RE: DecembaRRsko kafance (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 11:28:12)

Ma naravno. Slažem se.I ja pržim na masti jaja. Mnogo je ukusno. Ja samo izbegavam ono sto mi smeta za stomak, bez obzira sto mi se dopada. Moja sestra je unistila creva raznoraznom hranom. Eno je nosi kesu. I tako ce ceo život. I pored molbe lekara da vodi racuna, ona je nastavila po starom. Kaže sta da radim, kad volim.

Ja se samo prekrstim i teraj. Ne znam odakle je i kako je doslo.




flamingos -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 11:40:37)

Ivanka-isto mešam mast i ulje za krofne.A jaja obavezno pržim na svinjskoj madti.Ništa lepše.Opet,stvar ukusa.





dddaca -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 11:44:48)

Slazem se Ivaka. Kupis jabuku, a ona 40 puta prskana da bi i u februaru bila kao tek ubrana. I ona je kao zdrava. Ali opet, ni przeno testo nije bas za svakodnevnu konzumaciju. Najbolje je ako moze da se napravi neki balans. Pre sam se dosta opterecivala oko toga sta je zdravo, sta nije. Sad vidim da ne mogu da sprecim dete da jede i one manje zdrave stvari, tako da balansiram. Vocna uzina mora da se pojede, kuvano za rucak mora, a za veceru i dorucak moze i po neka mazalica, nesto przeno, kako kad
Inace mast slabo koristim. Ne prija mi za zeludac. Nekad ubacim malo kad pecem krompir ili podvarak. A ne smatram da je nezdrava. Ali kad bih pojela jaje na oko przeno na masti mislim da bih zavrsila na hitnoj.




Ana RR -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 11:50:22)

Jabuka, koja je nekada bila među našim najzdravijim voćkama, je danas najviše prskano voće. Pa još i voskirano da bi sijalo. Užas. Ne sećam se kada sam jabuku pojela onako sa sve korom.

Dobar dan svima [sm=smiley1.gif] Kod mene svi dremaju, samo ja kuckam i radim. Moji britanci ne rade tako da sam sama i na poslu [sm=smiley36.gif]




dddaca -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 11:55:02)

Ana, sama na poslu? Ajde onda na pauzu za kafu [sm=kava.gif]
I breskve se mnogo prskaju.Inace i ja ljustim jabuke obavezno. Sve osim onijh za koje znam da nisu sigurno prskane, npr kad donese neko iz sela




Sanjica26 RR -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 11:58:34)

Ja sve ljustim isto. A koristim za povrckice sodu ili zeolit. 




dddaca -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 12:07:13)

Procitala sam pre neki dan da koristis zeolit. Ne znam na kojoj temi si pisala. Kako ga koristis? Kao sodu, razmutis u vodi i ostavis voce ili povrce da odstoji?




Sanjica26 RR -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 12:13:21)

Daco, ne razmutim. Sipam u vanglicu sa vodom i onda potopim povrce. Onda posle isperem povrce, da ne ostaje tog belog praha. Ne mogu sad da nađem u zdravoj hrani. Donela mi je drugarica, jer njeni imaju poljoprivrednu apoteku. Ima i ona sto se stavlja prilikom sadnje. 




dddaca -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 12:22:47)

Koliko dugo treba da stoji u toj vodi?




Ivanka 75 -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 12:34:52)



IZVORNA PORUKA: dddaca

Slazem se Ivaka. Kupis jabuku, a ona 40 puta prskana da bi i u februaru bila kao tek ubrana. I ona je kao zdrava. Ali opet, ni przeno testo nije bas za svakodnevnu konzumaciju. Najbolje je ako moze da se napravi neki balans. Pre sam se dosta opterecivala oko toga sta je zdravo, sta nije. Sad vidim da ne mogu da sprecim dete da jede i one manje zdrave stvari, tako da balansiram. Vocna uzina mora da se pojede, kuvano za rucak mora, a za veceru i dorucak moze i po neka mazalica, nesto przeno, kako kad
Inace mast slabo koristim. Ne prija mi za zeludac. Nekad ubacim malo kad pecem krompir ili podvarak. A ne smatram da je nezdrava. Ali kad bih pojela jaje na oko przeno na masti mislim da bih zavrsila na hitnoj.



