|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
13.10.2021 13:49:02   
Malaraja
Milena kakvi rezultati?

Leptirice trudim se :) nadam se da ce konacno proci. Gubim mlijeko od stresa, pa se trudim da ga barem sacuvam. Mijesam dojenje i flasicu. Kako ste vi? 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
13.10.2021 14:01:41   
Milena18
Mislila sam na analize za koje si rekla da tm treba da uzme. Ako sam dobro shvatila, vadila si krv pre neki dan. Da postoji neka infekcija, verovatno bi bili povišeni leukociti i crp.
Ne brini za mleko, kako mora da bude, biće. Sada je najvažnije da se ti oporaviš. 
Ni ja nisam imala teškoće sa disanjem posle porođaja. Jesam često ostajala bez daha u drugoj trudnoći, ali to verovatno jer je beba vršila pritisak, čim sam se porodila je prošlo. 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
13.10.2021 14:05:24   
Malaraja


user posted image  Evo rezultata, leukociti jesu poviseni :) Ma iskreno preumorna sam vise, nemam vise volje. Ko zna sta je :* 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
13.10.2021 14:11:59   
Milena18
Nije ovo strašno. Kod bakterijskih infekcija budu mnogo viši i leukociti i crp. A šta ti je lekar rekao na ove nalaze? 
Verujem da nemaš volje. I dozvoli sebi da se osećaš tako kako se osećaš. Kod nas je jako veliki pritisak na nove mame da moraju da budu srećne, da uživaju sa bebom, a u stvari smo većinu vremena, makar u početku, preumorne i zabrinute, čak i kad nemamo neki problem, a kamoli kad nešto ne ide kako treba. 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
13.10.2021 14:37:54   
Malaraja
Privatno sam otisla, nisam dala da mi u bolnici rade kiretazu, nazvala privatno kliniku i zena mi rekla da dodjem isti taj dan. A nalaz je muz juce otisao podici jer su me u bolnici poslali da vadim planirajuci da ostanem, ona kaze da je doslo do sepse ona bi to vidjela na ciscenju(ne znam kako al dobro). Ma najlakse je reci budi pozitivan, a u meni sva pozitiva umrla. Taman kontam gotovo, ono nesto novo 🤐 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
13.10.2021 15:19:35   
Coconut
Malaraja,zao mi je sto prolazis sve to.Imas li neku pomoc oko bebice?I ti doktori, prosto te strah kad moras da ides u bolnicu.Bice to ok,sad samo moze na bolje da ide. 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
13.10.2021 15:41:19   
Maslacak15
Jaoj nikako da se javim. Maruska diiivnaaaa je !!!!! HVala ti sto si se javila i drago mi je da ste superuser posted image user posted image Puno ljubi devojcicu.

Malaraja nebih da mracim i dizem paniku ali da li si vakcinisana? Mislim da na osnovu svega opisanog treba i da se testiras na covid. Temperatura ti se javljala, imas povisene leukocite i CRP ne m ozes da dodjes do daha. Ako siu Srbiji a mislim da ti zivis u Srbiji zar ne? rizik da si negde pokupila virus nije zanemarljiv.

Nemoj da iskljucujes tu mogucnosst molim te, naroccito ako nisi vakcinisana proveri da bi mogla pravovremeno da dobijes kakvu takvu terapiju......Budi hrabra i nadam se da ce brzo sve biti ok. Puno te pozdravljam.

hitno se javi na tu temu nekom molim te. Covid delta varijanta ume da bude jako jako opasan za trudnice i sveze porodjene zene. Pisala sam u tome juce na topicu vakcinacija.

sve ostale koje su prosle prvo tromesecje a nisu vakcinisane molim vas vakcinisite se.



< Poruku je uredio Maslacak15 -- 13.10.2021 15:52:23 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
13.10.2021 17:25:00   
lesli
Maslacak, a PE?
Meni je to iskreno prva stvar koja mi je pala na pamet kada je rekla da ne moze do daha 😬

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
13.10.2021 18:00:58   
Maslacak15
sve treba da proveri ali ovo sto sam nabrojala pre lici na Covid. Mislim da PE ide mnogo brze ( pu pu daleko bilo). Ali u situaciji sa 6000 zarazenih dnevno i blizu 30 % pozitivno testiranih a bila u bolnici za porodjaj i kretala se. Sto bi imala temperaturu od PE??? ( Moze da, ali sekundarno od Covida...crnjak)
Misllim ne znam naravno nebih da delim online dijagnoze samo vidim zena se ocigledno ne oseca dobro htedoh da je alarmiram da obavezno uzme u obzir i tu mogunost i da sto pre zatrazi savet doktora. I to ne ginekologa nego nekog ko se razume...

Svi ste se udubili u redovne porodjajne komplikacije sto je prirodno i ona je ocigledno imala i retenciju placente, ali to ne znaci da nije mogla da zakaci covid pride.

