|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
23.9.2021 22:38:02   
Leptirica92
Gaga javi nam se poslije pregleda :) I ja sutra imam kontrolu, da vidimo kud smo i dokle smo :)

Malaraja, polako samo, do ujutru bice bebica :)

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
24.9.2021 5:39:00   
Milena18
Dobro jutro!


Malaraja, kako si, ima li nekih promena? 
Leptirice, Gago, javite kako je bilo na pregledima. 
Ja čekam da mi donesu mališu, nije spavao kod mene noćas, pa sam se uželela. Počeo je da siki, ali je sav nekako nespretan još uvek 😊

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
24.9.2021 6:18:15   
Coconut
Dobro jutro

Leptirice,mogu da kazem da se bol smirila,mozda jos po malo zaboli ali proslo je,bar mogu normalno da idem.I ja imam danas kontrolu,doduse nosim samo rezultate krvi i urina,ne znam da li ce me pregledati ali verovatno ce mi dati upute za dalje.Javljajte se posle pregleda danas Leptirice i Gaga 😊 Malaraja kako si?Ima li nekih novosti? Milena,kako su slatki tako nespretni 🤗 sigurno si se uzelela bebca ali ako nista bar odmaraj i spavaj jos malo. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
24.9.2021 7:04:41   
BubaBubica
Dobro jutro, mislim na Malaraju, nadam se da se već oporavlja od porođaja i da su dobro i ona i bebica. 


Ja ustala sa grloboljom, koja divota 😣 samo mi je to trebalo. Jedem med, špricam propolis, kasnije kuvam čaj i pijem vit C. Imam osećaj kao da smo svake nedelje malo bolesni pa prođe. Doduše bolje ovako nego da nas pokosi. Juče sam malo usporila tempo, da se stvarno ne preforsiram, a i počinju da me hvataju lažni ali bolni trudovi. Baš ume da stegne i zaboli. Pa kontam da se malo primirim ipak. Valjda ću stići sve. Neke krupnije stvari sam već uradila pa sad mogu polako ostalo. 

Milena baš mi je drago što si to obavila i što se sad mazite 🥰 i ja kao Leptirica jedva čekam da se rešim stomaka 😂 ukupno 45 meseci trudnovanja (to mu dođe skoro 4 godine) u životu, ja mislim da je bilo sasvim dosta od mene. Koliko sam u početku trudnoće bila preplašena i nikako nisam više želela bebu, sad ne mogu da je dočekam da je gnjavim 🥰

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
24.9.2021 16:44:01   
Leptirica92
Heej curke, evo da se javim. Kontrola prosla, sve je uredno, beba skroz napredna. 2500 kg ima. Sve je u mjerama, cak je i par dana naprednija sada. Doktorica uopste ne zna sta se desilo u onom periodu kad je zaostajala. Ali vazno je da sada napreduje kako treba. Pozalila sam se na zeludac i krvarenje kad povracam od kiseline, i dobila sam neke tablete da pijem, pa se nadam da ce mi pomoci. Jutroa sam bas krv cistu skoro povratila. Sreca pa sam imala kontrolu danas.

Bubo i ja se malo malo prehladim. Kraj mene neko kihne, ja 7 dana smrcam i boli me grlo. Magnet za viruse uzas. Sad sam pojacala dozu c vitamina i cinka, malo cu se i svijeta klonuti, pa da izguram do kraja. Gaga, Coconat kako su prosle vase kontrole? Nadam se da je sve ok :)Milena uziva u babcu, jos da nam se Malaraja javi 😊Mahanje 🤗

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
24.9.2021 18:14:29   
Coconut
Evo i mene.Bila na kontroli, imala pregled.Zatvorena sam skroz ali sad po malo imam bolove,nadam se da nije zbog tog pregleda.Inace ovako je sve u redu sa analizama,dobila upute nove i zakazano sledecu kontrolu sa ctg.I ja sam se pozalila na gorusicu,doduse ponekad samo imam problema i rekao da uzmem Reflustat.Ne znam da li deluje,nisam jos uzela ali eto Leptirice ako ti znaci nesto.Mada tebi je verovatno dala nesto i za to sto povratis krv.Da li je rekla od cega je to povracanje krvi?Super da je sve ostalo u redu kod tebe 😊

Malaraja cekamo da se javis 🤗Gaga kako je prosao pregled? 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
24.9.2021 20:29:21   
Milena18
Leptirice, Coconut, super da je sve u redu!
Nadam se da je sa Malarajom sve ok i da se već mazi sa bebicom.


