|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
29.4.2021 17:21:34   
BubaBubica
Evo i nas 😄 ja sam samo sa decom pričala a tu temu o imenima ali ništa ozbiljno. Na stranu što nemam neke favorite 🤷🏻‍♀️ čekam da saznamo šta je pa da krenemo u ozbiljnu raspravu 😂 mm je za tradicionalna imena a mi za neka novija. Doduše sinu je dao tradicionalno ime, tj svoje ime, sad je red na mene da biram. Inače vratila mi se energija pa radim po kući svašta, samo još uveče me muče mučnine, pred spavanje. Želela bih da počnem da vežbam ali nekako nikako da krenem.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
29.4.2021 18:54:19   
leni90
Hej drage trudnice evo i mene.Imali smo neke radove u stanu pa me zato nema par dana.Konacno je hematon nestaooooo! Bebica je super, lepo se razvija, mase rucicama i nozicama 😍 Dozvolila mi je da putujem za praznike tako da vas necu pratiti 10-ak dana.Da li se neka od vas vakcinisala i da li planira da se vakcinise?Ja sam danas pricala o tome sa dr i ona je za to da se vakcinisem Fajzerom.Ne znam sta da radim...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
29.4.2021 21:56:34   
lesli
Leni, bila je pre par nedelja vest da su kod nas vratili zenu sa sajma i da nisu hteli da je vakcinisu, jer je trudna.Onda je i Kon nesto pricao na tu temu i rekao da je stav nasih epidemiologa da se ne vakcinisu trudnice iz etickih razloga jer smatraju da i dalje nemaju dovoljno podataka u toj kategoriji za sada. Tako nesto...

Ja sam i pre promene preporuka SZO i udruzenja ginekologa odlucila da se ne vakcinisem dok sam trudna, ali planiram da uradim to odmah nakon porodjaja. Mozda ne bas odmah, ali kad se malo oporavim (3-4-5 nedelja nakon). Odlucila sam za Fajzer i Modernu(koje jos nema kod nas) jer su Amerikanci vakcinisali trudnice i dojilje ovim vakcinama.
E sad ja mogu da sacekam jos ovih par nedelja, kad sam ovoliko cekala. A zavisi i od situacije.Mm vec 14 meseci radi od kuce, polazak u vrtic smo stopirali, u stan nam ne dolazi niko osim mojih i njegovih itd. Sve sto mozemo online - resavamo online. Svuda maska i to pod obavezno kn95 za mene. Mm zavisi gde ide, a on se i vakcinisao.Da mi je situacija drugacija, da mm ide na posao, da dete mora u vrtic...verovatno bih pozurila sa odlukom o vakcinaciji (mada ostaje ta prepreka sto nasi ne daju ako vide stomak). Cak znam pricu zene koja doji i to je rekla i da planira da prestane - dete ima 18m i vratili su je. Rekli da dodje kad prestane skroz i da ne zuri zbog vakcine 🙄
Znaci, kad se porodim, ne pada mi na pamet da im kazem da sam porodilja i da dojim. 🙄

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
29.4.2021 21:58:35   
lesli
I da, drago mi je da je sve ok i da beba lepo napreduje!I da je hematom nestao. Sad mozes da se malo opustis, najzad 😊

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
29.4.2021 22:07:02   
lesli
Ako admini mogu da obrisu prethodni post, jer ne mogu da ga editujem a zabrljah onaj link gore 🙃


A evo je vest, leni:
Klik

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
29.4.2021 22:45:44   
Leptirica92
Pozdrav trudnicice, vidim piskaralo se 😊

Drago mi je da ste sve dobro, posebno zbog leninsto je hematom nestao, a bebica porasla. I ja sam danas bila na kontroli. Sve je uredno. Bebac vec veliko, isteze se, mase rukama, nogama. Posve me raznjezilo. Jos uvijek ne vjerujem da je to moje, da raste u meni. Kao da zivim neciji zivot. Malo sam jos smrsala, ali ona ne vidi problem u tome trenutno. Mucnine su konacno smanjile tempo, ali sad me zgaravica skoro svako vece tusi, a zna me i zeludac tako jako zabolit da se raspadam.Mahanje svima 🙋‍♀️