Nadam se da nije tako !!!!

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 13.10.2021 18:08:32 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
13.10.2021 18:41:23   
Malaraja
Oticu se testirati sutra za svaki slucaj da iskljucim to, mada imam ukus, miris....al odkud znam. A neka mi neko objasni sta je Pe? Na antibioticima sam svakako, pijem 2 vrste jedne od 400 druge od 500. I neke kapi koristim za kontrakcije maternice...sutra idem na kontrolu da vidim jel sve ocisceno kod ove doktorice, krv mi uzasno smrdi, i dole me klitoris boli al kazu da ovi nalazi nisu zabrinjavajuci....kao nema sanse da je sepsa. Al ja vise nikome nista ne vjerujem. Ja otezano disem jos nakon poroda, znaci cim sam se porodila to je pocelo...s obzirom da sam odma sutradan izasla korona kao razlog tome je iskljucena jer sam testirana. Nakon par dana sam ko prodisala, al nakon kiretaze je opet pocelo, pogotovo ako krenem ustat od pritiska dole. Vidjet cemo sve, nadam se da ce ovo proci abd 🥰 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
13.10.2021 19:05:07   
Maslacak15
PE je skracenica za plucnu embolija kao posledica tromboze. ali ja u to ne verujem. A nije sepsa sigurno u pravu je milena bakterijska infekcija vodi do mnogo ekstremnijih rezultata. narocito sto si pod tolikom dozom antibiotika. da li je radjen PCR test u bolnici ili samo antigenski brzi??? idi ti proveri i ako se javi temperatura ili kasalj odmah kod.lekara pls.

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
13.10.2021 19:31:04   
Malaraja
Aha, nisam razmisljala o tome...nisam bila pod antibiocima 9 dana dok je to bilo u meni, tek nakon kiretaze mi je uvela antibiotike. Imam temp 37 ili 37,5 pa onda padne. Ujutru nemam, onda skoci oko 4 na 37. Ovo su nalazi prije kiretaze, mn je najvise strah sta se izdesavalo za ti 9 dana. Sad sam pod antibioticima, i ne brinem u ovom periodu da je doslo do necega. Nisam pametna vise, uradit cu i taj test ostalo je u Bozijim rukama. I kad sam pored bebice samo placem, osjecam se kao da treba da se odvikne od mn ma vise sam pukla. Sreca pa su mama i svekrva tu...jedno 5 puta dnevno kazem muzu ako mi se sta desi da ga cuva. Hvala cure na brizi 🥰

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
13.10.2021 19:43:49   
Maslacak15
pise da je uzorak uzet 11.10...znaci novi.je nalaz. a ti si pod antibioticima. vise lici na virus nego bakteriju. nista ne tvrdim ali vidi...da li meris pritisak itd? 
dobro je da imas pomov oko.bebice!! cuvaj se i javi see

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
13.10.2021 20:01:36   
Malaraja
120\70 mi je puls bio prije kiretaze, a otkucaji 71 u minuti. Kuci ne mjerim jer ga nemam, al nabavit cu ga. Sutra je kontrola pa cemo vidjet 🥰 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
14.10.2021 10:14:02   
Milena18
Dobar dan, devojke! Kako ste?
Malaraja, da li je tvoja mama beše skoro imala kovid, jeste li bile u kontaktu? U pravu je Maslačak, najbolje da se testiraš što pre. Nadam se da se bolje osećaš danas.

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
14.10.2021 10:26:38   
Malaraja
Ne osjecam, idem sad na kontrolu da vidim jel sve ocisceno. Temperatura je 37, pa 37,4 pa samo spadne na 36,7. Da imala je, bile smo u kontaktu al od toga je proslo skoro 14 dana njoj izolacija zavrsava sutra ili prekosutra valjda da je to pokazalo bi se ranije al testirat cu se svakako da iskljucim to. 🥰 ja ne kasljem, ne slinim, imam ukus, miris, jedino me tijelo boli, vrucina me safata odjednom al vidjet cemo. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
14.10.2021 10:42:59   
Sanjica26 RR
Malaraja, kakve su ti grudi? Jel dojis bebu?

I od toga hoce temperatura. Možda si dobila mastitis. Sve su ove nase pretpostavke. Otidi kod dr. Ako treba i testiraj se.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
14.10.2021 11:50:58   
Milena18
Malaraja, pa ti si pisala još pre nekoliko dana da imaš povišenu temperaturu. Meni je tako bilo kad sam imala koronu, deset_ dana sam je čas imala malo preko 37, čas nisam. Ne mora da znači da je to i kod tebe, a i da jeste, ne mora da bude strašno. Javi se kad stigneš, mislim na tebe. 
Bubice, Leptirice, Coconut, Gago, šta se kod vas zbiva? 


