|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
14.5.2021 8:55:40   
Maruska16
Dobro jutro drage trudnice. Samo da vas pozdravim. Lesli znam da se blizi vreme kad stize bebica i mislim na tebe. Kako si ? Poljubac za sve. ❤


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
14.5.2021 9:25:37   
BubaBubica
Coconut, ako želiš državno prebaci se kod Josifovića slobodno, dobar je doktor i čovek. I on voli da proveri ako nešto postoji ali je smiren i umirujuć, ja sam kod njega dok je radio u Kovačici vodila prve dve i prethodnu trudnoću, dok sam bila treći put trudna on nije radio jer je bio načelnik doma zdravlja. Posle je ponovo radio i ponovo bila kod njega. Ja sam odabrala dr Natašu Stankov jer mi je nekako umirujuće legla, za sada sam zadovoljna njome mada da ne idem kod nje sigurno bi se prebacila kod Josifovića, samo mi se ne cima prebacivanje kartona. Što se tiče preskakivanja srca, sigurno su oni bezopasni jer pretpostavljam da ne bih preživela 20 godina sa tim plus četri prirodna porođaja. Nemam ih kad pazim da se ne prejedem i kad ne jedem halapljivo, kad nemam veća nerviranja, i kad redovno pijem magnezijum. Takođe i kad ležim neudobno umeju da se jave. Joj za dva dana ulazim u 16.nedelju, nekako se sad brzo nižu nedelje, i mislim da sam oset_ila bebaca. Tj ako je to on onda je baš vrlo aktivan i razvaliće me kad poraste ako ovako nastavi. Takva mi je bila i druga ćerka i sad je lenjivac neviđeni. Ostali su bili onako mirniji, a sada su aktivni za deset_ku. 




Nervira me što iako stavljam rečenice u novi red, na kraju mi sav post bude zbijen rečenica za rečenicom i sve je nepregledno 🤷🏻‍♀️

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
14.5.2021 9:36:25   
vonavoj
Bubabubice,ti samo vodis privatno kod Stankov?Nije los taj Josifovic,cula.sam za njega.

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
14.5.2021 9:39:37   
BubaBubica
Da, za sad samo kod nje. Ne znam da li još uvek mora da se ode bar nekoliko puta i državno da se uvede u evidenciju, pre se moralo ako ideš privatno, moralo se javiti i u državno, moraću da je pitam. Ako mora, ne dvoumim se da prebacim karton kod Josifovića, pa makar morala svaki put da provalim toliki put do Pa. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
15.5.2021 9:15:13   
lesli
Dobro jutro svima!
Zdravo Maruska. Evo nas, guramo. Priblizava se bas, jos neke 4 nedelje do termina.Kako ste vi? Jesi li se snasla sa bebom?Sta ste uradili sa mlekom? Znam da si pisala da sumnjate na alergiju na PKM? Kako je N prihvatila sestru? 

Vidim da su kod Milene rezultati ok. Ne brini, nastelovace ti dozu. Bitno da ft4 ok.

Coconut, nemoj vise ici kod njega.I da je bio super i radio sve kako treba, sad kad si mu rekla da ne uvazavas njegovo misljenje, nego si trazila drugo ima da ti zagorcava zivot. Proradila mu je sujeta.Ako ides drzavno, prebacuj karton negde drugde.Ako ides privatno kod njega, to je bar lako resiti.

Kako su ostale trudnice?
Leni nam se bas dugo nije javljala...



(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
15.5.2021 19:47:12   
Milena18
Hej, trudnice...
Lesli, još malo 😊 Da li ste odabrali ime, ili makar napravili uži izbor? 
I mene teši što je ft4 dobar. Ali iskreno, ne sviđa mi se pristup ovog endokrinologa. Pre mesec dana mi kaže da ne može veću dozu da mi da zbog moje težine. Ja sam pila svejedno malo više jer sam znala da neće biti dobro ako ne povećam. A prekjuče se kao čudi kako ne pada tsh i daje mi veću dozu. Sreća pa imam iskustva i mogu i sama da zaključim kad treba da se koriguje terapija. 
Da, Leni se nije javljala nedeljama. 
Branchyce, jesi li ti išla kod endokrinologa, da li si dobila terapiju? 
Leptirice, Hermyna, kako ste vi? 



