|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 16:10:22   
Malaraja
Coconut jeste zahladnilo 🤣 njima ali ne i nama. Ja nisam neko ko se znoji, ali zadnja 2 mjeseca imam osjecaj da se istusiram, izadjem kao da se nisam ni kupala. Tokom spavanja pogotovo. Ma moze biti, mozda ti je i zeljezo malo palo pa se zato osjecas lose. 

Kad nemas sta pametno, napisi glupo 🤣 

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 16:41:25   
BubaBubica
I mene hvataju valunzi, ko u sred menopauze 😂 a noću ume da mi bude toliko toplo da mi nije dobro, kao u sred najvećih vrućina u leto. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 17:22:30   
Coconut
Malaraja,pa bas.Muz mi kaze sto ne obuces malo bolje decu a ja u cudu gde po ovoj vrucini da ih oblacim jos 😂 nocu se nisam toliko znojila ni po onim vrucinama kao sada,sve beli trag ostane na jastuku.I nekako drugacije se znojim sad nego kad je stvarno toplo cini mi se. A sto se gvozdja tice bilo mi u redu zadnji put,u ponedeljak idem da radim analize krvi i urina pa cu videti.


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 17:59:46   
Malaraja
Da,da samo toplotni val naidje :) al sta sam primjetila koliko god odvratno bilo nije to znoj normalan, normalnog ''mirisa'' nego drugaciji. Kao da nesto isparava iz tijela 😅 ljepse objasnjenje nmg naci. Ma dobro ne vjerujem da je nesto, doso ti takav period. Svaki dan se probudis sa necim novim ili starim sto je proslo. Primjetila sam da me i stomak boli vise kad se najedem...a apetit mi se smanjio. 

Razmisljam Bubo stomak ti je bas nisko, kad je mn ovakav priyisak kakav je tek tebi. 

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 18:13:22   
BubaBubica
Imam i ja pritisak itekako, i zato mi verovatno i stradaju ligamenti sa strana i ispod stomaka, pritisak ponekad čak oset_im i na spoljašnoj strani, ne samo unutra. Samo ga potpuno ignorišem jer mi u prošle dve trudnoće nije ništa govorio, iako sam ja bila ubeđena da ću skoro da se porodim. Ovih dana mi se mota po glavi grlić, nadam se da neće popucati jer sam imala onu intervenciju na grliću, da nije postao neelastičan. Nadam se da opet samo tripujem. 

Danas smo bili kod svekrve i jetrva me pita kad je tačno termin, kažem joj šta i kako, kaže njoj deluje da sam pred porođajom, stomak veliki i spušten, ne može da veruje da treba još mesec i po dana da guram. Sve u svemu, Malaraja možda je tebi pritisak jači jer je beba baš unutar stomaka i karlice, meni deluje kao da mi je beba "ispala" sa stomakom pa i ne vrši toliki pritisak na dole koliko tebi. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 18:37:35   
Coconut
Jeste,drugaciji je miris znoja nekako vise bljak,razumem sta hoces da kazes 😁 tako je i posle porodjaja jedno vreme.Al nesto ne pamtim da mi je za vreme trudnoca bilo tako pre, a sad i u trudnoci.Isto tako i za stomak,sad mi je najveci.Kao da imam jos koji dan do porodjaja a ja tek osmi mesec. 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 18:58:43   
Leptirica92
Joooj kad piset_e 8 mjesec da smo, sve mi kroz glavu prodje kad smo se javile sa testovima i iscekivanjem prvog pregleda. A sad pred porodjajem. Kako leti vrijeme, strasno.

A sto se tice znojenja i vrucina, ja nemam problema sa tim. Inace sam zimogrizljiva jako, pa tako da ni sad nije puno drugacije. Primjetila jesam, da se ne smrzavam onako strasno kao prije trudnoce, ali svakako sam uvijek fino obucena, a grijanje cim malo ispod 20 padne ja palim 🤦‍♀️🤦‍♀️ 

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 19:16:52   
Malaraja
Hahah kad gledas sa strane proletilo brzinom svjetlosti, a opet nama vrijeme kao da stoji 🤣 jos malo ce nas zamjenit nove trudnice 😋 al hajde vala mogu procitat sve sto ih zanima. 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
19.9.2021 8:06:06   
Coconut
Dobro jutro

Jeste da deluje da je brzo proslo ali sto kaze Malaraja meni kao da je vreme stalo sad.A slabo dolaze nove trudnice,nesto ih nema da nas zamene jer za mesec dva sve cemo otici sa teme.Kako ste danas?Meni je bolje a cim mi je bolje pocnem da spremam i sredjujem i onda posle kukam 😁 ili ne radim nista ili preteram,neka sredina nema kod mene.

