|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
23.7.2021 23:39:46   
Malaraja
Isto sam rekla 😄 ja sam se danas utripovala da mi je stomak ogroman, i stvarno jeste. Imam do kraja jos 2 ipo mjeseca i ako su oni sve to dobro procjenili ja ne znam gdje ce vise. Izgleda kao da sam u 9, a dani sve sporije i sporije prolaze. 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
23.7.2021 23:57:33   
Milena18
Ja sam uživala u prvoj trudnoći. Najveći problem mi je bio koji film i koji sladoled odabrati svako veče 😁 Na pamet mi nije padalo da bi nešto moglo poći naopako, a i nije pošlo. Ali zato sada, posle misseda pre dve godine i svega što me je snašlo u ovoj trudnoći, ne da nisam opuštena, nego samo brojim dane i čitam svakakve gluposti po internetu koje znam da ne bi trebalo da čitam. 
Što se stomaka tiče, mislim da mi je ovoliki u prvoj trudnoći bio negde početkom 9. meseca. Po čitav dan ga gledam i ne mogu da verujem 😂
Malaraja, a šta ukazuje na upalu, neke analize koje si radila? 


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
24.7.2021 0:22:14   
Malaraja
Mn je prva trudnoca, ne planirana( ali ne ne zeljena naravno) pa sam ti ja sva onako ne znam sta me snaslo, sto se interneta tice bolje da mi ga iskljuce skroz. Nacitala sam se od lazni mengi, do veliki plodova, rani poroda, pogresni procjena pola toga da nisam znala bila bi mirnija haha. Da poviseni leukociti, i malokrvna sam. Nekad prosle sedmice su se pojavila i ta neka odstupanja, mjere isle za sedmicu naprijed, glava za dvije pa sam se i oko toga sekirala al on je ok msm hvala bogu nmze biti bolji :D a secer isto dobar. Kako ti guras, nadam se da nemas neki problema...al opet koliko toliko si upucena u dosta toga druga trudnoca. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
24.7.2021 0:59:27   
Milena18
Meni je urađen serklaž pre 5 nedelja zbog skraćenog grlića. Pa su mi posle izolovane neke bakterije u brisu. Dobro se ja osećam, samo što sam prilično zabrinuta zbog svega i moram da mirujem. Ali prolazi vreme nekako...


A jesi li ti dobila neku terapiju? 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
24.7.2021 1:29:30   
Malaraja
Osim mangnezija kojeg pijem radi kontrakcija koje sam imala(i sad se pojave al ni blizu ko prije) dala mi prvo onaj gel sa tubom sto se stavlja dole, i prosli put neki gel koji se maze dole. Mada imam osjecaj da me ovaj gel iziritirao jer me vec 4,5 dana pece klitoris(moram se tako izrazit) caj od brusnice i neke tablete za zeljezo. Kontrola je sad 1 Augusta, pa cu vidjet sa njom da mi uvede neme antibiotike jer vise ne da nemam snage, nego nemam zivaca da se trzam sa ovim upalama. Ja idem privatno, nemam dobro iskustvo sa ovim u ambulantama a iskreno isla sam 2 puta do bolnice i oba puta su mi sirili dole onim zeljezom..ne da me boli nego po 3 dana nisam mogla sjesti. Tako da cu radije sacekat kontrolu🤐 jesil na strogom mirovanju ili, kaf ti je kontrola. Ma izgurat cemo nekako i ovo 😄


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
24.7.2021 8:39:12   
Leptirica92
Bas je lijepo sto je tema malo zivnula. Nesto se skroz slabo pisalo zadnjih dana 😊Meni je zao sto sam citajuci na google raznorazne gluposti i situacije sama sebi stres nabila, pa umjesto da uzivam ja non stop nesto sebi navlacim.Meni je do prosle kontrole sve bilo uredno, a na prosloj je bebica manja po mjerama, pa sad imam vanrednu kontrolu da pratimo. Iskreno se nadam da stvarno nije nista. A onda se eto sad razbolim, pa noti ici u ponedjeljak niti ne ici 🤷‍♀️Ostale curke, gdje ste, kako ste? Mahanje🤗🤗