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
29.4.2021 23:00:09   
Branchyca
Dobro vece😊


Leni, Leptirice, divne vesti! Jos samo Coconut da nam se javi, posto koliko se secam i ona je juce imala pregled.
Ja danas radno, drz ovamo, drz onamo, juce isto, otpala mi krsta dok sam sredila ormar, uhvati me danas i grc u nozi.Rekoh, moram malo da usporim.
Pozdrav svim stomacicima🤗💜

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 7:32:01   
Coconut
Dobro jutro

Evo i ja da se javim 🙂 na ultrazvuku je sve u redu,ima nosnu kost i sve je sto se toga tice dobro.Beba se sutala, bila je nemirna 😀 rezultati su mi juce stigli i poslala sam ginekologu i jos uvek cekam odgovor mada verujem da je sve ok.Sto se pola tice, nesto mi je nagovestio ali nije sigurno tako da cu sacekati sledeci ultrazvuk za par nedelja da beba bude veca i mirnija 😁Sto se vakcina tice, ne planiram nikako da je primim.Nista to nije dovoljno ispitano.Inace prosle su me mucnine i umor,generalno se bolje osecam 😊Pozdrav za sve i nadam se da ste sve dobro 🤗

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 9:11:05   
Leptirica92
Pozdrav cure, kakav vam je pocetak dana? Ja sam ustala relativno ok, mada vrijeme zeza, cas sunce, cas kisa, oblaci. Ne mozes nikud, kad svako malo kisa pocne.Coconat, koja si ti sedmica? Ja sam isto pitala je li rano znati sta je, medjutim rekla mi je da se vrti, a i relativno je rano. Mi smo 13+5. Nadam se iduci puta, ako bude uopste radila UZ. Jer ne radi svaki puta. Mada moj muz je ubjedjen da na slici vidi vidi visuljak 😅 Reko ako ti vidis, vidjela bi i doktorka pa rekla 🤣Sto se vakcina tice, ni ja je nemam namjeru primiti. Ni sad, ni poslije. Dok me ne ogranice da ne mogu putovati, prezivit cu bez nje. Sve je to nesigurno i neispitano. Puno nus pojava. A i cemu je primit kad svakako se opet mogu zarazit ili prenijeti, a rizikujem puno vise. Godinu i po korone sam prezivila, nikom nista nije. A i ne pazimo vala nesto posebno. Gora mi je vakcina, nego korona. A sudbini svakako ne mogu pobjeci.


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 12:20:48   
Coconut
Leptirice, sad sam 12+3 cini mi se.Inace danas mi javio ginekolog da dabl i nije bas u redu.Iako znam da je to samo statistika i da to ne mora nista da znaci, moracu na dalje analize.Za deset_ak dana treba po uput da idem, pa za Beograd kod geneticara u Narodni front mislim.Bas me nesto strah, ne znam sta ce da bude.Jos to sto nisam nikad cula za rizik od te vrste sindroma.Nije daunov i tome slicno,sad ne mogu da se set_im da napisem ali sam zapisala u telefonu pa gledam sta je to 😔


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 13:20:54   
lesli
Coconut, trisomije 18 i 13 onda. To su Patau i Edvardsov sindorm. Daun je 21. To je ono sto double test pokriva, koliko ja znam.Napisi rezultate double testa u temi. Mozda se maslacak javi i umiri te. Kakva ti je statistika kad kazes da je los?
Bas mi je krivo sto prolazis to 😕