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
14.10.2021 13:03:39   
Malaraja
Bila sam na kontroli, ima jos malo zaostale krvi u maternici kaze ona da nema dole infekcije, a da ce ova krv sama izaci samo da malo set_am po kuci. Ostalo je kao sve ocisceno. 

Samo pregled mi je bolan boze :( do suza sam dosla. Isla sam vadit nalaze krvi opet privatno, pa cekam da dodju. Ako mi pokazu neku upalu vecu odo se prvo testirat, a onda ako bude negativan oticu u bolnicu. Sta cu 😊

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
14.10.2021 16:10:29   
Leptirica92
Malaraja, bas mi je zao kroz sta sve prolazis, ali bit ce sve uredu. I super je da imas pomoc u takvom stanju i da nisi sama. A javljaj nam se da znamo da si ok :)

Milena, ne znam ni sama sta se zbiva. Nema nekih konkretnih naznaka, mada me vec 3,4 dana donji stomak presjeca. Ne mogu reci da su kao menstrualni bolovi, ali mi je najslicnije tome i onda kao da mi u noge udara. Danas mi je izasla ogromna kolicina gustog bijelog iscjetka, i konastno je pojacan, ali nije sluzni cep sigurno jer nema nikakvih tragova krvi niti braonkastog. Sutra imam kontrolu svakako, pa vidjet cemo sta se desava. Torba mi je spremna, pa kad god ne sikiram se u sigurnoj sam zoni :) Kako ti Milena i tvoja djecica 😊Ostale cure, kakva je situacija? Nickname nam je najnovija pristigla, ali nije se dugo oglasila :)Mahanje 🤗

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
14.10.2021 16:16:09   
Gaga1996
Evo mene sa ultrazvuka :) Sve je u redu, beba lepo napreduje, ja sam 8+6 a odgovara za 9+4. Sve je super. Ali napomenula sam da imam bolove u stomaku par dana a već pijem ujutru i uveče koristim kao vaginaletu utrogestan i dr mi je rekla da povećam na 3 dnevno, rekla mi je da vidi kontrakcije i da ću dobiti inekciju da se to smiri. 

U utorak se vidimo ponovo da vidimo da li i dalje boli. Da li je neka imala slično iskustvo? Zabrinula sam se 😔

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
14.10.2021 16:20:20   
Nickname
Tu sam ja,prelistam poruke kad mi stigne obavestenje, al nikako da se uključim u razgovor😊 Učim, imam uskoro stručni ispit, a čini mi se da ništa ne pamtim,i to pripisujem trudnoći. Čekam i rezultate amniocenteze, nadam se sl.sedmice i da će biti ok, i tako😊

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
14.10.2021 16:24:23   
Nickname


IZVORNA PORUKA: Gaga1996

Evo mene sa ultrazvuka :) Sve je u redu, beba lepo napreduje, ja sam 8+6 a odgovara za 9+4. Sve je super. Ali napomenula sam da imam bolove u stomaku par dana a već pijem ujutru i uveče koristim kao vaginaletu utrogestan i dr mi je rekla da povećam na 3 dnevno, rekla mi je da vidi kontrakcije i da ću dobiti inekciju da se to smiri. 

U utorak se vidimo ponovo da vidimo da li i dalje boli. Da li je neka imala slično iskustvo? Zabrinula sam se 😔


Nisam imala s tim iskustva,koristih utrogestan u prvoj trudći, sad ne... Da li treba da miruješ? Koliko te boli? Odmaraj se, zelim ti da sto pre prodje i da se ne brines vise. Pozdrav svima😊

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
14.10.2021 16:26:32   
Malaraja


user posted image  Evo dobila sam nalaz, crp se povisio na 13... leukociti pali pa sad... pritisak mi je ok, otkucaji 91. Gaga ja sam imala kontrakcije od pocetka, pila sam duphaston, i stavljala te vaginalete. Za inekciju ne znam al sve zavisi od sistema, i doktora. Sve u svemu dok drzis pod kontrolom ne brini 🥰

(odgovor članu Nickname)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
14.10.2021 16:39:04   
Leptirica92
Gaga, ja sam isto imala bas jake bolove na pocetku, ali ovdje nije praksa bas davati nista do teske nuzde. Meni je samo magnezijum rekla da pijem i da su te kontrakcije normalne na pocetku trudnoce. Bas sam primjetila da dole po Srbiji i Bosni masovno se utrogestan uzima, a ovdje ne znam nikoga da je to koristio. Uglavnom sa trudnocom je sve proslo uredno. Ne sikiraj se nista, vazno da je bebica dobro i da raste, a vidjet ces kasnije sta su bolovi 😂😂Nickname moguce je da ne pamtis zbog trudnoce, ali kako roditelji  kazu citaj uce ti nesto u glavu 😂Malaraja, ja se bas ne razumijem u te nalaze najbolje 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here