|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
14.10.2021 18:01:49   
Sanjica26 RR
Malaraja, videce neko rezultate ko se razume, pa ce ti reci. Ti sada pripadas mamama. Imamo razgovore mama. 😊



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
14.10.2021 18:59:05   
BubaBubica
Leukociti su i meni trenutno iste vrednosti i malo povišeni granulociti a koliko osećam nemam nikakvu upalu niti šta. Crp ukazuje na upalu neku, to već mora dr da rastumači šta i kako. U međuvremenu pij i dalje vitamini za trudnice, i vitamin C, to da škodi ne može. 

Kod mene ništa novo, pripremne kontrakcije su tu i to je to. Pomalo su već bolne i dosta česte. U svakom satu se javi bar jedna. Nekako više mi se ništa ne radi. Bar danas ne. A sutra već videćemo 😁



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
15.10.2021 7:31:54   
Maruska16
Hvala draga Lesli. Starija sestra je mnogo ljubomorna. Pokušava na sve načine da privuce paznju i ako se trudimo oko nje. Opet je pocela da pije mleko iz flasice a une i da cusne bebu kad niko ne vidi. Mada od kad beba puzi igraju se zajedno i mnogo su mi slatke. Kako su tvoje devojčice? Ljubim vas ❤

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
16.10.2021 13:15:35   
Milena18
Trudnice, samo da vas pozdravim. Nadam se da ste sve dobro. 
Malaraja, šta se dešava, kako si?


(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
16.10.2021 13:35:03   
Malaraja
Ej Milena mislim da sam bolje, bila sam na kontroli jedino me brine sto mi je ednometrij bio 26,7 a nakon vakum kiretaze 39,4. Nekom logikom trebao bi biti smanjen al nisam je mogla pitat jer sam na e-mail dobila nalaz. Kako si ti, kaki bebica 🥰🥰


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
16.10.2021 23:00:54   
lesli
Maslacak, ja koliko sam razumela mog hematologa od tromboze moze da se pojavi neka niska temperatura, skok CRP-a itd…E sad koja je korelacija, ne znam… ali mi je u skladu redovnih kontrola uz ddimer i ks, uvek trazila i CRP.


IZVORNA PORUKA: Maruska16

Hvala draga Lesli. Starija sestra je mnogo ljubomorna. Pokušava na sve načine da privuce paznju i ako se trudimo oko nje. Opet je pocela da pije mleko iz flasice a une i da cusne bebu kad niko ne vidi. Mada od kad beba puzi igraju se zajedno i mnogo su mi slatke. Kako su tvoje devojčice? Ljubim vas ❤




Hehe, divno. Verujem da su slatke tako zajedno ☺️
Kod nas ima nekih naznaka ljubomore, ali nije toliko izrazena koliko sam ocekivala da ce biti. Bar nema neke otvorene agresije za sada. Vise su to izjave tipa “spustite je”, “ne volim je” itd. Poprilicno benigno, da ne ureknem…Gnjavi je, stiska, vristi na usi…, a mala je obozava.

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
18.10.2021 8:59:25   
BubaBubica
Ja samo virkam ima li šta novo, pošto kod mene nema ništa. Sanjala sam da sam se porodila 😂 to je sve. Javljajte se, kako ste? 🤗

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
18.10.2021 9:19:33   
Nickname
Kod mene ima novo, juce se testirah i pozitivna sam, te sad odmaram u izolaciji..Smor.. Cuvajte se 🌸🍀🎶

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
18.10.2021 14:57:52   
Gaga1996
Mene par dana mnogo muči želudac i baš ne znam šta da radim kada počne da boli da se to ublaži. Pila sam sodu ali džabe. Samo počne jako da boli da ne mogu da dišem bukvalno. Ima li ko neki savet? .i koliko je dozvoljen paracetamol u trudnoći jer sam juče morala da popijem jedan, neizdrživo me je bolela glava...


