Korona virus 4.deo (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


IvanaSK RR -> Korona virus 4.deo (16.12.2021 12:05:30)

Ja se iskreno nadam da ce ova tema brzo utihnuti...
Mirko, posle dve nedelje može škola.




Mirko Svirko -> RE: Korona virus 4.deo (16.12.2021 12:27:33)

Opet se testira ili samo pregled i to je to?






IvanaSK RR -> RE: Korona virus 4.deo (16.12.2021 14:10:02)

Koliko znam, samo pregled. Naravno,vidiš da se sve razlikuje od mesta do mesta 🙄




Tiziana -> RE: Korona virus 4.deo (16.12.2021 15:06:59)

Ako je neko u kuci jos zarazen, a razboleo se nakon sina, mora test da bi se vratio u skolu. 




Mirko Svirko -> RE: Korona virus 4.deo (16.12.2021 16:08:22)

Hvala Tizi..

Svi smo se tstirali u isto vreme. Mislim svi iz kuce.Od 11.12. Izolacija.




Sanjica26 RR -> RE: Korona virus 4.deo (16.12.2021 16:40:48)

Тизи, мислим да нико не понавља тест. Не сећам се да је и ко понављао тест.
Мирко, 14 дана треба да сте у изолацији 




Tiziana -> RE: Korona virus 4.deo (16.12.2021 18:02:31)

Meni su iz skole rekli da mora da se testira pre povratka u skolu obzirom da smo mi ostali bili bolesni i da im se posalje antigenski. 





Mirko Svirko -> RE: Korona virus 4.deo (16.12.2021 21:48:21)

Baba i deda su super. Samo kasalj. A tata i temp i kasalj.

Mi sutra imamo kontrolu..A M u ponedeljak ali sad je krenuo da slinavi. Vise nije zapusen. 




dunja RR -> RE: Korona virus 4.deo (16.12.2021 22:21:09)

Mirko, moram nešto reći - bez obzira što je samo kašalj, sada, nekako im ti objasni da ne smeju da se opuste, i da pomisle super smo prošli. To kod korone zna da bude opasno, mislim na starije pre svega. Reci babi, dedi, da miruju, i prate stanje, i obaveštavaju te i o najmanjoj promeni, da ne kriju ako se pogorša. Tek ste na početku. I tati isto, mada verujem da je on razumniji.

Ovo ti govorim ne zato što sam prošla to, izgubila svekrvu zbog korone, i što mi je mama završila u Batajnici (hvala Bogu preživela), već zato što je ova korona zaista toliko nepredvidiva, i pokvarena, podmukla. Navedete prvog, drugog, trećeg dana da pomisliš kako si jak i moćan, pa onda udari jako, malko kasnije.

Od srca želim da prođe sve kako treba, ali posebno je oset_ljivo to što nisu otišli kod doktora. Bez obzira što je samo kašalj, trebalo bi da im neko posluša pluća.

Moja tetka je 1. novembra imala samo kašalj, već 3. na rendgenu ozbiljna upala pluća, D dimer skakao, mesec dana se bockala fraksiparinom, lečila se kod kuće. 68 godina. Isto je bio samo kašalj, ali je otišla odmah kod dr, i dobro da jeste. Posle mesec dana još uvek je bila vidljiva upala na rendgenu, ali manja,


Da li baba i deda imaju povišeni pritisak, srčana oboljenja? Da li su beše vakcinisani?






dunja RR -> RE: Korona virus 4.deo (16.12.2021 22:26:37)

Negde sam ispratila i priču o izolaciji, slažem se sa Tizi, Anom, potpuno je logično da kada je zaražen član porodice, svi budu u izolaciji, nebitno da li je osoba vakcinisana ili ne. Druga stvar je što su mere koje se donose nebulozne.
I nevakcinisani i vakcinisani mogu da se zaraze i da prenesu virus, logika mi kaže ako je član porodice zaražen = izolacija za celu porodicu. Nema drugog rešenja te jednačine.




Mirko Svirko -> RE: Korona virus 4.deo (16.12.2021 22:37:16)

Dunja,  hvala sto si podelila svoje iskustvo. Jako mi je zao zbog tvoje svekrve. 

