RE: Korona virus 4.deo (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


vonavoj -> RE: Korona virus 4.deo (18.1.2022 11:39:00)



IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Von, jesi li sigurna da je test o trošku države? Meni su u novembru rekli da je to ukinuto, da test moram sama platiti ako hocu da ga radim posle izolacije. 


Ne posle izolacije,nego da se prekine izolacija ranije. To sam u kolima slusala..slabo citam vesti i pratim..bas mi je muka svega..Kontala sam ko je prelezao,ne moze opet bar 6 meseci,kad cvrc.




Ivanka 75 -> RE: Korona virus 4.deo (18.1.2022 12:02:22)

Promenio se vurus skroz, nije kao onaj prvi Vuhanski. Tek cemo ni oboljevati od njega, na zalost.


Ja od sutra na posao. Popodnevne casove cu do kraja nedelje drzati online. 




Mirko Svirko -> RE: Korona virus 4.deo (18.1.2022 14:05:09)

Da li moze covek koji je prelezao koronu da je dobije opet u nekom kracem vremenskom periodu ili je zasticen tih 5-6 meseci?

Ili zavisi koji je soj prelezao ili kako ide to uopste?




dunja RR -> RE: Korona virus 4.deo (18.1.2022 14:09:33)

Mirko, to sve zavisi od osobe do osobe i imuniteta. Meni su antitela i posle 9 meseci bila visoka, iako sam imala jako blage simptome, nisma imala T, malaksalost, samo izgubila čulo misria (jedino tada sam antitela radila, letos, ali planiram ovih dana ponovo, da vidim kakvo je stanje), i dr mi je rekao tada da sam bezbedna, a znam ljude koji su po tri puta imali već koronu. Znam i tatu jednog našeg drugara koji je na početku korone preležao (pre 2 godine) i nakon toga su ga već 20 puta zvali da daje plazmu jer su mu antitela i dalje ogromna (nije se vakcinisao).




IvanaSK RR -> RE: Korona virus 4.deo (18.1.2022 14:12:34)

Znam ljude koji su trenutno pozitivni, a bili pozitivni početkom novembra. Izgleda da nema pravila. 




Mirko Svirko -> RE: Korona virus 4.deo (18.1.2022 14:14:30)

Hvala,Dunja. Sada bolje razumem..

Ako smo i dalje pod lekovima, mislim i dalje pijemo vitamin C,vitamin D i cink,  tada nam je koliko toliko jaci imuni sistem?Posto nam je dr rekla da pijemo jos vitamine to ne moze da nam skodi... a koliko to nije rekla.




dunja RR -> RE: Korona virus 4.deo (18.1.2022 14:19:24)

Svakako anstavi, ja ne prestajem sa vitaminima, ali sam ja i pre korone pila velike doze vitamina C, ne znog korone, nego sam recimo godinu pre korone dobila terapiju vitamina C, zbog nekih masnica koje su mi izlazile po telu, i ustanovili tada da sam imala neki oblik skorbuta (nedostatak vitamina C). Uzimamsam Solgarov vitamin C, kažu da je njabolji i uzimamm ga i dalje evo više od 2 godine. Takođe kapi vitamina D uzimam godinama već nekih 8-9 godina, sa malom pauzom leti, tako da moguće da je i to uticalo da mi je jači imunitet.




Ivanka 75 -> RE: Korona virus 4.deo (18.1.2022 14:29:49)

Treca sreca... Valjda ce se post primiti sad...


Dok sam cekala pregled bila zena, mladja, kaze imala koronu kad se porodula pre 3 meseca i sad. Tada je imala upalu pluca a sada ne. 
Polako ali sigurno korona prerasta u sezonsku bolest. Neko jutros rece da ce je biti preko cele godine i da je vrlo verovatbo da se nece pojavljivati u odredjenim periodima godine kao grip. Videcemo. 




flamingos -> RE: Korona virus 4.deo (18.1.2022 15:22:39)



IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Znam ljude koji su trenutno pozitivni, a bili pozitivni početkom novembra. Izgleda da nema pravila. 
Da,upravo tako.Dunja,i Anđela i dalje pije vitamine.Piće ih duži vremenski period.Plus limun cedimo na svaka dva dana.Valjda i ovo zlo jednom prođe.