Upravo tako. Ne mozes odrediti sta je zdravo a sta ne. Te ne valjaju mahunarke, nadimaju. Te krompir, gluten. Te brasno, gluten. Mleko, kazein. Ni travu be mozemo da pasemo, nije dovoljno. 
Voce nije organsko ovakvo je i onakvo. Sveki u selu ima dve velike starinske jabuke, mislim da sam vec pisala da svake godine imamo bar 100kg od tih stabala. A i to pojedemo brzo. A ni to nije dovoljno jer treba da bude raznovrsno. 
Dete u komsiluku, 5god, ima zatvor, kaki jednon u 5 dana. Ne jede przeno, jede samo organsku hranu. Kad dodju do nas na kapiju ne mogu nista detetu da dam jer mama ne da. Nije organsko. I pre negde vidim ide i jede kiflu. Sa cim je, pitam? Sa kecapom. 
Kraj. 




Sanjica26 RR -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 12:52:54)



IZVORNA PORUKA: dddaca

Koliko dugo treba da stoji u toj vodi?



Jedno 15 minuta




Ivanka 75 -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 12:59:10)

Ja drzim voce u sodi bikarboni. Bar 10tak min.


Grozdje i po sat vremena i vise. Ako ne odstoji dobro, zaboli me grlo. 
I zelenu salatu,  i krastavce jer mlade krastavce ne ljustim, i paradajz...,ajd da kazem skoro sve u sodu ide. Imam za to jednu veeeeeliku  vanglu, da moze dobro da ogrezne. 





Sanjica26 RR -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 13:01:33)

U svemu treba da budemo umereni. 




dddaca -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 13:31:38)

Ja to nista ne potapam. Nesto ne verujem da soda bikarbona moze da veze za sebe teske metale i ostale otrove sa kojima prskaju voce. Samo pasulj sto potopim uvece i pirinac ako se setim. Ali pasulj potapam iz drugih razloga.
Ali hocu da probam zeolit, tu ima logike da ce vezati teske metale




Sanjica26 RR -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 13:36:17)

Daco, poslacu ti kasnije pp ako imas instagram. 




dddaca -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 13:50:08)

Ok Sanjice




Ivanka 75 -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 14:56:44)

Ne znam za, teske metale, ali, da bi smo jeli koru od voca, obavezno potapam u sodu. I drugaruca farmaceut mi rekla da je to dovoljno. 





flamingos -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 16:00:05)



IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ne znam za, teske metale, ali, da bi smo jeli koru od voca, obavezno potapam u sodu. I drugaruca farmaceut mi rekla da je to dovoljno. 


Da,isto.❤





Bambino1 -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 16:36:17)

Da li je neko za kafu? Upravo skuvala pa izvolte.  🙂




Mirko Svirko -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 17:26:01)

Mozeee kafaaaaa ☕☕☕☕


STA ima u kafani?




flamingos -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 17:37:55)

Bambino,može kafa.Jeste li dobro?❤





Ivanka 75 -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 17:44:38)

U kafani cekanje da idem dalje danas... Kafa, moze 😊





Bambino1 -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 17:48:49)

Jesmo Flam, hvala na pitanju. Kako ste vi? Stize kafa. 🙂




Bambino1 -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 17:49:22)

Stize i za tebe Ivanka. 🙂




Mirko Svirko -> RE: DecembaRRsko kafance (27.12.2021 17:50:28)

Mi idemo na trening imamo slikanje. Ne treniramo.

Aj i za mene kafa.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>