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 13:24:10   
lesli
Da li imas mogucnosti da odradis neki prenatalni test?Mada i sad to sve stoji do posle praznika. Da nisu mogla bi da radis danas i vec u toku sledece nedelje da znas na cemu si...
Mada stvarno, mozda prvo da postavis rezultate u temu?Kada je radjen uz, koliki je bio crl, vrednosti NT, PAP, fBhcg i koliko imas godina. Maslacak se zena razume dosta u problematiku. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 13:50:36   
Milena18
Hej, samo da vam mahnem, nemam mnogo vremena za pisanje ovih dana. Ozdravila sam, pa provodimo dosta vremena napolju jer ni M sad ne ide u vrtić.
Leni, Leptirice, drago mi je da je sve u redu!
Bubice, super što ti se vratila energija! 
Coconut, kad kažeš da ćeš morati na dalje pretrage, misliš li na amniocentezu ili prenatalni test? Slažem se sa Lesli, najbolje da pišeš u temi ovde, Maslačak će ti sigurno odgovoriti kad vidi. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 15:24:29   
Leptirica92
Coconat, bas mi je zao da te snaslo i to da se sada moras sikirati. Ali ne mora nista da znaci. Cula sam za bezbroj slucajeva sa losim rezultatima i zdravom djecom na kraju. To su samo statistike, narocito ako imas odredjen br godina. Misli pozitivno 😊


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 15:34:40   
Coconut
Spominje rizik od aneuploidije polnih hromozoma za koje prvi put cujem.Obe vrednosti su mi niske.Evo rezultata:
fb-hCG    0.29 corr. Mom
PAPP-A   0.35 corr. Mom

Ultrazvuk je dobar, prisutna nosna kost
NT je 1.30
Crl 57.8mm
12+1 nedelja
Imam 32 ipo godine
Biochem. Risk + NT   1:8930
Double test 1:1621
Age risk 1:426
Trisomy 13/18 + nt  1:1127

Lesli,nije ni to.Kaze da su to neke aneuploidije polnih hormona, da moze to da bude.Ako je zensko onda je Tarnerov sindrom ili Trizomija x, a ako je musko Klinefelterov sindrom ili Dzejkobsov,to su sindromi u slucaju vise ili manje hromozoma nego sto treba.Prvi put cujem za to i da se i to vidi na Dabl testu, doduse rekao mi je da to od nedavno gledaju. To je u slucaju niskih vrednosti  a kod mene su obe niske.Za prenatalni bi se nekako mozda snasla ali sad su praznici pa cu sacekati geneticara da vidim sta dalje.
Milena,spominje mi amnio i neke analize ali nije nista rekao za prenatalni.


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 16:00:52   
lesli
Prvi put cujem da se aneuplodije polnih hromozoma vide na double testu.Ovi ostali rizici su ok, koliko vidim.Cudno je zasto onda ne pise koji je proracun za Turner, Dzejkobs i Klinefelter ako su ukapirali da i tu postoji neka povezanost.
Podigla sam ti temu... Zove se double test II deo. Maslacak ce tamo najpre videti. Upisi tamo vrednosti i na sta sumnjaju. Da cujemo sta maslacak kaze na to...

Drzim palceve da bude sve ok! 🤗

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 16:31:29   
Coconut
Hvala ti puno Lesli

Iskreno prvi put cujem da to postoji, sve sto sad znam je ono sto sam danas gledala.Verovatno se to ne vidi na dabl testu ali obe niske vrednosti u krvi mogu pokazati da postoji rizik.Stvarno ne znam otkud to.Sad cu kopirati i prepraviti i postaviti i u toj temi pa se nadam da neko nesto vise zna o tome.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 16:55:53   
lesli
Mi smo u gimnaziji, u 4. godini imali tu neku pricu o genetici u okviru biologije. Sta se kako nasledjuje itd.Bila je prica i o aneuplodijama i ovim sindromima. Cini mi se da su ovi koji pogadjaju polne hromozome dosta retki. Svakako redji nego Daun, npr.I da neki od ovih sindroma, vezanih za anuplodije polnih hromozoma mogu cak imati i pristojan zivot, bez vecih zdravstvenih problema, nema mentalne retardacije (ili se javlja u nizem stepenu i manjem %) itd. 

To ce ti geneticar vec predociti sta i kako, ali se nadam da ce sve biti ok i da neces morati da razmisljas o tome...


