BG-a. Nemam njen br, nisam sačuvala, sada svake god imamo leglo belih macica.
Stavili juče ogrlicu, kako mirise... Na Coca-Cola bombone. Prošla je bas imala neki opor miris. A Mazuljica se sakrila pod krevet, možda i njoj jadnoj smeta pa misli da će da pobegne. Malo dok izvetri miris.




Ana RR -> RE: O psima... (1.4.2021 9:58:48)

Mati, sve je to tačno ali ipak ne mogu baš sve da mu dozvolim [sm=smiley36.gif]

Moram ga snimiti u momentu kada mu kažem Idemo! Pa to je kao u filmovima [sm=smiley36.gif] prvo se ukopa u mestu kada čuje i gleda u mene, a onda krene da skače, da se vrti, juri na vrata, i onda strči do garaže i čeka pored auta [sm=smiley36.gif] Taj bi stalno skitao [sm=smiley36.gif]




mati -> RE: O psima... (1.4.2021 10:04:27)

Naravno, svi se mi razlikujemo.
Vrti se onako kao kad juri svoj rep verovatno, i ukopa se kao da te cika...
Tačno kao da ga gledam dok pišeš. Ja sam snimala Mazuljicu kako se prvi put igrala sa bebama. Neverovatan prizor.




dddaca -> RE: O psima... (1.4.2021 10:14:48)

Joooj, to je tako slatko, kad pocnu da skakucu i ne znaju sta ce od srece




mati -> RE: O psima... (3.4.2021 12:57:02)

Joj, koliko sam se i ja vezala. Lepo kažem, nije ovo za mene. Ne znam kako ljudi uopšte mogu da drže odgajivacnicu, treba biti kamen za to...
Evo već para dana odlaze da ih stavim na oglas...
I ne mogu. Ovo je preteško za mene. Kako svako od njih ima svoju ličnost i svi posebni na svoj način.. Jaoooooo...




Sanjica26 RR -> RE: O psima... (3.4.2021 13:17:00)

Juce scena, udubila sam se u moje knjige. Deca gledaju crtani. Kad cujem tup, tup, tup. Otvaram vrata, kad ono veliki pas ispred nasih ulaznih vrata. Doveo ga je sad preko vrata. Star, ne vidi, jedva se krece.[sm=smiley13.gif] Odmah zamisljam sebe da bih preplakala kad ga ne bude bilo vise.




mati -> RE: O psima... (3.4.2021 16:51:29)

Sanjiće, kod nas ima jedan pas, Roki, veliki crni, ali slep. Kafana i stadion su prekoputa. Ovi sa stadiona ga hrane, a i mi iz zgrade. Priča je da mu dali celu tortu koja je ostala od nekog rođendana. I da je oslepeo od šećera. On je skroz slep, ali se dosta dobro snalazi u kraju. Ja nisam ni primetila da je slep.




mati -> RE: O psima... (4.4.2021 12:18:50)

Naši stenci su rezervisani...[sm=smiley19.gif]
Od kako otvore oči, deca se igraju sa njima. Pokušavam da im objasnim, ali i meni je teško. Pa čuvam ih kao decu.
Juče sam plakala. Ne znam kako neko moze tim poslom da se bavi, zaista mi nije jasno.




dddaca -> RE: O psima... (4.4.2021 13:15:51)

Verovatno zato sto to dozivljavaju kao biznis. Gledala sam slike na prethodnim stranama sinoc. Preslatkki su [sm=smiley27.gif]




mati -> RE: O psima... (4.4.2021 13:54:59)

Jesu, sada ih još više slikam i snimam, a mislim da bas ne bi trebalo. Uff.
Nikada neću razumeti ljude kojima je to posao.




mati -> RE: O psima... (5.4.2021 20:32:04)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2123037-4428.jpg[/img]
I kako da ne zavolis svim srcem ovako malo biće? 




dddaca -> RE: O psima... (5.4.2021 21:02:29)

Malisa spava [sm=smiley27.gif]




Ana RR -> RE: O psima... (5.4.2021 21:08:31)

Joooooj [sm=smiley27.gif]




mati -> RE: O psima... (8.4.2021 19:40:20)

Rezervisane nam bebe.. Joooj...
Vodila ih danas za vakcinu. Hit sam. Drugarica ih držala, ja joj samo dodavala da ne pomešamo. I to sam zapusila uši i okretala glavu. Mislim da su mi se i veterinari smejali, još sam im ispričala moj doživljaj sa parenja i kocenja i sve im je bilo jasno...




dddaca -> RE: O psima... (8.4.2021 19:52:05)

Koliko jos ostaju kod vas?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>