Didy -> RE: Korona virus 4.deo (26.1.2022 22:40:49)

Sofija se nešto kao žalila na glavobolju juče kad je došla iz škole i imala je T 37,2. Danas joj malo curi nos. Zvala sam školsku ambulantu, rekli su da je ne dovodimo ako nema neke ozbiljnije simptome, da je ne testiramo jer je gužva i da se samoizoluje do ponedeljka. Mm i ja ne moramo u izolaciju jer smo vakcinisani (primili 3. dozu 5. januara), a ni Stefan jer je imao koronu krajem septembra. Nas troje nemamo ništa od simptoma. Videćemo kako se situacija razvija. Pojačala sam med, limun, voće svima, a ja sam uključila i ulje divljeg origana opet i propolis s medom, to me je sačuvalo da ne dobijem koronu kad je mm imao, i posle kad je Stefan imao.





flamingos -> RE: Korona virus 4.deo (27.1.2022 9:19:40)

Didy,možda se samo dete prehladilo,a i običan virus hara.Sačekaj do ponedeljka.Ljubi dete i da što pre ozdravi.





Ivanka 75 -> RE: Korona virus 4.deo (27.1.2022 9:44:20)

Didy, nadam se da je samo prehlada. Javljaj razvoj situacije, budite nam dobro! 





Didy -> RE: Korona virus 4.deo (27.1.2022 16:12:41)

Danas joj samo malo curi nos, T nema, ne kašlje, ne boli je grlo. Mislim da se u petak uveče zarazila na baletu od nastavanice, pošto ima još nekoliko dece sa baleta koja su istog dana dobila iste simptome kao i ona, a nastavnica je za vikend oset_ila simptome. Mi smo ostali dobro.





Duškić -> RE: Korona virus 4.deo (27.1.2022 18:07:24)

Da se upisem i ja , malaksala, temperatura celog dana, ali ni nos mi ne curi, niti me boli grlo. Sacekacu do sutra pa idem na testiranje.




flamingos -> RE: Korona virus 4.deo (27.1.2022 19:48:52)

Duškić,javi sutra.Didy,super kad ste dobro.Hajd i da dete što pre bude dobro.Ljubim vas.❤





Didy -> RE: Korona virus 4.deo (27.1.2022 23:06:11)

Hvala, Flam. Mislim da je to sad sve pri kraju, sutra je 4. dan. Nadam se da se mi ostali nećemo razboleti kad do sad nismo.

Duškić, odmaraj! 




Ana RR -> RE: Korona virus 4.deo (28.1.2022 12:10:51)

Didy, Duškić, da brzo prođe [sm=smiley27.gif]

Moj tata ima koronu, ali on je u Frankfurtu a tamo ne možeš doći do dr. Kupio je vitamine i sedi kući, ne daj bože ako mu ne bude dobro jedino na hitnu može da ode.

Nadam se da će sve biti ok.




Didy -> RE: Korona virus 4.deo (28.1.2022 12:25:05)

Hvala, Ana,


Sofija nema više nikakve simptome, ali eto čekamo da prođe izolacija. Kaže mi drugarica koja je medicinska sestra u kovid ambulanti da je 10 dana izolacije minimum, da većina i posle 7. dana i dalje bude pozitivna. Hajd sad ti znaj.Ana, sreća pa omikron ima blage simptome. Verovatno će brzo proći i kod njega, nek odmara i spava što više. A i ako nešto bude alarmantno, sigurno će reagovati lekari. Od kad je pozitivan?




Ana RR -> RE: Korona virus 4.deo (28.1.2022 12:47:54)

U utorak je dobio rezultat. U suštini ne bi ni znao da se ne testira svako jutro pred ulazak na posao. Za sada ima samo simptome prehlade.




Sanjica26 RR -> RE: Korona virus 4.deo (28.1.2022 12:48:42)

Duskic, sto pre prođe.Didy, super sto je Sofi zavrsila bez vecih problemcica. 




flamingos -> RE: Korona virus 4.deo (28.1.2022 17:40:57)

Didy,baši je drago za dete.Super kad je sve to brzo prošlo.Duškić,javi kakva je situacija.





Sanjica26 RR -> RE: Korona virus 4.deo (29.1.2022 9:50:00)

Duskic, kako si? Javi se. 




flamingos -> RE: Korona virus 4.deo (29.1.2022 10:30:26)

Didy,Duškić,mislim na vas.❤





Ivanka 75 -> RE: Korona virus 4.deo (29.1.2022 13:49:46)

Kako ste Didy, Duskic?

Bolje? 
Ana, kako je tata? 




Mirko Svirko -> RE: Korona virus 4.deo (29.1.2022 13:55:41)

Opet je aktivna tema... nazalost. Kako ste svi?


Kakva je situacija po skolama?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>