(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
15.5.2021 21:08:17   
Branchyca
Dobro vece!


Milena, u utorak imam zakazano, za sada sam korigovala iskreno onako kako pise, zaista se trudim maksimalno da postujem, a videcemo sta ce dr reci.Kako si ti, bebica?
Lesli, kako se ti osecas, ima li nekih promena?
Leptirice, Hermyna, Leni, Bubice 🤗😘

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
16.5.2021 8:19:05   
Milena18
Branchyce, super što si korigovala ishranu, to je baš važno. Hvala što pitaš, dobro smo. Za dve nedelje konačno idem na ultrazvuk, jedva čekam.

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
16.5.2021 16:34:34   
Coconut
Bubice, hvala na preporuci.Videcu onda da ga promenim najverovatnije.

Lesli,i to sto kazes.Videcu na sledecem pregledu kako ce se ponasati pa cu definitivno odluciti mada kako god prebacicu se kod drugog.Idem kod Stankov svakako a ovde cu onda Josifovica.Kako si ti? Blizi se porodjaj 🤗

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
16.5.2021 17:46:38   
lesli
Milena, a ne mozes da promenis endokrinologa?Ides drzavno ili privatno?Sto se imena tice, nismo odabrali, ali smo napravili neki uzi izbor.


Brancice, na kakve promene mislis?Kako si ti? Jesi li i u prethodnim trudnocama imala gestacijski dijabetes? U stvari, to tvoje mozda i nije dijagnoza gestacijskog, a? Mozda pre neka intolerancija na glukozu? 


Coconut, eto jos bolje. Imas preporuku. Menjaj ga odmah. Pravice ti pakao od zivota do kraja trudnoce jer znam zene koje su se sukobile sa lekarima u dz oko necega i ovi se posle ponasali kao teski kreteni.



Bila sam na ctgu prosle nedelje, naravno ima kontrakcija, ali za sada iregularnih. Sutra punih 36 nedelja. Nije me pregledala. Ove nedelje ponovo ctg, brisevi pa cemo da vidimo kako stoje stvari.Sad me nesto baaaas boli - stomak u dnu i u krstima, stomak se povremeno steze...valjda docekam taj pregled 😅



< Poruku je uredio lesli -- 16.5.2021 17:59:17 >

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
16.5.2021 18:00:21   
Branchyca
Pozdrav trudnice🤗


Lesli, nisam imala gestacijski dijabetes ni u jednoj trudnoci, sad eto, sada neznatno povisen nakon 1h, ali se to odmah daje dijagnoza.Mozda je i ovo i bolje sto se desilo, jer se nisam hranila kako treba a sad itekako vodim racuna i lepse se osecam.Tebi mozda i krene uskoro, javljaj nam :)
Coconut, na lekarima je da skinu odgovornost sa sebe, ali definitivno je ruzno sa njihove strane da se tako ophode verbalno.No, svakakvih ljudi ima, a empatije vise nema.
Milena, super! Inace i mi za 2 nedelje na kontrolu.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
16.5.2021 19:56:51   
Milena18
Lesli, išla sam kod tri različita endokrinologa ovde i dva u Beogradu, ne sada u trudnoći već u prethodnih petnaest godina, što privatno, što državno. Nijednim nisam bila nešto prezadovoljna. Razumem ja da kod mene to u trudnoći teže držati pod kontrolom, ali ne mogu da prihvatim da neko neće da mi poveća dozu bez valjanog razloga. A tako je bilo i u prethodnoj trudnoći kada sam išla kod drugog endokrinologa a i kod ovog sada. Ali povećam ja to sama, tj. doteram donnormale nekako 😁 Makar mi je dala uput za ogtt. Inače je ona jako fina, na primer radi privatno ali trudnice prima u bolnici bez uputa i zakazivanja da ne bi plaćale, ali nekako nisam sigurna u stručnost. 


