RE: Razgovori mama 04/20 (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 11:38:34)

Prezent, perfekat, futur i infinitiv su verovatno obnavljali da bi mogli da rade glagolski vid i ostalo.
Ovo moje juce ceeeeo dan provelo na rolerima napolju. Ulazi sinoc u 7h jedva vuce noge 😊
Pitam jutros kako noge kaze ne bole, dobro je. 
Mrzi me da kuvam danas ali mora da se jede. 




Tiziana -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 11:53:08)

Koliko sam ja videla, nije bilo obnavljanje.

No nije ni bitno..Svakako mora da ispreprepisuje i uradi sve sto nije jer ona pregleda redovno sveske, a i redovno propituje i daje kontrolne. 
Jedva cekam da ih vrate u skolu. 





Maraj -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 12:12:45)

Dan mame
Iscitah sta ste pisale... al sam dosta zaboravila.
S je proslu noc prvi put povracala. Ne znam sta joj je bilo. I slajm je izbacivala. Od jutros je ok... al izmerim joj sad 37.6. Dal je neki virus opet pokupila... ko ce ga znati. L isto proslu noc, jedva da je spavao. Bas se gusio. Krene da dise, pa ostane bez vazduha. Zapusen mu nos, i muke sa krajnicima... bas sam umorna..




mati -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 12:18:02)

Tizi,mnogo je lakše kad su u školi. A ona je sad u goroj situaciji, po meni. Prvi, peti i prvi srednje, nije im lako. Ni ostalima nije, ali online a sve novo...
Glagolski oblici su dosta složeni i tu ima puno da se uči. To prati kroz celo školovanje posle.
Maraj, izdigni jastuk malo, da se sliva dok spava. Probaj inhalacije pantenolom. Ne škodi.




Tiziana -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 12:37:36)


Bottom line- mora da se uči. 🙂

IZVORNA PORUKA: mati

Tizi,mnogo je lakše kad su u školi. A ona je sad u goroj situaciji, po meni. Prvi, peti i prvi srednje, nije im lako. Ni ostalima nije, ali online a sve novo...
Glagolski oblici su dosta složeni i tu ima puno da se uči. To prati kroz celo školovanje posle.
Maraj, izdigni jastuk malo, da se sliva dok spava. Probaj inhalacije pantenolom. Ne škodi.




Maraj, ako je povratila slajm to je super. To je najbolja opcija da se rese slajma. Moji su kad su bili tako mali i kad su tako zacepljeni i puni slajma, cim popiju mleko izbacivali taj slajm. 




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 12:44:40)


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Koliko sam ja videla, nije bilo obnavljanje.

No nije ni bitno..Svakako mora da ispreprepisuje i uradi sve sto nije jer ona pregleda redovno sveske, a i redovno propituje i daje kontrolne. 
Jedva cekam da ih vrate u skolu. 




Tizi, ja mislim da nema povratka u skolu do Vaskrsa. Imam takav utisak, da ce isto tako da bude kao prosle godine.





Tiziana -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 12:48:36)

Znaci sve ce da otvore, ali ce decu da ostave online. Tuzno. 





mati -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 12:50:58)

Jeste suština da mora da se uči, ali ovo je mnooogo teži način.
A korona žurke samo se organizuju. Svaki dan kažnjavaju, a tek gde su oni sto se izvuku pa ih ne uhvate.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 13:25:11)


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Znaci sve ce da otvore, ali ce decu da ostave online. Tuzno. 




Не знам која је поента. Заиста. Ништа ми није јасно. [sm=zmeden.gif]




Duškić -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 14:12:09)

Maltretiranje i za roditelje i za decu. A p ucenju da ne pricam.
Ova kisa bas smara.




jess021 -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 15:03:15)

Maraj, a da ih malo povuces iz vrtica? Mozda im je malo imunitet oslabio, pa da ojacaju kod kuce neko vreme.


