Porezi i dazbine drzavi (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


nata11 -> Porezi i dazbine drzavi (11.2.2022 8:19:59)

Da li neko koristi E upravi i da mu resenja i stizu tamo?

Imam nekretnine na koje bih trebala placati porez ali em ne dolazi nista postom vec 2 god em nema poruka ni na e upravi.
Znam da ostaliam dolaze poruka, pr. mom ocu a kod mene nista.




Ivanka 75 -> RE: Porezi i dazbine drzavi (11.2.2022 13:48:10)

Nama necstize nista na e upravi. Kad stigne resenje stiglo je 😏 Placamo po prethodnom resenju dok ne stigne novo.


Bas cu da pitam mm za e upravu. 




Sanjica26 RR -> RE: Porezi i dazbine drzavi (11.2.2022 16:38:08)

НАТО, мм уплаћује преко е-управе. Али још увек му није стигло решење.




Ivanka 75 -> RE: Porezi i dazbine drzavi (11.2.2022 16:46:27)

I pitah ga, kaze placa preko e uprave.





nata11 -> RE: Porezi i dazbine drzavi (12.2.2022 10:34:04)

Pa ne znam kako imam registorvanu e upravu, korisitm je a nemam nikakvih poruka. Pisacu im da vidim.




dunja RR -> RE: Porezi i dazbine drzavi (12.2.2022 11:13:51)

Nato, novo rešenje za tekuću godinu, tj. za 2022. godinu u ovom slučaju, donosi se u maju. Tako je oduvek. Do tada, plaćaš po starom rešenju. Za prvi kvartal rok za plaćanje je 14.2., znači još 2 dana imaš. Uplati po starom rešenju, isti model, poziv na broj. Meni je lakše da uplatim više, da ne razmišljam da li ću kasniti u maju, jer obično i oni kasne sa slanjem rešenja, tako da sam prošle nedelje nazvala moju upravu prihoda (tako radim svake godine u prvoj polovini februara), izdiktirala matični broj, i oni mi rekli koliko treba da uplatim za prvi kvartal, jer sam već bila u pretplati (uvek uplatim malo više u odnosu na rešenje). Žena iz uprave mi je rekla da uplatim sada 3.000 za prvi kvartal, ja sam uplatila 7.000, da budem mirna za prvu polovinu godine. Kada stigne rešenje, uplatim ostatak do kraja godine, tako da svake godine plaćam samo 2 puta, umesto 4 puta, tako mi je lakše.




Peace* -> RE: Porezi i dazbine drzavi (14.2.2022 8:02:40)

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nato, novo rešenje za tekuću godinu, tj. za 2022. godinu u ovom slučaju, donosi se u maju.

Meni je juče preko e uprave stiglo rešenje za 2022.




dunja RR -> RE: Porezi i dazbine drzavi (14.2.2022 10:34:16)

Moguće da je tako u maniim gradovima, u Bg se uve donosi u maju, tj. na većim opštinama, moguće da u manjim opštinama ide brže, jer imaju manje posla.
Na Zvezdari, uvek u maju, ali mi smo velika opština. Dešavalo se da ne stignu ni u maju, pa izdaju tek u junu i julu, pre par godina.




Ana RR -> RE: Porezi i dazbine drzavi (15.2.2022 23:51:33)


IZVORNA PORUKA: nata11

Da li neko koristi E upravi i da mu resenja i stizu tamo?



Da, mm koristi. Danas se baš logovao da plati i plaća po prethodnim izveštajaima, a rešenje stiže u maju, kao što kaže Dunja.




Stranica: [1]