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
24.7.2021 10:05:33   
Milena18
Leptirice, nadam se da će sve biti ok u ponedeljak, pa da se opustiš malo. Što se kopanja po netu tiče, sve mi znamo da to ne treba da radimo, ali radimo. Evo i ja juče... dr diktira sestri one mere, i za nešto kaže 29+3, za nešto drugo 31+2, i kaže meni na kraju da je sve ok. Ali meni sinoć to pade na pamet i skontah nekako da se beba disproporcionalno razvija, celo veče sam kopala o tome. 
Malaraja, a koliki su ti leukociti? Mene je isto od vaginaleta peklo prvih nekoliko dana, valjda malo oštete sluzokožu. Što se mog mirovanja tiče, uglavnom ležim. Krećem se po kući pomalo i odem do lekara pešice kad treba (prošle nedelje tri puta, čak sam i  maskaru stavila 😁), to mi je blizu. Sledeća kontrola mi je 16. avgusta. 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
24.7.2021 11:43:21   
Leptirica92
Eh to kopanje po netu, tako i ja dodjem i uporedjujem, da bi se nanervirala bezveze. Meni je jedan doktor rekao da ne trazim po netu jer uglavnom nalijecemo na losa iskustva, a jos manje da se lijecim jer ni on jos ne zna sta mi je. A ja njemu dosla i sa dijagnozom i lijekovima 🤭🤭🤦‍♀️ Kaze pa sto si dosla kad sve znas hahah Stariji je doktor bez dlake na jeziku. Moja "viroza" je trajala samo jedan dan. Sad mi neka suhva sto sam samo dan imala temperaturu i pustilo me. Danas sve normalno.Milena ti znaci nisi bas prikovana za krevet. Lijepo je da ipak malo kretanja ti ne skodi.Malaraja, tebi nije prva trudnoca, ako sam dobro shvatila?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
24.7.2021 14:08:23   
Malaraja
Jeste prva je, ko iz vedra neba 🤣 sto se mjera tice vec sam pisala da je moj od 26+5 poceo sa nakim ludjackim odstupanjima. Sve je bilo za sedmicu vise, glava za 2, kilaza za sedmicu ipo vise kad sam uzela papir, pocela citat glava me zabolila. O internetu da ne pricam...i sad se tripujem da cu se ranije porodit, dobila sam puno kila, on napredniji, stomak kao da sam 9 mjesec al barem me tjesi da nisam jedina. Sto se tice leukocita poviseni su bas, presli su gornju liniju...al mn je to svaki put a urinokiltura uredna pa sam vise odustala. Kako se vi osjecate, kako vam ovi dani prolaze mn sporo 😃 haha dan ko mjesec. 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
25.7.2021 9:24:52   
Milena18
Da, Leptirice, mogu da mrdam pomalo, ali ne daleko 😁


Kako ste danas, trudnjače?

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
25.7.2021 20:32:08   
Malaraja
Ja bolje :) sinoc sam imala neke bolove u ledjima i dole nakon 3 satne kafe vani haha. Brojimo dane do pregleda. Ti Milena, kako si.. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
25.7.2021 21:52:56   
Leptirica92
Pozdrav curke kako ste? Kako proticu dani? Ja se danas psihicki spremam za sutrasnju kontrolu. Nekako mislim da je ipak sve u redu, ali opet sam nervozna.

Vrijeme uzasno, taman par dana kao suncano i onda sastavi danima kisa i grmljavina. Prodje mi ljeto, nismo sastavili 10 dana lijepih, toplih.Mahanje 🤗🤗

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
25.7.2021 22:03:29   
Malaraja
A odakle si leptirice :) kod nas su vrucine odgromne...2 dana pada kisa i onda opet skoce temperature. Mn ne godi kada je prevruce, nekako mi je izmedju taman. Ma bice sve ok, sretno i svakako javi kako je proslo. 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
25.7.2021 22:36:01   
BubaBubica
Evo i nas, na letovanju je bilo predivno a sad lečimo posledice. Ja još uvek u opekotinama, još samo na ramenima je kritično, ostalo popustilo, samo svrbi. Danas je sin ustao u temperaturi, prošlu noć užasno spavao, slinavi, sad ponovo skočila temp pa sam mu dala sirup i vidim popušta... Verovatno neku virozu pokupio, i mm bratanac je bolestan, i isto su bili u banji kad i mi. Tako da čeka me opet luda noć... Dva dana sam još i sređivala haos posle letovanja, samo da se vratimo u kolosek eto mene opet češće.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
25.7.2021 22:41:41   
Leptirica92
Malaraja, zivim u Njemackoj, a inace sam iz Bosne. Zavidim vam sto je toplo. Meni nikako ne prija ova kolicina kisa i hladnoce. Dole bi upalila klimu i sjedila u najvrelijem dijelu dana, pa bi navece bar izasla proset_at, a ovdje danas upalila grijanje da se okupam 🤦‍♀️🤦‍♀️

Bubo tako te svasta snaslo. Kako si uspjela da izgoris? Ja inace imam alergiju na sunce pa ugl. Se hvatam hlada

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
25.7.2021 23:06:05   
Malaraja
Rodica mi tamo zivi, kaze nema ni Lj od ljeta. Njemacku je bas haos sastavio. Bubo zavidim ti na energij, ja sam danas po kuci radila, ves itd standardno i vec sad osjetim posljedice hahhaa al eto. A sinoc sjedili u basti do neki doba, dosla kuci jajnici, ledja ubise zaspala od bolova. Ja imam osjecaj da samo kukam, al nikad osjetljivija nisam bila. 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 10:06:46   
BubaBubica
Kažem samo kukajte, lakše je psihički bar ako ne fizički, a ovde se najbolje razumemo 🤗 kukam i ja kao što vidite 🤣 
Kako sam izgorela, nemam pojma. Isto sam bila na suncu, čak i manje nego moji i niko nike zadobio ovakve opekotine kao ja. Stvarno mi nije jasno. Devojke i mm su bili više u vodi dok ja i sin smo sedeli u hladu ispod drveta, i sin kad se kupao bio je sa mm, meni je dr rekla da se ne kupam zbog infekcija pa sam sedela, tako da mi nije jasno kako, eto, jedino ako mi se sad promenila koža jer sam trudna pa tako reagovala. Drugo objašnjenje nemam. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 11:01:22   
Milena18
Bubice, drago mi je da ste se lepo proveli!