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
24.9.2021 21:02:15   
BubaBubica
Drago mi je da je sve u redu na pregledima 🥰 
Inja čekam Malaraja da se javi, stvarno se nadam da je u redu samo odmara jer se ne javlja. Nisam navikla da je nema. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
24.9.2021 23:20:41   
Malaraja
Eh ovako cure, ja sam jos u bolnici, od poroda nista. Dolazio je sef ginekologije, vrlo ljut jer je sve pocelo od tog vaginalnog pregleda, nakon kojeg sam imala jos 3 juce i naravno sve vise krvarila a ista doktorica me gledala. Ti vaginalni pregledi su postaknuli otvaranje, s obzirom da je ctg citavo vrijeme uredan ako se ne desi nesto do ponedeljka pustaju me kuci....da cekam prave trudove. Tako da moj vam je savjet da ne daje te svakome da vas vaginalno gleda, a ako nema potrebe nedaj te nikako. Sada vidjet cemo sta ce se desavati dalje 🥰 Gaga hvala, i svim ostalim curama. Milena nadam se da ti uzivas i da si dobro. 


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
24.9.2021 23:30:32   
Milena18
Uh, Malaraja, strašno, baš mi je žao što ti se to desilo. Nadam se da ćeš ipak u ponedeljak kući pa da mališa uživa u stomaku bar još nedelju-dve. Šaljem ti zagrljaj 😊
Ja sam dobro, moj bebac je dobio žuticu, tako da verovatno nećemo još kući. Odoh sad da spavam, u 4 mi ga donose na podoj. 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
25.9.2021 7:23:05   
Branchyca
Milena, cestitam! Uzivaj sa svojom bebicom💙


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
25.9.2021 9:48:18   
Leptirica92
Malaraja bas mi je zao da se tako patis. Mene svaki puta pregleda vaginalno, ali nikad nisam imala ni bolove ni krvarenje nikakvo. A malo mi cudno da ti se krvarenje nije smirilo, pocela se otvarati, a pustaju te kuci 🤔🤔 Bice sve uredu ❤

Coconat, ja ne znam da li ovdje imaju te tablete, ja sam neke kupovala sebi na svoju ruku za trudnice za zgaravicu, ali nista to nije trajno pomagalo. Ali sad mi je dala omeprazol da pijem navece samo jer ujutro imam povracanje sa krvlju. Pa vidjet cemo hoce li mi pomoci.Milena, nije zutica nista strasno, ne sikiraj se. A valjda ces  brzo kuci 😊Cekamo jos da nam se Gaga javi kako je proslaMahanje 🤗

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
25.9.2021 10:46:36   
Gaga1996
Izviniteee, ja tek sada ušla na forum, nije mi juče bilo do telefona jer sam bila baš umorna pa sam brzo i zaspala. Išla sam prvo da obavim sve potrebne analize pa sa jednog kraja grada na drugi i tako... Kada sam sve završila iśla sam na ultrazvuk i videli se se otkucaji srca 🥰🥰🥰 a beba je naprednija za 5 dana. 😁 Zato što su mi kraći ciklusi bili pa je to sve u redu. Začudila se i doktorka jer sam 6+1 pa kao neće se mnogo videti ali se zapravo i otkucaji vide a i napredujemo. 😁 Hvala vam svima!!! ❤ Nadam se da ste danas bolje u odnosu na juče 😘


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
25.9.2021 15:51:54   
Coconut
Malaraja,bas bezveze sto se sve tako desava.Eto i ja juce imala pregled pa me posle bolelo i to jaci bolovi bili.Mislila sam da se nesto poremetilo zbog toga ali zaspala sam i od jutros je sve ok.Nisu bas bezazleni ti pregledi, desava se da tako pokrenu otvaranje i porodjaj doduse retko ali se desava.Nadam se da si danas bolje.

