|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
22.3.2021 18:03:43   
Leptirica92
Hej curke, gdje ste, kakva je situacija? Nesto se svi usutili. Meni su mucnine dosta manjeg obima nego kad su pocele. I dalje nekad povratim, meso smislit ne mogu, ali idu dani polako. Iduci pon aBd druga kontrola. Bas se veselim. Tad cu vec biti 9+1, pa ce se to fino vidjeti 😊😊


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
22.3.2021 19:37:38   
Milena18
Hej, devojke, tu sam i ja, nego nemam baš nešto pametno da napišem. Nekako mi je svaki dan isti.


Lesli, M je rođena u 40. nedelji, teška 3500, dugačka 50cm, obim glave 35cm.  Ne znam mogu li oni to uopšte precizno da izmere pre samog porođaja, ali ako moraš na cr, šta da radiš, preguraćeš kao i prošli put. Mada te razumem potpuno, iako nekome možda prirodni porođaj deluje bolno i teško, cr je ipak operacija. Ja se nadam da ću i ovaj put prirodno, valjda neće biti razloga da ne bude tako. 
Leptirice, super što su mučnine malo slabije. 
Leni, kako si ti ? 
Branchyce, znači još malo pa povratak u rutinu. U kojoj si ti sada nedelji? Možda sam te već i pitala, ne zameri. 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
22.3.2021 21:16:10   
lesli
Milena, ne mogu da izmere tacno, ali je bilo jasno da ce glava biti veca. Na svakom uz je glava isla unapred i to po +2 nedelje, dok su butna kost i obim stomaka bili oko proseka za gestacijsku starost. Verovatno je i procenjena tm bila veca zbog toga. Tu su bas dosta masili... Sa 30tak nedelja su je cenili na 2.5kg, a ona se rodila sa tek malo preko 3kg 7 nedelja kasnije.I sada glava ide napred, ali ne toliko...pa se ja kao nadam 🤣
Sustinski prodjoh oba. Ne smatram prirodni toliko strasnim pogotovo uz epidural gde se bukvalno nista ne oset_i pa cak ni ona grozna merenja otvorenosti svako malo 🙄Meni je to bio ubedljivo najgori deo porodjaja. Dok mi ne dadose epidural, kontrakcije su bile uporedive sa bolovima kakve sam imala u trudnoci, ako ne i slabiji. Negde u rangu umerenih menstrualnih, recimo. Ali ta merenja 🥶E sad da nije bilo epidurala, sigurno bi postalo gore na 8/9/10 prstiju i prokidanjem vodenjaka...ali i to bih izdrzala radije nego CR. Taman tako, operacija. Ne shvatam stvarno zene koje se opredeljuju za CR (bez ikakvih indikacija), jer je navodno lakse i bezbednije.
Doduse, ja sam se lako i brzo otvarala pa mi to nije neko strasno iskustvo. Zato mi je najvise zao sto je moralo CR da se zavrsi. Sa druge strane, imam koleginicu koja se posle ne znam koliko sati jakih kontrakcija (u glavi mi je neka dvocifrena brojka iz nekog razloga) nije uopste otvarala. Ni na indukciju nije regovala. 1 prst ptvorena. Zacementirana, prakticno. To vec jeste horor i druga prica, ali i nju su kad su videli da ne ide prebacili u salu i uradili CR. Drugi put nisu ni razmisljali o prirodnom porodjaju. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
22.3.2021 21:20:52   
lesli
Milena kada vadis krv za prenatalni?Pominjala si ovu nedelju ako se ne varam..,

Ja inace 28+0. Sad sam 100% usla u treci trumestar.Gledala sam kao na internetu, je l’ od 28+0 ili 27+0 pocetak 3. trimestra, ali nadjoh podeljene informacije...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
22.3.2021 22:16:59   
Milena18
Da, Lesli, u četvrtak bi trebalo da vadim krv. Ja sam imala jako bolne kontrakcije i trajale su dugo, ali i to bih izdržala ponovo bez problema samo da mogu da funkcionišem normalno odmah, tj. par sati nakon porođaja. Nego, rano je meni još da razmišljam o tome 😁
E pa srećan ulazak u treći trimestar! Kao da je pre 2-3 meseca bilo kad si se prvi put javila ovde u temi...