Sanjice, ne znam sta bih ti rekla, danas sam dobro, stvarno mislim da je ono juce bilo od vremena. 
Mi smo jos uvek postedjeni od skole, ali verujem da je bas tesko i roditeljima i deci. Juce se na igralištu nesto suskalo da ce sledece nedelje opet u skolu, tako sam nesto nacula. 
Mi rucali, ispekla sam i gibanicu za veceru, posle cemo napolje, valjda nece biti kise.




mati -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 19:38:14)

Jess, meni je juče od podneva bas bilo strasno. I mislim da je od vremena. Dal su godine, dal sam postala meteoropata... Još mi samo to fali...




jess021 -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 19:41:52)

Mati, isto tako. Ne znam kako sam decu odvezla na bazen, kao neki film da mi je pred ocima bio. Uzas





mati -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 19:45:25)

To, kao da si posmatrač svog života. Tako sam ja objašnjavala dr kad su krenule vrtoglavice, sumnjala je na MS i morala je bas sve detalje da proveri. Ja joj kažem, kao da gledam iz drugog lica, kao sporedna uloga. Ali iako čudno razumela je o čemu pričam.
Svaka ti čast, ja ne bi smela u auto takva.




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 19:53:57)

IZVORNA PORUKA: Tiziana
Koliko sam ja videla, nije bilo obnavljanje.



Pa nisu prvi put ucili prezent, perfekat i futur, to se uci u mladjim razredima. Zato kazem da su obnavljali. 
Sto oni vise zatvaraju to vise zurki u svetu ima. Ovi nasi pokusavaju da im pariraju korona zurkama. Prati narod trendove 😊
Malo sam smlacena danas. Kaze mi drugarica da je mozda zbog lekova koje pijem. 




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 20:03:40)


IZVORNA PORUKA: jess021

Maraj, a da ih malo povuces iz vrtica? Mozda im je malo imunitet oslabio, pa da ojacaju kod kuce neko vreme.


Sanjice, ne znam sta bih ti rekla, danas sam dobro, stvarno mislim da je ono juce bilo od vremena. 
Mi smo jos uvek postedjeni od skole, ali verujem da je bas tesko i roditeljima i deci. Juce se na igralištu nesto suskalo da ce sledece nedelje opet u skolu, tako sam nesto nacula. 
Mi rucali, ispekla sam i gibanicu za veceru, posle cemo napolje, valjda nece biti kise.


Јес, како нисам видела твоју поруку. И ја мислим да је до времена.
Код нас цео дан пада киша.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 20:11:30)

А што се тиче српског ј. граматика се Тизи ради у четвртом то што си поменула. У петом проширују знање. Није им непознато.

Моје играју супер Мариа. Ја куцкам. Глава ме боли више од гледања. АЛи не одустајем. Мм исто ради.

Едит. то јесу обраде Иванка. Сад сам погледала план за пети. Познато јесте, али сада као што рекох проширују знање.




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 20:17:53)

Mm dosao sa  terena u 6, samo rucao i zaspao. Mnogo je umoran. 😔


Ni ne vidjamo se... 




mati -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 20:30:56)

Sanjiće gde igraju super Maria?
Moja mama skoro ispitivala decu, hoće da kupi Nintendo za sebe kući... [sm=smiley36.gif] Sa sve Marijom, Luisjijem i tenkicima.




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 20:32:50)

Mi smo pre 20 i vise godina kod drugaruce igrali tenkiće, znali smo po ceeeeeo dan da igramo 😊 Eeee koliko slobodnog vremena smo imaliiii 😊





Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 20:36:42)



IZVORNA PORUKA: mati

Sanjiće gde igraju super Maria?
Moja mama skoro ispitivala decu, hoće da kupi Nintendo za sebe kući... [sm=smiley36.gif] Sa sve Marijom, Luisjijem i tenkicima.



mati, obožavaju da igraju. Navukao ih je mm. To je njegova igra iz detinjstva. Nemamo nintedo. Igraju preko tv-a. Inace, samo za vikend igraju. 




mati -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 20:38:29)

Kako preko TV-a? Nije mi jasno. Imate igrice uz kablovsku ili kako?




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 20:39:27)

Mati, ta moja drugarica imala neko cudo u koje se ubaciju kertridzu sa igricama. 
A kablovi se povezu sa tv-om pa on glumi monitor.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 20:40:54)

mati, povezao je mm kuciste od kompa sa tv-om. Gledamo tv i možemo da koristimo kao racunar. Meni je odlicno za vežbe, za koje nemam vremena. 





mati -> RE: Razgovori mama 04/20 (3.4.2021 20:44:26)

Pa to mi kaži. I mi povezujemo lap top, znaci igrate na računaru, to sam pitala. [sm=smiley36.gif].Tv je tu samo u ulozi monitora.
Inače naša kablovska je katastrofa, pa reko možda imate igrice neke bolje. Mi imamo na kablovskoj zmijice i nešto slično.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>