Leptirice,to za zgaravicu nisu tablete vec koliko sam videla na netu prasak u kesicama.Sve u svemu verujem da ti je dala bas ono sto tebi treba za te tegobe koje imas.Gaga super da je sve i redu i da je sve kako treba.Milena,to sa zuticom je cesto i mozda koji dan samo vise ostanete i to je to 🙂

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
25.9.2021 17:34:00   
Milena18
Hvala, Branchy ! 
Gago, drago mi je da je svenu redu i da se čuje srculence 😊
Nama je prošla žutica već, ali ostajemo još koji dan jer on prima antibiotsku terapiju zbog one moje bakterije. Ali važno je da je dobro i crp je miran, nema znakova infekcije. 
Malaraja, kako si danas? 




(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
26.9.2021 14:15:48   
Milena18
Ja da podignem temu, da Malaraja vidi ako svrati na forum. Nadam se da će nam javiti  da je dobro. 
Mi danas idemo kući, čekamo otpusne liste 😊
Kako ste danas, trudnice? Ja nikako da se odjavim iz teme 😂

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
26.9.2021 14:57:58   
Malaraja
Tek sam sad usla na forum. Kod mn se nista ne desava jos, ctg ne ocitava trudove, ja nemam neke bolove...sutra ujutru ce gledat jesam li se jos otvorila. Ako ostane situacija ista odo svojoj kuci, ovdje cu pasti u depresiju...cure dolaze, odlaze. Ma Leptirice kaze doktorica da jednostavno ima zena koje mogu biti otvorene duze a da porod ne krene, opet ja kazem mn nije prirodno krenulo nego pregledom pa je i to vjerovatno razlog....sinoc smo radili ultrazvuk plodna vida fizioloska, posteljica 2 stepen, sve je ok ima 3200. 

Kako ste vi cure, Gaga drago mi je zbog srca 🥰 vjerujem da si presretna. Ljubim vas sve 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
27.9.2021 8:23:00   
BubaBubica
Milena ni ne odjavljuj se, sasvim nam je dobro ovde 😂 kako je seka prihvatila brata? 🥰 

Malaraja u kom porodilištu si? Stvarno bezobrazluk bre rade sa nama ko sa stokom, ni stoka ne zaslužuje takav tretman. 

Gaga drago mi je da bebica napreduje, sad se prepusti i uživaj u novom periodu života 🥰

Ja sam tu, motam se još uvek oko kuće, nikako da sve namestim na mesto, stalno nešto fali. Na kontrolu ću ipak za nedelju dana, najverovatnije u utorak. Na instagramu sam našla neke dule, i pratim njihove snimke, jako ohrabrujuće su i pomažu mi da se oslobodim straha. Jedna je awerkingmama a druga serenitylifedoula. Još jedan profil pratim, gentlebirth. Tu su prirodni porođaji kod kuće. Iako neću da se porađam kod kuće nekako bar mene smiruje da se podset_im tok porođaja.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
27.9.2021 10:44:40   
Leptirica92
Milena kakvo odjavljivanje, neka te sa nama 😊 Pisi nam kako bebica napreduje, kakve su reakcije velike seke :) 

Malaraja, bas mi je zao da se tako patis. Na Balkanu je uzas sto se tice doktora i zdravstva. Nadam se da je sve ok.Gaga bas mi je drago za srculence, sad se opusti i uzivaj dok te mucnine ne sastave 🤪🤪Bubo, Coconat, kako ste vas dvije? Jao ja odkako pijem tablete sto mi je dala, nemam vise zgaravice i tegoba sa zeludcem. Preporodila sam se. Konacno mogu da jedem bez straha. Sad sam u velikoj guzvi, zadnji voz za preseljaj. Jos 3 dana i onda ce da bude zabavno.Imate mahanje curke 🤗

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
27.9.2021 15:43:23   
Coconut
Leptirice bas mi je drago da ti pomazu te tablete,da se ne patis vise.

