RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Ivanka 75 -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (24.11.2023 10:36:47)



IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Fitlj se krati s godinama,izgleda.
Prag tolerancije biva sve manji.



Ko je vaspitan da cuti i trpi on godinama gomila neke neizgovorene stvari u sebi. I onda, u kasnijim godinama, kao ja, shvati da je svo yo lepo vaspitanje ometac sopstvenog mira. To je ono kad nama neko nesto prica a mi bi mu najradije skresali sve u lice ali nam vaspitanje ne dozvoljava. I tako fitilj bio podugacak. Na kraju, zivotno iskustvo i godine ti daju elana i petlju da progovoris. Kratak fitilj 😊 Samopouzdanje, samokontrola, vera u sebe i snazan um. Kratak fitilj = ne trpim vise nista. 





flamingos -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (24.11.2023 10:50:38)



IZVORNA PORUKA: Ivanka 75



IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Fitlj se krati s godinama,izgleda.
Prag tolerancije biva sve manji.



Ko je vaspitan da cuti i trpi on godinama gomila neke neizgovorene stvari u sebi. I onda, u kasnijim godinama, kao ja, shvati da je svo yo lepo vaspitanje ometac sopstvenog mira. To je ono kad nama neko nesto prica a mi bi mu najradije skresali sve u lice ali nam vaspitanje ne dozvoljava. I tako fitilj bio podugacak. Na kraju, zivotno iskustvo i godine ti daju elana i petlju da progovoris. Kratak fitilj 😊 Samopouzdanje, samokontrola, vera u sebe i snazan um. Kratak fitilj = ne trpim vise nista. 


Ista situacija.





Ana RR -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (24.11.2023 13:06:27)

Otkazan Rundekov koncert [sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]




Srecko47E -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (25.11.2023 8:53:31)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75



IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Fitlj se krati s godinama,izgleda.
Prag tolerancije biva sve manji.



Ko je vaspitan da cuti i trpi on godinama gomila neke neizgovorene stvari u sebi. I onda, u kasnijim godinama, kao ja, shvati da je svo yo lepo vaspitanje ometac sopstvenog mira. To je ono kad nama neko nesto prica a mi bi mu najradije skresali sve u lice ali nam vaspitanje ne dozvoljava. I tako fitilj bio podugacak. Na kraju, zivotno iskustvo i godine ti daju elana i petlju da progovoris. Kratak fitilj 😊 Samopouzdanje, samokontrola, vera u sebe i snazan um. Kratak fitilj = ne trpim vise nista. 





Najgore je sto smo vaspitani da cutimo.
Tuce te?
Cuti,procice ce.
Tesko ti je?
Cuti,procic ce.
Imas los dan?
Cuti.

I tako dalje.

...i onda narod pukne u nekom momentu i sto je lud,pa kako sto?


Ja sam pocela da pricam to sto mi smeta i da resavam odmah,Lakse je.




flamingos -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (25.11.2023 9:42:14)

Isto.Ne trpim i ne dam na sebe.Kome pravo,kome krivo-ne zanima me.




Srecko47E -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (25.11.2023 9:43:51)

Ne treba dati na sebe,.Treba se izboriti uvek sa argumentima.

Ja sam makar takva,argumentovano se busam.
Jer znam da ne gresim.





flamingos -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (25.11.2023 9:57:52)

Ne dam nikome da mi se meša u život niti se mešam u tuđ.Use i u svoje kljuse.




Srecko47E -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (25.11.2023 10:08:51)

Danas sam ljuta sto nema snega kod nas.
Realmo,padne malo kise,Beograd je paralizovan,sneg ako padne...Zaustavice sve.Ali ko mari.




flamingos -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (25.11.2023 10:12:01)

Ljuta sam na sebe.Ali,čovek se uči dok je živ...




Srecko47E -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (25.11.2023 10:14:33)

Ne volim radne subote.
Niti vidim poentu istih.
Radim mahom sa pravnim licima,kojima promet ,platni,subotom ne radi.
Dodjemo na psoao i sedimo.




flamingos -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (25.11.2023 11:24:27)

Ne volim ni ja radnu subotu kada dete ide u školi.Isto nema poente-em rano ustanu,em skraćeni časovi.Sve u svemu lepo se druže.




Srecko47E -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (25.11.2023 11:26:32)

Radana subot je totalna glupost,ukoliko posao koji radis ,nema smisla da se radi i vikendom.

Mi radimo da ispunimo formu.Bez placanja tog dana.
Smesno.




flamingos -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (25.11.2023 12:15:14)

Pa stvarno smešno.Ali,dobro.I to prođe.




