RE: Razgovori mama 05/21 (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Maraj -> RE: Razgovori mama 05/21 (9.5.2021 18:53:48)

Dan mame. Sutra se vracam na posao, deca u vrtic. Moracemo ujutru i u dom z. po potvrdu za vrtic. Ja sam nesto postala izjelica. Po ceo dan nesto zvacem. Ne znam sta mi je , a nisam u pms-u




Milena18 -> RE: Razgovori mama 05/21 (9.5.2021 19:41:48)

Pari, znam nekoliko njih koji su imali slične reakcije. Srećom pa brzo prođe.


Maraj, i M sutra kreće u  vrtić. Još u maju i junu će ići, pa pauza kao i svake godine. 
Mm i ja ceo dan mozgamo oko potencijalnog preseljenja u SAD. Naravno, on je oprezan i nećka se, a za mene nema dileme. Baš se razlikujemo po tom pitanju, on se mnogo teže odlučuje na promene nego ja, i tako je uvek i sa svim stvarima. Možda to i nije loše ponekad.




pari -> RE: Razgovori mama 05/21 (9.5.2021 21:41:59)

Milena, poslala sam ti poruku 🙂 


Mi smo se prošetali prepodne, bilo je baš lepo vreme. Sad kiša. Sad pečem neku pitu pa ću čoko keksiće. 
Danas sam skroz dobro.
Ne znam da li sam vam rekla. Radim masaže lica sebi svaki dan sad već neko vreme i baš mi prijaju.
Kako ste druge mame?Emice, gde si?





dddaca -> RE: Razgovori mama 05/21 (9.5.2021 22:37:15)

Milena, kako biste za posao ako bi se preselili? I ako ti dobijes zeleni karton, kako ide za tvog supruga? Da li ce i on po nekom aotomatizmu ili ne? Stvarno ne znam kako to funkcionise.




Milena18 -> RE: Razgovori mama 05/21 (9.5.2021 22:43:24)

Daco, ja sam izvučena, ali cela porodica dobija zelenu kartu. Posao bismo tražili kad stignemo tamo, eventualno pred polazak. A išli bismo za otprilike godinu dana, tako da imamo još vremena da smišljamo gde bismo i kako. Samo da ubedim muža prvo 😊


Opeglah M stvari za vrtić i odoh pod tuš. Sutra moram do banke, već danima odlažem jer je uvek veliki red ispred. 




dddaca -> RE: Razgovori mama 05/21 (9.5.2021 23:06:08)

Pa to je super ako dobija cela porodica. Polako, ima vremena, ubedices ga.




Maraj -> RE: Razgovori mama 05/21 (10.5.2021 8:57:37)

Jutro mame.
Milena, reci da si trudnica, ako se jos uvek ne nazire stomak...bas te briga, idi preko reda.

Mi jutros u 7 otisli u Dom zdravlja po potvrdu. Vec je red bio ispred doma z. Uzasna guzva, svi dosli po potvrde za vrtic. Kada smo zavrsili red je bio bas bas ogroman... vidim i na viber vrtickoj grupi da roditelji pisu da nece stici danas u vrtic, zbog guzve u domu z.
Naravno, S trcala ispred , pala razbila bradu.
Sada sam popila kafu u miru...posle na posao...




Milena18 -> RE: Razgovori mama 05/21 (10.5.2021 9:07:54)

Dobro jutro!