(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
22.3.2021 22:54:04   
Branchyca
Milena, ja sam danas 21+3 nedelja :)

Guramo polako :)
Lesli, ni ja ne razumem bas to racunanje, nekako se svuda razlikuje..
Leptiric, uzivaj u svojim mucninama, przo i to prodje :)

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
23.3.2021 10:46:04   
lesli


IZVORNA PORUKA: Milena18

Da, Lesli, u četvrtak bi trebalo da vadim krv. Ja sam imala jako bolne kontrakcije i trajale su dugo, ali i to bih izdržala ponovo bez problema samo da mogu da funkcionišem normalno odmah, tj. par sati nakon porođaja. Nego, rano je meni još da razmišljam o tome 😁
E pa srećan ulazak u treći trimestar! Kao da je pre 2-3 meseca bilo kad si se prvi put javila ovde u temi...








Hvala 😊Pa realno i nije proslo mnogo vise od 3 meseca. Do neke 10. - 11. nedelje i 2. uz sam mudro cutala. Znala je samo maslacak, koju sam gnjavila preko pp svim svojim strahovima. Jos jednom, maslacak hvala sto si slusala i bila podrska 🤗I posle sam javila jos i dunji. 

Brancice, pretpostavljam da vam se prolepsalo vreme, da bar mozete da iskoristite ova dva dana. U Bg od jutros sunce posle onih silnih tmurnih dana...
Mogu misliti tebi posle 2 CR. Gde je tebi posteljica, napred ili pozadi? A u prethodnoj trudnoci?Mene bas plasi cinjenica da je posteljica napred, ali se nadam da nece biti problema sa tim oziljkom 🤔Zvuci mi mozda sasavo da se ne bojim bola i prirodnog porodjaja, ali CR me je mnoooooogooooo strah i bila bih jako srecna kada bih ga izbegla ovaj put. 


Kako su ostale trudnice?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
23.3.2021 10:51:19   
lesli


IZVORNA PORUKA: Branchyca

Lesli, ni ja ne razumem bas to racunanje, nekako se svuda razlikuje.. 




Istina. Svuda drugacije. Mada ima smisla da je od 27+0 3. trimestar jer je to vec kalendarskih 6,5 meseci.Kako god, sad mi je malo lakse bar sa one strane da sam usla u neku sigurnu zonu. Sad, dan po dan 🙂Nadam se ne do 40 punih 🤣Do 37-38, kao i prosli put i idealno (sad ce Maslacak da me grdi, znam 😁).

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
23.3.2021 18:28:32   
Branchyca
Lesli, iskreno pojma nemam gde je posteljica, nisam ni pre znala, kad ne pricaju nista o tome, kontam da je sve ok .Meni je devojcica prvi put bila krupna, u toku prirodnog porodjaja se podigla jako visoko, pokusavali su da manuelno pokrenu nekako, ali su se dr slozili da je hitan carski rez bolji po mene i bebu.Drugi put je bio CR jer je bio prvi put, sto smatram da nije bilo moranje, ali ajde, nisam doktor pa da znam sta je najbolje.

Leni, nema te, kako si? Ostale trudnice, veliki pozdrav🤗🥰

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
23.3.2021 18:56:26   
lesli
A oba porodjaja su bila u Nemackoj?Mada ima i neka granica ispod koje posle CR ne pustaju prirodno da li 18 meseci, 2 godine...Bar ovde. Mada mnogi se ovde drze pravila jednom Cr, uvek Cr.
Ma ok je i normalno da je i napred i pozadi. Jedino sto, ako je napred kada vec postoji oziljak moze da pravi probleme. Retko, ali se desava.Meni je i prosli put bila napred, ali me je to manje potresalo tada...