(odgovor članu Nickname)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
18.10.2021 15:09:34   
Leptirica92
Bubo i ja virkam, ali nemam neskog vremena piskarati. I ja sam sanjala da sam se porodila i da je beba htjela cuclu 😅😅 Muke moje, jer ni muz ni ja nismo htjeli ni cuclu ni flasicu nikad 🤦‍♀️ I tako ja sad istrazujem kako zavarati bebu, pa mi i na san doslo 🤣🤣🤪

U petak sam bila na kontroli, CTG ravan, nisam se pocela otvarat, ali je beba se posla spustat. Po doktoricinim procjenama, nece ona jos pa vidjet cemo.Nickname, brz oporavak :) Puno vitamina, cajeva i odmora. I mene je bas strah, pogotovo sad pred porod.Gaga, ja sam imala strasnih problema sa zeludcem cijelu trudnocu. Od 8 mjeseca sam krv ujutro povracala, bolovi nesnosljivi, kiselina me gusila. Nasla sam bila neke tablete u dm femi mama za zgaravicu, ali samo kratko pomogne. Na kraju sam doktorici rekla da povracam krv i da ne mogu vise. Dala mi je Omeprazol tablete i pijem svaki drugi dan, od tad mi je dosta lakse. I dalje imam poneku zgaravicu, ali one strasne bolove ne. Tako da posavjetuj se sa doktorom, jer i paracetamol ti moze naskoditi na iziritiran zeludac.Coconat, kakva je situacija kod tebe?Mahanje 🤗🤗

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
18.10.2021 15:12:30   
Leptirica92
Gaga, vidim da si za glavu pila paracetamol. Meni je doktorica rekla da do 24 sedmice smijem i brufen popiti ukoliko su bolovi u glavi neizdrzivi. Ali opet se posavjetuj sa doktorom, pogotovo zbog zeludca jer je Brufen bas tezak. Ja sam izgurala cijelu trudnocu samo sa 2 paracetamola.


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
18.10.2021 15:43:35   
Malaraja
Gaga smijes paracetamol al da ne pretjerujes, za Sodu ne znam ja sam je pila al u malim kolicinama pred kraj zbog zgaravice. Moj ti je savjet pokusaj piti caj od kamilice, ako mozes uzeti onaj pravi(ne kuppvni u vrecicama) pravi sebi. On je dobar za smirenje stomaka 😊 mn je pomagao. Leptirice za tebe mahanje, nadam se da si dobro i da ces abd ubrzo uzivat sa svojom bebicom 🥰

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
18.10.2021 18:12:05   
BubaBubica
I ja sam imala užasne bolove u želudcu i crevima u ovoj trudnoći. Pijem od početka probiotik i pomaže kad jedem više obroka po malo. 

Mene sve češće sastavljaju lažne a bolne kontrakcije, beba se isteže i sve gura unutra, osećam menstrualne bolove. Pošto me dr ne pregleda nemam pojma šta se dešava. Tako me sastavi par dana pa dođe dan kada kao da nisam trudna, pa ti budi pametan. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
18.10.2021 22:15:11   
Leptirica92
Malaraja, kako si ti? Jel se osjecas ista bolje? Kako bebac napreduje?


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
19.10.2021 7:22:12   
Coconut
Evo i ja da se javim mada nema nista posebno novo ni kod mene.Bila na ctg juce i po rezultate briseva,krvi,test na zuticu...sve ok.Nisam imala pregled odavno pa ne znam kakvo je stanje ali povremeno imam bolove pa stanu i tako u krug.Dobila i uput za porodiliste.Inace ovako sem tih povremenih bolova,nespavanja i straha sam ok.Cini mi se da me ovaj put najvise hvata strah od svega,moguce i zato sto je i ova korona i sve sto sa tim ide.Nickname,brz oporavak!Gaga,nisam imala problem sa bolovima ali gorusicu povremeno i za to mi dali reflustat.A paracetamol mislim da moze i dva odjednom ali u kasnijoj trudnoci jer je inace slab.Ja ga nisam ni jednom uzela u ovoj trudnoci.Leptirice ti si na redu 😂 sve cekam da javis lepe vesti.Taj ctg nije nikakav pokazatelj.Drugi put sam se porodila dan kad sam bila na ctg i bilo sve mirno po podne a uvece me sastavilo.Vratila se sa ctg, legla da spavam i probudili me bolovi.

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
19.10.2021 15:37:20   
Leptirica92
Coconut, ja ne mislim nesto da cu ja skoro 🤷‍♀️ Mislim da ce te i ti i Buba prije mene 🤣🤣 Nemam nikakvih naznaka, nit me sta boli 🤪🤪 Ovo je sad bas usitnilo, pa ko prije :)


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
20.10.2021 20:00:09   
BubaBubica
Još jedan ctg odrađen, prvo je bebana bila uspavana ali se pri kraju razmrdala pa je bio u redu zapis, inače bi mi radili ponovo. Imala sam i par kontrakcija ali ih ctg nije registrovao jer kao po običaju nameste mi ctg na želudac a ne na vrh materice. 

Kako smo ostali stomačići?