Srecko47E -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (25.11.2023 12:31:55)

Prodje,ali vreme sa decom se ne moze nadomestiti,pogotovo kad radis za dzabe tog dana.




flamingos -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (25.11.2023 14:22:56)

Ono jeste.Ali,dobro.Svako bira svoj posao.Sad,to što izabere ima i svojih prednosrlti,a i mana.




flamingos -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (26.11.2023 8:11:15)

Zašto ne mogu da se jednom naspavam kao čovek?Imam taj problem da,kad se probudim ma koje doba noći(jutra) bilo,nema šanse da zaspim.I sad kreće glava da me boli...Ali,šta ću,takva sam...Nije to zbog godina,generalno je oduvek tako bilo.




Srecko47E -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (27.11.2023 14:36:06)

Zasto ljudi ne prihvate svoje obaveze?




flamingos -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (27.11.2023 17:04:50)

Zašto ljudi ne žele da čuju i drugu stranu već misle da su samo oni u pravu?




Sanjica26 RR -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (27.11.2023 17:08:28)


IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Zasto ljudi ne prihvate svoje obaveze?


Srecko, puno ima takvih. U poslednje vreme vise je mladih pocetnika koji samo otaljavaju svoje obaveze.




Ivanka 75 -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (27.11.2023 21:37:47)

Ponoviš šta ti smeta (ne samo meni nego i drugima) a tu osobu i dalje boli ćoše, bezosećajno sebično stvorenje koje samo na sebe misli. I dalje tera po svome i ne čuje ni reč što drugi pričaju. I još se podsmeva i radi po svome.
Pomislih se kako je dobro što ne živim sa tom osobom, jadni ukućani ako se i sa njima ovako ponaša. 
Prvo sam mislila da je u pitanju tvdoglavost ali od danas mislim da je  to bezobrazluk. 





Srecko47E -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (28.11.2023 10:17:30)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Zasto ljudi ne prihvate svoje obaveze?


Srecko, puno ima takvih. U poslednje vreme vise je mladih pocetnika koji samo otaljavaju svoje obaveze.




Joj! Ja sam bas ljuta apropo toga.
Veliki sam radoholicar i radim, ne ostavljam ista drugima ,ni za sutra,ali..
Mene uvek doceka da ispravljam tudje greske,njihov deo posla i sada,kroz neko vreme,to se jednostavno ocekuje.

Ne mogu da shvatim da odrasla osoba,nema razvijenu svest o tome,da treba nesto da zavrsi/uradi.




Srecko47E -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (28.11.2023 10:19:00)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ponoviš šta ti smeta (ne samo meni nego i drugima) a tu osobu i dalje boli ćoše, bezosećajno sebično stvorenje koje samo na sebe misli. I dalje tera po svome i ne čuje ni reč što drugi pričaju. I još se podsmeva i radi po svome.
Pomislih se kako je dobro što ne živim sa tom osobom, jadni ukućani ako se i sa njima ovako ponaša. 
Prvo sam mislila da je u pitanju tvdoglavost ali od danas mislim da je  to bezobrazluk. 





Imam jednu takvu personu u okolini,kuca do.
Bezobrazluk,nista drugo.

Licno,prvo sam mislila da je problem u meni,da sve shvatam licno.
Pa hajde,promenim plocu,probam pod kozu da udjem sto bi se reklo,ali ni to nije odgovaralo.
Sada sam na distanci,ne komentarisem,ne pricam,cutim i sklanjam se.




Sanjica26 RR -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (28.11.2023 10:34:47)


IZVORNA PORUKA: Srecko47E


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Zasto ljudi ne prihvate svoje obaveze?


Srecko, puno ima takvih. U poslednje vreme vise je mladih pocetnika koji samo otaljavaju svoje obaveze.




Joj! Ja sam bas ljuta apropo toga.
Veliki sam radoholicar i radim, ne ostavljam ista drugima ,ni za sutra,ali..
Mene uvek doceka da ispravljam tudje greske,njihov deo posla i sada,kroz neko vreme,to se jednostavno ocekuje.

Ne mogu da shvatim da odrasla osoba,nema razvijenu svest o tome,da treba nesto da zavrsi/uradi.


Tako je verovatno i kod kuce. Ja ne podnosim haos, nered. Tako i na poslu.




flamingos -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (28.11.2023 10:47:55)

Znači-samo da uđe,zapita i ne izlazi.Ova sestra ko zna kako popakovala te upute.Doktorke još nema.I tako...Nikad reda kod nas u državnim ustanovama.Strašno.




Srecko47E -> RE: Tema za istresanje negativne energije XIII deo (28.11.2023 10:51:46)

Sanjice-ista prica i kod mene.
Ne volim haos i ne mogu tako da radim.Nisam svemoguca,ne hvalim se,ali neke stvari ne mogu da prezubcim u glavi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>