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
17.5.2021 11:53:55   
lesli
Dobro jutro tj. dan svima.

Milena, ako hoces imam preporuku dobrog endokrinologa u Bg. Jedino sto se ceka termin i po mesec dana 😏Lepo sto je ta tvoja otvorena za saradnju, jos kad bi bila strucna - pun pogodak 😅


Brancice, javljaj sta je bilo kod endokrinologa.


Coconut, kada ces ti u savetovaliste? 

Mene prestao stomak, pa u toku noci tj. pred jutro opet poceli bolovi nalik menstrualnim u dnu stomaka. Pa stalo. Sad samo kontrakcije. Bezbolne, ali se stomak steze. Imam osecaj da ce puci koliki pritisak nabije. Jos ravno 4 nedelje do termina... sad vec jedva cekam

< Poruku je uredio lesli -- 17.5.2021 11:54:51 >

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
17.5.2021 14:32:18   
Coconut
Dobar dan

Lesli,u sledeci ponedeljak mogu tek.Taman i vreme za tripl ako hoce da rade.Tad mi se poklopilo da imam kako otici i ko decu da pricuva.Znam,deveti mesec je najtezi ali ma koliko se cini da ima puno,brzo ce proci 😊Pozdrav za sve

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
17.5.2021 16:01:00   
BubaBubica
Pozdrav i od mene!


Ja sam uspela danas zakazati za četvrtak, jedva čekam 🤗 već danima me boli glava, i to mislim da su sinusi, jer me boli nosna kost i čelo iznad obrva. Ajd kontam imala sam takve bolove i u trećoj i u četvrtoj trudnoći, ali bila je zima, pa je i logično da sam imala tada upalu sinusa ali što sad kad je toplo... Špricam srebrne kapi u nos i od njih mi bude bolje, čim mi bude bolje ja zaboravim pa se bol opet vrati i tako u krug. Inače ništa novo kod mene, guramo sve po starom... 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
17.5.2021 16:15:36   
Branchyca
Hej trudnice,


evo i ja nas, danima je lose vreme i bas mi je vise preko glave kise, jedva cekam sunce i lepo vreme neki duzi period da traje a ne nekad, nekad..Sutra idem na razgovor za gestacijski secer, inace sam pocela da se osecam bas nekako umorno, izgleda da se polako vraca ono iz prvog tromesecja😂
Pozdravljam vas puno trudnice, nadam se da uzivate i mazite stomacice, Leptirice, Leni, pisite :)

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
17.5.2021 16:30:45   
lesli
Haha, coconut ne bih znala. Prosli put sam se porodila skoro 3 nedelje pre termina, tako da mi je 9. proleteo 😂Nadam se da ce i sad tako nekako.  
Sad ce maslacak da dodje da me “lupa po prstima” kako ne bih trebala da prizeljkujem nista pre 39.0 🤗😂,  ali ja sam stvarno izmrcvarena koliko me sve zivo boli. Obaska sto vise ne znam gde da se bodem - sva sam modra i u cvorovima, mesta uboda svrbe za poludeti... Nisam tako reagovala prosli put na heparin - bilo je modrica, ali ne i cvorova. 😏

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
17.5.2021 16:31:16   
lesli
Brancice, mislila sam da imas zakazano za danas?
Javljaj onda sutra sta je doca rekao...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
17.5.2021 19:05:53   
Maslacak15
cccccuser posted image user posted image

stvarno nema smisla Lesli oces da izbacis dete na pravdi boga sad kad joj je najlepse i radi na tome ad bude buckauser posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
17.5.2021 19:43:58   
lesli
Neka, neka... i sestri je bilo dovoljno 37 nedelja i rodila se sa manekenskom gradjom 😁 A nisam je terala (ali nije i da nisam prizeljkivala da malo porani) i sama je rekla da je dosta 😉Sta sad, ova beba treba da bude zdepasta?! 😅

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
18.5.2021 9:43:24   
Milena18
Dobar dan, trudnice !