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
23.3.2021 20:07:02   
Maslacak15
nema u nemackoj tvrdih pravila. meni su rekli pred drugi da bi mogla da probam, oziljak im se cinio ok a cenili su da je S manji od 4 kg ( i pogresno procenili) ali ja sam se ipak resila da idem na dogovoreni CR jel sam imala doktora po izboru. posteljica mi je prva dva puta bila napred, nikakvih problema nije bilo....

treci put sam morala na carski tu vise nije bila opcija da se proba.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
23.3.2021 20:07:53   
Maslacak15
razmak izmedju decaka je bio samo 15m i hteli su da me puste da probam.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
23.3.2021 20:49:53   
lesli
E onda to vazi ovde, da ne pustaju ispod neke granice 18-24m, a neki cak ni kada je veca razlika izmedju porodjaja.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
23.3.2021 22:00:55   
lesli
E da, maslacak, ovde sam cak cula da su zeni koja je zatrudnela nakon 12m od CR rekli “trebali ste da cekate bar 2 godine, ali sad sta je tu je. Dobro je da nije nakon manje od 6m, onda bismo morali da radimo kiretazu” 😮
I to lekar koji radi u Visegradskoj. Vodila je trudnoce kod njega privatno i kasnije je poradjao.
Pretpostavljam da to tamo ne vazi. Ti si i zatrudnela nakon 6m, ako je razlika izmedju decaka 15m?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
23.3.2021 22:11:02   
Maslacak15
sa 7. F se rodio polovinom decembra 2011 a ja sam drzala pozitivan test u ruci pocetkom avgusta. LMP je bio u julu. a ne mora da se radi kiretaza ni ranije  to su opet neke srpske fore....britney spears je rodila drugog.sina posle 12 meseci a bio je carski oba puta. u principu rana zaraste u roku od 6 nedelja i nije to tako dramaticno. i ja sam mislila da ce dr da me stapka ali vrlo je kul reagovala. rizik je sigurno veci ali to su mali procenti. tipa rizik od rupture je 1 posto ako je proslo dve godine a 2,5 posto ako je proslo godinu dana sto je matematicki 2,5 puta vise ali je i dalje realno mali rizik. 97,5 odsto bude sve ok...samo se prati i to je to. ja svakako nisam imala problema a eto i rekose mi mogla bi i da probam prirodno...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
23.3.2021 23:16:52   
Maslacak15
inace i meni su na otpustu posle prvog porodjaja recitovali to "najmanje dve godine" to je njima automatski savet i u Nemackoj, ali je daleko od toga da je to sad veliki problem ako dodje do trudnoce ranije.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
23.3.2021 23:55:31   
Branchyca
Lesli, prva 2 porodjaja su bila u Srbiji, u Kragujevcu tacnije i ovde koliko znam rade gotovo uvek posle prvog cr i drudi i to su mi oba radjena u totalnoj anesteziji, s tim sto sad cujem da rade i sa spinalnom.


U Nemackoj ce zdravlje od Boga biti ovaj treci cr, ne znam kako se tu radi, ali s obzirom da muz moze ici sa mnom onda mi je nekako lakse.



(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
24.3.2021 0:19:43   
Maslacak15
radi se obavavezno carski rez. ne znam u kom si gradu, ali ako te zanima detaljnije savet za nemacku mozemo i preko pp da caskamo. 

    ja bih uvek birala univerzitetsku kliniku koja pri sebi ima i perinatalnu kliniku level 1. ja sam skoro 20 godina u nemackoj, radim na klinici za ginekologiju i akuserstvo i majka sam troje dece rodjene carskim rezom. i privatno i profesialno sam dobro obavestena:)))

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
24.3.2021 8:26:24   
Branchyca
Maslacak, ja sam tek evo cetvrtu godinu u Nemackoj i volela bih da znam kako se to ovde radi.


Kad budes nasla vremena, posalji mi pp, posto ja ne znam gde je ta opcija :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
24.3.2021 20:53:34   
lesli
Jasno maslacak.