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
19.9.2021 13:07:59   
Malaraja
Ima Gaga samo :) ona je na pocetku. Tako i ja, cim me manje boli zadam se po kuci, onda sebi j*** sve. Ma dobro, mozda nam nece biti tema trudnoca al vjerujem da cemo imat sta pitat pogotovo mi kojima je 1. Mn je tako od pocetka 8, usporeno. Milena, leptirice kako ste vi 🥰


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
20.9.2021 9:14:08   
Milena18
Dobro jutro!


Nisam se javljala ovih dana, nešto mi raspoloženje nije na zavidnom nivou. Nije da imam nekih velikih problema, ali skupilo se. Termin se približava, za serklaž još ništa ne znam, čekam da mi stignu rezultati briseva, druge neke rezultate moram da ponovim jer voda nije bila ispravna, sutra moram i auto da registrujem, iz vrtića hiljade nekih zadataka šalju. I bolje da ne nabrajam više 😂 Ali inače se dosta dobro osećam, to je valjda najbitnije. I jutros sam se lepo ispričala i izgnjavila sa mojim velikm detetom, to mi je baš značilo. 
Kako ste vi danas? 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
20.9.2021 12:58:08   
Malaraja
Haha svima nama dodju ti dani :) kod mene sve standardno, moram uputnice vadit, srijeda opet ctg, pregled, mn je naka panika pocela fatat kako cu ja to, hocul moci 🤣 i strah normalno od toga sam nervozna. Al tjesim se da mora izaci ovako ili onako 🥰


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
21.9.2021 16:08:08   
Milena18
Jedva nađoh temu 🙄


Kako ste danas, trudnice? 
Ja sam se baš premorila. Prvo sam jutros čekala u laboratoriji sat i po, posle vozila auto na tehnički pregled, tamo bila još dva sata. Naručila sam mužu kolače i sad jedem kolače i pijem kafu, da dođem malo sebi 😄
Stigli mi rezultati briseva, naravno enterokokus je još tu. Urinokultura sterilna, a bris na GBS još čekam, valjda će sutra. 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
21.9.2021 16:26:06   
BubaBubica
Mah mah, evo nas u pokretu, mene danas nešto stisle lažne kontrakcije, postaju sve češće i baš počinju da budu neprijatne. Do sad sam mogla da nastavim normalno a sad kad me stisne moram da usporim ili stanem. Al dobro to je to, još dve nedelje i ulazim u sigurnu zonu. A ja i dalje samo na spiskovima 🥴 kad krenem pred sam kraj da spremam ima da se porodim od spremanja. 

Nego shvatili smo da najmlađa ćerka u vrtiću ne kašlje a kad dođe kući oće da se uguši. Očigledno nam nešto ne valja kod kuće, ili je to vlaga iz podruma i ispod kuhinje, ili prašina, ili nešto deset_o... Planiram da odemo sa njom kod pulmologa da opet tražimo da joj rade alergotest da znamo šta da eliminišemo. I možda da dobije neku terapiju kad krene napolju vlažno i hladno vreme kao sad da joj olakša šištanje u grudima i kašalj. Majku mu mora da postoji nešto. 

Milena kako ide sad procedura sa bakterijom, može prirodno ili mora carski?

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
21.9.2021 16:33:31   
Milena18
Bubice, ne znam ni ja. Lekar koji mi vodi trudnoću u dispanzeru se nadao da rešim to do porođaja, ali očigledno neću stići. Kad sam pitala hoću li moći u tom slučaju prirodno, nije mi dao neki određen odgovor. Videću šta će mi reći ovaj iz bolnice kad mu budem odnela rezultate.
Je l'' ti beše najmlađa ćerkica imala i neki ekcem kao beba? Kažu da to obično ide uz alergije. Nadam se da ćete naći uzrok kašlja. 
I ja danas imam dosta tih lažnih kontrakcija, mislim zato što sam se baš umorila i dugo sam stajala.


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
21.9.2021 16:37:57   
Malaraja
Mn danas glava boli, valjda ova promjena vremena. Sutra nam je ctg, pregled pa cemo vidjet sta doktor kaze dokle smo. Isto cu odradit jedan 5D cisto da mi dusa bude mirna. Bubice odvedi je, neka joj urade. Jesi radila do sad ctg? Ja sam primjetila da kad jedem, a nije mi stolica redovna imam onaj bol u stomaku kao kad da izvines proljev trebas dobit.... sto se ostali stvari tice kod mn je sve spremno al od zivaca stalno nesto slazem, preslazem, mijenjam torbu. Hahha 🥰

Milena kako si ti, nema nam Leptirice.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
21.9.2021 18:52:19   
Milena18
Malaraja, hajde da prođe glavobolja što pre. Javi se sutra posle pregleda.