I drago mi je zbog tvoje mame da je iz te bitke izasla kao pobbednik.Sto se tice babe i dede. Baba kineskom, deda Fajzer.Ubedjujem ih da odu do dr bar da ih neko poslusa. Jer to kod starijih koliko sam shvatila za cas moze da se pogorsa.
Ja sam pila hemomicin. Mm pije i dalje panklav, a M sirup panklav.Tata je na svoju ruku uzeo vitamin C,  vitamin D i cink.Ali kaslje onako duboko ko iz bureta. 




dunja RR -> RE: Korona virus 4.deo (16.12.2021 22:41:43)

Baš to.

IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Jer to kod starijih koliko sam shvatila za cas moze da se pogorsa.




Jel tati neko slušao pluća? Neka uzima vitamine, dobro je. Da li ima povišen pritisak, može li tamo negde da proveri D dimer?
Mada ne znam koliko godina ima, možda je i mlađi čovek.




Ana RR -> RE: Korona virus 4.deo (16.12.2021 23:06:52)

Mirko, kada je moja svekrva bila u bolnici, rekli su nam da se kod starih osoba stanje iznenada pogorša uglavnom između 7. i 9. dana. A ni zakašljala se nije do tada. Nije se dobro završilo, na žalost.




Mirko Svirko -> RE: Korona virus 4.deo (16.12.2021 23:11:26)

Ana, nisam znala ovo. I sutra cu im ponovo reci da poset_e dr.

Dunja, tata mi je ''66.Nije mu niko slusao pluca. 




flamingos -> RE: Korona virus 4.deo (17.12.2021 13:15:58)

Mirko,kako su tvoji?Kako ste vi?Neka odu kod doktora.Nadam se sa ći i vakcine koliko toliko da ih zaštite i da sve to prođe kako treba.Beše reče da su vakcinisani deda i baba?Tako mi de čini,ili sam pobrkala.





Ana RR -> RE: Korona virus 4.deo (17.12.2021 13:38:14)


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Ana, nisam znala ovo. I sutra cu im ponovo reci da poset_e dr.





Reci im, za čas se pogorša. Moja svekrva je bila vakcinisana ali nema to nikakve veze.




Sanjica26 RR -> RE: Korona virus 4.deo (17.12.2021 15:07:32)

Mirko, nadam se da ce deda i baba da budu razumni i da ce otici kod dr. 




flamingos -> RE: Korona virus 4.deo (17.12.2021 16:18:35)

Mirko,ako su vakcinisani.Biće to sve ok.Samo poset_a lekaru i,uz adekvatnu terapiju,biće sve kako treba.





Ivanka 75 -> RE: Korona virus 4.deo (17.12.2021 17:00:39)

Mirko, nek idu kod lekara, insistirajte.
Nije vakcina siguracija, na zalost, nikad nije ni bila.
Ali, bolest je bolest kakva god da je.




flamingos -> RE: Korona virus 4.deo (17.12.2021 21:59:04)

Mirko,ne javljaš se.Kako ste?





flamingos -> RE: Korona virus 4.deo (18.12.2021 9:36:05)

Mirko,šta bi?Sve u redu?





Mirko Svirko -> RE: Korona virus 4.deo (18.12.2021 17:13:11)

Dobro vece, zene.
Mene je juce toliko bolela glava uz to jaka mucnina.
Naravno kad vise nisam mogla da izdrzim otisli smo u covid. Odreagovala sam na hemomicin. Dobila sam injekciju i posle pola sat sat ko nova.
Svi ostali su ok. Baba i deda u ponedeljak idu kod dr.




flamingos -> RE: Korona virus 4.deo (18.12.2021 17:21:06)

Samo kad ste svi dobro.Kako ti je tata?





Mirko Svirko -> RE: Korona virus 4.deo (20.12.2021 8:27:30)

Flamingos,hvala na pitanju. Dobro smo svi za sada. 

Baba i deda kasljaju. Tata isto. Meni nos cas zapusen cas otpusen. Sve ostalo je ok.
Danas je nama kontrola. A i baba i deda idu kod dr.




flamingos -> RE: Korona virus 4.deo (20.12.2021 8:39:03)

Mirko,drago mi je da ste svi dobro.Javi šta su rekli dedi i babi.





Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>