|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVII
11.3.2021 11:42:09   
mati
Joko, ja bi pitala isto što i Milena. Ne razumem se, samo sam jako navijala i želela da uspe. Možda je rano, jel postoji takva mogućnost?

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Vantelesna oplodnja XVII
11.3.2021 12:25:42   
17 joka
Moram da ponovim u ponedeljak tj uradim drzavno zbog bolovanja. Rano nije sigurno



_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Vantelesna oplodnja XVII
11.3.2021 13:21:36   
mati
Joko draga. Mnogo mi je zao. Ali ja i dalje mislim da imanade. Da je greška u pitanju. Nisi se ti tek tako ovde vratila posle toliko vremena... 🤗 Meni je to neki znak...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Vantelesna oplodnja XVII
13.3.2021 18:43:56   
17 joka
Mati, hvala puno na pouitivi mozda jos jednom budem piskarala u ovoj temi vasa podrska je puno znacila.

Svima zelim uspeh i srecu i da sto pre ovu temu zamene sa trudnickim ljubim vas sve.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Vantelesna oplodnja XVII
13.3.2021 19:49:01   
lesli
Joko jako mi je zao, zaista 😔A gde ste radili? Ima li sanse da promenite kliniku? Zar sada fond ne daje neogranicen broj pokusaja? 

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Vantelesna oplodnja XVII
14.3.2021 12:23:46   
17 joka
Previse je komplikovano da ti sad sve iz pocetka objasnjavam evo ukratko

Prag ,donacija muz ima AZO nikad nikakva prava preko drzave ni jedan jedini pokusaj sve smo sami placali iscrpeli smo sve mogucnosti finansija....

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Vantelesna oplodnja XVII
14.3.2021 12:27:46   
mati
Joko, a zašto nemate pravo? Trebalo bi da imate bar jednom jel? Opet kažem, ne bi da ti stanjem na žulj, ne razumem se u to. Ali mi je bas zao, znam da ljudi to koriste, te subvencije ili sta. Navijala sam svim srcem zaista.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Vantelesna oplodnja XVII
14.3.2021 13:19:31   
Maslacak15
zao mi je joko, jako mi je zao :( budi jaka...


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Vantelesna oplodnja XVII
14.3.2021 14:52:40   
lesli
Joko 😔Bas mi je zao. Stvarno. 😔




IZVORNA PORUKA: mati

Joko, a zašto nemate pravo? Trebalo bi da imate bar jednom jel? Opet kažem, ne bi da ti stanjem na žulj, ne razumem se u to. Ali mi je bas zao, znam da ljudi to koriste, te subvencije ili sta. Navijala sam svim srcem zaista.




Mati, drzava Srbija ne prepoznaje problem azospermije.Cak ne pokrivaju ni lecenje kod onih parova kod kojih se nesto nadje uz pomoc micro tese (koja se ne radi u Srbiji).




(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Vantelesna oplodja XVII
15.3.2021 15:14:45   
Bombonica2
Pozdrav nova sam i treba mi pomoc da li neko od devojka ko je radio hsg moze poslati sliku rezultata na uvid? Bas mi je hitno da uporedim pozdrav


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Vantelesna oplodja XVII
15.3.2021 15:32:44   
jess021
Joko, zao mi je 😟



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Bombonica2)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Vantelesna oplodja XVII
25.4.2021 10:02:11   
@bubica
Veliki pozdrav svim devojkama/zenama na ovom forumu.Nova sam na forumu i nadam se da cemo biti aktivna podrska i pomoc jedne drugima.Ne znamo se,ali misli i zelje su nam iste.

Upravo smo prosli komisiju,uskoro klinika.Problem jako nizek amh i visok fsh,ali valjda ce nas Bog i sreca pogledati,na nama je da damo sve od sebe.Nisam znala kako uopste da posaljem poruku,ali nadam se da ce me sad sistem prihvatiti kao clana 

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Vantelesna oplodja XVII
25.4.2021 20:35:47   
jess021
Bubice, dobro dosla. Jel vam to prvi put? U kojoj klinici radite vto? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu @bubica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Vantelesna oplodja XVII
25.4.2021 22:10:15   
@bubica
Jess021...Genesis Novi Sad.Prvi put,videcemo kako ce biti.Malo straha,malo neizvesnosti,mnogo zelje.


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Vantelesna oplodja XVII
26.4.2021 9:05:55   
nata11
bubice srecno. Javi kako napredujes. user posted image user posted image

_____________________________





(odgovor članu @bubica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Vantelesna oplodja XVII
26.4.2021 9:27:12   
@bubica
Hvalaaaa za podrsku.Javljam se naravno.Korak po korak.

Super je sto postoji ovaj forum,citala sam dosta iskustava .Pravi saborci.Zene ,divne ste.Jos jednom hvala sto postojite i mnogo srece svima na putu do cilja.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Vantelesna oplodja XVII
30.9.2021 12:53:35   
TinaMP
Evo i ja da se pridruzim klubu. 37 godina, u februaru ove godine radjena inseminacija, neuspesna. 13.9. Radjena aspiracija, 16.9. embriotransfer. Dva ubacena, u ponedeljak 27.9. prokrvarila, beta manja od 1. Receno mi da sacekam cetvrtak i ponovom betu, ali opet nista, manja od 1. Dijagnoza inace kaze nepoznati uzrok steriliteta, jer apsolutno sve analize i kod mene i kod supruga su dobre.
Sad cekamo sledeci ciklus, pa da vidimo sta ce se i kada raditi, posto su zamrznuta 2 embriona.
Kakva su vasa iskustva? Koliko ste cekale na sledeci pokusaj vto?