Leptirice, javi danas šta kaže dr. Držim fige da sve bude ok. 
Malaraja, jesu li prošli bolovi? 
Ja sam u razmišljanjima oko detetovog rođendana sledećeg petka. Ne bih da slavimo u igraonici, prvo jer nisam baš neki ljubitelj istih, a i ne bih smela da budem dva sata na nogama. Imamo dvorište, pa sam mislila da ga lepo ukrasimo i pozovemo nekoliko drugara. Ali oni su još mali, znači da bi i roditelji bila sa njima, pa bi to opet zahtevalo dosta pripreme. Nemam pojma šta ćemo. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 12:52:21   
Malaraja
Ma nisu to bolovi, vise kao da trebam dobit za par dana :) 

Bubice ja sam ti ko neko cigance, mn mozes pustit na suncu 24 sata a nedavno sam otisla na bazen i izgorila tako da je definitivno do trudnoce. Milena pokusaj nekako sebi organizovat najbolje sto mozes, bitan je naravno rodjendan ali bice ih jos puno sada pazi sebe da ne isforsiras. Igraona je sto se toga tice tebi najbolja jer ne moras cistiti, spremati, ganjati sad opet ako oni to ne vole...hmmm

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 13:22:21   
Milena18
Malaraja, drugi će da sređuju, tj. muž 😁 Moje je samo da organizujem, a to mogu i iz kreveta. Jeste da će biti rođendana, ali baš bih da joj priredim neku lepu žurku, pa makar bilo i manje dece. Zaslužila je, toliko se zrelo i lepo ponaša od kad je mene sve ovo zadesilo. 


Šta si ti rešila, hoćeš li ići ranije na kontrolu ili čekaš redovnu? 
Branchyce, jeste li vi stigli kući? Kako ste? 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 13:50:05   
Malaraja
E onda uzivaj :) lagano to isplaniraj i neka drugi pospreme 😊 moramo i mi nekad gospodje biti a malena ne zasluzila. Cekat cu redovnu kontrolu, osim u slucaju da me bas krene bolit. Da ti budem iskrena ne volim ove nase ne-privatne doktore imam lose iskustvo, ponasaju se kao kreteni i kao da sam ja tu sto hocu. Cast izuzetcima(al ja nisam naletila na njih) da imam para na bacanje porodila bi se privatno. Vodi me Jadranka, jako fina zena i zna sta radi tako da to puno znaci. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 15:38:47   
Leptirica92
Hej curke, evo mene sa kontroli. Ne znam i dalje sta da mislim i na cemu sam. Beba ne dobro, napredovala je, sada ima 750 gr. Medjutim ona mene salje iduce sedmice kod specijaliste za prenatalnu medicinu zbog sumnje na IUGR. Kad sam procitala sta je to sve, bas mi je lose. Ali nije mi jasno kako zastoj, ako je beba dobro i napreduje. Mislim tako mi pise u uputnici, a ona kaze da je beba dobro, samo je mala i da jednostavno je bolje pratiti cesce. Tako da cu izgleda na kontrole svakih 10 do 14 dana. Ma i to mi je svejedno, samo da beba izgura da se rodi ziva i zdrava.

Milena ako mozes organizovati rodjendan, a da se ne naprezes previse, zasto da ne. Djeci je to radost, pogotovo za tako dobro dijete. Malo neka se zabavi poigra, njoj dosta.Malaraja, nakon svih iskustava koja sam cula od zena dole sa nasih prostora, iskreno mi je drago da sam pobjegla nasem zdravstvenom sistemu. Ne kazem ja da dole nema strucnih doktora, niti da ovdje se desi nesteucni, ali kad je u pitanju porodjaj, trudnoca i bolnice, nisam cula jos lijepo iskustvo.

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 15:50:06   
Malaraja
A koja si ti ono nedelja 26 koliko se sjecam ili....


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 16:01:47   
Leptirica92
25+5 sam

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/21 [ chat]
26.7.2021 16:06:44   
Milena18
I ja sam baš to htela da pitam.


Leptirice, a da li je sve drugo ok - protoci, posteljica, itd.? Verujem da si sada jako zabrinuta, ali ako je već tako bolje da ideš što češće na kontrole, biće i twbi lakše tako nego da čekaš. 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here