Maraj, ispostavilo se da je taj red samo za uplate i isplate, a ja sam čekala nešto drugo, tako da sam brzo završila. 
I moja pada skoro svakog dana. Pre neki dan ona i drug ovde kod nas na ulici odrali laktove u roku od dva minuta.
I ja pijem kafu, odvela sam dete u vrtić, pa mi neobično što sam bez nje kod kuće. Ali imam dosta posla, brzo će proći vreme. 




flamingos -> RE: Razgovori mama 05/21 (10.5.2021 9:37:07)

Donro jutro.Proćiće brzo vreme Milena.Navikla si sa njom.Moje dete još spava.Ja pijem kafu i kuvam pileći paprikaš za ručak.Videću šta će da jede kad ustane ds joj spremim,pa spremanje za školu.Nadam se da ste svi dobro.Srećan početak radne nedelje.Mališanima želim srećan povratak u školske klupe.Pozdrav svima.❤





dddaca -> RE: Razgovori mama 05/21 (10.5.2021 11:13:51)

Dobro jutro mame! Vidim raspust se vec zavrsio. Jos malo, pa ce iskolska godina. Pretpostavljam sredinom juna, jel tako? Jos ne idemo u skolu, pa ne znam.
Danas je super dan, izaci cemo napolje. Juce je bilo suncano, ali je bas duvao neki vetar, pa se nismo dugo zadrzavale. Mozda sat vremena.
Jesu li sva decica zdrava? Maraj, da lli se puno povredila?
Milena, koristi kad god mozes i gde god mozes da ne cekas. Najgore je na pocetku trudnoce kad se stomak ne nazire. Dok sama ne kazes niko nece da se ponudi da ustupi mesto, prednost...




Maraj -> RE: Razgovori mama 05/21 (10.5.2021 11:56:38)

Daco do 22.juna djaci idu u skolu.
Nije se puno odrala. Malo bradu. Kaze mm da je pala na klupu jer je jurila vrabca, tako da je dobro prosla. Prosli put kada je pala udarila se odmah ispod oka pa je mm pisao izjavu u vrticu , o nastanku masnice [sm=smiley29.gif] jutros smo prosli bez izjave [sm=smiley36.gif]




flamingos -> RE: Razgovori mama 05/21 (10.5.2021 12:06:23)



IZVORNA PORUKA: Maraj

Daco do 22.juna djaci idu u skolu.
Nije se puno odrala. Malo bradu. Kaze mm da je pala na klupu jer je jurila vrabca, tako da je dobro prosla. Prosli put kada je pala udarila se odmah ispod oka pa je mm pisao izjavu u vrticu , o nastanku masnice [sm=smiley29.gif] jutros smo prosli bez izjave [sm=smiley36.gif]
Maraj,hajd da brzo prođe.Imaš recept za baklavu u temi pričajmo o hrani.Odoh da se sprenamo za školu.Prelepo je vreme.





dddaca -> RE: Razgovori mama 05/21 (10.5.2021 12:06:48)

[sm=smiley36.gif] Mislim da se secam da si pisala za tu izjavu. Super kad se sad nije puno povredila




Maraj -> RE: Razgovori mama 05/21 (10.5.2021 20:06:21)

Hvala flam. Odoh da vidim [sm=smiley1.gif]




flamingos -> RE: Razgovori mama 05/21 (10.5.2021 20:12:08)

Nema na čemu Maraj-uvek.Kako je dete?❤





Maraj -> RE: Razgovori mama 05/21 (11.5.2021 7:34:18)

Jutro mame. Poslah moje u vrtic.
Hvala flam, bolje je. Juce smo dosli kuci na pola sata, da rucamo, pa napolje.. meni juce izasao herpes na gornjoj usni. Uhh sto to mrzim. Mazala sam aciklovir, al izadje...




nata11 -> RE: Razgovori mama 05/21 (11.5.2021 8:01:28)

Jutro.

Mi nabavili napokon jos jedno auto sediste pa sada ja ostavljam dete u vrtic ujutru. Patronozna me pita prvi dan-a sta ste joj vi? [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]


Jeste imali vi periode kada dete odbija da se presvlaci? Bilo da je mokra, puan pelena. Bacaka se, vristi...




dddaca -> RE: Razgovori mama 05/21 (11.5.2021 8:35:07)