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
21.10.2021 16:01:59   
Coconut
Bila na ultrazvuku danas,bebac ima 3 kg,sve je ok.Pokupila jos neke rezultate,pa u ponedeljak opet ctg ako se do tada ne desi nesto 😄 meni je vec dosta svega.Juce imala kontrakcije ali bezbolne ili kao blage menstrualne bolove koje su se redovno javljale na svakih 15 min.Oce nece oce nece i ipak nista.A beba nemirna bila bas bas.Kako ste vi? 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
21.10.2021 22:37:09   
Leptirica92
Hej cure, samo sam svratila da vidim sta ima novo. Vidim neko zatisje, nema jos novih bebica :) 

Kod mene i dalje sve isto bez ikakvih naznaka. Imam osjecaj da cu fajn termin masiti, ali pred nama je 🤣Bubo, Coconut jel bam dosadilo vec 🙄🙄Nickname, jesi li ti bolje?Gaga, kako tvoj zeludac?Mahanje cure 🤗🤗

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
22.10.2021 7:42:02   
Coconut
Slabo se piskara ovde.Leptirice,nadam se da necu do termina docekati jer sve mi je tesko.Nigde sem na preglede ne idem a i posle toga me sve zivo boli 😑 nemas bas nikakve znakove? 😄 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
22.10.2021 9:01:35   
Leptirica92
Ma nikakve, hahaha Meni je samo tesko ustajat, sjedati, lijegati. A nahodam se ja svaki dan. Onda kad sjednem sve me pokoci 🤦‍♀️ Meni je sa zeludcem najgore. Pijem te neke tablete, ali opet me muci i zna jako zabolit. Ali nemam jos puno, nadam se :)


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
22.10.2021 11:00:50   
BubaBubica
Meni koliko je bilo teško ranije sad imam osećaj da nikad neću se poroditi. Malo vežbam kukove pa sam puuuno okretnija i puno mi je lakše. Samo razmrdavanje kukovima tamo vamo, par polu čučnjeva i ko nova sam. Sređujem po kući i dalje, nema kraja 😳 danas ću opet promeniti posteljinu, pa planiram u podrum da sredim nešto... Šta ću više. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
22.10.2021 20:19:06   
Gaga1996
Hej cure, ja sam bolje, nije bilo bolova u želucu, hvala Bogu, možda još jednom i to je to. Bolje se osećam osim što me ponekada u autu npr. uhvati manja mučnina, ovako je sve super 😊 Čekam dabl test pa ćemo videti kako napredujemo 😊 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
22.10.2021 22:12:00   
Malaraja
Hej cure falite 🤣😋 leptirice bebac je hvala Bogu super, pd srijede sam sama sa njim cega me iskreno strah posto je zbog mog stanja bila svekrva tu, pa mama al priviknut cemo se. Najgore mi je to kad se zagrcne, pa drzanje dok podrigne i naravno umor od ne spavanja. Sto se mene tice ja sam ok sve dok se ne preforsiram e onda je bas zanimljivo. Taj ctg ni mn nista nije prestavljao, uvijek je bio bez kontrakcija. Leptirice mislim da ces znati tek na taj dan da se nesto desava, tako je barem kod mene bilo iako nisam neko mjerilo zbog svih silni komplikacija ali taj dan je bio drugaciji, bolovi su bili drugaciji....i sad definitivno bi znala razliku. Ostale cure pozravljam vas 🥰


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/21 [ chat]
24.10.2021 19:26:53   
BubaBubica
Pozdravljam vas, još uvek 2 u 1 😁 kod mene nema promene, osim što jutros primetih komadić sluznog čepa, tako da naaadam se da je krenulo otvaranje, to znači da bih ovih dana mogla da se porodim konačno. Osećam povremeno i dalje dole menstrualne bolove ali to je to. Osim pripremnih ništa drugo se i dalje ne dešava. E da, i već dva dana mi ne splasn3 otok nogu ni posle spavanja, a tako mi je uvek pri samom kraju tako da se verovatno bližiii. Bila sam danas i na masaži za trudnice, preporučujem od srca da to priuštite sebi. Meni je ovo prva masaža u životu, i baš sam se trudila da se opustim ali kaže da imam baš napeta ramena, a to je ujedno i najčešće mesto gde se ukočim. Moram da poradim više na svesnom opuštanju ovog dela tela. 

Kako ste mi ostale? Pišite slobodno, još malo pa begamo sa ove teme mi stare trudnice, i vi nove piskarajte, da živne malo tema 🤗

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here