(odgovor članu @bubica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Vantelesna oplodja XVII
30.9.2021 16:01:10   
jess021
Tina, zao mi je, bice bolje sl put. Napisi sta ste sve radili od analiza? Gde ste radili vto?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu TinaMP)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Vantelesna oplodja XVII
30.9.2021 17:03:48   
TinaMP
Uh, od analiza bukvalno ja mislim sve.
Trombofilije - imam ih, od pocetka ukljucen aspirin.
Onda insulinska rezistencija, ali vrlo blaga, nisu mi dali terapiju, samo sam regulisala ishranu.
Zatim autoimuna - antispermatozoidna, antiovarijalna, antinuklearna, antifosfolipidna, antimikrozomalna, antitireoglobulinska, antiglijadinska, anti 2 glikoprotein, cirkulisuci imunokompleksi..
I onda neke nk celije.
I to je sve bilo, ok i kod mene i kod supruga.
Inace aspiracijom je dobijeno 11 jajnih celija.
Na kraju dva vracena, dva zamrznuta.
I sada cekam kontolu nakon sledece ciklusa.
Inace, radila sam u Jevremovoj.

Ostali rezultati prolaktin, Fsh, AMH i ostalo, sve je bilo ok


< Poruku je uredio TinaMP -- 30.9.2021 17:08:31 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Vantelesna oplodja XVII
14.12.2021 10:57:45   
Friday
Pozdrav devojke, vidim da je ova tema malo zamrla nadam se da ce se ponovo aktivirati. Imam jedno pitanje pa ukoliko neko od clanica zna odgovor zamolicu je da napise. Kada se uzima bolovanje zbog vto sta pise sada na potvrdi o bolovanju, da li pise sifra steriliteta, da li pise odsustvo zbog vantelesne oplodnje ili sta? Zanima me jer bih uzela bolovanje sledeci put ali bi bila u problemu ukoliko bi poslodavac znao zbog cega odsustvujem. Hvala unapred.


(odgovor članu TinaMP)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Vantelesna oplodja XVII
14.12.2021 11:09:53   
TinaMP


IZVORNA PORUKA: Friday

Pozdrav devojke, vidim da je ova tema malo zamrla nadam se da ce se ponovo aktivirati. Imam jedno pitanje pa ukoliko neko od clanica zna odgovor zamolicu je da napise. Kada se uzima bolovanje zbog vto sta pise sada na potvrdi o bolovanju, da li pise sifra steriliteta, da li pise odsustvo zbog vantelesne oplodnje ili sta? Zanima me jer bih uzela bolovanje sledeci put ali bi bila u problemu ukoliko bi poslodavac znao zbog cega odsustvujem. Hvala unapred.




 Ovo i mene zanima. Ja konkretno ne zelim da veliki kolektiv zna zasto sam odsutna, jer mi je dovoljno stresno sto ovo prolazim, da bi me jos dodatno svi zapitkivali, sazaljivo gledali i razvlacili kroz price na jutornjoj kafi. 

(odgovor članu Friday)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Vantelesna oplodja XVII
14.12.2021 12:53:36   
Friday
TinaMP upravo tako, da sam prethodnih vise puta morala da objasnjavam zasto sam odsutna i da me svi tese nakon neuspelih pokusaja mislim da bi poludela. Nadam se da ce se neko javiti, citala sam da po novom zakonu koji nije jos uskladjen 100% ne bi trebali vise da pisu sifre nego uopsteno ''bolest'' bas zbog zastite privatnosti pacijenata ali i to verovatno zavisi od doma zdravlja. 


(odgovor članu TinaMP)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Vantelesna oplodja XVII
14.12.2021 13:43:15   
lesli
Pise lecenje steriliteta (cini mi se N97), ali pitajte da vam otvore bolovanje po nekoj drugoj osnovi tj. da li mogu da vam pisu neku drugu sifru. Mada je to bolje sa lekarom opste prakse, meni je za jedan postupak pisala da sam se ukocila.
A ostala dva su mi bila tako da sam dok je trebalo da nosim doznake vec znala ishod (kod mene na poslu ne traze onu potvrdu, samo javim da sam otvorila bolovanje i donesem na kraju meseca doznake)

(odgovor članu Friday)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Vantelesna oplodja XVII
14.12.2021 22:44:21   
TinaMP
Moze tako, na drugu sufru, ali onda nije 100% bolovanje. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Vantelesna oplodja XVII
14.12.2021 22:51:43   
lesli
Ja mislim da ni za N97 svakako nije 100%.Radim u firmi gde je bolovanje placeno sa 85%, a u slucaju odredjenih oboljenja (malignitet i sl.) zaposleni dobijaju 100%.Plata za vreme bolovanja sa oznakom N97 mi je bila umanjena. Kada se dobije pozitivna beta, otvaraju vam trudnicko bolovanje pod sofrom O20 (odrzavanje trudnoce) i tada je plata 100%
Jedino ako radite u firmama gde je nekim internim propisima odredjeno da je i lecenje steriliteta placeno sa 100%, kao kod mene za odredjene kategorije bolesti.

(odgovor članu TinaMP)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here