Ja sam ok. Premorila sam se danas, ali osim toga sam dobro. I da, već nekoliko dana mi ispada sluzni čep i pored serklaža, onako po malo. U prvoj trudnoći mi je ispao ceo odjednom i sledećeg dana sam se porodila. Tako da planiram sutra da odem do mog dr ako ne nađem ovog u bolnici, da mi da uput za analize koje mi trebaju za porodilište, a koje mi nisu urađene prošle nedelje zbog problema sa vodom. 
Da, nema Leptirice, a ni Coconut i Gage. 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
21.9.2021 18:55:08   
Malaraja
A kako Milena izgleda taj sluzni cep, i mn danima na vesu bude ko bijeli iscjedak al nekako vise sirast. Bas danas kontam jel sluzni ispada, ili je nesto drugo 🤐 hajde onako da citav ispadne skontala bi valjda. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
21.9.2021 18:59:56   
lesli
Milena meni je na pocetku 37. nedelje ispao i to sa primesama krvi. I bolove sam tih dana imala. A porodili su me na kraju CR na pocetku 39. Tu noc kada je bio prijem u porodiliste su me bas dugo drzali na ctgu i jutro pred sekciju, jer je bilo dosta kontrakcija… ali eto, pune dve nedelje od ispadanja i cepa, pa opet nije krenulo ono pravo. Ne brini

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
21.9.2021 19:01:31   
lesli
A da probas za taj enterokokus uz antibiotsku terapiju i neke probiotike - tipa lactogyn oralne kapsule i onaj josif pancic za bakterije u urinu?Znam da ti nisu u urinu, ali da skodi ne moze, a mozda ti i pomogne.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
21.9.2021 19:56:02   
Milena18
Malaraja, nije ti to sluzni čep, veruj mi da ćeš ga prepoznati ako ti ispadne 😁 Onako je baš ljigav i lepljiv, a to tvoje po opisu više liči na sekret izazvan kandidom. I ti ćeš uskoro raditi briseve, je l'' da ?


Lesli, probala sam i probiotike, dve kutije Femmabiotica sam popila. Josif Pančić čaj nisam, možda uzmem i njega. Ne brine mene nešto posebno ispdanje sluznog čepa, samo ne bih da mi krene porođaj pre nego što sakupim sve nalaze. Ali nemam ni osećaj da će uskoro. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
21.9.2021 20:40:04   
Malaraja
Hocu, kod nas nalaz vazi 15 dana vidjet cu sutra sa doktorom al ne ocekujem cist nalaz. Kandida me ne cudi uopste, vjeruj da sam ja neko ko je kroz citavu trudnocu lijecio istu sa svim mogucim vrstama krema, i vaginaleta. Bas sam prekuce zavrsila sa stavljanjem jednih od skuplji i to 12 dana. Rezultat- Porodit cu se sa njom 🤣 

A kako se ti osjecas ovako, imas li bolove, kontrakcije 🙂 Cocount se javila neki dan, al Leptirice nema nadam se da je sa njom sve ok. A Gaga mislim da jos nije bila na kontrolom 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
21.9.2021 20:43:37   
Milena18
Bolove nemam, a kontrakcije samo one pripremne. Mada to ništa ne znači, prvi put sam najnormalnije finkcionisala do poslednjeg dana, baš nikakvih naznaka nije bilo kad će krenuti. Dobila kontrakcije oko jedan posle ponoći, u pola četiri otišla u bolnicu, u pola devet se porodila. 


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
22.9.2021 7:25:18   
Coconut
Dobro jutro.Mene od juce boli stopalo,tacnije kosti desnog stopala i jedva set_am, ne mogu da se naslonim na njega.Ne znam od cega jer se nisam povredila,niti imam otok,nisam ni uganula vec samo odjednom pocelo da boli i tako ceo dan juce pa mi sve gore bilo do uvece i nocu.Sad ustala i dalje boli.To ona kost sa bocne strane ili kako da objasnim,sa spoljne strane stopala koje se siri na celo i ne mogu stati na njega 😑 inace u petak imam kontrolu kod ginekologa.Malaraja meni je sluzni cep prvi put ispao taj dan pre podne a porodila se u 2 sata posle ponoci.Znaces sta je kad ispadne, ima sukrvicu.Mada i ne mora da ispadne, drugi put mi nije ispao 😁 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
22.9.2021 8:51:11   
Malaraja
Nema mi nista gore kad roman napisem i izbaci me 🤐 Milena javi sta ti kazu za taj bris sto ti je ostao, i opcenito za serklaz 🥰 Cocount ja sam imala taj problem jedno mjesec dana, ali ne konstantno, npr 5 dana bi me bolilo, pa bi se 3 smirilo i onda opet u krug. Nesvjesno sam se oslanjala na tu nogu vise, a posto sam se i udebljala vrsila sam pritisak dole bas na taj dio oko zgloba koji opisujes. Cak mi se znalo desiti da nmg na nogu stati kad se probudim. Mazala sam pred spavanje, i proslo je samo od sebe. Ipak vidi sa doktorom 😁 ja sam svoju pitala rekla je da cemo to prepisati upravo tome. 


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here