Malaraja kako si danas?Jesi li kuci ili jos u bolnici? Bubice, dala si mi ideju da i ja malo pratim tako nesto mada ne znam da li vise pomaze ili odmaze.Polako me vec hvata strah, u jednu ruku mislim sto manje znam to bolje a opet mozda i treba 😁 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
27.9.2021 20:17:15   
BubaBubica
Meni definitivno znači da znam, ne moraš gentle birth ali ove dule definitivno preporučujem i vežbe koje pokazuju. Meni baš prijaju i imam više energije i pokretnija sam posle njih. Čak su mi se smanjili bolovi ligamenata sa strane i ispod stomaka na koje sam se žalila bila. Noću ih više nemam. A u prošlim trudnoćama sam se jedva pomerala od njih. Doduše sad me boli stidna kost ali verovatno jer se širi, svi zglobovi me zezaju na kraju dana što i nije čudno. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
28.9.2021 9:58:06   
Leptirica92
Jutro cure, kako smo danas sve skupa :D

Nema nam dugo Maleraje, bas je cudno bez njenog pisanja. Iskreno se nadam da je sve uredu. Jooj Bubo mene ujutro kad ustanem sve boli dok se ne razgibam. Karlica, noge, sve mi ukoceno bude. Jos sad pred selidbu malo vise poslujem i krecem se pa ujutro jos gore. Ali tjesim se nemam jos puno.Sto se tice straha, ja ga jos uvijek nemam, jer nemam pojma sta me ceka 🤭🤭 Iako sam prisustvovala porodjaju od jetrve od pocetka do kraja i dalje nemam vlastito iskustvo. A njeno mi se nije cinilo lose, mada ona uvijek se zeza lako je bilo gledati. Ali u principu otisla u 23h u bolnicu sa laksim bolovima u 4h ujutro se beba rodila. Vidjet cemo kako ibsta ubrzo :)Mahanje cure 🤗

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
28.9.2021 10:42:36   
Coconut
Dobro jutro.Mene zadnjih par dana hvata panika pa samo nesto perem,spremam da sto manje mislim na porodjaj jer me nervoza uhvati 😑 iz mog iskustva,prvi mi je bio uzas a drugi za pozeleti tako da me najvise muci sto ne znam sta da ocekujem ovaj put.Isto tako smanjila sam set_nje i kretanje upste jer mi onda pocnu bolovi iliti lazne kontrakcije samo ovaj put su i bolne pa sam se uplasila jer nisam ih imala pre, samo bezbolne.Masem 🤗

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
28.9.2021 12:50:42   
Milena18
Ćao, devojke !
Leptirice, super za taj lek, konačno da se ne mučiš više. 
Coconut, je l'' će biti prirodni porođaj? Hoćeš tražiti epidural?
Bubice, kako tvoja dečica reaguju na skori dolazak bebe? 
Mi uživamo kod kuće. Bebac samo siki i spava, mnogo mi je lakše nego sa prvim detetom, valjda zato što sam tada stalno bila u nekom grču jer nisam imala pojma ni o čemu. Velika sestra je stalno oko njega, ljubi ga, peva mu, noćas je čak ustajala da mi pomogne oko presvlačenja 😊

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
28.9.2021 12:57:32   
Malaraja
Ej cure kuci sam, znam da vam se ne javljam al juce sam dosla i bas sam se naspavala, odmorila od bolnice. Sada kuci lezim i cekam, bas mi se i ne kucka niti sam tamo, niti sam vamo. Mislim da se ne desava cesto ovo 🤣 jednu noc te spremaju za porod, a za 5 dana sve iz pocetka. Sve u svemu bolnice nisam mogla vise psihicki, ja sam otvorena 5 cm, pvu je zbrisano al tako stoji od onog dana. Vjerovatno da sam u terminu dobila bi drip ovako kazu da bebi svaki dan znaci....pa koliko dugo beba moze biti unutra s obzirom na sve vidimo 🥰 

Drago mi je da ste aktivne i da se druzite 🥰

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here