Brancice, ako ulazis na mobilnu verziju rr, ona ne podrzava pp. Moras da se ulogujes ili na racunaru ili u pretrazivacu mobilnog da prebacis da ti prikazuje desktop verziju. Onda ces u gornjem levom cosku imati “moja ringeraja” odeljak i tu su i pp.
Vi sutra putujete nazad?Srecan put! Nadam se da ste se lepo odmorili i iskoristili vreme ovde.


Kako su ostale trudnice?

Milence bese sutra vadi krv za prenatalni.Srecno, Milena!

Ja se jutros pokacila sa muzem oko gluposti, bukvalno. Tako me zaboleo stomak od nervoze, posle zaredjale kontrakcije... Ceo dan sam bezveze. Sva sreca dosli moji i odveli dete kod njih na par sati pa sam samo leskarila.Sad je ok, osim sto me boli stomak u predelu oziljka. 😏

Gde su nam ostale trudnice? 

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
24.3.2021 22:25:09   
Branchyca
Lesli, hvala na informaciji, probacu tako kako si mi rekla.

Joj i ja sam pre neki dan imala takvu situaciju, iznervirala sam se i tako mi se cinilo da se stomak steze.Da, sutra putujemo, bilo je lepo, bice opet, hvala :)
Milena, verujem da si uzbudjena zbog sutrasnjeg dana :)
Kako su ostale trudnice? 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
25.3.2021 8:03:37   
Milena18
Dobro jutro!
Hvala, Lesli! Da, danas sam radila test, upravo završih i dođoh na posao. Sad čekanje...
Branchyce, srećan put! Pa i nisam baš nešto uzbuđena, više bih da samo taj period čekanja prođe, a biću uzbuđena kad mi stigne (nadam se) dobar rezultat user posted image
Inače, kod mene mučnine ne popuštaju, a što se umora tiče tu je malo bolje stanje, mada zavisi mnogo i od toga koliko spavam.
Kako ste vi danas?
Lesli, super je što ima ko da ti pričuva dete malo. Ipak je ona uzrasta kad još ne može da shvati i prihvati da je tebi potreban odmor. Ne može ni moja uvek, ili gotovo nikad, a dve godine je starija.

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
25.3.2021 12:55:19   
Leptirica92
Heej curke, evo i mene da se javim. Kako ste? 

Ja sam se na sve jos prehladila. Jedno vece mi je i temp. malo skocila, ali brzo spala. Valjda kako slabo jedem i pijem, pa i imunitet otisao skroz. Jedva cekam kontrolu i da je pitam da mi da kakve vitamine. Mucnine su i dalje konstante, nekad bude bolji dan, nekad gori. Ali jos koja nedelja i trebalo bi proci.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
25.3.2021 18:13:16   
leni90
Hej drage trudnice! Telefon mi je bio u kvaru, pa vam se zato nisam javljala.Dobro sam. Lezim, lezim i samo lezim. Za 10 dana idem na UZ i jedva cekam! Sada sam 8+4 😍Mucnine su se bas bas smanjile, jedino sam malo vise oset_ljiva na mirise. Tako mi je isto bilo u prvoj trudnoci. Sto se krvarenja tice nema ih u onako velikim kolicinama hvala Bogu.Ponekad primetim braonkasti iscedak i to obicno nakon boluckanja u stomaku. Bas bih volela da se hematom povuce uskoro!Milena, ja sam nesto bila ubedjena da si ti vec vadila krv za prenatalni i sada citajuci sta se sve desavalo dok sam bila odsutna iscekujem vesti od tebe da je sve ok i kog ne pola beba. ☺️

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/21 [chat]
26.3.2021 7:41:17   
Milena18
Hej, trudnice...
Leptirice, jesi li bolje?
Leni, super što ne krvariš mnogo user posted image Za prenatalni sam ja više puta ovde pisala da treba da ga radim, pa si zato pobrkala verovatno.
Lesli, kao se ti osećaš? Uživaš li u čarima trećeg trimestra?
Branchyce, kako je prošao put?
Bubica nam se ne javlja, mislim da je ovih dana trebalo da ide na prvi uz.
Meni muka od ranog jutra, a još ništa nisam ni pojela, samo sam popila čašu vode.

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here