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 17:28:57   
Coconut
I ja sam danas procitala da je to bas retko,a ginekolog mi ukratko rekao da je najveci problem sterilitet, da nije nemoguce ali tesko dolaze do potomstva, imaju neke blaze karakteristike fizickog izgleda, pogotovo ako je musko, da moraju uzimati testosteron ako sam dobro razumela mada opet iako deluje da je mnogo manji problem nego sa daunom i trizomijom,nadam se da nije nista od toga.Ne znam sta u tim slucajevima savetuju ako se ispostavi da je to, da li prekid ili da to nije toliko strasno.Nemam mira sada 😔


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 17:45:16   
Branchyca
Cocunut,  bas mi je zao sto prolazis kroz to..Ovde mozemo samo da nagadjamo, ali dok se ne vidi sta je sigurno, samo ces sebe izjedati..


To cekanje je najgore, ali probaj koliko mozes da mislis pozitivno, ipak sto kazu ima mnogo slucajeva gde se ispostavilo da je sve u redu, al da je stres, stres je.
Eto, rece Lesli da Maslacak zna puno o tome, nadam se da ste se vec cule.

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 18:04:45   
Milena18
Coconut, ja sam sada čitala svašta dok sam čekala rezultate prenatalnog testa, što tebi nikako ne preporučujem. Reći ću ti samo da te aneuplodije polnih hromozoma uglavnom imaju mnogo blaže manifestacije nego trizomije hromozoma 13, 18 i 21. Ali ja verujem da će se ispostaviti da je kod tebe ipak sve u redu. Drži se. 

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 18:19:55   
lesli
Da, da... polni su mnogo manji problem nego 13,18,21.
Sto se prekida tice...Cak i da se ispostavi da beba zaista ima neku hromozomsku anomaliju, krajnja odluka o prekidu, koliko ja znam, je iskljucivo tvoja.Ja ti od srca zelim da je sve ok i nadam se da neces morati da se nadjes u situaciji da moras da razmisljas i odlucujes sta ces. 🙏🤗

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 19:37:16   
Maslacak15
zdravo trudnice. To je tako kad doktori pocnu da izmisljaju nauku. O tome pricam sve vreme. Nisu aneuplodije polnih hromozama kumulativno tako ni retke i moze da bude u doublu nekih indikacija ali ni za jednu to nije snizena beta HCG. Obicno je i kod njih prisutan zadebljan nuhalni nabor.Tako kako oni rade stvarno bi trebalo da ukinu test posto nicemu ne sluzi. Ja mislim da je ovde sve u redu... ali ti ces sigurno raditi prenatalni kao i sve zene u Srbiji samo nebi bilo lose da se ne nerviras unpared bez razloga.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 19:49:40   
leni90
Coconut jako mi je zao sto kroz to prolazis, ali ne preostaje nam nista drugo nego da se nadamo najboljem.Pokusaj da ne brines previse 😔 Bilo bi lepo kada bi mogla da uradis prenatalni test.Leptirice drago mi je da je i kod tebe sve kako treba 😍😍😍 tebi je to prva trudnoca?Moja cura se isto vrti, mase rucicama i nozicama, a iz profila se videla fenomenalno!Lesli i ostale trudnice koje su pisale o vakcini, doktorka me je da kazem navela da razmislim o vakcinaciji, ali i ja sam od tih koje ne bi primile vakcinu u trudnoci pogotovo sto nije dovoljno ispitana, ni sami doktori ne poznaju dobro korona virus i pojavljuju se novi sojevi za koje nisu sigurni da li vakcina deluje na njih.Pokusacu da se pripazim koliko god mogu, kada sam izdrzala ovih godinu dana mogu jos pola godine.

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
30.4.2021 20:03:30   
Coconut
Hvala vam na podrsci ❤️

Maslacak,hvala na objasnjenju, malo me smirilo.U kojim slucajevima je kod oba smanjena vrednost?A nuhalni nabor mi je u redu.Meni nista vise nije jasno. 

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here