Lesli, imam neki osećaj da ti ta mala iz inata neće poraniti 😂
Kako ste, trudnice ? 
Branchy, šta kaže endokrinolog ? 
Ja ću ovih dana valkda da se nakanim da odradim ogtt, tako mi se ne sedi tamo tri sata. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
18.5.2021 10:48:22   
Branchyca
Dobar dan trudnice!


Ja evo sad stigoh kuci, popricali smo o prethodnim trudnocama, tezinama beba, tako to, moram povesti racuna o tezini sada, daöi su mi primer ishrane, sta se jede, kako, koliko, pa da kombinujem sama.Takodje su mi dali recept za apart za merenje secera kod kuce, 4 puta dnevno, to ce mi poslati danas, pa sledeceg utorka sa tim vrednostima ponovo na kontrolu.U svakom slucaju, kako kazu, malo je uvecan, ali ipak se mora ispitati.
Kako ste vi danas? Pozdrav🤗

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
18.5.2021 11:16:12   
Leptirica92
Pozdrav curke, nisam par dana se javljala, selimo se na sprat kuce. Uspjeli smo sa gazdom rjesiti jer gore imamo djeciju sobu. Gubim veliku kuhinju, ali moram se necega i odreci 🤷‍♀️ A do drugog stana je jako tesko doci.

Bebica raste, stomak se bas ispupcio. Mislim da sam cak nesto i osjetila. Drugacije mi je od crijeva i samo 2 puta sam negdje oko pupka osjetila. 16+2 smo. Negdje citam da je rano, a negdje da od 16 se moze lagano osjetiti. U petak imam kontrolu, ako ne bude htjela raditi ultrazvuk pokusacu traziti da platim da vidimo sta je. Aposolutno nista nemam za bebu jos uvijek, a bas bi htjela nesto kupiti.Kako ste vi trudnicice? Pozdrav 😊😊

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
19.5.2021 7:29:39   
lesli

IZVORNA PORUKA: Milena18

Dobar dan, trudnice ! Lesli, imam neki osećaj da ti ta mala iz inata neće poraniti 😂 



Milena, to mi je i maslacak prosli put pozelela iiiii...promasila 😂
A sto ogtt 3h? Meni se oba puta cini da sam radila 120min. I radjene su oba puta i insulinemije. 75g glukoze. 5 vadjenja krvi, na 0,30,60,90 i 120min.

Brancice, super. Tu verovatno dijagnoza i nije gestacijski dijabetes? Pre mozda neka intolerancija glukoze?

Leptirice, vrlo moguce da je beba. Ja sam prvu oset_ila da li u 16. ili sa 16 punih. Drugu vec u 13./14. nedelji. A oba puta je posteljica napred, kada kazu da se slabije oset_e pokreti. I isprva lice na treperenja koja osecas samo kad se skroooooz umiris.I da u 17. nedelji je materica ispod pupka, tako da se i to uklapa. Sa oko 18-20 nedelja je u visini pupka.



(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
19.5.2021 7:34:25   
lesli
Mene inace kiselina rastura.Pocelo je pre par nedelja i sada je vec uzasno. Danju, nocu... I prosli put sam muku mucila do porodjaja, pocev od 20 i neke - 30. nedelje.I tada mi je beba bila uzasno visoko do poslednjeg momenta kao i sada. Pomaze jedino da se nalivam mlekom, po malo u toku dana.Nista masno, nista slano, slatko... inace skapavam. Osecam da mi kiselina do nosa stize 🙄

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here