Dobro jutro. Maraj, super sto joj je bolje. Za herpes, da li si probala sa propolis mascu? Ili mozda kapima, ali nisam sigurna posto je vec izbio da li ce da pece.
Mi juce izvadili zubic. Bila je super hrabra, pa smo posle toga isle na sladoled.
Nato, vec sam zaboravila taj period, tako da se ne secam da li je odbijala presvlacenje, ali znam da nisam mogla da je pohvatam jedno vreme dok sam oj oblacila pelene. To se vrtelo, uvijalo, ispadalo iz podloge. Poglogu za prepovijanje smo mislim u tom periodu orebacili na krevet. Bilo mi je sigurnije.




flamingos -> RE: Razgovori mama 05/21 (11.5.2021 9:58:33)

Dobro jutro.Nato,nismo imali tih perioda,ali znam ljude koji jesu.Tako da ne brineš.Proćiće i ta faza.Maraj,drago mi je da ste dobro.Hajd da herpes prođe.Evo me u kuhinji,pa spremanje za školu.Ostale mame,jeste li dobro?Pozdrav svima.❤





Maraj -> RE: Razgovori mama 05/21 (11.5.2021 10:34:40)

Nato mislim da svi prodjemo te faze samo od naleta novih faza, zaboravimo na te [sm=smiley36.gif]
Ja sam mozgala i setim se da S jedan period nije htela ujutru da presvuce pidzamu. Jutros je smislila da ide u vrtic u kanadjankama. Jedva smo je odgivorili. Tj ja sam morala da joj "otmem", posto je toliko tvrdoglava da bi isterala svoje i otisla u cizmama u vrtic, na 20 i kusur stepeni...




Milena18 -> RE: Razgovori mama 05/21 (11.5.2021 10:38:48)

Dobar dan, mame!
Nato, kod nas je bila muka sa presvlačenjem jedno vreme ovako kao kod Dace - okretanje, prevrtanje, jurenje. Ali mislim da je M bila tad mnogo mlađa od tvog deteta i to je shvatala kao igru, nije se ljutila ili vrištala. A sad imamo drugi problem, a to je da ona voli sama da bira šta će da obuče, pa to ponekad budu vrlo živopisne kombinacije [sm=smiley36.gif]
Daco, bravo za zubić!
Ja išla jutros rano da vadim krv, sad sam sva pospana.




dddaca -> RE: Razgovori mama 05/21 (11.5.2021 12:03:34)

Jooj, to oblacenje je kasnije posebna prica. Kad se uhvati za odredjenu boju onda je samo to i nista drugo. Ma ni gacice nije htela da obuce ako nemaju nesto crveno. Mozda sa nekih 3-4 godine. Ali prodje i to. Onda biranje garderobe i izvlacenje iz ormara. Taman sve lepo spakujem, a ona se pojavi u novoj kombinaciji. Naravno izvucena negde iz sredine ormara. Sve poluizgucvano, nit ispeglano, nit guzvavo. I jos je drzi to da samo izvuce i sve rasturi. Naucice kad sama pocne da pakuje. Bar se nadam.




vonavoj -> RE: Razgovori mama 05/21 (11.5.2021 14:13:17)

Nato,jos cd biti tih faza..a da,i kombinacijr garderobe,to posebno..

Moj sin jutros nije hteo jaknu da obuce,da izadje iz kuce,sedne u auto..boze,koliko snage potrosim dok dodjem nq posao.




flamingos -> RE: Razgovori mama 05/21 (11.5.2021 15:03:09)

Daco bravo za zubić i hrabru devojčicu.Raširih veš da se suši.Popila sam lek i malo prilegla,ubi me migrena,pa odoh po Anđelu.Pri povratku idemo po giros i na sladoled,a i da vidi za skejtbord hoće da kupi za selo.Milena,šta ti radiš?Ostale mame,jeste li dobro?Ivanka?Nema nam Branki.❤





vonavoj -> RE: Razgovori mama 05/21 (11.5.2021 17:14:42)

Flamingos,i tebe boli glava?

I mene od sinoc,jutros sam popila brufen od 600,u 1 nalgesin forte..ali jok.ne popusta 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>